Připojení bezdrátové myš k notebooku

Jakýkoli notebook je vybaven dotykovým navigačním panelem, který ne každý uživatel se naučí používat. Tato skutečnost vysvětluje poptávku po kabelových a bezdrátových počítačových myších pracovat s notebookem. Spojení tradiční myš USB nezpůsobuje potíže, které nelze říci o bezdrátovém analogu. O typech bezdrátových manipulátorů a o tom, jak připojit takovou myš k notebooku, vám řekneme níže.

Hlavní výhodou dotyčného periferního zařízení je mobilita a nedostatek drátu. Při provádění prezentací a na ploše je vhodné používat bezdrátové zařízení na výletech. Je pohodlné pracovat za notebookem, když se pohyb neomezuje na náhodně chycené na něčem drátu.

Existuje několik odrůd periferních zařízení založených na následujících typech bezdrátového připojení myši s notebookem:

Infračervený typ bezdrátového připojení je postupně minulostí, taková zařízení se téměř nenacházejí v prodeji. Použití IR zařízení zahrnuje nepřítomnost mezi myší a signálem neprůhledných překážek spojených s notebookem.

připojit, bluetooth, notebooku

Také morálně zastaralá zařízení pracující na rádiové frekvenční komunikaci 27 MHz nebo 2.4 GHz. Kvalita komunikace může ovlivnit práci myši ve formě zpomalení při odstraňování notebooku. Malé rozhlasové rušení je také možné na frekvenci 2.4 GHz, protože tento kanál používají také jiné elektrické spotřebiče pro domácnost.

Indukční typ připojení se provádí prostřednictvím speciálního koberce, který je s počítačem připojen. A ačkoli samotný manipulátor je zbaven drátu, tato metoda může být napůl považována za bezdrátovou. A mobilita, indukční myš, stejně jako kabelové, se neliší.

Nejběžnějším dnešním je Bluetooth myš, o něco méně často, zařízení s adaptérem Wi-Fi jsou žádaná.

Kromě typu připojení jsou dotyčná zařízení rozdělena do dvou tříd: Optical and Laser, v závislosti na designu založeném na názvu senzoru.

připojit, bluetooth, notebooku
 • Rozlišení optické matice je standardní 800 DPI, nejpokročilejší a nejdražší modely 2400 DPI, jako je značka OKLICK Game myši.
 • U modelů laserových myší se tento parametr pohybuje v rozsahu 2000-4000 DPI a nejdražší vzorky zaměřené na hráče mohou mít až 5700 dpi. Rychlost a přesnost reakce manipulátoru přímo závisí na rozlišení senzoru.

Pokyny pro připojení přes adaptér

Adaptér pro bezdrátovou myš obvykle vypadá jako malý kus plastu libovolného tvaru, nejčastěji obdélníkový, ze kterého kovový konektor USB vyčnívá. Takový standard se obvykle nazývá SO. „pro myš USB“. Moderní adaptéry mají velmi malé velikosti a prakticky nevyčnívají za tělem notebooku. Ale malé velikosti se mohou stát problémem. pokud je adaptér ztracen, je obtížné je najít.

Bezdrátové mechy USB jsou velmi populární kvůli nízké ceně. Také pro ně obvykle nemusí nic nastavovat pro různé operační systémy. adaptér je jednoduše vložen do volného portu a po několika sekundách je myš připravena k práci.

READ  BIOS vstup na notebook Lenovo

U některých modelů myší není adaptér v balíčku oddělen a není vložen do myši venku, ale skrytý v kompartmentu baterie (níže). Adaptér lze získat pouze otevřením oddílu.

Podrobná instrukce připojení je následující:

 • Nejprve musíte poskytnout myši energii, protože nepřijímá jídlo dráty. Vložíme baterie. Kryt baterie se obvykle otevírá dolní částí myši, ačkoli existují neobvyklá řešení designu s víkem na zadní straně nebo na straně.
 • Nyní musíte poskytnout spojení mezi PC a myší. Vložíme adaptér USB do jakéhokoli volného slotu:

Po připojení myši je nutné vzít v úvahu rozsah signálů. Pravděpodobně nebudete moci ovládat kurzor na obrazovce, pokud bude vzdálenost od myši do adaptéru/notebooku více než 20 metrů.

Bluetooth myš

Bluetooth myši jsou méně populární než předchozí. Abychom je mohli použít, měl by být na počítači/notebooku nainstalován adaptér Bluetooth (obvykle jsou tím všechna moderní zařízení vybavena). Doporučuji, aby před nastavením a připojením zkontrolujte, zda máte Bluetooth (a v případě potřeby jej zapněte).

Pomoci!

Jak povolit Bluetooth na notebooku. Cm. Pokyny k kroku

KROK 1

Přejděte do správce zařízení a podívejte se, že adaptér Bluetooth funguje dobře a existují pro něj ovladače (jak otevřít správce zařízení).

Zařízení funguje dobře (adaptér Bluetooth)

Krok 2

Zkontrolujte, zda je Bluetooth zahrnut do nastavení Windows (na některých notebookech jsou speciality. Tlačítko v pouzdru zařízení).

Pokud máte Windows 10/11. Přejděte na parametry OS (kombinace tlačítek Wini), část „Zařízení/Bluetooth a další zařízení“ a zkontrolujte, zda je Bluetooth zapnutý. Příklad viz. Na obrazovce níže.

Krok 3

Nainstalujte baterie do myši a zapněte je (na některých myších jsou speciality. Přepněte, na ostatní. On není).

Krok 4

Klikněte na ikonu Bluetooth v nabídce a spusťte funkci přidání nového zařízení (viz. Příklad níže).

V systému Windows 10 můžete přidat zařízení Bluetooth ze systémových parametrů (Poznámka: Co je otevřít. Klikněte na kombinaci wini). V „Zařízení/Bluetooth. “ (cm. Snímek obrazovky níže).

Pokud máte Windows 7 (nebo DR. Možnosti se nehodily): Otevřete ovládací panel (jak to provést), část „Zařízení a zvukové zařízení a tiskárny“.

Po kliknutí na odkaz „Přidání zařízení“. Dále začne hlavní zřízení nového vybavení.

Alternativní možnost přidání zařízení

Krok 5

Poté začne hlavní nastavení zařízení: Musíte naznačit, že chcete připojit myš Bluetooth a kliknout na.

Zpravidla, přes poslední. Okna sekundy automaticky připojí zařízení a myš může začít používat.

Přidání!

Proč Bluetooth nenajde zařízení. Hlavní důvody a jejich eliminace

Není to tak dávno, co se také objevilo Wi-Fi myši (uvolněno HP). Upřímně řečeno, ale pro to jsem ještě nepracoval, a proto, jak se říká, „vědí.doklad“ (ano, ještě nezískali rozšířené)).

Jak vypnout touchpad na notebooku?

Touchpad způsobuje během práce mnoho problémů, protože při tisku textu jste s ním neúmyslně v kontaktu. Může to však být zakázáno, pokud máte oficiální nástroj od výrobce na vašem notebooku.

READ  Jak připojit sluchátka Airpods k iPadu

Klikněte na nabídku Start a ve vyhledávání zadejte „myš“. pak musíte kliknout na „Parametry myši“.

V části zařízení klikněte na „Další parametry“.

připojit, bluetooth, notebooku

Na jedné z karet by měla být zaškrtávací značka, která při připojení takového zařízení vypne touchpad. Nezáleží na tom, které zařízení je zapojeno nebo bezdrátové. Na samém konci klikněte na „Použít“. Ukázal jsem ti na příkladu Lenovo Beecha, ale tato funkce je na všech notebookech.

Jak připojit bezdrátovou myš k PC

Notebooky operačního systému Windows podporují ve výchozím nastavení technologii Wi-Fi a Bluetooth. Přítomnost bezdrátového modulu na základní desce stacionárního počítače lze zkontrolovat prostřednictvím „Správce zařízení“. Pokud tomu tak není, pak připojení bezdrátové myš bude muset být zakoupena speciálním adaptérem.

Nejběžnější typ zařízení. Myši se liší minimálním zpožděním a vysokou rychlostí odezvy. Může pracovat ve vzdálenosti až 10 metrů. Postup připojení:

  Otevřete „Start“ a v seznamu napravo vyberte „Zařízení a tiskárny“.

Poté se v seznamu dostupných zařízení objeví bezdrátová myš. Přesuňte jej a zkontrolujte, zda se kurzor pohybuje podél obrazovky. Nyní se manipulátor automaticky připojí k PC bezprostředně po zapnutí.

Proč myš nemusí připojit/počítač nevidí myš

Existuje několik důvodů, proč notebook nebude vnímat myši s ním konjugovaný. Nejoblíbenější z nich:

 • Slabá baterie. Woned myši pracují přesně, dokud není v baterii notebooku náboj, nebo je připojen k síti. Vzdálené myši k tomu používají baterie, a pokud je nenahradíte včas, majitel samotný majiteli připomíná to a odmítá se připojit k operačnímu systému.
 • Myš není zapnutý. Opět platí, že na rozdíl od kabelových myší jsou bezdrátové bezdrátové prostředky vybaveny tlačítkem zapnutí a vypnutí a vypnutí. Ve stavu off, manipulátor nebude fungovat.
 • Řidiči nebyli nainstalováni. K tomu dochází jen zřídka, ale existují uživatelé, kteří hlásí nemožnost instalace potřebného softwarového vybavení. V tomto případě musíte nainstalovat ovladače sami. To je snadné provádět přechodem na oficiální webovou stránku výrobce myši. Veškerý software určený pro provoz určitých zařízení je dodáván zdarma. Není nutné hledat sami. můžete se pokusit, aby systém hledal ovladače. Budete muset jít do správce zařízení, najít připojenou myš s ikonou chyby v seznamu a zavolat do nabídky Drop.down následovanou výběrem funkce aktualizace ovladačů.
 • Výrobní vada. Pokud předchozí metody nepomohly problému, pak zbývá pouze použít záruku a vrátit myš zpět, odkud přinesli, s požadavkem nahradit vadné zařízení.

Externě, adaptér pro připojení bezdrátové myš je plastová deska s výstupem USB. Velikost desky se liší v závislosti na modelu-může dosáhnout velikosti jednotky SD nebo být třikrát kratší než samotný výstup. Výrobci často poskytují díru s ventilem v těle myši, kde můžete umístit adaptér.

připojit, bluetooth, notebooku

Odkaz! Pokud se po zakoupení myši vyskytnou problémy s detekcí adaptéru, měli byste jej pečlivě prohlédnout-vysílač je někde uvnitř skrytý.

Bluetooth myš, na rozdíl od kabelové, nejí z sítě, a proto může být propuštěna. Manipulátor pracuje na baterii a přístup k tomu je poskytován otevřením ventilu ve spodní části pouzdra. Je vhodné vyměnit baterii včas, jinak myš přestane fungovat.

READ  Jak nakonfigurovat Bluetooth na notebooku Windows

Myš je deaktivována

Většina bezdrátových manipulátorů má malý spínač na spodní nebo boční straně. Možná je to jednoduše vloženo do pozice „off“. Ujistěte se, že je zařízení zapnuto: jeho spínač musí být umístěn do polohy „zapnuto“ nebo „napájení“. Některé bezdrátové myši podporují režim hibernace, který se automaticky aktivuje s nečinností zařízení. Myš „spící“ nemusí reagovat na pohyb. abyste ho dostali ze spánku, musíte stisknout levé nebo pravé tlačítko.

Připojení bezdrátové myš

Pro konjugaci s počítačem by měla být bezdrátová myš založena na vysílači, který si vyměňuje data s přijímačem uvnitř počítače. Většina moderních tabletových počítačů a notebooků postavila.v Bluetooth Radio Moduli. Některé stolní počítače to však nedělají. Pokud váš počítač nepodporuje Bluetooth, zakupte si adaptér Bluetooth nebo vyberte bezdrátovou myš s klíčem USB, který slouží jako přijímač.

Jak připojit bezdrátovou myš k počítači se systémem Windows 10?

 • Otevřete aplikaci Nastavení (stiskněte Win I jako zkratku) a vyberte zařízení.
 • V nabídce levého bočního panelu vyberte Bluetooth a další zařízení. Poté klikněte na ikonu plus vedle nápisu Přidat Bluetooth nebo jiné zařízení na pravém panelu.
 • V okně vyskakovacího okna klikněte na Bluetooth.
 • Postupujte podle pokynů master přidávacích zařízení. Budete muset převést bezdrátovou myš na režim páření; Postup pro instalaci tohoto režimu závisí na výrobci, proto si přečtěte krátkou příručku na začátku práce. Windows najde myš a přidá vhodné ovladače.

Jak připojit bezdrátovou myš s počítačem spuštěním MacOS Mojave?

 • Vložte bezdrátovou myš do režimu páření (viz. Pokyny v dokumentaci zařízení).
 • Stiskněte nastavení AppleSystem Bluetooth.
 • Váš Mac bude hledat jakékoli zařízení v režimu páření, když otevřete panel Bluetooth. Když počítač najde myš, zobrazí se v okně. Klikněte na pár.

Jak připojit bezdrátovou myš k počítači se spuštěním Ubuntu Linux (verze 18.04)?

 • Otevřete panel Bluetooth a ujistěte se, že je spínač nainstalován nahoře do polohy GL.
 • Vložte bezdrátovou myš do režimu páření (viz. Pokyny v dokumentaci zařízení).
 • Klikněte na seznam zařízení a dokončete nastavení. Musíte udělat tento krok po dobu 20 sekund, abyste se vyhnuli časové limitě. Když se myš připojí, její stav se zobrazí jako připojený.
 • Stisknutím připojené myš otevřete panel pro jednotlivé nastavení zařízení.

Pokud potřebujete další podporu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS