Nastavení oznámení aplikací, SMS a příchozích hovorů v náramku Mi Band

V dnešním světě se informace aktualizují a mění velmi rychle. Uživatelé nechtějí zmeškat důležité e-maily, telefonní hovory, zprávy v Messengeru a oznámení ze sociálních sítí. Pro většinu z nás je důležité zůstat ve spojení.

Mi Band je jedním z nejoblíbenějších chytrých zařízení na světě. Náramek pomáhá nejen sledovat fyzickou aktivitu a zdraví, ale hraje také důležitou roli při udržování kontaktu s aplikacemi. Mnoho uživatelů náramku Mi Band však o přítomnosti této výkonné funkce v zařízení ani neví. Tento článek vysvětluje, jak používat funkci Mi Band pro příchozí hovory, SMS a další push oznámení.

Inženýři společnosti Xiaomi přidali funkci oznámení, která uživatele pohodlně upozorňuje (pomocí vibrací) na příchozí zprávy, SMS a oznámení aplikací. Aby funkce fungovala, musí být splněny dvě podmínky:

Chytrý telefon a náramek jsou navzájem propojeny přes Bluetooth pomocí aplikace Mi Fit. Telefon a náramek Mi Band 2 jsou v dosahu bezdrátové sítě. Do 10 metrů.

Pokud náramek Mi BAND 4 píše Pair First a telefon stále hledá a zobrazuje se zpráva „nelze detekovat náramek a nelze jej připojit k telefonu“

 • Při připojování zkontrolujte, zda je v telefonu zapnutý internet, bluetooth, (GPS) a geolokace. Při prvním připojení byste měli povolit přístup k umístění.
 • Někdy pomáhá dát si na ruku fitness náramek (i když to vypadá divně =)
 • Může pomoci restartovat telefon. Po restartování telefonu znovu připojte náramek. Nezapomeňte v telefonu zapnout internet, GPS a Bluetooth.
 • Zkuste aktualizovat aplikaci Mi Fit v telefonu na nejnovější verzi, pokud již byla nainstalována.
 • Pokud nic nepomůže, zkuste aplikaci Mi Fit z telefonu odinstalovat a znovu nainstalovat z Google Play.
 • Při připojování zkontrolujte, zda je v telefonu povolen internet, bluetooth a geolokace (GPS).
 • Pokud to nefungovalo, můžete zkusit přejít do nabídky náramku Více / Nastavení. Znovu načíst, po restartu náramku se zkuste znovu připojit.
 • Pokud to nefunguje, stiskněte v aplikaci Mi Fit ve vybraném zařízení tlačítko „Odpojit“. Zařízení odpojí náramek od telefonu (informace na náramku budou odstraněny). Po opětovném připojení.
 • Pokud by to nepomohlo. Vstupte do nabídky náramku: Advanced/Settings/Reset Settings (informace na náramku budou vymazány). Po resetování náramku znovu připojte.
READ  Jak zjistit, co je připojeno na telefonu

Poznámka: Pokud resetování nepomůže, zaškrtněte v nastavení Mi Fit možnost „Omezit připojení“. Zámek by měl být vypnut.

Pokud byl náramek Mi BAND 5 dříve připojen k telefonu, ale po určitou dobu se nesynchronizoval. A během synchronizace dochází k nekonečnému připojení, po kterém se objeví chyba „Nepodařilo se připojit náramek, klepněte na pro opakování“.

 • Při synchronizaci zkontrolujte, zda je v telefonu povolen internet, bluetooth, (GPS) geolokace
 • Restartujte Bluetooth odpojením a opětovným připojením
 • Pokud výše uvedené metody nepomohly, můžete zkusit přejít do nabídky náramku: Pokročilé/Nastavení. reset, po restartu náramku synchronizaci zopakovat
 • Pokud se synchronizace neobnoví, můžete zkusit telefon resetovat a synchronizaci zopakovat
 • Zkontrolujte, zda náramek není spárován s jiným telefonem. Pokud je připojen, odpojte náramek od telefonu a znovu jej připojte k aktuálnímu telefonu.
 • V aplikaci Mi Fit v dolní nabídce vybraného zařízení stiskněte tlačítko Odpojit, čímž náramek odpojíte od telefonu (informace o náramku budou vymazány). Poté je třeba přidat a najít náramek v aplikaci Mi Fit
 • Pokud se synchronizace neobnoví. přejděte do nabídky náramku: Advanced/Settings/Reset Settings (informace o náramku budou vymazány). Po opětovném připojení. Před resetováním v nastavení Mi Fit zkontrolujte, zda je zaškrtnuta možnost „Omezit připojení“. zakázané.
 • Přejeďte prstem po displeji nahoru, přejděte do nastavení a vyberte položku „Obnovení továrního nastavení“ (u čínské verze náramku zvolte druhou možnost shora) a kliknutím potvrďte. Počkejte, až se náramek resetuje, znovu načte a připojí
 • Pokud se náramek stále nepřipojuje a nadále hlásí chybu. Zkuste resetovat telefon a znovu připojit náramek k telefonu
 • Pokud předchozí metody nefungují, můžete náramek resetovat tak, že přejdete do nastavení náramku a vyberete možnost „resetovat“

Pokud je na náramku Mi BAND 6 napsáno „Pair First“ (vyžaduje připojení) nebo nápis v čínštině a ikona v podobě bílého kruhu a telefon stále vyhledává a zpráva s jednou z následujících chyb

 • „nelze detekovat náramek, ujistěte se, že je zařízení nabité a v blízkosti telefonu„,
 • „chyba připojení, zkontrolujte síť a zkuste to znovu“,
 • „chyba připojení, přiblížení náramku k telefonu„,
 • „chyba připojení, resetujte náramek a zkuste to znovu“.
 • Při připojování zkontrolujte, zda je v telefonu povolen internet, bluetooth, (GPS) a geolokace. Povolení přístupu k poloze při prvním připojení
 • Přibližte náramek co nejblíže k telefonu
 • Někdy pomáhá nasadit si fitness náramek na ruku (i když to vypadá divně =)
 • Zkontrolujte, zda má aplikace Mi Fit povolen přístup k vaší poloze (musíte povolit přístup)
 • Obnovení telefonu může pomoci. Po restartování telefonu znovu připojte náramek. Nezapomeňte v telefonu zapnout internet, GPS, bluetooth
 • Pokud předchozí metody nepomohly, můžete zkusit resetovat Mi BAND 6 tak, že přejedete nahoru do nastavení náramku a vyberete první položku (reset) „resetovat“
 • Pokud se vám nepodařilo připojit, můžete provést obnovení továrního nastavení Mi Band 6 tak, že přejedete nahoru do nastavení náramku a vyberete druhou položku (obnovení továrního nastavení) „factory reset“
 • Zkuste aktualizovat aplikaci Mi Fit v telefonu na nejnovější verzi
 • Pokud nic nepomůže, zkuste aplikaci Mi Fit z telefonu odinstalovat a znovu ji nainstalovat z Google Play.
READ  Zapomněl jsem heslo k iPhonu v telefonu, jak ho odemknout.

Náramek Mi Band se ke smartphonu připojuje pouze během nabíjení

Mi band se připojuje pouze při nabíjení

Nejpravděpodobnější příčinou tohoto chování je. Selhání baterie Mi band.

Kontrola stavu baterie na samotném trackeru nebo v aplikaci Mi Fit.

Pokud je úroveň nabití velmi nízká, nabíjejte náramek alespoň 3 hodiny. Pak jej odpojte od nabíjecího kabelu a zkuste párování Bluetooth znovu.

Pokud to nefunguje, jedná se o závažný technický problém. Pro vyřešení tohoto problému byste měli kontaktovat technickou podporu.

Jak připojit Mi band k jinému telefonu

Je známo, že fitness náramek vyžaduje pro plnou funkčnost synchronizaci s vaším chytrým telefonem, ale občas ho budete muset odpojit, abyste ho mohli prodat nebo znovu připojit k jinému mobilnímu zařízení. Jak odpojit náramek Mi Band 4 od telefonu a přepnout jej do pohotovostního režimu pro nový telefon?

Otevřete aplikaci Mi Fit, na kartě „Profil“ vyberte název náramku a úplně dole v nabídce klikněte na „Odpojit“.

V zobrazeném okně znovu stiskněte tlačítko „Odpojit“ a potvrďte svůj záměr kliknutím na stejnojmenné tlačítko.

Pokud byl v okamžiku odpojení náramek v dosahu chytrého telefonu s modulem Bluetooh a byl s ním synchronizován, pak v aplikaci Mi Fit zmizí informace o náramku a na Mi Band 4 se objeví nápis „Pair first“, což znamená, že zařízení je odpojeno od chytrého telefonu a je třeba se připojit k novému (nebo ke stejnému) chytrému telefonu.

Pokud však byl Mi Band 4 mimo dosah smartphonu a nebyl s ním synchronizován, když jste ho „odpojili“, náramek bude stále fungovat, ale už ho nebudete moci synchronizovat s telefonem.

Chcete-li hodinky znovu připojit nebo propojit s jiným smartphonem, musíte provést reset v nabídce nastavení chytrých hodinek. Více se o tom dozvíte v článku:

Po resetování náramek přejde do režimu „Pair first“ a čeká na nové připojení.

Jak připojit náramek Mi Band k telefonu

Po vyjmutí příslušenství z krabice jej pravděpodobně budete muset nabít. to zabere přibližně hodinu. K tomu je třeba vyjmout nabíječku, která je součástí balení, a přečíst si návod, jak k ní správně připojit sledovací zařízení. Měli byste také vidět, které tlačítko gadget zapíná a jak jej v případě potřeby resetovat.

Smartphone musí mít přístup k internetu, nejlépe prostřednictvím sítě Wi-Fi. Z Google Play nebo App Store si stáhněte aplikaci Mi Fit. Software pomůže rozšířit funkce náramku a shromažďovat přesnější údaje o vašem tréninkovém pokroku.

Připojení náramku Mi Band k telefonu zahrnuje spárování chytrého náramku s aplikací Mi Fit. Tento proces není složitý a zabere asi 10 minut:

 • Povolte Bluetooth. váš smartphone by měl být viditelný pro všechna okolní zařízení.
 • Povolení zeměpisné polohy v telefonu. Jedná se o volitelný krok, který je však často užitečný, pokud mají obě zařízení problémy s připojením.
 • Spuštění dříve staženého softwaru. V tomto kroku si vytvořte nový účet nebo se přihlaste pomocí účtu třetí strany (Mi. Google, WeChat).
 • Chcete-li vytvořit nový účet, klikněte na příslušné tlačítko, vyberte svou zemi a zadejte svou aktuální polohu, klikněte na „Další“. Zadejte e-mail, heslo a ověřovací kód. Zaškrtnutím těchto políček si přečtěte licenci a zásady ochrany osobních údajů. Klikněte na tlačítko „Registrovat“.
 • Obdržíte e-mail s oznámením o úspěšné registraci a v aplikaci se zobrazí stránka s prázdným profilem, který je třeba vyplnit: věk, hmotnost, výška a pohlaví atd.д. Díky těmto údajům může software správně interpretovat vaše sportovní výsledky a životní funkce. Stiskněte tlačítko „Hotovo“.
 • Software si vyžádá přístup k určitým zdrojům ve smartphonu.
 • Chcete-li přidat nové zařízení, klikněte na oranžové tlačítko níže. Výběr typu zařízení. Přijměte oznámení, které se zobrazí na obrazovce, že se shromažďují některá data.
 • Telefon nyní vyhledá blízká zařízení s aktivním modulem Bluetooth. Po chvíli se na obrazovce zobrazí název sledovacího zařízení. Po spárování si chytrý náramek automaticky stáhne aktuální datum a čas z vašeho chytrého telefonu.
READ  jak odstranit rodičovský zámek v telefonu.

Nakonec je čas na personalizaci nastavení náramku. Tento krok je nezbytný, pokud chcete, aby váš nový gadget vyhovoval vašim potřebám a správně sledoval určité parametry.

Důležité! Položky nabídky se mohou lišit v závislosti na modelu náramku a verzi softwaru.

Proč se fitness náramek odpojí od telefonu??

Tyto náramky mají kvůli párování s telefonem přes Bluetooth nedostatek baterie a vzdálenost povolená pro připojení. Při posledních aktualizacích firmwaru po 15 % baterie začne často ztrácet spojení kvůli nízkému nabití. Vzhledem ke vzdálenosti se může odpojit.

Náramek Mi Band 5 můžete samozřejmě od smartphonu odpojit jednoduchým resetemOdpojení se provádí následujícím způsobem:

 • Otevřete aplikaci Mi Fit.
 • Přejděte na „Profil“ a vyberte náramek ze seznamu zařízení.
 • Přejděte na úplný konec seznamu a klikněte na tlačítko „Odpojit“.
 • Potvrzení akce opakovaným stisknutím stejného tlačítka.

Jak nastavit náramek Mi Band 3?

Chcete-li resetovat náramek Mi Band 3 pomocí aplikace Mi Fit, musíte otevřít aplikaci, vybrat náramek a klepnout na možnost Odpojit. Dále se na obrazovce objeví výzva k další akci, kterou je třeba potvrdit stisknutím tlačítka na náramku. Po těchto manipulacích se náramek Mi Band resetuje a restartuje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS