připojit, předponu, staré, televizi

Jak připojit digitální konzolu ke staré televizi?

Samotné staré televizory jsou nyní prakticky zbytečné, ani neukazují televizi. Existuje však digitální konzole ke staré televizi, můžete sledovat 20 všech.ruských kanálů bez měsíčního poplatku, protože jsou zdarma. Pomocí tohoto zařízení můžete přijímat a zpracovávat digitální vysílání v moderním formátu a poté předat na analogické standardu k televizoru bez vestavěné podpory DVB-T2. Aktuální instrukce vypráví o všech fázích připojení, aby každý uživatel mohl nezávisle nakonfigurovat předponu.

Spojení TVS LG, Panasonic, JVC, Toshiba, Rolsen ze starého stylu se provádí podle podobného principu. Stará Sharp TV a novější modely Starwind bez tuneru jsou však již připojeny trochu jinak, protože aktualizované modely mají více čerstvých verzí konektorů. Současně lze staré televizory nazývat staré modely s vydáním Kinescope a Plazma v letech 2012–2014. Z tohoto důvodu zvážíme možnosti připojení všech zařízení a dáme tipy, kdy a jakým způsobem je lepší si vybrat.

Výcvik

Mezi přípravné postupy patří sběr všech potřebných zařízení pro připojení. Pokud vše připravíte předem, proces připojení nebude mít moc času.

 • Samotná televize a předpona pro něj. Všechno je zde jasné.
 • Analogová nebo digitální anténa. Mluvili jsme o nejlepších modelech antén a vlastnostech jejich výběru, doporučujeme vám vidět.
 • Vhodné kabely. Za prvé, je vyžadován standardní anténní kabel (odpor 75 ohmů). Za druhé, napájení, ale jsou zahrnuty. Zatřetí, vhodná šňůra pro připojení konzoly a televize. Bohužel, výběr kabelu je příliš rozsáhlou otázkou, takže o tom budeme mluvit později.
 • Adaptér, RF modulátor. Volitelně v závislosti na modelu televize.

Výběr typu připojení k televizi

Nejdůležitějším bodem připojení je vybrat správný optimální konektor pro připojení. Budeme považovat hlavní odrůdy přístavů, od modernějších a končících s nejméně výhodnějším. První konektor ze seznamu, který budete moci najít ve své televizi, bude s největší pravděpodobností použit k připojení.

Jaký kabel pro připojení staré televizory k digitální konzole:

 • Hdmi. Nejlepší možnost, ale nainstalovaná v televizorů od roku 2012 (méně často na starších).
 • VGA. Starší než HDMI, ale čerstvější ostatní. Dobrá volba pro připojení televize, která může vydat alespoň rozlišení HD.
 • RCA (Tulips). Nejběžnější port v televizoru a navíc je podporován všemi tunery T2. Skládá se ze tří kabelových větví různých barev. Připojeno k konektorům odpovídajících barev.
 • SCART. Poměrně velký konektor používaný na mnoha starých televizorů s stylem hlásí analogový signál.
 • Konektor antény. Pokud váš starý Samsung nebo Dr TV. Nelze se připojit k digitální konzole jakoukoli výše popsanou možnost, budete muset použít RF modulátor. Spojuje se pomocí RCA s předponou a na výstupu je běžný kabel antény. Se připojuje ke stejnému konektoru jako anténa.

Stručné vysvětlení! Pro výše uvedené konektory musíte prohlédnout televizi. Pokud se jedná o relativně nový „starý“ televizor, může to být HDMI nebo VGA. Používáme je. Na starých modelech jsou obvykle tulipány nebo SCART. Také běžná a pohodlná možnost. Pokud vůbec nic není, modulátor RF bude vaše spasení.

READ  Jak opravit driftování joysticku na Nintendu Switch

Samotný princip připojení je jednoduchý, musíte připojit kabel s tunerem T2 na jedné straně a s televizí, na druhé straně. Zvednutím kabelu a připojením zařízení můžeme přejít k dalšímu bodu.

Připojení všech potřebných kabelů

Současným úkolem je připojit veškerý kabel k předponu a televizi, takže zůstává pouze nastavení softwaru. Máme na mysli, že anténa je nainstalována správně (viz doporučení zde), je vybrán a připojen vhodný kabel pro připojení konzole a staré televize.

 • Odpojte napájení na předponu.
 • Připojujeme kabel antény k předponu, pravděpodobně za to budete potřebovat F-Connector.
 • Zkontrolujeme, zda je drátěné připojení předpony k televizoru nainstalováno správně a dostatečně těsné, bez vůle.

Nastavení

Poslední fází připojení T2 s televizorem je nastavení. Zde je to, co musíte udělat:

 • Zapni televizi.
 • Přenášeme televizi do AV-režimu. Jako obvykle byla analogová televize vyladěna dříve, princip je podobný.
 • Spusťte na předponu vyhledávání televizních kanálů. Pak zbývá pouze zapnout některý z nalezených kanálů a bude hrát na televizi.

Zařízení

Pro připojení nastavení televize k televizoru bude vyžadováno speciální vybavení. Může být podmíněně rozděleno do dvou skupin.

 • Tuner. Mezi jeho funkce patří přijímání, převod a přenos signálu do televize. V závislosti na modelu se funkce přijímače může lišit. V moderních zařízeních může být poskytnut Wi-Fi, záznam na paměťové kartě, odložené prohlížení a další možnosti.
 • Dálkový ovladač. Hlavní nastavení konzoly pro digitální televizi se provádí pomocí dálkového ovládání, které vám umožní vzdáleně nastavit potřebné parametry a připojit kanály.

Další (je nutné připojit digitální konzoli k televizi). Souprava obsahuje:

připojit, předponu, staré, televizi
 • Anténa (vnější nebo vnitřní). Navrženo tak, aby obdrželo signál. Bez toho se můžete obejít, když digitální televize dorazí na kabel poskytovatele nebo z běžného přijímače domu na střeše.
 • Drát pro připojení antény (například RK-75). Umožňuje připojit přijímací zařízení k předponu.
 • Dvě zástrčky. Jsou nainstalovány na koncích kabelu, aby jej připojily na jedné straně k anténě a na druhé straně. k tuneru.
 • RCA nebo HDMI WIR. Při zvažování otázky, jak správně připojit konzolu digitální televize s televizí, je důležité vzít v úvahu konektory dostupné v zařízení.

Jak nastavit digitální kanály na staré televizi

Mějte na paměti, že nastavení digitálních kanálů je kromě předpony stále nezbytné pro anténu ulice nebo pokoje. Nejlepší volba je doma. Je méně náchylný k mechanickému poškození, méně často vyžaduje výměnu. Ale bude to efektivně fungovat, pokud věž není dále než 5 km. V jiných případech. pouze možnost ulice.

Prvky antény jsou rozděleny do dvou kategorií. aktivní a pasivní. První možnost se v procesu přímo podílí a druhá je součástí struktury.

Časté problémy

Z výše uvedených pokynů je vidět, že moderní předpona může být dokonce připojena k venkovnímu modelu zastaralého modelu. Ale zde musíte být připraveni odstranit problémy, které se objevily. Zvažte několik situací:

 • Rozbitý obrázek, pixely, přerušení, neexistuje žádná signální zpráva. V tomto případě změňte polohu antény, zkontrolujte kvalitu připojení konektorů, zkontrolujte integritu kabelu. Pokud se pixelizace objeví pouze na některých televizních kanálech, může být příčinou multiplexer.
 • Černobílý obrázek. V tomto případě je nutné správně nainstalovat a připojit anténu, spustit automatické vyhledávání znovu.
 • Neexistují žádné televizní kanály (ukazuje 10 místo 20). Změňte umístění antény, znovu vyhledávejte.
 • Vůbec neexistují žádné kanály. Zkuste znovu nainstalovat anténu, začněte automatické skenování.
READ  Jak připojit monopod k telefonu. Chyba "Špatný pin nebo heslo" při připojení monopodu

Pokud nic nedává výsledek, zavolejte profesionála. Ví, jak správně připojit digitální konzoli ke staré televizi a pomáhá s řešením problémů. Pro konzultaci můžete telefonicky kontaktovat specialistu nebo ho zavolat do domu.

Řešení hlavních obtíží

Praxe ukazuje, že téměř všichni uživatelé čelí jednomu běžnému problému. předpona je připojena, ale stará televize nepozná přijímač. Co dělat v takových situacích? Je nutné diagnostikovat:

 • Zkontrolujte obslužnost přijímače. Diagnóza výkonu zařízení se provádí připojením předpony k jiné televizi. Pokud problém nezmizel, kontaktujte specialisty.
 • Ujistěte se, že všechny kabely jsou vloženy do odpovídajících konektorů. Zkontrolujte mechanické poškození šňůry. Hlavní známky poruch kabelů jsou excesy, oděrky a stisknuté oblasti.
 • V hlavní televizní nabídce vyberte zdroj signálu správně. V některých situacích po určité době zmizí přístup k určitým televizním kanávám. Z tohoto důvodu vzniká rušení během vysílání kanálů.

Hlavním důvodem problémů s provozem tuneru je selhání nastavení zařízení. Bezprostředně po instalaci digitální konzole odborníci doporučují aktualizaci softwaru. Někteří uživatelé čelí problémům v procesu hledání kanálů. Nejprve nejprve použijte automatické vyhledávání. Pokud to nedává výsledek, můžete vyzkoušet manuální vyhledávání.

V procesu manuálního vyhledávání musíte označit frekvence kanálů. Tento postup proto může trvat hodně času.

Pokud automatické a manuální vyhledávání nedávalo výsledek, je možné, že se nyní provádí technická práce. Nyní víte, jak připojit digitální konzoli ke staré televizi.

Digitální funkce na „starověké“ televizi: je to možné?

Digitální konzole mohou být připojeny k zastaralým zařízením, otázka nestojí za to. Je však důležité určit, zda je konkrétní předpona vhodná pro konkrétní „krabici“, zda jsou jejich konektory a technologie kompatibilní. Když mluvíme o „staré televizi“, můžete znamenat následující zařízení:

 • TV KINESCOPE, lidé se nazývají „Pot-Bellied“, se schopností propojit videorekordér nebo DVD přehrávač. To znamená, s konektory RCA „Triple Tulip“ nebo SCART „Grebanka“ a schopností přepnout do AV režimu z dálkového ovládání;

Chcete.li se rozhodnout, která předpona je potřebná pro starou televizi, nejprve určete typ vašeho „krabice“ a jaké jsou v něm výstupy. Zařízení můžete připojit k jakémukoli zařízení. I když na zařízeních nejsou žádné kompatibilní konektory, lze použít adaptéry. Ale v některých případech jednoduše přeplatíte zvláštní částku a nebudete schopni získat deklarované výhody. Před výběrem digitální konzole pro starou televizi tedy mějte na paměti následující faktory:

 • Televizní kvalita. obrázky na obrazovce. Nic to nemůže zlepšit, takže si nemusíte vybírat model s HD, Fullhd nebo podobnou kvalitou, pokud najdete něco levnějšího.
 • Totéž platí pro zvuk. bude to reprodukováno vybudovanými reproduktory, které „neocení“ úsilí předpony o jeho zlepšení.
 • Jakékoli adaptéry zhoršují kvalitu televizního a zvukového signálu. A adaptér „HF-modulátor“ není sám o sobě levný.
 • Schopnost připojit flash jednotku USB, zapisovat, používat inteligentní TV, jít online, připojit myš a klávesnici přes Bluetooth-You bude mít tyto a další funkce bez ohledu na televizní model. Pokud jsou vyhlášeny v předponu, můžete to udělat bez omezení.
 • Pokud má zařízení další tunery pro kabelovou nebo satelitní televizi, můžete také sledovat tyto kanály v televizi. V tomto případě musí být poskytování služeb dohodnuto s vaším operátorem.
READ  Odemknutí iPhonu pro použití příslušenství co dělat. režim obnovení jejich stavu

Jak nastavit přijímač pro přijetí 20 kanálů zdarma CTV?

Existuje několik možností připojení. Kanály najdete v ručním i automatickém režimu:

Nastavení pokynů

Existují dva multiplexy: první a druhá. Poskytují uživateli 20 standardních kanálů. Aby byla předpona zobrazena digitální vysílání, musíte použít ruční režim. Hledání digitálních kanálů nastává podle balíčků.

Krok.by.krok pokyny pro vyhledávání kanálů:

 • Pomocí ovládacího panelu přejděte do hlavní nabídky.
 • Najděte bod, který je zodpovědný za nastavení.
 • Vyberte si nezbytnou zemi v terénu.
 • Poté vyberte typ signálu. Bude to DVB-T2.
 • Vyberte automatické nastavení.
 • Nyní musíte počkat, až zařízení najde kanály.

Pozornost! Pokud automatické vyhledávání nemůže najít kanály, musíte použít ruční vyhledávání. Okno se otevře před uživatelem, kde bude nutné označit frekvenci, při které jsou kanály vysílány. Najdete ji na internetu pro konkrétní město.

 • Přejděte do nabídky a vyberte „Manuální vyhledávání“.
 • Klikněte na OK a proces začne.
 • Systém bude vyžadovat přesná data o frekvenci digitálních kanálů. Najděte informace a vstupte do pole.
 • Když jsou nalezeny všechny kanály, je třeba je uložit.

Jak upravit místní kanály?

Mnoho lidí si stěžuje, že když překročili vysílání, ztratili místní televizní kanály. Aby se to nestalo, je nutné okamžitě vybrat analogové a digitální kanály během spuštění automatického vyhledávání. T.E. Musíte vybrat DTV-T/DTV-T2.

Kontrola kvality signálu

Pokud po připojení přijímače a nastavení televizních kanálů dochází k rušení, musíte zkontrolovat kvalitu signálu, abyste zjistili, který z uzlů způsobil vzhled tohoto problému. Několikrát klikněte na tlačítko „Informace“, počet lisů přímo závisí na tom, jaký druh přijímače používáte.

Na televizní obrazovce se objeví dvě stupnice. jedná se o hlavní ukazatele kvality signálu digitálního televize. Normální indikátor je parametr ne nižší než 70%, jinak je signál slabý, takže musíte změnit polohu antény.

Musíte změnit zaměření antény a váš asistent v tuto chvíli bude sledovat kvalitu vysílacího obrázku. Jakmile rušení zmizí, opravte polohu antény.

připojit, předponu, staré, televizi

Pokud jste si v procesu kontroly kvality signálu všimli, že ukazatele síly a intenzity přesahují značku 70%, ale zároveň dochází k rušení, vlnky, což znamená, že byste měli znovu nakonfigurovat přijímač. Je možné, že problém vznikl kvůli skutečnosti, že jste změnili nastavení nastavení. Opakujte nastavení přijímače a poté znovu zkontrolujte kvalitu obrazu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS