Jak připojit 2 počítače k ​​místní síti pomocí síťového kabelu

Pozdravy všem návštěvníkům.

V současné době má mnoho doma několik počítačů, ale ne všechny jsou kombinovány do místní sítě A místní síť dává velmi zajímavé věci: můžete hrát síťové hry, vyměňovat soubory (nebo použít obecný prostor Disc vůbec ), společně pracovat na dokumentech atd.D.

Existuje několik způsobů, jak kombinovat počítače do místní sítě, ale jedním z nejlevnějších a nejjednodušších je použití síťového kabelu (obyčejný zkroucený pár), který je spojuje s kartami počítačové sítě. Zde je to, jak se to dělá a zvažte v tomto článku.

Spojení

Pokud nechcete číst, podívejte se na následující

Chcete.li připojit notebook nebo PC k routeru, potřebujete šňůru, jinak nazývaný náplast. Zpravidla se to spojuje s routerem. Pokud takový kabel neexistuje nebo jeho délka nestačí, měla by být náplast zakoupena v obchodě.

Je lepší koupit připravené.vyrobené šňůry vyrobené továrním způsobem. Během jejich výroby se používá speciální kabel, který není předveden, který může být mnohokrát ohnuté bez strachu z poškození vodiče.

Patchové šňůry připravené jsou až 10 metrů dlouhé. Pokud se připojení koná ve velké vzdálenosti, pak v obchodě s počítačem nebo ve společnosti zapojené do síťových technologií, mohou vytvořit kabel požadované délky. Je obtížné vyrobit takový drát bez speciálního nástroje bez speciálního nástroje.

Chcete.li připojit notebook nebo PC, připojte jeden konec síťového kabelu k portu LAN na routeru. Obvykle existují čtyři takové konektory, ale může existovat jeden, může být více než čtyři. Závisí to na modelu routeru. Můžete se připojit k jakémukoli bezplatnému portu, ne nutně k prvnímu.

Připojte druhý konec kabelu opravy k síťovému konektoru v počítači nebo notebooku. Pokud je síťový konektor obvykle integrován na základní desce do notebooků, pak ne všechny moderní počítače to mají. Pokud konektor chybí, budete muset zakoupit speciální adaptér připojený přes USB.

Ve skutečnosti je to fyzické připojení k internetu prostřednictvím routeru a končí. Pokud vodič pro připojení počítače s routerem není poškozen, LED odpovídající připojenému portu začne blikat na druhém. Pokud je kabel poskytovatele připojen k portu WAN routeru a samotný router je správně nakonfigurován, počítač automaticky přijme přístup k internetu. Tím bude signalizovat odpovídající ikonu na hlavním panelu v pravém dolním rohu obrazovky.

READ  Na Android můžete obnovit vzdálené fotografie

Nastavení počítačů pro paralelní připojení

Připojení několika počítačů s routerem pomocí kabelového připojení se obvykle používá k současným provozu na internetu dvou stacionárních stolních počítačů. Připojení notebooku nebo tabletového počítače kabelem je iracionální, protože tato zařízení zahrnují mobilitu během používání.

Připojení počítačů a routeru se provádí pomocí standardních kabelů Ethernet vybavených konektory RJ45. Na fotografii je šedý kabel ke routeru připojen k internetu od poskytovatele a žluté kabely jsou připojeny k konektorům LAN a podobných hnízd, které jsou umístěny na zadních panelech stacionárních počítačů.

Nastavení routeru závisí na konkrétním modelu, proto se provádějí v souladu s pokyny připojenými k zařízení. Chcete.li organizovat provoz dvou počítačů v síti, musíte provést některé instalace.

Pokud je router nakonfigurován, jak je uvedeno v pokynech, pak obvykle neexistují žádné problémy s připojením dvou počítačů kabelem a připojení je automaticky nainstalováno.

Pokud dojde k sloučenině, je vyžadována posloupnost akcí:

Typicky jsou tyto akce dostačující k uspořádání dvou počítačů do routeru pro připojení dvou počítačů.

Jak nastavit internet

V závislosti na vybrané metodě organizace síťového připojení bude uživatel pro konfiguraci provést řadu akcí.

Nastavení nastavení Wi-Fi

Jak nastavit práci routeru

Po připojení výše popsaného routeru musíte jej začít nastavovat, což je nejjednodušší provádět následující:

 • Spusťte prohlížeč a vjděte do řádku adresy název oficiálního webu výrobce zařízení zadaného vzadu.
 • Zaznamenejte data pro vchod. Ve výchozím nastavení jsou to slova „admin“.
 • Na webu Intertegrate se doporučuje vybrat položku „rychlé nastavení“. Systém tedy automaticky nastaví nezbytné parametry a uživatel zůstane vstoupit do přihlášení a hesla uvedeného v tarifním plánu poskytovatele.
 • V sekci odpovědné za bezpečnost přijďte se spolehlivým heslem pro připojení k přístupovému bodu. Kód by se měl skládat z nejméně osmi znaků. Navíc je vhodné používat písmena při kompilaci hesla.

Nastavení modemu

Tento proces je podobný počátečnímu nastavení routeru. Uživatel bude také muset přejít na moderní web-inger a automaticky nakonfigurovat své parametry.

Po provedení tohoto postupu bude muset být počítač a vysílač omezeny, aby se použily provedené změny.

Některé modemy nemají funkci rychlého nastavení. V tomto případě budete muset ručně předepsat IP adresu počítače, masku podsítě, identifikační číslo modulu.

Nabídka nastavení modemu

Jak nakonfigurovat připojení k internetu kabelem

Síť organizovaná pomocí kabelu Ethernet je nakonfigurována v následující sekvenci:

 • Po připojení kabelu k PC přejděte do sekce „Centrum pro sítě a celkový přístup“;
 • Ve sloupci vlevo od otevřeného okna stiskněte LKM na řádku „Změna parametrů adaptéru“;
 • Nabídka s typy připojení k internetu se otevře. Zde je nutné kliknout na PKM podle verze Ethernet a kliknout na řádek „Vlastnosti“;
 • V zobrazeném seznamu síťových protokolů kliknutím na položku „IP ​​verze 4 (TCP/IPv4)“ vyberte tento parametr;
 • Stiskněte tlačítko „Vlastnosti“ v dolní části nabídky;
 • Automaticky přeskupejte přepínače přepínače v řádcích přijímání IP adres a serveru DNS a poté klikněte na OK;
 • Rozbalte řádek stavu PC a stiskněte LKM na internetové ikoně;
 • V okně kontextuálního typu vyberte možnost „Connect“;
 • V okně, které se otevírá, vyplňte odpovídající pole. Musíte přijít s přihlášením a zadat heslo předložené poskytovatelem a poté se připojit;
 • Zkontrolujte výsledek.
READ  Google Play nefunguje na Huawei

Pokud byly všechny akce provedeny správně, měla by síť vydělat.

Po každém zapnutí počítače s kabelovým připojením budete muset být připojeni ručně kliknutím na tlačítko „Připojte“ v panelu Trea.

Tlačítko restartu Wi-Fi

Výběr poskytovatele internetu

Před výběrem poskytovatele ze stávajících společností se musíte předem rozhodnout, za jakým účelem potřebujete přístup na web World Wide Web. Je iracionální zvolit si tarif s maximální rychlostí, pokud není plánováno zobrazit četné videa (filmy, klipy atd. D.), stejně jako práce s těžkými aplikacemi, hry online. Dokonce i mobilní internet se bude vyrovnat s jednoduchými úkoly, jako je kontrola poštovní schránky.

Výběr poskytovatele internetu

Je nutné porovnat tarify a rychlosti. V některých případech jsou omezení umístěna po dosažení určitého prahu. Tato možnost není vždy vhodná, protože pro udržení rychlosti budete muset zaplatit navíc. V TOGA se tato částka může silně zvýšit.

Připojení PPTP

Do „centra správy sítí“ (viz. Výše) klikněte na „Stvoření“.

Klikněte na „Připojte se na pracoviště“. Klikněte na „Další“.

Na „internetové adrese“ označují server poskytovatele a poznamenejte si „Povolit použití“. Klikněte na „Vytvořit“.

Na „internetové adrese“ uvádíme server poskytovatele, poznamenejte si „povolit použití“ a klikněte na „Vytvořit“

Zadejte „jméno“ a „heslo“ uvedené ve smlouvě. Klikněte na „Vytvořit“.

Ve složce „Síťové připojení“ (viz. Výše) Klikněte na vytvořenou VPN a vyberte „Vlastnosti“.

Na kartě „Bezpečnost“ klikněte na „tunelový protokol“. Klikněte na „OK“.

V „Encryption“ vybrat „Volitelné“. Klikněte na „OK“.

Dvakrát klikněte na připojení VPN, zadejte heslo a jméno, klikněte na „Připojení“.

připojit, kabel, počítači

Bude navázáno připojení k internetu.

Připojení drátu

Sada routeru nejčastěji zahrnuje náplast (síťový kabel), prodává se také v obchodech. Je to zkroucený pár izolovaných vodičů, které jsou pokryty plastovou membránou a mají stejné konce. První konec by měl být vložen do štěrbiny žlutého LAN routeru. Pokud existuje několik takových konektorů, můžete si vybrat nějaké, protože jsou všechny stejné. Druhý konec kabelu je nastaven na portu RJ-45 síťové karty počítače nebo notebooku. Poté by se měl rozsvítit další světelný indikátor zodpovědný za práci LAN. Připraven.

READ  Jak vytvořit účet na počítači

Roster Rostelecom je připojen k počítači. Když se objeví problémy, zkontrolujte poškození kabelu a konektoru LAN. Nejprve můžete vložit konec drátu do jiného konektoru LAN. Pokud to nepomohlo, vyměňte kabel.

Jak stisknout zkroucený pár

Иногdli длины продающегося Ethernet-кабеля подкan. V této situaci si můžete koupit:

  Zkroucená pár v zátokách 25, 50 metrů atd.D. A provádět nezávislou kompresi jeho konektorů;

Odkaz! Je třeba si uvědomit, že maximální délka segmentu zkrouceného páru 5. Kategorie mezi signálními zesilovači (například., mezi PC a přístupovým bodem) není více než 100 metrů;

Standardy dohledu

Existují dvě možnosti pro komprimaci zkrouceného páru:

Odkaz! Pokud je nutné stisknout křížový kabel, pak je na jedné straně konektor zapojen podle standardu 568A a na druhé straně 568b.

Proces komprimace ethernetového kabelu

Ústup z kabelu odříznuté o 3-5 cm, opatrně ořízněte vnější skořepinu a vyjměte jej.

Drž hubu zvratu a umístěte vodiče do požadovaného pořadí. Vezměte nylonovou vlákno nebo obrazovku fólie zpět.

Ústup z okraje vnějšího skořepiny 12-14 mm a nakrájejte konce vodičů kolmo k ose kabelu.

Pronajměte si vodiče a vložte je do konektoru RJ-45 tak, aby dosáhli jeho přední části. Vnější skořápka kabelu by měla jít dovnitř konektoru pro fixační plastovou západku.

Poznámka! Vložte kabel do konektoru s určitým úsilím.

Vložte konektor RJ-45 do hnízda Crimper „8r“ až do konce.

Stiskněte kotce squeezer s úsilím o výrazném kliknutí na nástroj.

Kontrola komprese kabelu

Pokud je na skladě tester LAN, můžete okamžitě zkontrolovat mačkání kabelu Ethernet.

připojit, kabel, počítači

Vložte kabel do konektorů testeru a stiskněte tlačítko Zkontrolujte. Úzce synchronní ukazatele opalování ukáže přítomnost kontaktu a správné připojení jádra.

Absence záře nebo záře jiné barvy ukáže průlom, křížení nebo uzavřené Ado. V přítomnosti mačkání vad je nutné oříznout konektory a znovu stisknout kabel.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS