Jak připojit televizor k počítači

Myšlenka připojit počítač nebo notebook k televizi může být docela rozumná, pokud například často sledujete filmy uložené na pevném disku, hrají hry, chcete používat televizi jako druhý monitor a v mnoha dalších případech. Celkově není pro většinu moderních televizních modelů problém spojení jako druhý monitor počítače nebo notebooku (nebo jako hlavní) problém.

V tomto článku budu podrobně hovořit o tom, jak připojit počítač s TVMI, VGA nebo DVI, o různých typech vstupů a výstupů, které se nejčastěji používají při připojení televizoru, o kterých může být vyžadováno také kabely nebo adaptéry. Jako o nastavení Windows 10, 8.1 a Windows 7, se kterými můžete nakonfigurovat různé obrázky z počítače na televizi. Níže jsou uvedeny možnosti kabelového připojení, pokud potřebujete bez drátů, pak jsou pokyny zde: Jak připojit televizi k počítači Wi-Fi počítače. Může to být také užitečné: jak připojit notebook k televizi, jak sledovat televizi online, jak připojit dva monitory k počítači v systému Windows 10, 8 a Windows 7.

Jak připojit televizor k počítači přes Wi-Fi?

Chcete.li to provést, zapněte televizi a notebook. Na obou zařízeních by měly být aktivovány adaptéry Wi-Fi. Nyní na notebooku s Windows 10 přejděte na „Start | Parametry | Systém | Zobrazit ”a na pravé straně v části„ Několik displejů “Klikněte na„ Připojte se k bezdrátovému displeji “.

 • Spusťte přímý režim Wi-Fi v televizi
 • Na počítači stiskněte tlačítko Start (Start) ?
 • Vyberte řídicí centrum VAIO (VAIO CONTROL CENTRA)
 • Síťové uložení) ?
 • Nainstalujte pro Wi-Fi Direct VCL (ON) a vyberte Připojit zařízení

Jak připojit notebook k televizoru bez drátů?

Notebook můžete připojit bezdrátovým způsobem prostřednictvím domácí sítě Wi-Fi nebo Bluetooth kanálu. Zvažte obě metody.

Přes Wi-Fi

Existují dvě možnosti pro přenos signálu Wi-Fi v televizi.

Prvním způsobem je zobrazit obsah ze složky na notebooku prostřednictvím domácí sítě.

Druhou metodou je relé obrazovky notebooku v televizi přes Wi-Fi.

Předpokládaná televize s podporou Wi-Fi Direct, Miracast nebo Screen Rerorroring.

 • Aktivujte Wi-Fi na obou zařízeních.
 • Přejděte na „Parametry. Systém. zobrazení“.
 • V pravém poli klikněte na modrou čáru „Připojte se k bezdrátovému displeji“.
 • Blok se seznamem detekovaných zařízení se otevře na obrazovce notebooku.
 • Vyberte požadovaný televizní model.
 • Schvalujte požadavek na připojení na obrazovce televizního obrazovky.
 • Obrázek automaticky opakuje na televizním displeji.

Metoda funguje pouze na nejnovějších televizních modelech od 5. Generace.

Připojení může nastat od druhé nebo potřetí. V některých případech televizor, jako by visí, ale to je normální. zařízení jednoduše vyměňují šifrovací klíče signálu.

READ  Nastavení Mi TV 4s

Přes Bluetooth

Připojit notebook k televizoru pomocí Bluetooth:

 • Nastavte „detekci“ v nastavení Bluetooth, aby se zařízení mohla navzájem najít.
 • Spusťte hledání nových zařízení na notebooku.
 • Vytvořte konjugaci s televizí. Pokud potřebujete, zadejte kód PIN.
 • Poskytněte povolení k připojení v televizi.

Bluetooth pracuje v malé vzdálenosti, asi 5-10 metrů. Nainstalujte notebook poblíž televizoru, abyste neztratili kvalitu signálu.

Připojení Apple MacBook Pro a Air to TV:

Mini Displayport adaptéry si budou muset koupit v Apple Store.

Apple notebooky port mini displayport. Chcete.li připojit Apple k televizi, musíte si zakoupit vhodný adaptér.V závislosti na tom, které vstupy jsou k dispozici ve vaší televizi. Obchod Apple Store má následující možnosti:

Apple není nic obtížného připojit k televizi. Připojili dráty zakoupeným adaptérem, v televizi si vybrali zdroj HDMI.

Jak připojit notebook k televizoru pomocí kabelu HDMI

Nejjednodušší způsob, jak připojit notebook k televizoru pomocí kabelu HDMI. Odpovídající konektor je v každém moderním přenosném počítači. A LCD televizory jsou z nich zbaveny. Pouze monitory mohou být výjimkou z pravidla na svém zadním panelu a vstup HDMI může chybět, proto musíte hledat další možnosti.

Jak tedy připojit notebook k televizi přes HDMI? To bude třeba, jak uhodnout, kabel HDMI. V případě notebooku je vhodné nejjednodušší příslušenství podporující jednu z prvních verzí technologie HDMI. Je nepravděpodobné, že do televizoru zobrazíte obrázek 4K a dokonce i ve 3D.

Prvním krokem je připojení kabelu. V televizi musíte vložit zástrčku do volného hnízdního hdmi. Druhý konec šňůry je vložen do stejného konektoru notebooku. V tom není nic komplikovaného, ​​nic není možné zaměnit-přenosný počítač je obdařen pouze jedním hnízdem, kde se ukáže, že vloží HDMI-Stihuk.

připojit, notebook, televizi, sony

Pokud je stolní počítač připojen k televizoru, měl by být odpovídající konektor hledán na zadní straně grafické karty. Je možné, že místo plné velikosti HDMI je tam mini-hdmi hnízdo. S tím není nic špatného, ​​stačí získat vhodný kabel nebo adaptér. Pokud má počítač pouze oddíl VGA, ale televizor jej nemá, bude také potřeba adaptér.

Kombinace dvou zařízení je velmi jednoduchá. Ale spojení tam nekončí. Dále musíte udělat televizní zobrazení obrázek přijatý kabelem. Chcete.li to provést, stiskněte tlačítko „Vstup“ na dálkovém ovládání. Na obrazovce se zobrazí seznam dostupných zdrojů signálu. Vyberte port HDMI, ke kterému je šňůra nyní připojena. V případě inteligentní televize může systém samostatně nabídnout, aby přešel na aktivní zdroj signálu.

Nastavení systému Windows

Obecně bylo spojení již vytvořeno. V televizi byste měli vidět obrázek, který se zobrazí na obrazovce notebooku. Pro pohodlnější prohlížení však můžete pracovat na nastavení.

READ  Notebook nevidí připojení Wi-Fi

Chcete.li to provést, vyzvedněte notebook a klikněte na jeho klávesnici kombinaci „Win“ „X“. Nebo otevřete „ovládací panel“ a vyberte „Centrum mobility systému Windows“. V odpovídající části věnujte pozornost segmentu „externího displeje“. Zde klikněte na tlačítko „Zakázat obrazovku“.

V tuto chvíli vyskočí další nabídka. V něm najdete několik možností práce na obrazovce televize a notebooku:

 • „Pouze počítač“. pokud kliknete na tento bod, přenos signálu HDMI zastaví;
 • „Duplikát“ je standardní volba, ve které se na displejích počítačů a televizních zobrazení zobrazí stejný obrázek;
 • „Expand“. Při aktivaci tohoto režimu se televizor změní na druhou plochu a pokračuje v prvním;
 • „Pouze projektor“. kliknutí na tuto položku vypne obrazovku notebooku.

Musíte si vybrat čtvrtou položku. Neměli byste se bát. Když odpojíte kabel HDMI od jednoho z hnízd, obrázek se vrátí na obrazovku notebooku.

Také s HDMI bude televizor ublížit, aby šel do jiné nabídky Nastavení. Toho lze provést kliknutím na pravé tlačítko myši ve volné oblasti plochy. pak byste si měli vybrat v kontextové položce „Screenshot„ Screenshot “položka“. Zde si musíte vybrat rozlišení, ve kterém bude obrázek přenášen do televize. Mimochodem, můžete ji rozšířit nebo duplikovat zde.

To je vše! Nyní můžete notebook odložit stranou zahájením sledování videa nebo něčeho jiného.

Bezdrátové připojení notebooku k televizi

Aktualizace 2016: Napsal podrobnější a relevantní pokyny (než to, co následuje níže) pro připojení notebooku k TV-Fi, t.E. Bez drátů: Jak připojit zářez k televizi Wi-Fi.

Moderní notebooky s procesory Intel Core i3, I5 a I7 mohou být připojeny k televizorům a jiným bezdrátovým obrazovkám pomocí technologie Intel Wireless Display. Pokud jste na notebooku nepřeinstalovali okna, zpravidla, všichni potřební řidiči již mají. Bez vodičů se přenáší nejen obraz ve vysokém rozlišení, ale také zvuk.

Chcete.li se připojit, budete potřebovat buď speciální předponu pro televizi, nebo tuto technologii podporovat samotným televizním přijímačem. Posledně jmenovaný zahrnuje:

Bohužel nemám způsob, jak vyzkoušet a prokázat, jak to všechno funguje, ale podrobné pokyny pro použití Intel Widi pro bezdrátové připojení notebooku a Ultrabooku na televizi jsou na oficiálních webových stránkách Intel:

Doufám, že výše popsané metody budou stačit pro připojení vašich zařízení správným způsobem.

Hraje filmy z počítače na televizi TV (DLNA)

Za tímto účelem je také nejběžnější metoda bezdrátového připojení televizoru, kromě přítomnosti modulu Wi-Fi, je také vyžadováno, aby samotná televizor byla připojena ke stejnému směrovači (T.E. Do stejné sítě) jako počítač nebo notebook, na kterém jsou video a jiné materiály uloženy (pro televizory s podporou Wi-Fi Direct se můžete obejít bez routeru, stačí se připojit k síti vytvořené televizí). Doufám, že tomu tak již platí, ale jednotlivé pokyny nepotřebují-připojení pochází z odpovídající nabídky vaší televize stejným způsobem jako spojení s Wi-Fi jakéhokoli jiného zařízení. Cm. Samostatná instrukce: Jak nakonfigurovat DLNA v systému Windows 10.

READ  Instalace přehrávače ottplayer do televizoru Samsung Smart TV

Další položkou je nakonfigurovat server DLNA v počítači nebo jasněji poskytnout obecný přístup ke složkám. Obvykle je to dost, že „domov“ (soukromý) je nainstalován v parametrech aktuální sítě. Ve výchozím nastavení jsou složky „video“, „hudba“, „obrázky“ a „dokumenty“ veřejně dostupné (můžete poskytnout obecný přístup k konkrétní složce kliknutím na něj pravým tlačítkem výběrem „Možnosti“ a „Přístup“ Tab).

Jeden z nejrychlejších způsobů, jak povolit celkový přístup. Otevřete Windows Dirigent, vyberte položku „Síťové“ a pokud vidíte zprávu „Detekce sítě a celkový přístup k souborům“, klikněte na ni a postupujte podle pokynů.

Pokud taková zpráva nesleduje, ale místo toho se počítače zobrazí na síťových a multimediálních serverech, pak je pro vás s největší pravděpodobností nakonfigurováno vše (to je docela pravděpodobné). Pokud to nefungovalo, pak je zde podrobný instrukce, jak nakonfigurovat server DLNA v systému Windows 7 a 8.

Po zapnutí DLNA otevřete položku nabídky pro televizi a prohlédněte si obsah připojených zařízení. Podle tlačítka Home můžete jít do Sony Bravia a poté vybrat část. filmy, hudbu nebo obrázky a sledujte odpovídající obsah z počítače (Sony má také program HomeStream, který zjednodušuje vše, co jsem napsal). Na LG TVS. položku SmartShare, kde budete také muset vidět obsah společných složek, i když na počítači nemáte program SmartShare. Pro televizi jiných značek jsou vyžadovány přibližně podobné akce (a také mají své vlastní programy).

Kromě toho s aktivním připojením DLNA kliknutím na video myš na video souboru v dirigentu (děláme to v počítači), můžete vybrat položku nabídky „Přehrávat pro jméno_levoid“. Při výběru této položky začne bezdrátové vysílání proudu videa z počítače v televizi.

Poznámka: Dokonce i pod podmínkou, že televize podporuje filmy MKV, pro tyto soubory nefunguje „hrát“ v systému Windows 7 a 8 a nejsou zobrazeny v nabídce TV TV. Řešením pracující ve většině případů je jednoduché přejmenování těchto souborů na AVI na počítači.

Nyní víte, jak přesně propojit konkrétní techniku ​​k televizi. V poslední době bylo vše implementováno intuitivně. Mnoho televizorů Sony je obdařeno „inteligentní“ elektronikou, která zjednodušuje připojení gadgetů s limitem a většinu procesu automatizuje.

A narazili jste na problémy při připojení různých zařízení s televizí Sony? A může vaše „box“ ukázat obsah stažením z internetu? Sdílejte své myšlenky o tom v komentářích, z toho budeme šťastní.

připojit, notebook, televizi, sony
| Denial of responsibility | Contacts |RSS