Jak připojit hudební centrum k televizoru: Jak vybrat kabel pro připojení reproduktorové soustavy.

Moderní televizor má zřídkakdy hlasité a kvalitní reproduktory. Důvodů je hned několik, hlavním z nich je snížení tloušťky skříně, která znemožňuje instalaci kvalitního zvukového zařízení. Mnoho výrobců se zabývá nejen výrobou televizorů, ale také výrobou souvisejících zařízení, jako jsou domácí kina a soundbary. Je zřejmé, že poptávka bude vyšší, pokud vytvoříte nejen nabídku, ale i poptávku. Většina firem také doporučuje používat jako externí zvuk své vlastní zařízení, ale to je zřejmý trik, protože zvuk neovlivňuje značka výrobku, nýbrž headroom. Proto, pokud máte doma hudební centrum, může být dobrou volbou pro přehrávání zvuku z televizoru. Informace o připojení hudebního centra k televizoru naleznete níže.

Existuje několik způsobů připojení stereofonního systému k televizoru, takže si každý uživatel může vybrat ten nejpohodlnější a nejpraktičtější. Proces synchronizace není složitý, ale je třeba dodržovat určitý vzorec. Připojení závisí také na modelu televizoru a hudebního zařízení.

Nejběžnějším a nejpraktičtějším způsobem propojení je speciální kabel, který lze použít k vytvoření přímého spojení bez potřeby jakýchkoli adaptérů nebo příslušenství. Tato metoda nevyžaduje od uživatele žádné samostatné úpravy a prakticky vylučuje problémy. Tuto metodu lze použít pouze v případě, že televizní přijímač a hudební centrum mají shodné konektory.

Pokud se porty liší nebo pokud chcete k zařízení připojit subwoofer, použijte přijímač a synchronizujte přes něj.

Bez ohledu na specifika jednotlivých možností připojení a model použitého zařízení existuje obecné schéma a posloupnost. Prvním krokem je pečlivá kontrola zařízení, zda jsou k dispozici stejné konektory. Po rozhodnutí o typu použitého portu je třeba vybrat vhodný kabel a zkontrolovat jeho integritu. V některých případech mohou být zapotřebí adaptéry.

K připojení zařízení pomocí příslušných konektorů použijte propojovací kabely. Spotřebič musí být předem odpojen od napětí. Pokud bylo pro párování použito rozhraní AUX, musí být aktivováno v nastavení hudebního zařízení. Pokud si nejste jisti typem konektoru, přečtěte si pozorně návod nebo požádejte o pomoc svého prodejce.

Prostřednictvím kabelu

Nejprve pečlivě prohlédněte spotřebič a vyhledejte stejné konektory. Výrobci je obvykle umísťují na zadní nebo boční panel (u některých modelů televizorů mohou být umístěny na spodní straně). Synchronizace se zpravidla provádí prostřednictvím „tulipánu“ (RCA). Pro párování použijte správný kabel, který je propojen barvami. Obvykle se nedodává se spotřebičem a je nutné jej zakoupit zvlášť.

Funguje buď kabel 2RCA, nebo 3RCA. Pokud jste zvolili druhou možnost, žlutý konektor se nepoužívá, protože je určen pro přenos videa. Bílý a červený konektor slouží k přenosu zvuku.

Chcete-li zahájit připojení, musíte na zvukovém zařízení najít odpovídající porty označené Audio In. Na televizoru je požadovaný výstup označen jako Audio Out. Zařízení se připojuje pomocí „tulipánů“ podle barvy zástrček a konektorů.

Tento způsob připojení se často volí pro připojení hudebního centra ke starším televizorům.

Pokud televizní přijímač nemá port Audio Out, můžete pro párování použít konektor pro náhlavní soupravu. V tomto případě je nutný kabel 3,5 mm. 2RCA, který je třeba zakoupit zvlášť. Mnoho odborníků doporučuje pro synchronizaci optický kabel. Tato možnost poskytuje vynikající kvalitu zvuku. Zařízení se připojuje přes port Optical Out (výstup na televizoru, který je často blokován zástrčkou) a port Optical In (vstup na hudebním zařízení).

Port HDMI se často používá ke spárování centra s moderními televizory. Pokud je k dispozici na obou počítačích, je párování jednoduché. Tato možnost umožňuje přenášet zvuk a obraz ve vysoké kvalitě a maximálně využít hudební a jiné mediální soubory. Nešetřete na kabelech, jinak může dojít k přerušení signálu.

Pokud vaše hudební centrum nemá vhodný port, můžete jej spárovat s portem AUX. Budete potřebovat speciální adaptér a kabel HDMI. Pomocí kabelu můžete připojit dva typy technologií, zapnout je a vychutnat si novou úroveň zvuku. Pokud je to provedeno správně, zvuk se přehrává přes reproduktory, a ne přes reproduktory televizoru. Při použití poškozeného kabelu může docházet k neobvyklým zvukům a hluku. Problém můžete vyřešit také změnou nastavení hlasitosti. Doporučuje se zkontrolovat spojitost konektorů.

Jak připojit reproduktor JBL k telefonu vzduchem

Reproduktory JBL lze spárovat s jakýmkoli chytrým zařízením, ať už je to počítač nebo Smart TV. Častěji však majitelé přenosných zařízení spouštějí přehrávání právě z telefonu, protože tato metoda je nejpohodlnější. Chytrý telefon má člověk stále u sebe a reproduktor lze v závislosti na jeho velikosti umístit do kapsy nebo batohu a kdykoli začít poslouchat hudbu.

Dnes se podíváme na všechny způsoby, jak můžete reproduktor JBL připojit k telefonu. Nejprve se zaměříme na bezdrátové metody, protože jsou nejpohodlnější a nejvyhledávanější.

Jak připojit JBL k telefonu přes Bluetooth

Technologii Bluetooth zná každý, kdo v posledních 15 letech používal mobilní zařízení. Každé chytré zařízení je vybaveno senzorem a reproduktory JBL rozhodně nejsou výjimkou.

READ  Jak připojit bezdrátová sluchátka jbl k počítači. Jak připojit náhlavní soupravu Bluetooth toshiba stack?

Zatímco dříve se Bluetooth používal ke sdílení mediálních souborů mezi zařízeními, nyní má tato technologie trochu jiné využití. V dnešní době existují alternativní metody přenosu velkých objemů informací. Například Wi-Fi nebo mobilní internet. Pro běžné přehrávání hudby je však Bluetooth stále ideální volbou, a to hned z několika důvodů:

 • Nejnovější verze Bluetooth podporují přenos na vzdálenost až 100-400 metrů.
 • Tato technologie je energeticky úspornější než Wi-Fi.
 • Rozšířené používání snímačů Bluetooth mezi technologiemi v posledních letech.
 • Pro Bluetooth byly vyvinuty speciální kodeky, které zlepšují zvuk.

Díky tomu je tato technologie považována za nejlepší způsob, jak spárovat reproduktor JBL s telefonem. Není překvapením, že drtivá většina majitelů mobilních zařízení volí. Nyní si povíme, jak připojit reproduktor ke smartphonu pomocí Bluetooth. K tomu je zapotřebí:

 • Ujistěte se, že jsou obě zařízení dostatečně nabitá.
 • Zapnutí reproduktoru a telefonu.
 • Umístěte miniaplikace do těsné blízkosti.
 • Stiskněte tlačítko ikony Bluetooth na reproduktoru.
 • Přejděte do nastavení telefonu.
 • Klikněte na část „Bluetooth“.
 • Aktivujte snímač a začněte vyhledávat dostupná zařízení.
 • Jakmile se na obrazovce objeví název vašeho reproduktoru, klikněte na něj.

Po provedení všech kroků výše uvedeného algoritmu budou zařízení spárována. Reproduktor vydá specifický zvuk symbolizující úspěšné připojení.

Podle NFC

Technologii NFC (Near Field Communication), stejně jako Bluetooth, znají všichni uživatelé chytrých telefonů. Běžně se však používá pro bezkontaktní placení nákupů. Problém je, že NFC nedokáže přenášet velké množství dat vysokou rychlostí, takže jej majitelé přenosných reproduktorů využívají jen zřídka.

Některé modely JBL jsou však vybaveny snímačem NFC. V případě potřeby jej lze použít ke spárování s chytrým telefonem, ale kvalita a stabilita zvuku bude nižší než u běžného Bluetooth.

Zda váš chytrý telefon a bezdrátový reproduktor podporují technologii NFC, můžete zjistit z jejich specifikací. Jakmile se ujistíte, že je v zařízení přítomný požadovaný snímač, můžete přejít ke spárování zařízení:

 • Zapnutí reproduktoru a telefonu.
 • Aktivace funkce NFC ve smartphonu pomocí nastavení nebo speciální ikony v oznamovací liště.
 • Přibližte mobilní telefon k reproduktoru a automaticky se připojí.

Nyní můžete poslouchat svou oblíbenou hudbu z telefonu pomocí přenosného reproduktoru s dobrým zvukem. Nezávisle na verzi rozhraní se doporučuje udržovat zařízení v dostatečné vzdálenosti (do 10 metrů). Tím se udržuje stabilní signál a zamezuje se rušení.

Mimochodem, existuje několik druhů konektorů:

 • HDMI (může být také označeno jako ARC),
 • komponentní (komponentní, RGB),
 • COAXIÁLNÍ koaxiální,
 • SCART,
 • S-video,
 • Analogový kabel, známý také jako „tulipánový“ nebo „zvonkový“ kabel.

HDMI umožňuje přenos zvuku a videa bez zkreslení. Komponentní port také poskytuje vysoce kvalitní obraz a zvuk. Koaxiální kabel je dobrou volbou, pokud nemůžete použít HDMI nebo RGB. Výstup SCART je v moderních domácích kinech vzácný, stejně jako analogové RCA.

Pokud je váš DK dodáván s kabely, není třeba nic vybírat. použijte stávající produkty. Pokud si musíte kabely koupit sami. Vždy dávejte přednost připojení přes konektory HDMI. S otvory je hotovo, přecházíme k propojení komponentů domácího kina do jednoho systému.

Jak připojit reproduktory k televizoru LG

Moderní televizory LG LG se mohou pochlubit vysoce kvalitním zvukem. Mnoho majitelů však chce svůj audiosystém ještě více vylepšit připojením reproduktorů k televizoru. Můžete si vychutnat prostorový zvuk nejvyšší kvality.

Než začnete s připojením reproduktorů, musíte zkontrolovat zvukové konektory na televizoru LG LG. Nejčastěji se používá digitální zásuvka HDMI, linkový vstup (MiniJack) nebo specializovaná audio zásuvka SCART nebo RCA.

Modely LG Smart-TV mají možnost připojení bezdrátových reproduktorů přes Bluetooth.

HDMI. nachází se v nejnovějších modelech televizorů a domácích kin. Umožňuje přenášet informace bez ztráty kvality.

Pokud se chystáte připojit k televizoru výkonné audio centrum s vestavěnými zesilovači, doporučujeme použít konektory HDMI.

MiniJack, SCART (hřebenový) a RCA (elektronkový) nejsou vhodné pro výkonné audio systémy. Při používání těchto zástrček musíte být obzvláště opatrní, protože pokud připojíte reproduktor s vyšším než povoleným výkonem, hrozí poškození nebo dokonce zničení zařízení.

Druhou věcí, na kterou byste se měli zaměřit, jsou samotné reproduktory. Reproduktory mohou být aktivní nebo pasivní a jejich typ určuje způsob připojení.

Reproduktorový systém aktivního typu Předpokládá se, že má vestavěný zesilovač a je připojen k napájení ze sítě. V naprosté většině případů se tyto reproduktory připojují k televizoru pomocí 3,5mm vstupů označených jako MiniJack nebo TRS. V případě, že televizor LG není vybaven takovými zástrčkami, je možné problémy vyřešit zakoupením dodatečného adaptéru „MiniJack/RCA“.

Pasivní typ reproduktorového systému není vybaven zesilovačem, je třeba jej zakoupit zvlášť a nejprve k němu připojit reproduktory a poté přes zesilovač k televizoru. V tomto případě je možné, že kvalita zvuku nebude optimální.

Zde je seznam věcí, které je třeba vzít v úvahu při výběru zesilovače:

připojit, reproduktory, centra, televizoru
 • Jeho výkon by neměl být vyšší než třetina výkonu vašich reproduktorů. (Tyto informace naleznete v návodech k obsluze reproduktorů.).
 • Impedance zesilovače a reproduktoru musí být sladěna.
 • Důležitá je kabeláž, která propojuje zesilovač s televizorem. Doporučujeme nepoužívat šňůry s průřezem menším než 2 mm.

Jak připojit reproduktory k televizoru pomocí kabelů: návod krok za krokem

 • Jakmile se rozhodnete pro typ konektoru, připojte vodič HDMI, RCA nebo MiniJack k příslušnému konektoru na zadní straně televizoru.
 • Pokud připojujete reproduktory z počítače k televizoru, použijte televizor jako zdroj napájení. Připojte je k libovolnému volnému portu USB na zadní straně.
 • Úprava nastavení zvuku v televizoru.

Jak připojit bezdrátové reproduktory k televizoru: průvodce krok za krokem

 • Zapnutí televizoru pomocí dálkového ovladače.
 • V nabídce vyhledejte oddíl Bluetooth a zkontrolujte, zda je tato možnost aktivní.
 • V seznamu dostupných zařízení najděte reproduktor Bluetooth, který chcete připojit.
 • Synchronizace zařízení.
READ  iPad říká, že se má připojit k iTunes, co dělat. Jak opravit iPad odpojený pomocí iTunes

Po úspěšném připojení reproduktorů k televizoru LG je třeba dokončit proces úpravou nastavení zvuku na samotném televizoru.

 • V nabídce vyberte možnost „Home“ (ikona HOME).
 • Přejděte na „Nastavení“ (ikona ozubených kol).
 • V pravém horním rohu najděte ikonu tří svislých teček a v části Zvuk.
 • V části „Audio Out“ vyberte možnost „Audio Out (Optical / HDMI ARC)“.
 • Aktivace režimu SIMPLINK.

Pokud používáte reproduktorový systém s podporou funkce LG Sound Sync (Sound Sync):

 • V nabídce vyberte položku „Home“ (ikona „Home“).
 • Přejděte na „Nastavení“ (ikona ozubeného kola).
 • Najděte ikonu se třemi svislými tečkami v pravém horním rohu a v části „Zvuk“ klikněte na ikonu.
 • V části „Audio Out“ vyberte možnost „LG Sound Sync (optical)“.

Pokud připojujete audiosystém se synchronizací zvuku LG pomocí Bluetooth, vyberte v nastavení možnost „LG Audio Sync (wireless)“.

Které kabely se používají pro připojení

Kvalita prostorového zvuku z reproduktorů je přímo závislá na tom, jaké kabely jsou použity pro připojení. Po pochopení základních typů konektorů je třeba zvolit vhodný kabel, kterým budou zařízení připojena.

Kabel HDMI ARC. Je považováno za rozhraní s vysokým rozlišením a používá se k připojení moderních reproduktorů, jako jsou zvukové panely a systémy domácího kina, k plazmovému monitoru. Kabel ARC HDMI dokáže přenášet skutečně kvalitní prostorový zvuk.

HDMI ARC je k dispozici ve třech různých provedeních:

 • Full Size. pro velkoformátová zařízení (televizory);
 • Mini-HDMI pro chytré telefony, tablety;
 • Micro-HDMI. pro notebooky, přenosné počítače a některé tablety.

Kabel rozhraní Scart-RCA. „Hřebenový a barevný cinch pro připojení dalších zvukových možností v případě, že neshodná rozhraní nejsou na připojovaných zařízeních shodná.

Linkový výstup a konektor pro náhlavní soupravu. Běžné připojení pro stereofonní zvuk, pokud nástroje nemají jiné zásuvky. Další reproduktory se připojují pomocí adaptéru TRS nebo 3,5mm mini jack ve tvaru L na 2RCA.

Digitální optický audio kabel. Stojí za zmínku, že optický port je instalován na nejnovějších modelech televizorů, připojení přes tento výstup poskytuje nejlepší kvalitu vícekanálového zvuku.

Převodní kabel HDMI na RCA (cinch). Při připojování zařízení s konektory HDMI a RCA je kromě možnosti jednoduchého fyzického připojení třeba vzít v úvahu i technické nuance. Potřeba konverze signálu se nejčastěji řeší výběrem správného převodníku. Takže pro televizor s portem HDMI ARC na reproduktory RCA (tuner RCA). převodník zvuku HDMI ARC na RCA/3,5 mm.

Převodní kabel SCART na mini jack. Dobré řešení pro televizor se subwooferem, když LCD panel nemá vstup pro sluchátka.

Toto jsou hlavní typy kabelů a adaptérů, které nejčastěji připojují další akustiku k jakýmkoli modelům televizorů.

Funkce připojení

Připojení různých televizních panelů k externí akustice je často stejné, s malými rozdíly v závislosti na značce televizoru. Vezměme si jako příklad dvě nejoblíbenější značky, LG a Samsung.

Jak připojit reproduktory k televizoru LG

Moderní LCD panely LG mají většinou všechny možné konektory pro připojení:

 • Optické rozhraní;
 • Zásuvka RCA alias „Tulipán“;
 • SCARD (ne u všech modelů);
 • Port HDMI;
 • Linkový výstup;
 • Připojení Bluetooth.

Připojení externích reproduktorů je jednoduché a nevyžaduje žádnou další manipulaci.

Jak připojit reproduktory k televizoru Samsung

Moderní panely televizorů Samsung počínaje řadou 5 nejsou vybaveny konektory RCA a SCARD. K dispozici jsou konektory pro připojení externích reproduktorů k televizoru:

Chcete-li k televizorům Samsung připojit externí reproduktory, postupujte podle stejných pokynů jako u ostatních modelů

Jediné, čemu je třeba věnovat pozornost, je výběr správných kabelů a adaptérů

Typy reproduktorů

Reproduktory pro televizory Samsung a další modely televizorů se podle technických vlastností dělí do dvou hlavních skupin: aktivní a pasivní. První z nich jsou standardně vybaveny vestavěným zesilovačem a napájeny přímo z elektrické sítě. Nevyžadují žádná další zařízení. Tento typ reproduktoru se obvykle používá v počítačových reproduktorech.

Připojení probíhá prostřednictvím standardního konektoru Mini Jack. Aktivní televizní reproduktory se k televizoru připojují pomocí kulatých 3,5mm vstupů. Pokud váš televizor není vybaven touto zástrčkou, používá se speciální adaptér Tulip.

Pasivní reproduktory nebo subwoofery nemají zesilovač zvuku, což mění algoritmus připojení. Nejprve by měl být připojen k zesilovači a poté k jednomu z konektorů na televizoru.

Jednoduché reproduktory

Jednoduché počítačové reproduktory je možné připojit přímo k jakémukoli televiznímu zařízení vybavenému konektorem TRS 3,5 mm.

Vyžadují také přídavné napájení. zásuvku. Před připojením reproduktorů k televizoru LG nebo Samsung se musíte ujistit, že máte na zařízení správné výstupy. Zesilovač a systém regulace hlasitosti vám pomohou dosáhnout slušného zvukového zážitku.

Multimediální centrum

Technické předpoklady multimediálního centra poskytují vysoce kvalitní zvuk, který se nedá srovnávat s některými vestavěnými televizními reproduktory nebo levnými počítačovými reproduktory. lze použít s konektory zvonek nebo TRS.

Kompletní stereo systém

Hardware má téměř dokonalou kvalitu zvuku. Skládá se z následujících prvků: výkonné reproduktory s vestavěným zesilovačem, pasivní reproduktory a subwoofer, který rozděluje zvuk do samostatných kanálů. Kompozitní stereofonní systém vám společně zajistí pohodlný poslech nejen hudby, ale i realistický prostorový zvuk při sledování filmu.

Připojení k televizoru Samsung nebo jiným značkám prostřednictvím konektoru cinch. Používají se také adaptéry RCA nebo TRS. Zvuk z televizoru je vyveden přímo do reproduktorů aktivního pásma, proto je třeba použít doporučené vodiče a kabely.

Domácí kino

Systém domácího kina poskytuje vysokou kvalitu zvuku. Jedná se o dokonalý stereo systém. Pro nejlepší kvalitu zvuku používá zvukovou stopu s 5 reproduktory.1, skládající se z reproduktorů a jednoho subwooferu. Zesílený profesionální přijímač, který vám poskytne čistý a prostorový zvuk.

READ  Zda můžete dlna streamovat video z telefonu do televizoru. Připojení přes dlna

Televizor Samsung lze připojit prostřednictvím digitálního konektoru HDMI a získat tak vynikající kvalitu zvukového výstupu. Před připojením systému domácího kina byste měli vypnout televizor, aby nedošlo ke zkratu.

Bezdrátové reproduktory

Moderní chytré televizory mají vestavěnou technologii Bluetooth, která umožňuje spárovat televizor s jinými zařízeními. Propojení bezdrátových reproduktorů s televizním zařízením není obtížné, protože systém má intuitivní princip, který se může u různých modelů mírně lišit. Tato metoda je výhodná, protože můžete reproduktory se společností Samsung spárovat na dálku bez nutnosti zapojování kabelů.

Chcete-li připojit bezdrátové reproduktory, musíte provést následující kroky

 • Najděte položku Bluetooth v nabídce nastavení televizoru a zapněte ji.
 • Náhlavní souprava musí být zapnutá, aby ji Smart-TV našel.
 • Poté vyberte požadované zařízení pro spárování.

Bezdrátové reproduktory pro televizory jsou kompatibilní nejen s modely Samsung, ale také s modely LG, Sony, Phillips a dalších výrobců. Měli byste si prostudovat návod, který je dodáván s televizorem Smart-TV.

Monoblok

Mnoho majitelů počítačových monobloků si klade otázku, jak připojit monoblok k televizoru? Tento proces není složitý, stačí připojit počítač k televizoru pomocí kabelu HDMI nebo USB. Výběr vstupního zdroje v nastavení.

Nastavení výstupu zvuku z reproduktorů televizoru je o něco složitější. Chcete-li to provést, musíte přejít do nastavení zvuku v počítači a vybrat výchozí výstup HDMI. Pokud se nic nezmění, měli byste na kartě „Podporované formáty“ nastavit frekvenci zvuku, která by měla být rovna 48 kHz.

Způsoby připojení reproduktorů k televizoru

Připojení k televizoru může být kabelové nebo bezdrátové. Moderní externí reproduktory často obsahují připojení Bluetooth nebo Wi-Fi, ale ve většině případů takový hardware nedokáže zajistit odpovídající kvalitu zvuku. Přenosné reproduktory a stereosystémy Wi-Fi nejsou určeny pro kvalitní a jednotný zvuk, ale přesto je možné je připojit. Pravda, pouze u novější generace televizorů. Obvyklou metodou je kabelové připojení a zde je třeba věnovat pozornost zásuvkám, přes které se plánuje připojení. Důležité je nejen zajistit, aby reproduktory i televizor měly stejný typ konektoru, ale také zvolit nejlepší způsob připojení, protože obvykle existuje několik způsobů.

K jakémukoli televizoru lze připojit jakýkoli systém reproduktorů bez ohledu na výrobce a datum výroby. Jedinou výjimkou jsou bezdrátové reproduktory, které lze připojit pouze k moderním zařízením, a to ještě ne ke všem.

Jak připojit kabel

Samotné připojení reproduktoru k televizoru nebo jinému zařízení přes optický vstup by nemělo způsobit žádné problémy, ale existuje několik bodů.

Přímé připojení přes zástrčku

Optický komunikační port je obvykle uzavřen ochranným krytem, aby se zabránilo vniknutí prachu. Stačí jemně stisknout konektor a ten se otevře, čímž se vytvoří spojení. Pokud není k dispozici žádný signál, je vhodné zkontrolovat aktivní zvukové výstupy v nastavení a také úroveň hlasitosti připojených zařízení.

Připojení přes set-top box nebo konvertor

Koaxiální vstup

Systém domácího kina se často buduje postupně, v průběhu let. Existují situace, kdy přijímač nemá optický vstup.

Abyste dosáhli ideálního zvuku pomocí optických vláken, musíte si zakoupit speciální set top box, který umožňuje připojení přes optická vlákna.

Set-top box má dva konektory pro optický a koaxiální kabel. Pro připojení systému musíte:

 • Vložte optický kabel do výstupu televizoru nebo jiného zařízení;
 • Připojte kabel ke konektoru na set-top boxu;
 • Pomocí koaxiálního vstupu můžete připojit audiosystém.

Toto je nejjednodušší možnost převodu zvuku.

Použití aktivního převodníku pro převod digitálního signálu do pětikanálového formátu se považuje za pokročilé.1 do analogové. Takový adaptér poskytuje řadu dalších možností, například připojení jiných typů kabelů, sluchátek, herní konzole.

Parametry optického kabelu pro vysoce kvalitní připojení

Optimální, pokud je jádro ze skla nebo oxidu křemičitého

Pro připojení zdroje zvuku a reproduktoru při zachování vysoké kvality zvuku je třeba dodržovat následující pravidla

 • někteří odborníci na optiku tvrdí, že optické kabely delší než 10 metrů nejsou povoleny, protože vzdálenost mezi zařízeními nesmí překročit 5 metrů. V praxi optika nabízí velký dosah bez ztráty síly signálu. Někteří výrobci vyrábějí šňůry dlouhé až 30 metrů;
 • Délka kabelu by měla být předimenzovaná. Vzhledem k jeho tloušťce jej nelze ohýbat.
 • Čím silnější kabel, tím lepší izolace a výkon. Silnější drát vydrží déle;
 • Vodiče třídy Premium jsou opatřeny nylonovým pláštěm, který pozitivně ovlivňuje kvalitu přenosu signálu a chrání je před mechanickým poškozením
 • Typ jádra je důležitý. Optimální je skleněné nebo křemenné jádro. Tato řešení jsou mnohem účinnější než plastová s lepší vodivostí signálu
 • Kvalitní optický kabel má šířku pásma 9 až 11 MHz. Pouze to zajistí potřeby vícekanálového reproduktoru s vysokou vzorkovací frekvencí.

Optický vstup nabízí možnost vytvořit reproduktorový systém s křišťálově čistým zvukem. V tomto případě bude organizace vyžadovat nákup kabelů a někdy i dalšího vybavení. Při nákupu spotřebního materiálu se vyplatí dodržovat několik pravidel, která zajistí kvalitní zvuk.

Vzdálenost k televizoru v závislosti na úhlopříčce. jak vybrat správný televizor

| Denial of responsibility | Contacts |RSS