Jak zobrazit fotografie a videa na televizoru pomocí iPhonu (iPadu)

S příchodem moderních chytrých televizorů mají uživatelé mnoho otázek týkajících se obrazového výstupu z mobilních zařízení na velké obrazovce televizoru. V tomto článku se podíváme na několik způsobů, jak můžete bezdrátově přenášet obraz z iPhonu nebo iPadu do televizoru prostřednictvím sítě Wi-Fi.

Je přece praktické zobrazit fotografie nebo videa z iPhonu nebo iPadu na velké obrazovce televizoru několika klepnutími na obrazovku, ne? Hudbu můžete posílat do televizoru a poslouchat ji prostřednictvím reproduktorů televizoru nebo připojeného systému domácího kina. Nebo zobrazte video z YouTube na televizoru a ovládejte přehrávání z iPhonu.

Obrázek z mobilního zařízení Apple můžete do televizoru odeslat dvěma způsoby:

 • Apple TV je samostatné malé zařízení, které se připojuje k televizoru. A pomocí iPhonu nebo iPadu můžete přes Apple TV streamovat fotografie, videa nebo dokonce celé dění na obrazovce mobilního zařízení nebo počítače do televizoru.
 • Použití připojení DLNA. Hlavní výhodou této metody je, že vše lze provést bez Apple TV. Potřebujeme pouze televizor a iPhone připojené ke stejné síti (ke stejnému směrovači). Pro výstup videa budeme používat bezplatné aplikace.

Nyní se na obě možnosti podíváme blíže. Co se týče Apple TV, nebudeme zabíhat do všech podrobností, protože Apple TV nemám a vy pravděpodobně také ne :). Pokud jste tento set-top box měli, na tuto stránku se pravděpodobně nedostanete. Je pravděpodobné, že potřebujete bezplatné nebo cenově výhodné řešení, mezi něž koupě Apple TV rozhodně nepatří.

Přes kabel HDMI

Připojení tabletu Apple přes HDMI je nejjednodušší a nejběžnější způsob, jak přenášet obraz do televizoru po kabelu.

Prostřednictvím HDMI se displej mobilního zařízení plně zrcadlí na větší obrazovce, takže obraz iPadu má stejné rozlišení jako displej tabletu. Obrazovka televizoru bude také zobrazovat stejnou orientaci a úroveň jasu jako tablet.

Důležité! Přestože rozlišení přes kabel HDMI bude stejné jako na tabletu, bude pravděpodobně vypadat hůře. Je to proto, že televizor nemá zhuštění pixelů Retina, zatímco zařízení Apple ano.

Připojení iPadu k televizoru pouze v případě iPadu 2 nebo novějšího modelu. Na tabletu není vstup HDMI, takže budete potřebovat adaptér.

Budete potřebovat víceportový digitální AV adaptér, který je k dostání v obchodech Apple. Má 3 vstupy včetně HDMI. Na zadní straně je vstup pro kabel do konektoru Lightning zařízení.

Po připojení kabelu HDMI k televizoru a druhé strany k adaptéru připojte adaptér k tabletu. Pak stačí přepnout na televizoru na signál HDMI, který je již v přístroji dabován.

Pokud se při duplikování zobrazují černé okraje, otevřete nastavení televizoru a přepněte na 16:9.

READ  Nastavení Samsung Galaxy s10e

Duplikování obrazovky z iPhonu na televizor pomocí bezdrátového přijímače HDMI

V nabídce je mnoho různých adaptérů a set-top boxů, které podporují AirPlay. Nazývá se EasyCast, MiraScreen, AnyCast atd. д. Můžete si je zakoupit v našich online obchodech, nemusíte je objednávat z Číny.

Jsou to malé přijímače, které se připojují k portu HDMI televizoru. Napájení z portu USB. Prostřednictvím takového přijímače můžete odesílat obrázky z téměř jakéhokoli moderního mobilního zařízení nebo počítače a do jakéhokoli televizoru, který má alespoň 1 vstup HDMI. Bez drátů.

Speciálně jsem si objednal adaptér MiraScreen (alias TV Dongle), abych zjistil, zda dokáže vyvést fotografie/videa a duplikovat obrazovku iPhonu přímo prostřednictvím proprietární technologie AirPlay. Jakmile adaptér dorazí, vše otestuji a doplním tuto informaci do článku. Nebo napíšu samostatný článek a zanechám na něj odkaz.

Bezdrátový přenos videa z iPadu do televizoru

Většina uživatelů zná otázku, jak připojit iPad k televizoru prostřednictvím bezdrátové sítě, různými způsoby. Nejoblíbenější jsou níže popsané varianty.

Přes Wi-Fi

Bezdrátový přenos Wi-Fi Direct a pro něj vyvinutý protokol Miracast se liší tím, že nevyžadují, aby televizní zařízení a mobilní zařízení byly připojeny ke sdílené síti směrovačem. Mohou spolu komunikovat prostřednictvím P2P. Existuje pouze jedna podmínka. všechny miniaplikace musí podporovat tuto technologii. Pokud jím televizor nedisponuje, můžete použít adaptéry (klíče) vložené do konektoru HDMI. Jejich přibližná cena je 50 dolarů.

Wi-Fi Direct se nastavuje snadněji než Miracast. Výměna dat je založena na principu zrcadlové kopie obrazu. Televizor a tablet se většinou synchronizují nezávisle na sobě. Wi-Fi Direct (Miracast) umožňuje přenášet video v kvalitě FullHD.

 • Přejděte do nabídky „Síť“ v nastavení Smart TV a najděte položku Miracast.
 • Poté v nastavení mobilního zařízení přejděte do části „Nastavení“ a aktivujte modul Wi-Fi.
 • V nabídce „Display“ najděte položku „Wireless Display“ a nastavte posuvník na „ON“.
 • Stiskněte název modelu televizoru v zobrazeném menu a potvrďte požadavek na připojení.
 • Televizor zobrazí repliku displeje iPadu.
 • Chcete-li připojení odpojit, musíte v nastavení mobilního zařízení znovu kliknout na model televizoru a akci potvrdit.

Možné problémy a jejich řešení naleznete na této stránce

Apple TV a AirPlay

Chcete-li iPad připojit k televizoru prostřednictvím AirPlay, musíte si koupit set-top box Apple TV, který se připojuje běžným kabelem „HDMI na HDMI“. Set-top box se instaluje přímo vedle televizoru. Hlavním předpokladem sdílení je připojení ke sdílené síti Wi-Fi.

Připojení iPadu k televizoru pomocí AirPlay přes směrovač:

 • Připojte set-top box k televizoru a připojte napájecí kabel do elektrické zásuvky;
 • v nastavení televizoru vyberte jako zdroj signálu připojení HDMI;
 • Připojte set-top box a iPad prostřednictvím sítě Wi-Fi;
 • Klikněte na ikonu Domů na iPadu a zobrazí se nabídka multitaskingu;
 • Přejetím doprava přejdete na obrazovku nastavení hlasitosti a jasu, kde vyberete zkratku AirPlay;
 • V seznamu zařízení vyhledejte set-top box a zaškrtněte políčko;
 • Zobrazí se karta Zrcadlení, která se aktivuje posunutím posuvníku doprava.

Televizor zobrazí zrcadlový obraz displeje iPadu.

Další podrobnosti naleznete na následujících stránkách

Google ChromeCast

Toto zařízení vypadá jako malý USB flash disk, ale k televizoru se nepřipojuje přes tento port, ale přes kabel HDMI. Aby zařízení fungovalo, potřebujete navíc elektrickou zásuvku. Zařízení se nastaví pomocí speciálního softwaru s iPadem a uživatel má možnost posílat zvuk a video z tabletu do televizoru přes Wi-Fi.

READ  Dálkové ovládání Xiaomi Mi TV nefunguje

Ihned po prezentaci společnosti Google má toto zařízení mnoho spokojených uživatelů. To svědčí o spolehlivosti a vynikajícím výkonu této technologie. Google Chromecast sice zcela neřeší problém s připojením iPadu k televizoru přes port UZB, ale umožňuje zbavit se zbytečných kabelů bez zpoždění při sledování videa z iPadu.

Tento druh připojení však dokáže zobrazit obraz pouze v kvalitě 720 pixelů. Pokud má tedy model televizoru velkou velikost, doporučujeme zvolit proprietární adaptér od společnosti Apple.

Další podrobnosti o připojení naleznete v tomto dokumentu

Jak připojit iPad k televizoru přes Wi-Fi

Standardní software iPadu neobsahuje aplikaci pro dabing, což znamená, že si musíte z AppStore stáhnout jednu z následujících aplikací: TwonkyBeam nebo iMedia Share. Televizor musí podporovat DLNA a All Share, Smart-TV může tyto možnosti připojení podporovat.

Tuto možnost připojení lze provést pouze v případě, že je nainstalován směrovač.

Používání Apple TV a AirPlay

Kromě hlavních pořadů z YouTube můžete sledovat zvuk a video z iTunes. Hlavní výhodou je podpora AirPlay.

Je to jediná možnost, jak připojit iPad 2 a iPad-mini bez kabelu.

 • Připojte Apple TV k televizoru a aktivujte AirPlay, v podnabídce AirPlay najděte položku „Nastavení“;
 • Zkontrolujte, zda jsou mobilní zařízení a Apple TV ve stejné síti Wi-Fi. Předpoklad;
 • Dvakrát klikněte na zástupce Home, čímž vyvoláte nabídku multitaskingu;

Tato možnost má své výhody i nevýhody.

Výhody Nevýhody
Snadné připojení Drahá cena. od 20 tisíc.
Interace. Apple je v tomto ohledu napřed Placený obsah v iTunes
Vysoce kvalitní Smart-TV Žádné kabely pro připojení k set-top boxu
Postupem času se technologie zlevňuje. Pokud je nový set-top box velmi drahý, můžete si koupit předchozí model Vstup USB na zadní straně televizoru není určen pro připojení externího zařízení pro ukládání dat

S Apple TV a AirPlay

Apple má speciální set-top box, který dokáže vzájemně synchronizovat naprosto všechna zařízení výrobce. Slouží k připojení iPadu k televizoru. Více informací o fungování chytrého boxu společnosti najdete v tomto videu

Set-top box podporuje určitou technologii AirPlay. Pomocí něj můžete streamovat obsah z tabletu přímo do televizoru. Budete moci poslouchat nejen hudbu, ale také hrát různé hry a další. Kvalita obrazu je špičková, takže se uživatel nemusí obávat o připojení. K nastavení a připojení zařízení nejsou potřeba žádné další kabely:

 • Nejprve je třeba připojit Apple TV přímo k televizoru pomocí speciálních kabelů;
 • Poté v nastavení aktivujte technologii AirPlay;
 • Připojte set-top box a tablet ke stejnému internetovému připojení;
 • Dvojitým kliknutím na tlačítko Domů vyvoláte požadovaný panel multitaskingu;
 • Nyní přejděte do sekce nastavení hlasitosti a upravte nastavení;
 • Poté se zobrazí na přístrojové desce. Vyberte požadovanou možnost „Video Replay“. Pokud je server nastaven na angličtinu, možnost se nazývá Mirroring.

Pokud uživatel vše provedl správně, tablet zobrazí název televizoru a poté bude moci vysílat požadovaný obsah.

READ  jak zapnout herní režim na televizoru Samsung. Jak připojit počítač k televizoru Samsung přes Wi-Fi?

Připojení přes port USB

Jedním z nejnepohodlnějších, ale možných způsobů zobrazení iPadu na televizoru je připojení zařízení přes USB. Ne všechny modely televizorů mají tento vstup. A ne všechny verze tabletů tuto metodu přenosu dat podporují.

 • Vyhledání portu v televizoru. Může být umístěn na boku, na zadní straně nebo i na přední straně.
 • Najděte správný kabel pro svůj model iPadu. Například iPad a iPad Nové verze budou mít standardní konektor USB, ale druhá strana bude mít 30pinový konektor. Mini zástrčka je k dispozici u zařízení čtvrté generace. Je zapotřebí speciální USB Osvětlení.
 • Zapnutí zařízení. Připojte kabel k televizoru a poté ke spotřebiči.
 • Na obrazovce televizoru by se měla zobrazit věta, že bylo zjištěno nové zařízení a že je možné přenášet data.

Důležité! Tato metoda umožňuje používat zařízení pouze jako velkokapacitní úložiště. Na televizoru se zobrazí systém souborů, ze kterého můžete vybrat požadovaný film, fotografii. Mezi složkami můžete procházet pomocí správce souborů a dálkového ovládání televizoru. Množství obsahu, který můžete přehrát, není omezeno.

Filmy online nelze sledovat přes USB. Neexistuje žádná synchronizace. Někteří uživatelé také upozornili, že iPad 2 tímto způsobem připojit nelze. Dochází k problémům a soubory nelze zobrazit.

Možnosti připojení

Způsoby párování zpravidla do značné míry závisí na hardwarových možnostech telefonu a televizoru.

 • Pokud máte běžný televizor bez bezdrátového modulu, připojíte se pouze pomocí kabelu.
 • Chytré televizory lze připojit bezdrátově přes Wi-Fi.

Stojí za zmínku, že model vašeho smartphonu také ovlivňuje způsob připojení, ale ne tak závažně jako hardware televizoru. Mnoho telefonů má různé porty pro synchronizaci, takže při nákupu kabelu byste se měli nejprve podívat na typ konektoru. V krajním případě si samozřejmě můžete koupit adaptér, ale není nutné utrácet další peníze.

Které připojení je spolehlivější??

Každá možnost připojení má své vlastní vlastnosti a výhody, takže výběr závisí pouze na dostupných možnostech. Bezdrátové připojení přes Wi-Fi pomocí aplikací bude nejpohodlnější, ale není vždy k dispozici.

Kabelové připojení prostřednictvím různých typů zásuvek omezuje používání smartphonu, ale někdy je jedinou dostupnou možností. Pokud to finance dovolí, můžete si zakoupit speciální doplněk, který vám umožní proměnit i zastaralý model televizoru v moderní Smart TV.

K dispozici jsou různé možnosti připojení, které rozšiřují možnosti i starších modelů LG a Samsung. Není nutné kupovat nový drahý televizor, když můžete přistupovat k internetu prostřednictvím chytrého telefonu s minimálními dodatečnými investicemi. K připojení nepotřebujete odborníka, můžete to snadno udělat sami.

Vyberte si správné připojení televizoru k iPhonu a vychutnejte si výhody sledování oblíbených filmů na velké obrazovce. To je jen jeden ze způsobů využití moderní internetové televize.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS