Připojení modemu 3G nebo 4G k systému Android. návod krok za krokem

Dnes si lze jen těžko představit používání počítače bez internetu, takže nemá smysl se snažit mluvit o neomezených možnostech celosvětové sítě. Je zřejmé, že mobilní výpočetní zařízení, mezi něž patří i tablety, znamenají stejný mobilní přístup k síti. No, ve skutečnosti, pokud si například notebook lze stále představit s kabelem připojeným k tomuto účelu, pak stejné připojení pro tablet „zabíjí“ zcela samotnou myšlenku vynálezu mobilní technologie. Řešením problému připojení k internetu jsou v tomto případě speciální zařízení. modemy.

Prvním předpokladem pro vytvoření síťového připojení pro tablet se systémem Android je port USB, přes který bude modem připojen.

Většina modelů těchto mobilních zařízení je standardně vybavena tímto konektorem, ale u některých low-endových variant nemusí být k dispozici.

Moderní modifikací portu USB je Micro-USB, který se také hojně používá k vybavení mobilních zařízení.

Pro připojení modemu k tomuto portu je třeba speciální kabel adaptéru.

Modem připojený k tabletu pomocí kabelu adaptéru

Tip! Tyto adaptéry se dělí na klientské a hostitelské (OTG). První typ slouží k připojení tabletu k počítači, napájení atd. п., Druhý typ adaptéru umožňuje připojit externí zařízení, jako je modem nebo externí pevný disk, přímo k mobilnímu zařízení.

A samozřejmě budete potřebovat samotný modem. V současné době existují desítky výrobců a stovky modemů 3G a 4G, z nichž každý má své vlastní nuance.

Proto v tomto článku popíšeme pouze základní principy nastavení na příkladu několika nejběžnějších zařízení.

Smartphone jako modem Bluetooth

Jak už asi tušíte, tato funkce funguje podobně jako hotspot Wi-Fi. Chcete-li v systému Android používat režim modemu Bluetooth, postupujte podle následujících kroků:

 • Zapnutí Bluetooth na notebooku a telefonu. Zapnutí zjišťování zařízení. To se provádí v nastavení modulu. V počítači vyhledejte ikonu Bluetooth v systémové liště (pravý dolní roh pracovní plochy). Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Otevřít nastavení“.

Na kartě „Možnosti“ zaškrtněte políčko „Povolit zařízením zjistit tento počítač“.

Ve smartphonu přejděte do nastavení Bluetooth a zaškrtněte políčko „Povolit zjišťování“ nebo „Viditelné pro všechna zařízení“.

 • V tomto okamžiku je třeba provést spárování zařízení. Chcete-li to provést, klikněte znovu pravým tlačítkem myši na ikonu Bluetooth v systémové liště. V zobrazené nabídce vyberte možnost „Přidat zařízení“.

Otevře se okno, ve kterém systém zobrazí seznam zařízení dostupných pro připojení. Vyberte svůj smartphone a stiskněte tlačítko „Další“.

Nyní systém vygeneroval kód PIN. Musí se shodovat na obou zařízeních. Stačí pouze potvrdit spárování. Na smartphonu a počítači stiskněte tlačítko „Ok“. Systém nyní nainstaluje požadovaný software a ovladače.

Ve starších verzích postupujte takto: „Nastavení“-„Bezdrátové sítě“-„Modem a hotspot“. Zde stačí zaškrtnout políčko „Bluetooth modem“.

V otevřeném okně se zobrazí všechna zařízení spárovaná s tímto počítačem (tablety, telefony, smartphony, tiskárny atd.).

Počítač pak bude moci přistupovat k mobilnímu internetu přes Bluetooth. Jak vidíte, není to nic složitého. Důležité je pouze dodržovat posloupnost akcí. Párování je třeba provést pouze jednou.

Pro další připojení stačí zapnout bezdrátový modul v počítači a telefonu a postupovat podle pokynů z třetího bodu.

Nezapomeňte, že tento režim výrazně snižuje výdrž baterie mobilního telefonu. Berte to v úvahu při cestování a v případech, kdy není k dispozici zásuvka pro připojení nabíječky.

připojit, modem, systému, android, přes, nastavení

Jak povolit 3G v systému Android

Na panelu rychlého spuštění najdete tlačítko pro zapnutí mobilního internetu pro operační systém Android. Zobrazí se, když uživatel jednoduše posune prstem po obrazovce shora dolů. Chcete-li v telefonu aktivovat nebo deaktivovat 3G, klepněte na řádek s nápisem „Mobilní internet“. Na stavovém řádku se pak zobrazí příslušná ikona podle toho, která komunikační možnost se právě používá:

Vezměte prosím na vědomí! Životnost baterie chytrých telefonů se často zkracuje, když jsou připojeny k nejnovější generaci technologií. Pokud je důležité, aby byla baterie v danou chvíli plně nabitá, neměli byste 4G zapínat hned. Když internet nepotřebujete, je lepší ho úplně vypnout.

READ  Jak vyčistit počítač do tovární nastavení

Jak nastavit přístupový bod v systému Android

První metoda se používá pro práci s nejnovějšími modely zařízení, které mají schopnost distribuovat internet přes kabel (alespoň Android 4.0).0). V tomto případě není nutná žádná další instalace softwaru. Naše akce by měla vypadat následovně:

Prostřednictvím „Nastavení“ stiskněte tlačítko „Více“ a otevřete kartu „Bezdrátové sítě“. Tam vybereme „Modem mode“, stiskneme Wi-Fi hotspot:

Nyní vyberte možnost „Configure Wi-Fi Access Point“ a pomocí klávesnice zadejte heslo, stiskněte tlačítko „Save“. Poté se vrátíme do režimu „Modem“, tlačítko se stane aktivním a my jej stiskneme:

Mějte na paměti, že název se může u různých modelů zařízení mírně lišit, ale význam a akce zůstávají stejné.

Nyní je náš smartphone (nebo tablet) připraven pracovat jako modem, zbývá jen připojit se k počítači pomocí kabelu USB, poté by měl počítač sám detekovat síť a pro připojení k ní je třeba zadat heslo, které bylo nastaveno v systému Android.

Druhý způsob je vhodný nejen pro použití starého bojového přítele jako modemu (pod systémem Android 2.1), ale i pokročilejší gadgets najdou mnoho užitečných.

Nyní je třeba zapnout režim ladění USB:

Nyní je třeba stáhnout a nainstalovat do počítače speciálního klienta, po jehož spuštění se v oznamovací oblasti (lišta v dolní části displeje počítače) objeví ikona telefonu.

Připojte telefon (nebo tablet) se systémem Android pomocí kabelu USB k notebooku, spusťte na zařízení aplikaci PdaNet a v hlavní nabídce aplikace vyberte možnost „Enable USB Tether“.

Systém může vyzvat k instalaci ovladačů, což je samozřejmě třeba provést.

Najděte v liště desktopovou verzi PdaNet, stiskněte ji a v okně, které se otevře, vyberte možnost „Připojit k internetu“:

Jak připojit modem k autu se systémem Android

Díky internetovému rádiu může automobilový nadšenec poslouchat 1 milion hudebních pořadů. různých stanic po celé zemi. Mobilní technologie 3G stačí k tomu, abyste si užili skvělý zvuk. Internetová rádia lze vyhledávat podle:

Připojení modemu k autorádiu se systémem Android je snadné. Při instalaci zakoupeného zařízení je třeba nejprve vytáhnout kabel USB, abyste k němu měli rychlý přístup. Pokud jsou 2 kabely USB pro modem a USB flash disk připojeny na stejné místo, je třeba je označit, aby nedošlo k jejich záměně. Poté můžete vybrané zařízení připojit od vhodného poskytovatele internetových služeb.

Před výběrem modemu a operátora je třeba získat informace o oblasti pokrytí. V tomto ohledu jsou užitečné oficiální webové stránky společnosti, jejíž služby chcete využít. Množství zavedených komunikačních linek zaručuje vysokou kvalitu a rychlost internetu. Je lepší zvolit nabídku s neomezeným přístupem k internetu. To pomůže vyhnout se zbytečným nákladům na další dopravu. Spojení musí být 3. nebo 4. generace.

Jakmile získáte přístup k internetu, můžete procházet všechny dostupné aplikace a připojovat je. V každé zemi jsou úplně jiné. Pokud chcete, může každý řidič změnit firmware osobního multimediálního zařízení tak, aby odpovídal zemi bydliště. V Ruské federaci se nejčastěji používají multimediální zařízení do auta, jako je Parrot ASTEROID Classic, které se přizpůsobuje poloze uživatele.

Byl tam starý modem e173 3G. Pobýval s Kovanem. Aktualizace aplikací a map byla utrpením. zejména stahování map po aktualizaci GU. Kromě toho jsem v nastavení našel také internetové rádio 101ru. Vyzkoušeno. Na místě rádio stále funguje, ale v pohybu je ztraceno. A pokud se z telefonu připojíte k internetu, rádio se nezasekává. Přemýšlíte o modemu LTE. Kontaktoval prodejce, říkají, že je lepší? Řekl mi, že je lepší použít wifi. Mám ho s wifi a byl jsem spokojený.

Po instalaci se zobrazí všechny dostupné funkce, různé země používají vlastní internetové aplikace. Firmware multimediálního zařízení můžete také změnit podle místa, kde se nacházíte. Například v Rusku se hojně používá Parrot ASTEROID Classic, toto zařízení je přizpůsobeno místu, kde se bude používat, a proto si ho motorista koupí se všemi dostupnými aplikacemi.

Jak připojit modem 3G k tabletu se systémem Android

Nejdříve se tedy dostaneme k nejdůležitější věci, musíme mít samotný tablet Android vybavený vstupem USB, pokud je k dispozici pouze vstup micro-USB, potřebujete také speciální kabel OTG (hostitel). Obvykle musí být takový kabel součástí standardního balení, ale pokud z nějakého důvodu chybí, budete si jej muset dokoupit:

READ  Xiaomi Mi 9t globální verze recenze

A za třetí, protože původně byly modemy určeny pro počítače, spustit modem Beeline, Megafon nebo MTS, atd. K jeho zprovoznění budete potřebovat počítač.

Připojte modem k počítači a nainstalujte software, který je součástí balení (ovladače a speciální software pro konfiguraci). Software může být zapsán v paměti modemu nebo na přiloženém CD.

Pomocí aplikace, která je součástí balení, nastavte modem 3G do polohy „pouze modem“ (protože ve výchozím nastavení všechny tablety čtou toto zařízení jako paměť flash), deaktivujte modul Wi-Fi a zkontrolujte kód PIN.

V tabletu otevřete sekci „Nastavení„, najděte „Nastavení sítě“ (může se jmenovat jinak), vyberte „Přenos dat“ a „3G“.

Připojte tablet k modemu a počkejte, dokud kontrolka na modemu nepřestane blikat.

V části „Další nastavení“ najděte položku „Přístupové body APN“, vytvořte přístupový bod (je možné přijímat data od operátora zvolené mobilní komunikační společnosti, ale pokud je modem zakoupen v certifikovaném bodě operátora, budou požadovaná nastavení nastavena již na začátku). Uložte nastavení a restartujte zařízení.

Hlasitě vykřikněte „Hurá!“To můžete udělat, když se v horní části obrazovky zobrazí ikona 3G.

připojit, modem, systému, android, přes, nastavení

„Modemy, které nebyly flashovány, lze připojit následujícím způsobem

 • Vyhledání a spuštění programu HyperTerminal v počítači
 • Vytvořte připojení k počítači, proč ve svém USB-modemu najděte „Správce zařízení“, otevřete vlastnosti a do položky „Modem“ zadejte rychlost a číslování portu.
 • Při spuštění HyperTerminálu je třeba zadat náhodný název aktuálního připojení.
 • Pak zadejte nebo vložte port napsaný dříve a proveďte stejné operace s rychlostí.
 • Dále zadejte „ate1“, za získaný souhlas přidejte „at^u2diag=0“.
 • Stiskněte tlačítko „OK“, odpojte zařízení USB.

Nyní byl modem nastaven do správného režimu a můžete jej připojit k portu micro USB. Některé tablety s portem nepodporují požadované rozhraní, takže potřebujeme Root-right, po jejich získání stáhněte a nainstalujte bezplatnou aplikaci PPP Widget.Připojení widgetu na plochu.

Na fóru vývojáře najděte ovladač pro své tabletové zařízení a stáhněte si jej na sdcard/pppwidget/lib.

Připojte tablet k modemu kabelem, v „Nastavení připojení“, které se nachází v nastavení widgetu, napište konfiguraci, kterou byste měli získat od vybraného komunikačního operátora.

Jak připojit modem 3G k tabletu se systémem Android

Nejprve tedy musíme tento modem 3G přenést do režimu, který umožní, aby jej tablet rozpoznal pouze jako modem. K tomu potřebujeme:

 • Nainstalujte si aplikaci 3GSW od společnosti ZyXel do svého počítače nebo notebooku pomocí tohoto odkazu
 • Otevřete nástroj a připojte modem 3G k počítači
 • V něm klikněte na tlačítko „Modem only“ a poté na tlačítko „Exit“

Pokud vám tato metoda nevyhovuje, použijte následující postup:

UPD: Jak je uvedeno v komentářích, tablety bez modulu 3G postrádají rozhraní pro nastavení připojení k mobilní síti, takže musíme nainstalovat aplikaci PPP Widget z Google Play. K použití tohoto nástroje potřebujete práva roota.

Aplikace vytvoří vlastní widget, který se zobrazí na ploše. Přejděte do nastavení widgetu a zadejte APN, uživatelské jméno, heslo a číslo vytáčeného připojení, které najdete na webových stránkách operátora.

Pokud se zobrazí chyba „Žádný ovladač“, přejděte na tuto stránku, stáhněte ovladač pro své zařízení a vložte jej do složky sdcard/pppwidget/lib.

Pozor! Pro další akce potřebujete práva Root. (Více informací o tom, jak je získat, najdete zde.)

Pravděpodobně jste si někdy vynadali, že jste si nekoupili tablet s 3G na palubě, protože jsou chvíle, kdy nemůžete najít Wi-Fi v okolí a potřebujete internet tady a teď. Naštěstí lze tuto situaci napravit a v noteboocích lze používat nám všem známé modemy USB.

Jak nastavit modem do režimu „pouze modem“

Metoda. Tato metoda je nejjednodušší a nejrychlejší, ale na některých tabletech nemusí fungovat.

 • Stáhněte si a nainstalujte 3GSW do počítače pomocí tohoto odkazu
 • Připojte modem 3G k počítači a spusťte software
 • V otevřeném okně stiskněte tlačítko „Modem only“ a stiskněte tlačítko „Exit“

Metoda. Tuto metodu použijte, pokud vám předchozí metoda nefunguje

Připojení modemu k tabletu

Nyní je váš modem připraven k práci s tabletem se systémem Android a můžete jej připojit k portu MicroUSB. Vzhledem k tomu, že tablety bez modulu 3G nemají rozhraní pro nastavení mobilních sítí, musíme jej nainstalovat samostatně.

READ  Jak nahrávat konverzaci na Huawei

Varování! Abychom mohli pokračovat, potřebujeme práva Root. (Více informací o tom, jak ji získat, najdete zde)

Důležité! Pokud výše uvedený způsob nefunguje, zkontrolujte, zda je vaše zařízení kompatibilní s tabletem. Váš modem musí být na seznamu podporovaných zařízení.

Pokud váš tablet a mts modem stále nefungují nebo pokud jste si nekoupili zařízení pro přístup k internetu, bude užitečné vědět následující:

Nejjednodušší způsob, jak připojit bezdrátový internet k tabletu, je zakoupit 3G Wi-Fi router (více informací o sadě „3g modem pro tablet“).

Co je 3G Wi-Fi router a jak ho používat?

3G Wi-Fi router je totéž co 3G modem, ale s možností distribuce Wi-Fi. Т.е. získáte přenosný, miniaturní router, který je schopen napájet všechna vaše zařízení (notebook, tablet, smartphone atd.).д.) internet.

Pokud chcete pracovat s Internetem z počítače, můžete použít například modem MTS Connect.

Jak nastavit modem do režimu „pouze modem“?

Pokud tato možnost není detekována, je vhodné použít programy třetích stran. Princip fungování je jednoduchý:

Program je určen pouze pro zařízení uvedených značek. Tato zařízení jsou oblíbená u mobilních operátorů (Beeline, Megafon, MTS, Tele2).

Režim pouze modem se aktivuje stisknutím příslušného tlačítka (v tomto případě budou funkce mechaniky a čtečky karet vypnuty), pro změnu nastavení je třeba použít tlačítko „další“. funkce“.

Program funguje s většinou zařízení. Stáhněte si a nainstalujte nástroj. Budete potřebovat informace o modemu. Připojte zařízení a nechte ho zapnuté, dokud nebude dokončeno nastavení.

Algoritmus akcí je jednoduchý. Vstupte na kartu Počítač (přes zástupce nebo Start. Počítač), otevřete Vlastnosti systému kliknutím na tlačítko v horní části obrazovky nebo přes kontextovou nabídku (kliknutím pravým tlačítkem myši). Vlastnosti.

Vyberte „Správce zařízení“ a najděte připojený modem v seznamu. Vstupte do vlastností zařízení a přejděte na kartu Modem. Toto okno můžete nechat otevřené nebo si zapsat tyto informace: číslo portu a rychlost modemu.

Spuštění programu HyperTerminal. Při prvním spuštění vás program vyzve k zadání jména.

Po zadání informací klikněte na tlačítko OK. V otevřeném okně nastavení zadejte číslo portu a rychlost odpovídající připojovanému zařízení.

Poté se otevře pole pro zadávání příkazů. Prvním úkolem bude ate1, po obdržení odpovědi musíte kliknout na Ок.

Následující příkaz zapíná režim pouze modemu: AT^U2DIAG=0

Chcete-li povolit modem CD, nahraďte nulu jedničkou (AT^U2DIAG=1).

Chcete-li zobrazit příkazy v poli AT, musíte tuto funkci povolit. Tlačítko Soubor Položka Vlastnosti.

V otevřeném okně vyberte kartu Nastavení a zaškrtněte uvedená políčka.

Poté dvakrát stiskněte tlačítko Ок. Všechny příkazy se zobrazí ve vstupním poli. Po dokončení manipulace je třeba modem vyjmout.

Možné problémy

Někdy se stává, že připojení modemu k tabletu skončí tím, že jej zařízení bere jako flash disk nebo modem vůbec nevidí. Problém může být v tom, že modem je původně určen pro PC nebo notebooky a kompatibilita s tablety je vedlejší. Uživatel jej pak musí nakonfigurovat tak, aby jej mobilní zařízení vnímalo pouze jako tablet, a nikoli jako úložné zařízení.

 • Připojte zařízení k počítači a nainstalujte veškerý firmware z CD, které je součástí balení, nebo přímo z paměti příslušenství (různí výrobci nabízejí různé varianty).
 • Jakmile je software nainstalován, měli byste do něj vstoupit a podívat se do nabídky nastavení. Mimo jiné bude k dispozici položka „pouze modem“. Tato funkce by měla být aktivována.
 • Dále se doporučuje vypnout ověřování PIN kódu najednou, aby nedocházelo k dalším nepříjemnostem.

Po provedení těchto kroků nebude připojení modemu USB k tabletu způsobovat další problémy.

Ještě jeden bod, který lze nalézt u různých výrobců tabletů. je nutné povolit podporu modemu USB. Uživatel musí vstoupit do nastavení tabletu a najít položku „Mobilní data“ nebo kliknout na tlačítko „více“. V podnabídce, která se otevře, bude položka „USB modem“, kterou je třeba zaškrtnout a uložit data.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS