Připojení reproduktoru Bluetooth k počítači nebo notebooku se systémem Windows 7/10 prostřednictvím bezdrátového adaptéru USB

Podívejme se, jak připojit reproduktor Bluetooth pomocí adaptéru USB k počítači nebo notebooku. Pomocí tohoto adaptéru můžete k počítači připojit sluchátka, reproduktor, myš, klávesnici a další bezdrátová zařízení. Hudební reproduktory Bluetooth se v dnešní době staly neuvěřitelně populárními. A pokud jste si takové zařízení pořídili, dříve či později vyvstane otázka. jak připojit bezdrátový reproduktor Bluetooth k počítači nebo notebooku se systémem Windows 7 nebo 10 a přenášet do něj zvuk? V tomto článku vysvětlím, jak připojit jakýkoli bezdrátový reproduktor ke stolnímu počítači pomocí adaptéru USB Bluetooth.

Existuje několik způsobů, jak připojit přenosný reproduktor JBL (v tomto článku si jako příklad vezmeme zařízení této značky) k počítači nebo notebooku:

Bezdrátové připojení znamená pouze první bod z těchto tří, další dva se uskutečňují po drátě. Připojení Bluetooth má zjevné výhody: není potřeba žádný další kabel a reproduktor lze umístit dále od počítače, než dovoluje délka kabelu.

Když však připojíte reproduktor JBL (například Flip 4) k výstupu USB notebooku, bude nejen plnit svou funkci, ale zároveň se bude i nabíjet. V této situaci vydrží externí reproduktor mnohem déle než v režimu úplného vypnutí.

Co udělat jako první?

Chcete-li připojit bezdrátové reproduktory přes Bluetooth, nejprve zkontrolujte, zda má vaše klávesnice nějaké horké klávesy. Horká klávesa je klávesová zkratka, po jejímž stisknutí lze okamžitě spustit určitou funkci. V našem případě potřebujeme tlačítko F8 (nebo jakékoli tlačítko s ikonou Bluetooth).

Po nalezení jej jednou stiskněte spolu s tlačítkem FN. Mezi kontrolkami na notebooku by se měla rozsvítit ikona Bluetooth. To znamená, že zařízení je připraveno přijímat signál. Nyní zapněte reproduktor a stiskněte tlačítko Bluetooth (může se jmenovat „connect“). Když se obě zařízení navzájem najdou, automaticky se propojí a zvuk se přenáší přes Bluetooth.

To je v nejlepším případě. Řekněme, že za ideálních okolností by to mělo fungovat takto. Podívejme se nyní na problémy, které vznikají během připojení.

Možné problémy při připojení reproduktoru Bluetooth k počítači

Samotné připojení, pokud je zaručeně funkční a zapnutý adaptér Bluetooth (nezapomeňte, že jej lze omylem vypnout pomocí zástupce nebo v oznamovacím centru Windows 10. podívejte se na to), je zpravidla velmi jednoduché. Mohou se však vyskytnout následující problémy:

 • Zvuk Bluetooth zaostává. Přečtěte si více o tomto tématu. Co dělat, když zvuk ve sluchátkách Bluetooth zaostává (totéž platí pro reproduktory)?
 • Po připojení reproduktoru Bluetooth k notebooku může dojít k přerušení jeho spojení (párování) s telefonem a celý proces připojení bude nutné provést znovu, tj. neproběhne automaticky.
READ  jak připojit reproduktory z centra k televizoru. Použité konektory

Nastavení zvuku

Po úspěšném připojení reproduktorů stačí upravit nastavení zvuku. Jak nastavit reproduktory v počítači se systémem Windows: Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu hlasitosti v oznamovací oblasti, přejděte na položku „Zvuky“ a klikněte na tlačítko „Nastavit hlasitost“. Na kartě „Přehrávání“ zkontrolujte, zda je vybráno správné zařízení pro přenos zvuku. reproduktory. Chcete-li zajistit, aby se hudba vždy přenášela do reproduktorů, klikněte níže na možnost „Default“.

Ve stejném okně najdete další nástroje, které vám pomohou v případě problémů. Klikněte pravým tlačítkem myši na reproduktory, v podnabídce vyberte možnost „Test“ a otestujte zařízení. Zde můžete také zakázat hardware.

Užitečné rady

Připojení Bluetooth při aktivaci napájené z baterie nebo baterie reproduktoru. Aby se zabránilo plýtvání energií zařízení, doporučují odborníci občas používat kabelové připojení. Je třeba použít 3.5 mm nebo USB kabel. Lze jej zakoupit v každém obchodě s elektronikou. Velmi levné. Pokud reproduktor synchronizujete s notebookem poprvé, neumisťujte jej daleko od něj. Optimální vzdálenost je maximálně jeden metr.

V návodu k použití je určitě uvedena maximální vzdálenost připojení.

První způsob. přes Bluetooth

Připojení reproduktoru JBL k počítači přes Bluetooth

 • otevřete „Nastavení systému Windows“ v počítači;
 • Přejděte na kartu „Zařízení“;
 • Na počítači a reproduktoru zapněte funkci “ Bluetooth „;
 • stiskněte tlačítko “ Připojit Bluetooth nebo jiná zařízení „;
 • zahájit vyhledávání;
 • Vyberte název reproduktoru a po připojení JBL k počítači.

Pokud váš počítač není vybaven technologií Bluetooth, můžete použít speciální adaptér. Je levný a připojuje se do zásuvky USB, podobně jako paměťová karta USB, pak je funkce k dispozici v počítači.

Připojení

Předkládáme vám následující pokyny, které je třeba dodržovat, a proto si je prosím pečlivě přečtěte.

Přepněte zařízení JBL do režimu párování.

Pokud reproduktor/sluchátka/soundbar nebyly dříve připojeny k Bluetooth, spustí se po zapnutí automaticky v tomto režimu (indikátor LED bliká).

Pokud jste zařízení již dříve připojili, musíte jej ručně přepnout do režimu párování podržením tlačítka „Bluetooth“ po dobu alespoň 3 sekund, dokud nezačne blikat kontrolka LED (reproduktory JBL mají obvykle vyhrazené tlačítko „Bluetooth“). U sluchátek JBL se tato funkce provádí pomocí tlačítka napájení.

Způsob provedení tohoto úkonu se může lišit, takže pokud se něco nepodaří, nahlédněte do uživatelské příručky. Pracujte rychle, protože režim párování může trvat jen 1-2 minuty, než se zařízení probudí.

Vyhledejte zařízení JBL v počítači a připojte je.

Chcete-li se připojit v počítači Mac, postupujte takto

 • Otevřete nabídku „Apple“;
 • vyberte část „Nastavení systému“;
 • pak otevřete „Bluetooth“;
 • vyberte požadované zařízení z navrhovaného seznamu;
 • Stiskněte tlačítko „Připojit„;
 • pokud jsou navrženy nějaké podmínky, vyberte možnost „Accept“.
READ  Jak se připojit k iTunes, když je iPad blokován. Oprava chyby iTunes pomocí aplikace tenorshare tunescare

Pokyny pro počítače se systémem Windows.

 • přejděte do části „Zařízení“ v části „Nastavení“, kterou lze otevřít pomocí tlačítka „Start“ nebo pomocí zástupce „Windows I“;
 • otevřete „Bluetooth a další zařízení“;
 • zkontrolujte, zda je zapnuta funkce Bluetooth (zobrazí se ikona posuvníku, která by se měla posunout doprava a být modrá). Pokud je funkce Bluetooth vypnutá, posuvník je v levé poloze a je šedý);
 • pak klikněte na „Přidat Bluetooth nebo jiné zařízení“.
 • Stiskněte tlačítko „Bluetooth“ na panelu nástrojů, aby byla tato funkce v počítači aktivní;
 • Kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu vyvoláte možnost „Přejít do nastavení“. Pokud je tlačítko „Bluetooth“ skryté, najdete ho pod šipkou nahoru na hlavním panelu v dolní části obrazovky;
 • když se zobrazí okno „Přidat zařízení“, stiskněte tlačítko „Bluetooth“.

Ve všech případech začne systém Windows vyhledávat možná připojení. Počítač zobrazí zprávu „Váš počítač vyhledává a může být detekován zařízeními Bluetooth„. Po nalezení dostupných možností se zobrazí seznam.

V tomto okně by se měl objevit váš reproduktor JBL, který vyberete kliknutím levým tlačítkem myši na něj a poté kliknutím na tlačítko „Připojit“. V seznamu pod zařízením se zobrazí stav „Připojeno“.

Potvrzení připojení

Po úspěšném spárování reproduktorů JBL s notebookem nebo počítačem přestane blikat kontrolka LED na zařízení JBL a uslyšíte zvukové potvrzení, že je zařízení spárováno. Může to být tón nebo hlasový signál, nelekejte se.

Poté může být nutné vybrat reproduktor JBL jako výchozí zařízení pro přehrávání zvuku. Vyhledejte malou ikonu reproduktoru v systémové liště na ploše v pravém dolním rohu obrazovky.

Klikněte pravým tlačítkem myši na reproduktor a vyberte možnost „Zařízení pro přehrávání“.

V následujícím okně se zobrazí seznam všech možných zvukových výstupů, včetně nedávno přidaného reproduktoru. Klikněte na něj a vyberte možnost „Nastavit jako výchozí“, poté klikněte na tlačítko „OK“.

Nastavení reproduktoru JBL Bluetooth

JBL je jednou z oblíbených značek audio zařízení a na jejích webových stránkách najdete podrobný popis připojení reproduktorů Bluetooth všech modelů výrobce. Pro spárování zařízení je nutné provést následující kroky:

 • Nastavte reproduktor do režimu zjišťování podle pokynů v uživatelské příručce. Bluetooth může zůstat aktivní až 60 sekund, poté je třeba jej znovu aktivovat.
 • Povolení režimu zjišťování Bluetooth v notebooku, tabletu nebo smartphonu v závislosti na operačním systému (Windows, Mac, Linux).

Po aktivaci systému se název reproduktoru zobrazí v seznamu spárovaných zařízení. Chcete-li k notebooku nebo smartphonu připojit více reproduktorů najednou, musíte provést několik kroků:

 • Zapnutí reproduktoru JBL. Stisknutím a podržením tlačítka Bluetooth po dobu 3 sekund nastavte zařízení do režimu párování.
 • Přehrávání hudby v prvním zařízení. K přehrávání hudby můžete použít libovolnou cloudovou službu nebo vlastní hudební knihovnu.
 • Stiskněte tlačítko Connect na všech reproduktorech. Tlačítko má tvar přesýpacích hodin a před jeho stisknutím musí být všechny reproduktory umístěny vedle sebe.
 • Čekání na připojení. Reproduktory se připojí během 30 sekund. Po dokončení této operace bude hudba hrát z obou reproduktorů.
READ  Xiaomi redmi note 8 modrá recenze

Pokud se potřebujete od některého z reproduktorů odpojit, musíte znovu kliknout na tlačítko „Připojit“ u názvu požadovaného zařízení.

Jak aktivovat basy

Chcete-li aktivovat basy na reproduktoru JBL, stiskněte současně tlačítka Bluetooth a snížení hlasitosti. Nepřetržitý poslech hudby v tomto režimu se nedoporučuje, protože může dojít k poškození reproduktoru.

Jak zapnout rádio

Chcete-li naladit rádio na reproduktor, musíte do něj vložit kabel USB, který slouží jako anténa. Rádio zapnete stisknutím tlačítka napájení a sousedního tlačítka se symbolem přesýpacích hodin. Rádio zapnete pomocí tlačítek Play/Stop. Rozhlasové stanice vyhledáte pomocí tlačítek Plus a Minus.

Jak připojit disk USB

Některé modely přenosných reproduktorů JBL nemají připojení USB: mohou přehrávat hudbu pouze přes Bluetooth, Wi-Fi nebo kabel 3,5 Jack. Nové modely jsou vybaveny konektorem USB, který je umístěn na boku přístroje pod těsným gumovým krytem. Po připojení paměťového zařízení USB zařízení automaticky přehraje zvukové stopy na paměťovém zařízení.

Nabíjení reproduktoru Bluetooth

Zařízení se nabíjí připojením k počítači, notebooku nebo síťovému adaptéru s konektorem micro USB.

Kabelové připojení

Co ale dělat, když v notebooku nemáte bezdrátový adaptér (nebo z nějakého důvodu nefunguje)?? Jak v tomto případě připojit reproduktor JBL k notebooku? Pokud ano, můžeme zkusit připojit reproduktorový systém pomocí portu USB. Upozorňujeme však, že tento trik pravděpodobně nebude fungovat v systému Windows 7. Je také třeba mít v zásobě příslušný kabel (USB-MicroUSB). Jen tak lze dosáhnout pozitivního výsledku. Předpokládáme, že máte všechny tyto položky. Jaký je algoritmus. Je to velmi jednoduché.

 • Zapojte jeden konec do nabíjecího slotu na reproduktoru.
 • Připojte druhý konec do portu USB v počítači.
 • Počkejte, až operační systém detekuje zařízení, nainstaluje ovladač a nakonfiguruje jej. Je lepší zajistit připojení k internetu, protože v databázi systému Windows nemusí existovat správný ovladač.
 • Po instalaci ovladače zapněte přehrávač a v jeho nastavení vyberte zařízení pro přehrávání. U každého hráče se zobrazuje jinak, takže neexistuje univerzální návod.
 • Přehrajte skladbu, zkontrolujte zvuk a vylaďte ji.
 • Začínáme používat reproduktor.

Takto můžete připojit bezdrátový reproduktor JBL k notebooku bez použití bezdrátového adaptéru. Tato možnost bude vyhovovat téměř každému. Stejným způsobem můžete reproduktor spárovat s plnohodnotným počítačem, který nemá adaptér Bluetooth.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS