Přes WI-FI

Upozorňujeme, že tato metoda funguje pouze s televizory, které podporují funkci WI-FI Direct. Obvykle se jedná o moderní modely s funkcí Smart TV. Pokud nevíte, zda má váš televizor správný režim, podívejte se do uživatelské příručky nebo do otevřených zdrojů na internetu. Chcete-li připojit Xiaomi bezdrátově, postupujte následovně:

 • Otevřeme nastavení telefonu.
 • Přejděme na kartu „WI-FI“.
 • V dolní části stránky klikněte na možnost „Rozšířená nastavení“.
 • Nyní vyberte možnost „WI-FIDirect“.
 • Chvíli počkáme, než zařízení detekuje televizor.
 • Pak klikněte na název televizoru.

Po správném připojení by měl být obraz z obrazovky Xiaomi na televizoru. Funkce WI-FI Direct umožňuje přehrávat videa YouTube přímo z telefonu na velké obrazovce. Pro tento účel stačí kliknout na stejnojmenné tlačítko v mobilní aplikaci.

Jak připojit telefon k televizoru. Pokyny

V určitém okamžiku budete potřebovat (nebo jen chtít) zobrazit fotografii nebo video z telefonu na velké obrazovce.

Možná budete chtít přátelům ukázat fotografie z dovolené na velké obrazovce, nebo se budete chtít podívat na film či streamovat hru.

Abyste nemuseli bloudit po internetu a hledat návody, připravili jsme pro vás stručného průvodce typy a způsoby připojení smartphonu k televizoru.

Připojení telefonu k televizoru pomocí OTGMHL

Nejjednodušší a nejzřejmější možností je kabelové připojení pomocí vhodného adaptéru.

Na jedné straně ano, v době bezdrátových technologií je drátové připojení dokonce minulostí a není jasné, proč je v domě tolik drátů. Na druhou stranu tato metoda přenáší obraz přímo z telefonu bez jakéhokoli zpoždění, takže v některých situacích je nejvhodnější. Pomocí adaptéru OTGMHL můžete navíc smartphone propojit s klávesnicí, myší nebo joystickem a proměnit jej v plnohodnotnou herní konzoli nebo počítač a používat smartphone jako systémovou jednotku.

Jak připojit telefon k televizoru pomocí technologie Miracast

Technologie Miracast je v podstatě bezdrátovou obdobou kabelu HDMI, která přenáší vše, co se děje na obrazovce chytrého telefonu nebo počítače, do připojeného televizoru. Jakási bezdrátová duplikace obrazovky.

V chytrém telefonu se systémem Android se tato funkce nachází buď v nastavení v části Připojení k vysílání, nebo v zácloně, kde se může jmenovat jinak, například Zrcadlení obrazovky, Sdílení zrcadla, Chytré zobrazení nebo jinak. iPhone má svůj protějšek: AirPlay. V podstatě totéž, takže není třeba hledat berličky.

To je všechno hezké, ale Miracast má několik nepříjemných vlastností. Za prvé, jedná se skutečně o zrcadlení celé obrazovky, což znamená, že pokud telefon zamknete, zhasne i obrazovka televizoru. A za druhé, neexistuje žádný multitasking: to, co se děje na velké obrazovce, je úplně stejné jako na chytrém telefonu, což znamená, že nemůžete spustit film a používat ho například k surfování po sociálních sítích nebo hraní her.

READ  Jak zmenšit videa na iPhonu.

Připojení k televizoru pomocí Chromecastu

Upozornění: Chromecast od Googlu je jen jedním ze zařízení, která podporují stejnojmennou technologii.

Stejně tak ji podporuje mnoho telefonů, od Google Pixel a Samsungu po Xiaomi a Huawei, stejně jako nejrůznější čínské novinky třetí kategorie. A také značný počet televizorů, což je možná důležitější.

Pokud je ve vaší síti Wi-Fi televizor s podporou Chromecast, v okně přehrávače ve smartphonu se zobrazí speciální ikona a nabídne přenos streamovaného videa do televizoru.

Po přenosu můžete se smartphonem dělat, co se vám zlíbí: spustit hru, hledat nová sluchátka na Aliexpressu, nebo ho dokonce odložit, protože smartphone vlastně jednoduše předá televizoru odkaz na video a zobrazí ovládací prvky a ten pomocí odkazu soubor přehraje.

Chromecast navíc podporuje službu Google Assistant, takže místo ručního vyhledávání videí můžete poslat hlasového asistenta, aby to udělal.

Mimochodem, pomocí Chromecastu můžete přenášet video do televizoru i z notebooku a můžete se obejít bez notebooku. televizor dostane odkaz a otevře video přímo z webové stránky, takže v zásadě není potřeba zprostředkování notebooku.

Ještě jeden příjemný moment: Chromecast ve výchozím nastavení podporuje režim Miracast, což znamená, že můžete poslat odkaz na pořad, který vás zajímá, do televizoru, nebo můžete přepnout do režimu zrcadlení obrazovky a prohlížet si stejné obrázky na velké obrazovce.

Bezdrátový adaptér

Existuje také možnost pro ty, jejichž televizor nepodporuje Wi-Fi, ale kteří nechtějí svůj smartphone k televizoru připojovat dalšími kabely. Je to sice spojeno s určitými náklady, ale stále je to levnější než nákup nového televizoru s Wi-Fi a výše zmíněnou technologií.

Jak promítat obsah z mobilního telefonu na Smart TV Samsung?

Mluvíme o bezdrátovém adaptéru, stejném Chromecastu od Googlu za plus minus 30 dolarů nebo dokonce čínském AnyCastu za tucet liber. Připojte zařízení do zásuvky HDMI a váš spolehlivý stařík se umí připojit k Wi-Fi a spolupracovat s chromecastem a miracastem.

Jedinou nevýhodou je, že levné adaptéry nedokážou přenášet vyšší rozlišení než FullHD, takže pokud chcete sledovat Avengers ve 4K, budete muset investovat do adaptéru, který podporuje Chromecast Ultra, a to bude stát mnohem více. A díky existenci následující metody to nemá smysl.

Android TV

Na většině moderních televizorů je předinstalován, ale pro starší modely si můžete koupit TV-Box, jako je Xiaomi Mi Box: relativně levný a s velkou funkčností. A Chromecast a Miracast a jakýkoli jiný cast z playmarketu, no, a nezávislý operační systém. Zařízení Xiaomi Mi Box S podporuje technologii Chromecast Ultra, která umožňuje streamovat video ve 4K, a stojí pouhých 50 dolarů. Zařízení je připojeno kabelem, ale spojení s okolním světem je bezdrátové, prostřednictvím Wi-Fi.

V jistém smyslu se jedná o obdobu bezdrátového adaptéru, ale s širšími možnostmi, které se neomezují pouze na přenos informací ze smartphonu.

Chytrý televizor

Další technologií, kterou je vybaveno mnoho moderních televizorů, je Smart TV. Problém je, že Smart TV se synchronizuje se smartphonem pouze prostřednictvím služby YouTube, takže v telefonu nemůžete spustit film z webu třetí strany.

Spojení je však velmi jednoduché. Nainstalujte aplikaci YouTube, v nastavení aplikace vyberte možnost Ruční připojení, spusťte YouTube v telefonu a v nastavení aplikace vyberte možnost Sledovat na TV. Po prvním připojení se na obrazovce objeví číselný kód, který je třeba zadat do chytrého telefonu, čímž se smartphone promění v praktický dálkový ovladač pro YouTube na televizoru.

READ  Jak se přihlásit do telefonu bez účtu Google. Jak se přihlásit k účtu Google v systému Android

Není úplně stejná jako předchozí možnosti a funguje pouze s jednou aplikací, ale v některých situacích je velmi užitečná.

Wi-Fi Direct a DLNA

Nakonec si povíme něco o starších technologiích připojení, které mohou být užitečné i pro někoho jiného.

Například standard DNLA umožňuje výstup obrázků, hudby a některých formátů videa do televizoru s podporou Wi-Fi. Málokdo si stahuje filmy do telefonu, aby je mohl sledovat v televizi, ale proč ne??

Další možností je Wi-Fi Direct nebo Wi-Fi Peer-to-Peer, které umožňují připojit smartphone k televizoru přes Wi-Fi a obejít tak router. Rychlost takového spojení je však poměrně nízká, takže užitečnost takového spojení v tomto formátu je spíše sporná. Nicméně taková technologie existuje a nelze ji nechat bez povšimnutí. v případě, že se bude hodit.

Jak zobrazit obraz ze smartphonu na televizoru nebo počítači

Asi každý se alespoň jednou setkal se situací, kdy potřeboval ukázat nějaký obsah na svém smartphonu několika lidem. Například při slavnostní večeři s rodinou, promítání fotografií a videí z cesty. Samozřejmě můžete dát telefon každé osobě v kruhu, ale je mnohem pohodlnější ukázat příjemné okamžiky na velké obrazovce. Můžete si dát práci a zkopírovat všechny soubory na USB disk, který pak připojíte k televizoru.

Existuje však mnohem jednodušší a rychlejší způsob. Dnešní technologie se snaží minimalizovat úsilí, které uživatelé vynakládají na dosažení svých cílů, a v tomto článku vám ukážeme, jak zobrazit dění na obrazovce smartphonu na televizoru nebo počítači v reálném čase.

Potřebujete pouze síť Wi-Fi a televizor nebo notebook musí podporovat technologii Miracast. Každý výrobce televizorů ji může nazývat jinak, například WiDi od společnosti Intel, Screen Mirroring, Screen Share atd.д.

Jak zobrazit displej mobilu na televizoru

Začněme připojením k televizoru:

 • Otevřete příslušnou funkci na televizoru a aktivujte funkci Miracast.
 • Ve smartphonu Xiaomi s MIUI 11 přejděte do Nastavení a najděte řádek Připojit a sdílet.
 • Aktivujte přepínač „Vysílání“ a potvrďte povolení Wi-Fi a Bluetooth ve smartphonu.
 • Smartphone vyhledá televizor, který bude fungovat jako druhý displej.
 • Stačí vybrat požadované zařízení ze seznamu nalezených zařízení a televizor bude plně kopírovat dění na obrazovce smartphonu.

Toto připojení k televizoru vám dokonce umožňuje hrát na smartphonu hry, které nevyžadují rychlou odezvu (určité zpoždění je stále přítomno). Stojí za zmínku, že kromě duplikování obrazu bude televizor vysílat také zvuk, zatímco zvukový řádek smartphonu bude ztlumený.

V případě, že nepoužíváte Xiaomi, ale jiné zařízení se systémem Android, může se funkce „Broadcast“ jmenovat „Wireless Display“. Někteří výrobci chytrých telefonů ji však z nabídky zcela skrývají. Chcete-li tedy aktivovat bezdrátový displej ve svém smartphonu, musíte si stáhnout příslušnou aplikaci z Play Marketu. která umožňuje přístup k této funkci nebo k některému z jejích protějšků.

Xiaomi Vysílání videa do TV (čistý Android)

V nastavení přejděte na položku Displej a poté na položku Vysílání, aktivujte funkci Vysílání a počkejte, až bude televizor detekován, a pak se k němu můžete připojit. Pokud vše proběhlo v pořádku, televizor zobrazí obraz z telefonu Xiaomi.

Připojení Xiaomi k televizoru přes Wi-Fi

Nejběžnější způsob bezdrátového připojení. Téměř všechny moderní televizory jsou vybaveny technologií Smart TV, takže můžete modul Wi-Fi použít ke spárování s telefonem. To vám umožní přenášet obrazovku smartphonu na televizor bez ztráty kvality.

READ  Jak smazat facebook z telefonu

Xiaomi Mi TV Stick | КАК ТРАНСЛИРОВАТЬ ЭКРАН ТЕЛЕФОНА ИЛИ ПК НА ТЕЛЕВИЗОР?! ��

Existují různé způsoby, jak připojit gadget přes Wi-Fi, i když v případě Xiaomi je to v podstatě stejné. Chcete-li se připojit, musíte provést následující kroky:

Přejít na Nastavení a přejděte na Bezdrátové sítě.

Vyhledání a aktivace funkce Wi-Fi Direct v seznamu.

Totéž proveďte v televizoru: v nastavení SÍŤ vyhledat a aktivovat podobnou funkci.

Obě zařízení by se měla vzájemně propojit. Párování obvykle trvá méně než minutu.

Po spárování se obraz z telefonu přenáší na obrazovku televizoru.

Na velkém displeji tak můžete zobrazovat fotografie, videa, filmy a dokonce i hry.

Jak připojit telefon Xiaomi Mi 10T k televizoru?

Chcete sledovat videa ze svého Xiaomi Mi 10T na televizoru, ale nevíte, jak na to. Připojení mobilního telefonu se systémem Android k televizoru Smart TV může být užitečné pro sledování videí, pořizování fotografií nebo i poslech hudby. Existuje několik způsobů, jak zobrazit obrazovku smartphonu na televizoru. Připojit se můžete prostřednictvím aplikací, připojených objektů, jako je Chromecast, bezdrátově přes Miracast a přes HDMI. V tomto návodu vám ukážeme, jak připojit smartphone Xiaomi Mi 10T k televizoru. Nejprve vám vysvětlíme, jaké jsou metody sdílení obrazovky přes USB nebo HDMI, a ve druhém kroku vám ukážeme několik aplikací pro sdílení obrazovky pro smartphony se systémem Android.

připojit, telefonu
 • Otevřete nastavení smartphonu, vyhledejte položky „Bezdrátové sítě“ a „Rozšířené funkce“.
 • Nyní klikněte na „Wi-Fi Direct“ nebo „Bezdrátové zobrazení“.
 • Aktivace obrazového výstupu Wi-Fi.
 • Na televizoru zapněte příslušnou možnost a najděte svůj smartphone

K nastavení televizoru touto metodou potřebujete telefon se systémem Android a aplikaci Google. Otevřete Google ve smartphonu a zadejte do vyhledávacího pole výraz „nastavení zařízení“ nebo zadejte příslušný hlasový příkaz. Zadejte službě požadovaná oprávnění a počkejte, až telefon najde váš TV stick.

Co potřebujete k připojení

V závislosti na způsobu připojení budete potřebovat různé komponenty. Jedná se o kabel USB, kabel HDMI s příslušným adaptérem, flash disk Google Cast, externí set-top box „Android TV“. Pro bezdrátové spárování musí mít televizor vestavěnou technologii Wi-FI a Bluetooth.

Snadný způsob připojení přes HDMI nebo USB, protože moderní televizory mají tyto konektory. Obraz na televizní obrazovce se tím neduplikuje, protože tím získáte přístup k uloženým souborům.

Zařízení Chromecast má mediální funkce. Flash disk umožňuje přenášet obraz z displeje mobilního telefonu do televizoru. Uživatel může sledovat YouTube a používat prohlížeč Chrome.

Existuje způsob přenosu obrazu „vzduchem“. K tomuto účelu slouží funkce Wi-Fi Direct, která je k dispozici u modelů chytrých televizorů.

Připojení telefonu Xiaomi k televizoru krok za krokem

Připojení telefonu k televizoru umožňuje uživateli prohlížet fotografie a videa uložená v paměti zařízení na velké obrazovce, spouštět prezentace nebo hrát hry pomocí gadgetu jako konzole. Pokud není k dispozici Smart-TV, můžete digitální televizi využívat také díky propojení s mobilním zařízením.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS