Reproduktory pro TV: jak vybrat nejlepší reproduktory, nuance a jak je připojit

V průběhu let se v odvětví reproduktorů vyrobilo obrovské množství různých typů reproduktorů, soundbarů, receiverů a dalších zvukových zařízení. Obvykle lze všechny reproduktory rozdělit do typů podle několika parametrů:

Podívejme se na jednotlivé typy podrobněji.

Design

Konstrukce má velký vliv na čistotu zvuku zařízení. Konstrukčně lze reproduktory navrhovat v nejsložitějších formách. I mezi nimi však lze rozlišit tři hlavní druhy:

Nejlepší kvalitu poskytují reproduktory s obdélníkovým designem. Musí však být vyrobeny z určitého materiálu. Nejlepší volbou jsou dřevotřískové desky, dřevotřískové desky nebo dřevotřískové desky.

Zvuk a jeho kvalitu mohou ovlivnit také vlastnosti skříně. Zde najdete dva typy: uzavřený a s fázovým měničem. První z nich se používá ve většině reproduktorů, zatímco druhý se vyskytuje hlavně v subwooferech.

připojit, reproduktory, televizoru, televizních, reproduktorů

Účel použití

Tady je to trochu jednodušší. Existují zařízení s dvoukanálovým výstupem, tj. stereofonní a vícekanálové systémy. Stereofonní reproduktory ? Obvykle se jedná o dva reproduktory, které vysílají levý a pravý přední kanál. Nejběžnější a nejpoužívanější druh.

Vícekanálové systémy jsou uspořádány tak, že každá souprava v systému je zodpovědná za výstup určitého kanálu. Proto je lze také rozdělit na několik typů, každý pro své vlastní kanály:

 • přední. Jedná se o nejdůležitější zařízení, které tvoří jakousi páteř zvuku. Poměrně velký, vybavený širokopásmovými reproduktory;
 • hlavní řečník. Často se používá k tomu, aby zvuku dodal určitý trojrozměrný efekt a pocit přítomnosti;
 • subwoofer. Jediný reproduktor schopný vyzařovat basové frekvence, které tvoří basy;
 • zadní. Obvykle se jedná o malá zařízení umístěná za zády uživatele. Vytvářejí zvláštní efekt přítomnosti a objemu;
 • Satelity. Jedná se o malé boční reproduktory, které plní pomocnou funkci a pracují v omezeném frekvenčním spektru.

Aktivní nebo pasivní reproduktory

Zde je to poměrně jednoduché. aktivní mají vestavěný zesilovač, který zvyšuje jejich výkon a hlasitost signálu. Pasivní ve většině případů vyžadují zabudování do již existujícího zvukového systému se stávajícím zesilovačem nebo přijímačem.

Způsob připojení

Z hlediska způsobu připojení se reproduktory mohou lišit mezi kabelovým a bezdrátovým rozhraním. Rozsah možností připojení pro kabelové varianty je poměrně široký. Může se jednat o kanonický „Tulipán“, SCART a HDMI.

Jaké typy konektorů jsou k dispozici

Nejprve zjistěte, které výstupy reproduktorů jsou na zařízení přijímajícím televizní signál k dispozici. Moderní televizory jsou vybaveny takovými vstupy pro připojení reproduktorů:

  Speciální konektory (SCART, RCA). slouží k připojení počítačových reproduktorů přes USB, které nemají vestavěný zesilovač. Je pouze nutné zvolit reproduktorové zařízení s dostatečným výkonem, aby nedošlo k překročení přípustného limitu zatížení;

Jak připojit reproduktory k televiznímu přijímači Samsung, LG nebo jinému modelu televizoru? Prozkoumejte zadní panel zařízení a zjistěte, jaké externí vstupy výrobce poskytuje pro instalaci audiosystémů.

READ  Jak připojit iPhone k reproduktoru přes Bluetooth. Které reproduktory jbl podporují partyboost?

Pasivní reproduktory

Jedná se o reproduktor bez zesilovače, ten je třeba zakoupit zvlášť.

Jmenovitý výkon je minimálně třicet procent výkonu reproduktorů. Odpor by měl být u obou jednotek stejný. Při připojování reproduktorů k zesilovači se levý reproduktor připojuje k levému kanálu a pravý reproduktor k pravému kanálu.

Zesilovač se připojuje k reproduktorům pomocí klipů, k televizoru pomocí konektorů RCA.

Nastavení

Po připojení bezdrátových sluchátek k notebooku a ověření, že fungují, je dalším krokem jejich konfigurace. Kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu Bluetooth a výběrem možnosti „Přejít do nastavení“ v kontextové nabídce otevřete nastavení, kde si můžete prohlédnout seznam dostupných nebo připojených zařízení a povolit ostatním zařízením detekci notebooku. V otevřeném okně počítač vyhledá všechna dostupná zařízení a zobrazí je. Vyberte sluchátka, stiskněte tlačítko „Pair“ a postupujte podle pokynů.

Zde je také k dispozici tlačítko pro zapnutí a vypnutí Bluetooth. Chcete-li získat přístup k nastavení, kterých není mnoho, klikněte na „Další nastavení Bluetooth“. Zrušením zaškrtnutí možnosti „Povolit zařízením Bluetooth zjistit tento počítač“ se notebook odstraní ze zobrazení všech zařízení, ale zobrazí se seznam dostupných náhlavních souprav a bude možné se k nim připojit. Po povolení můžete také rychle přistupovat k nastavení z oznamovacího panelu.

Chcete-li nastavit samostatný zvukový výstup do sluchátek, musíte provést následující kroky. „Start. Ovládací panely. Zvuk“. Na kartě „Přehrávání“ vyberte požadované zařízení, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Použít výchozí zařízení“. Totéž proveďte na kartě „Záznam“, je to nutné pro povolení mikrofonu. Podrobnější konfiguraci náhlavní soupravy provedete kliknutím pravým tlačítkem myši na položku „Vlastnosti“ v nabídce, která se otevře. Zde je vše intuitivní; karty „Úrovně“, „Vylepšení“ a „Pokročilé“ umožňují jemnější nastavení sluchátek.

Na kartě „Úrovně“ můžete zesílit mikrofon, budete slyšet hlasitěji, ale může to mít za následek určitý šum. Po úpravě nastavení můžete ihned vyhodnotit výsledek kliknutím na kartu „Poslech“. U zvuku můžete nastavit vyvážení mezi levým a pravým sluchátkem a zvýšit nebo snížit hlasitost. Na kartě „Vylepšení“ se můžete snadno zbavit šumu na pozadí a zlepšit kvalitu připojení.

Rozbila se vám televize a vy nevíte, co s tím? Proveďte rychlý test a zjistěte, jak můžete opravit svůj televizor.

Funkce připojení

Připojení různých televizních panelů k externím reproduktorům se často řídí stejným principem s drobnými rozdíly v závislosti na značce televizoru. Vezměme si jako příklad dvě nejoblíbenější značky. LG a Samsung.

Jak připojit reproduktory k televizoru LG

Moderní LCD panely LG mají v podstatě všechny možné konektory pro připojení:

 • Optické rozhraní;
 • Zásuvka RCA, známá také jako zásuvka „Tulip“;
 • SCARD (ne u všech modelů);
 • Port HDMI;
 • Linkový výstup;
 • Připojení Bluetooth.

Připojení externího akustického zařízení je běžná metoda, která nevyžaduje žádnou další manipulaci.

Jak připojit reproduktory k televizoru Samsung

Moderní set top boxy Samsung od řady 5 nejsou vybaveny konektory RCA a SCARD. K televizoru jsou k dispozici konektory pro připojení externích reproduktorů:

Chcete-li k televizoru Samsung připojit externí reproduktory, postupujte podle stejných pokynů jako u ostatních modelů

připojit, reproduktory, televizoru, televizních, reproduktorů

Jedinou nuancí, které je třeba věnovat pozornost, je správný výběr vhodných kabelů a adaptérů

Typy reproduktorů

Reproduktory pro televizory Samsung a další modely televizorů se dělí do dvou hlavních skupin podle technických vlastností: aktivní a pasivní. První z nich jsou standardně vybaveny vestavěným zesilovačem, který je napájen přímo z elektrické sítě. Ty nevyžadují pomoc dalších zařízení. Tento typ reproduktoru se obvykle používá v počítačových reproduktorech.

READ  Jak odstranit bezpečný režim pro Samsung

Připojení probíhá pomocí standardního konektoru Mini Jack. Aktivní televizní reproduktory se k jednotce připojují pomocí kulatých 3,5mm vstupů. Pokud váš televizor takovým konektorem není vybaven, je třeba použít speciální adaptér pro Tulip.

Pasivní reproduktory nebo subwoofer nemají zesilovač zvuku, což mění algoritmus připojení. Nejprve je třeba připojit zesilovací zařízení a poté již do jedné ze zásuvek na panelu televizoru.

Jednoduché reproduktory

Jednoduché počítačové reproduktory můžete připojit přímo k jakémukoli televizoru s konektorem TRS 3,5 mm.

Vyžadují také přídavné napájení. zásuvku. Před připojením reproduktorů k televizoru LG nebo Samsung byste se měli ujistit, že panel zařízení má příslušné výstupy. Slušný zvuk vám pomůže vytvořit zesilovač a systém regulace hlasitosti.

Multimediální centrum

Technické předpoklady multimediálního centra poskytují kvalitní zvuk, který se nedá srovnat s některými vestavěnými reproduktory v televizoru nebo levnými reproduktory k počítači. Můžete použít zvonkové nebo TRS konektory.

Složený stereofonní systém

Téměř dokonalá kvalita zvuku. Skládá se z následujících prvků: výkonné reproduktory s vestavěným zesilovačem, pasivní reproduktory a subwoofer, který rozděluje zvuk do samostatných kanálů. Kompozitní stereofonní systém nabízí nejen pohodlný poslech hudby, ale také objemný a realistický zvuk při sledování filmu.

Připojení k televizoru Samsung nebo jiným značkám pomocí konektoru cinch. Používají se také adaptéry RCA nebo TRS. Zvuk z televizoru se přenáší přímo do aktivních reproduktorů, proto používejte doporučené kabely a vodiče.

připojit, reproduktory, televizoru, televizních, reproduktorů

Domácí kino

Systém domácího kina poskytuje vysoce kvalitní přenos zvuku. Jedná se o dokonalý stereo systém. Pro dosažení nejlepší kvality zvuku se používá zvuková řada formátu 5.1 skládající se z reproduktorů a jednoho subwooferu. Systém je vybaven zesilovačem s profesionálním přijímačem, který reproduktorům dodává čistý a prostorový zvuk.

K televizoru Samsung se můžete připojit prostřednictvím digitálního připojení HDMI a získat tak vynikající zvukový výstup. Před připojením reproduktorů domácího kina byste měli vypnout televizor, aby nedošlo ke zkratu.

Bezdrátové reproduktory

Moderní chytré televizory mají vestavěné rozhraní Bluetooth, které umožňuje spárovat televizor s jinými zařízeními. Připojení bezdrátových reproduktorů k televizoru je jednoduché, protože systém funguje na intuitivním principu, který se může u jednotlivých modelů mírně lišit. Tato metoda je výhodná, protože můžete reproduktory připojit na dálku bez dalších kabelů.

Chcete-li připojit bezdrátové reproduktory, musíte provést následující kroky:

 • V nabídce nastavení televizoru najděte položku Bluetooth a zapněte ji.
 • Než ji Smart-TV najde, musí být sluchátka zapnutá.
 • Pak vyberte správné zařízení pro párování.

Bezdrátové reproduktory pro televizory jsou kompatibilní nejen s modely Samsung, ale také s modely LG, Sony, Phillips a dalších výrobců. Měli byste si prostudovat pokyny dodané s televizorem Smart TV.

Monoblok

Mnoho majitelů počítačových monobloků si klade otázku, jak připojit monoblok k televizoru? Tento proces není složitý, stačí připojit počítač k televizoru pomocí kabelu HDMI nebo USB. V nastavení je třeba vybrat zdroj vstupního signálu.

READ  Jak připojit Canon k počítači přes USB. Blokováno antivirem nebo bránou firewall

Poněkud obtížnějším úkolem je nastavení výstupu zvuku z reproduktorů televizoru. K tomu je třeba vstoupit do nastavení zvuku v počítači a vybrat výstup HDMI ve výchozím nastavení. Pokud se nic nezmění, nastavte na kartě „Podporované formáty“ frekvenci zvuku, která by měla být 48 kHz.

Konektory pro připojení reproduktorů k televizoru

Pro připojení reproduktorů k televizoru existuje několik možných konektorů, z nichž každý má své silné a slabé stránky:

 • TOSlink je konektor optického kabelu. Tento kabel přenáší signál digitálně bez nutnosti dekódování, takže nedochází ke ztrátě kvality zvuku. Tento způsob připojení lze nazvat referenčním, ale není bez nevýhod. Zaprvé, pouze několik modelů televizorů a audiosystémů umožňuje připojení TOSlink a zadruhé, optický kabel není levný a je poměrně křehký. Pokud navíc jedno ze zařízení nemá konektor TOSlink a druhé ano, stejně je nemůžete připojit obě a žádný drát vám nepomůže.
 • HDMI je alternativní metoda digitálního přenosu dat. Je mnohem rozšířenější než optické vlákno a kvalita přenosu zvuku je prakticky stejná. Problém je, že port HDMI je k dispozici pouze v moderních zařízeních a nemá smysl ho hledat ve 20 let starém televizoru nebo předpotopním stereu. U moderních modelů je to však jeden z doporučených způsobů připojení.
 • AV-In a AV-Out. kdysi nejoblíbenější typ připojení, který je i dnes součástí mnoha moderních Smart TV. Představuje kabelovou přípojku složenou ze dvou nebo tří různobarevných tulipánových zástrček. Tento typ připojení se vyznačuje silnou ztrátou kvality zvuku a náchylností k jakémukoli rušení.
 • SCART je evropský standard připojení, který poskytuje více konektorů pro digitální a analogový přenos zvuku. V poslední době se hojně používá u televizorů a v menší míře u reproduktorů a audiosystémů.
 • Mini Jack. konektor pro sluchátka nebo reproduktory s vestavěným zesilovačem. Kvalita přenosu zvuku je v tomto případě velmi dobrá.
 • AUX OUT je další zastaralý konektor, ale jeho hlavní výhodou je, že jej můžete použít k připojení téměř všech zařízení, protože je široce používán.

Jak vidíte, nejlepšími způsoby připojení jsou HDMI a optický kabel. Konektor HDMI je součástí téměř všech moderních televizorů a audiosystémů, takže je nejčastěji používaným konektorem. A poskytuje dobrý, nezkreslený zvuk.

Reproduktory můžete připojit, i když vaše mediální zařízení a televizor nemají stejný konektor. K tomu je však zapotřebí adaptér. Medium, můžete si ho koupit v každém obchodě se stereofonními přístroji nebo online.

Možné problémy a jejich řešení

Při připojení externího reproduktoru k televizoru může dojít k různým problémům. Tyto problémy lze často snadno vyřešit, ale někdy potřebujete pomoc průvodce. Prvním krokem je zjistit zdroj problému a poté přistoupit k jeho odstranění.

Několik let pracoval v prodejnách mobilních telefonů dvou velkých operátorů. Dobře se vyznáte v tarifech a vidíte všechna úskalí. Láska gadgets, zejména ty Android.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS