Nejlepší odpověď: Jak se připojit k reproduktoru pomocí iPhonu?

V závislosti na modelu se nachází na různých místech. Poté vyhledejte tlačítko Bluetooth na ovládacím panelu. Je označena výraznou ikonou Bluetooth. jejím stisknutím aktivujete funkci detekce iPhonu.

 • Aktivujte jej stisknutím tlačítka napájení na těle;
 • Poté klikněte na tlačítko, které spustí Bluetooth;
 • Zapněte iPhone;
 • Otevřete nastavení mobilního zařízení;
 • Najděte kartu Bluetooth, otevřete ji a aktivujte tuto možnost;
 • Počkejte, až se posuvník vedle položky „ostatní zařízení“ přestane otáčet;

Proč měnit typ zařízení Bluetooth v iPhonu

Pro systém iOS je velmi důležité, aby správně detekoval připojené bezdrátové zařízení. Systém například nemusí zachytit mikrofon zařízení nebo nemusí správně nastavit hlasitost. Také nemusí fungovat pokročilé funkce, jako je rozpoznávání vozidel a funkce Nerušit řidiče.

Chcete-li zlepšit přesnost měření zvuku sluchátek pro zařízení Bluetooth třetích stran, musíte je klasifikovat jako sluchátka, reproduktory nebo jiný typ zařízení (v systému iOS 14).4 nebo novější).

Například můj multimediální systém v autě byl automaticky detekován jako sluchátka, ačkoli v nastavení iOS je samostatná položka „Zvuk v autě“. Z tohoto důvodu iPhone po připojení k vozu přes Bluetooth nevyzval ke spuštění map jako dříve, ani sám neaktivoval režim „Nerušit řidiče“.

Jak připojit iPhone k reproduktoru pomocí NFC?

Pokyny. Umožnění připojení ke sluchátkům a reproduktorům prostřednictvím NFC

 • Klepněte na tlačítko vpravo nahoře nebo rovnou přejděte na možnost Vytvořit automatizaci pro sebe.
 • V otevřeném seznamu přejděte dolů na položku NFC
 • Umístěte sluchátka nebo reproduktory se štítkem NFC na horní stranu zadního panelu iPhonu, kde se nachází fotoaparát.

Adaptér Bluetooth pro hudební centrum

Ujistěte se, že je váš adaptér Bluetooth kompatibilní s AAC. Jinak nebudete moci poslouchat Apple Music

Ale no tak, nikdo nechce poslouchat kvalitní hudbu s dráty vedenými přes celý byt. Je tak zastaralý a celkově nepohodlný. můžete na něj spadnout, zamotat se do něj, omylem ho přeříznout nebo dokonce zničit celou hudební sestavu tím, že zbrkle zatáhnete za drát nebo o něj zakopnete na druhé straně místnosti. Pro vyřešení tohoto problému si můžeme pořídit adaptér Bluetooth.

READ  Jak nastavit iPhone 11 pro

To je mnohem dražší než kabely a adaptéry. Doporučuji tento model od společnosti Ugreen. Zde získáte vše v jednom: známou značku, moderní standard Bluetooth 5.0 a podporu kodeku AAC, takže můžete bez problémů poslouchat skladby z Apple Music. Jednoduše připojte své hudební centrum nikoli ke smartphonu, ale k tomuto adaptéru a bezdrátově jej s ním spárujte.

Jaké problémy mohou nastat při připojení reproduktoru Bluetooth

Reproduktor Bluetooth se nepřipojí ke smartphonu. Příčiny:

 • Zkontrolujte, zda máte přes Bluetooth připojené další zvukové zařízení, například sluchátka. Váš smartphone podporuje komunikaci Bluetooth pouze s jedním zvukovým zařízením.
 • Zkuste resetovat telefon nebo reproduktor, vypnout/zapnout Bluetooth v telefonu, vyhledat zařízení a znovu se připojit.
 • Zkontrolujte, zda se k vašemu smartphonu nepřipojuje jiné zařízení Bluetooth. Pokud je spojení navázáno, může být problém v reproduktorech.
 • Problém může být také v softwaru. aktualizujte software smartphonu a zkuste reproduktory připojit znovu.
 • Někdy smartphone vyžaduje zadání přístupového kódu pro připojení i při prvním připojení. Výchozí heslo je 0000, které je nastaveno ve výchozím nastavení z výroby. Pokud chcete, můžete si nastavit vlastní heslo.

Žádný zvuk v reproduktoru Bluetooth po připojení ke smartphonu

Reproduktory mohou být příliš daleko od telefonu. přibližte je, abyste navázali spojení. Zkontrolujte zvuk na jiném zařízení s podporou technologie Bluetooth (např. sluchátka). Pokud fungují, může být problém v reproduktoru. Pokud je problém ve smartphonu, je vhodné jej restartovat a aktualizovat na nejnovější verzi.

Notebook nebo počítač „nevidí“ reproduktor Bluetooth

Pokud se reproduktor po připojení k počítači nebo notebooku nezobrazí v seznamu zařízení, je vhodné zkontrolovat, zda notebook „vyhledává“ jiná bezdrátová zařízení. Pokud se ostatní zařízení (sluchátka, klávesnice) zobrazují správně, zkuste restartovat reproduktor pomocí „vyhledávání“ v počítači nebo notebooku.

Žádný zvuk v reproduktorech Bluetooth při připojení k notebooku

 • Zkontrolujte, zda není v počítači vypnutá funkce Bluetooth. mnoho lidí ji vypíná omylem. Stav modulu můžete zjistit v: „Můj počítač“. „Vlastnosti“. „Správce zařízení“.
 • Zkontrolujte nastavení zvuku v notebooku nebo počítači. Vyhledejte ikonu „Reproduktor“ na ovládacím panelu a zkontrolujte, zda je všude povolen zvuk.
 • Pokud jste připojili reproduktor Bluetooth pomocí adaptéru, zkontrolujte, zda je vše v pořádku s připojením samotného adaptéru. Můžete zkontrolovat, zda nejsou kontakty znečištěné, zda je pevně zasunutý v zásuvce atd. д.

Přes Bluetooth, USB nebo AUX

Podívejme se na všechny způsoby připojení bezdrátového reproduktoru. Před experimentováním s párováním je vhodné se seznámit s pokyny výrobce.

Často se „uvnitř“ skrývají tipy týkající se zapnutí přenosného reproduktoru, výběru režimu přehrávání nebo nastavení hlasitosti. Méně často jsou připojeny odkazy (nebo QR kódy) ke stažení proprietárního softwaru, kde proběhne proces předspárování. Pokud se vám nedaří zjistit podrobnosti, budete se muset spolehnout spíše na zavedené „žánrové“ pokyny než na rady výrobce:

READ  Jak obnovit nastavení továrny pro iPhone

Kabelové reproduktory

V návodu jsou podrobně popsány kroky spojené s výběrem správného kabelu (někdy jej výrobce přidává do balení) a připojením reproduktoru k telefonu. Nebudete muset příliš experimentovat. pokud má váš chytrý telefon nebo tablet správný konektor, systém po připojení automaticky rozpozná nový zvukový výstup a vyzve vás k přehrávání přes reproduktor namísto reproduktoru.

V ostatních případech budete muset experimentovat: hledat adaptéry (na Aliexpressu určitě najdete ty správné), měnit režimy přehrávání a dokonce si stáhnout speciální software. Ale jak praxe napovídá: další kroky přinesou nečekané výhody. vysokou kvalitu zvuku, která eliminuje ztrátu signálu při přenosu přes bezdrátové připojení.

Bezdrátové připojení

Párování Bluetooth začíná v „Nastavení“ chytrého telefonu nebo tabletu (bez ohledu na operační systém. Android i iOS mají stejný postup) a zapnutím audiosystému. Dále hodně záleží na výrobci. Stejná společnost Sony doporučuje přejít přímo ke spárování tím, že reproduktor přiblížíte ke „zdroji zvuku“.

Připojení reproduktoru JBL k telefonu je složitější. musíte podržet tlačítka na přenosném reproduktoru, dokud se nerozsvítí příslušná kontrolka.

Bez ohledu na situaci budete muset počkat, až se název modelu vybraného reproduktoru objeví v aplikaci Bluetooth v systémech Android a iOS v části „Zařízení“. Posledním krokem je dokončení párování a kontrola funkčnosti.

Poté se popsaný postup omezí na několik úkonů: zapněte reproduktor, aktivujte Bluetooth, vyberte zdroj pro přehrávání na smartphonu nebo tabletu (místo reproduktoru nebo na smartphone. reproduktor).

Jak odpojit reproduktor od smartphonu se systémem Android a zapomenout na zařízení. Zrušení párování Bluetooth

Co dělat, když potřebujete přerušit připojení k reproduktoru??

 • Pokud chcete telefon pouze vypnout, jednoduše v něm deaktivujte připojení Bluetooth. Pokud dojde ke ztrátě spojení, reproduktor se obvykle po krátké době sám vypne, ale můžete to provést i ručně pomocí tlačítka napájení.
 • Můžete také jednoduše kliknout na jméno reproduktoru v nabídce nastavení systému Android.

V tomto případě se reproduktor odpojí, ale samotné Bluetooth se nevypne. K telefonu bude možné připojit něco jiného, například sluchátka.

V tomto případě se však po opětovném zapnutí Bluetooth na smartphonu a reproduktoru automaticky vyhledají a synchronizují.

Výrazné pípnutí vás upozorní na odpojení od smartphonu.

Mimochodem, zde v poslední části je také možné nastavit, které funkce bude smartphone delegovat na daný reproduktor. Můžete nastavit zvuk pouze pro přehrávání hudby nebo videa nebo pro příjem hovorů.

Nejlepší návrhy

Specialista na bezdrátové sítě, počítače a video dohled. Absolvent vzdělávacího centra na MSTU pojmenované po M.V. Lomonosov. Bauman. Autor videokurzu „Všechna tajemství Wi-Fi“

READ  Pořízení videa obrazovky iPhonu. Airshou

Bezdrátové připojení reproduktoru NFC

Připojení NFC jsou rychlejší než Bluetooth, ale ne všechna zařízení tuto technologii podporují.

Jak připojit přenosný reproduktor k telefonu pomocí NFC: aktivujte chytrý telefon (pokud máte povolen režim bezdrátových plateb, čip je již aktivní); přiložte telefon ke značce „N“ na reproduktoru; úspěšné připojení bude signalizováno vibracemi; spusťte přehrávání hudby na mobilním telefonu.

Další informace o fungování této technologie naleznete v části „Jak nastavit NFC ve smartphonu“.

Nastavení

Po připojení kabelu je třeba nastavit rádio na reproduktoru. Nastavení frekvencí FM stojí za to na příkladu čínského reproduktoru JBL Xtreme. Zařízení je vybaveno technologií Bluetooth. Tento typ bezdrátového připojení hraje důležitou roli při nastavování rádiového kanálu.

Sluchátka nebo kabel USB jsou již připojeny, pak dvakrát stiskněte tlačítko Bluetooth. To by se mělo provádět v několikavteřinových intervalech. Prvním stisknutím se přepnete do režimu přehrávání kabelů. Druhým stisknutím tohoto tlačítka přepnete do režimu FM rádia.

Všimněte si, že u mnoha modelů Bluetooth může mít toto tlačítko tři trojúhelníky. Stisknutím tohoto tlačítka spustíte vyhledávání rozhlasových stanic. Trvá krátkou dobu, než reproduktor začne přijímat rozhlasové stanice.

Stisknutím tlačítka Play/Pause se automaticky spustí ladění a uloží kanály. Dalším stisknutím se vyhledávání zastaví. Mezi rozhlasovými stanicemi můžete přepínat krátkým stisknutím tlačítek “ “ a “ „. Stisknutím a podržením změníte hlasitost.

Reproduktor Bluetooth bez antény lze použít také k poslechu rádia prostřednictvím telefonu nebo tabletu. Aktivujte Bluetooth v telefonu nebo tabletu, vyberte „Nastavení“ nebo „Předvolby“ a otevřete sekci Bluetooth. Pak byste měli zahájit bezdrátové připojení posunutím posuvníku doprava. Telefon zobrazí seznam dostupných zařízení. V tomto seznamu vyberte název požadovaného zařízení. Telefon se během několika sekund připojí k reproduktoru. Připojení k telefonu je v závislosti na modelu signalizováno výrazným zvukem z reproduktoru nebo změnou barvy.

Poslech rádia z telefonu přes reproduktor je možný několika způsoby:

Po stažení je třeba aplikaci otevřít a spustit oblíbenou rozhlasovou stanici. Zvuk bude přehráván přes hudební reproduktor.

Pak postupujte podle stejného nastavení pro poslech: Zvolte si oblíbený rozhlasový kanál a přehrajte si.

Protože téměř všechny přenosné reproduktory mají 3.5, můžete je připojit k telefonu pomocí kabelu AUX a poslouchat tak stanice FM.

Chcete-li připojit reproduktor k telefonu pomocí kabelu AUX, musíte provést následující kroky

| Denial of responsibility | Contacts |RSS