Nejlepší metody přenosu iOS, které vám pomohou přenášet soubory z iPadu do Macu

Pokud jde o přenos souborů z iPadu do Macu, možná si vzpomenete na oficiální tvář společnosti Apple. Přenos z iPadu do Macu, iTunes nebo iCloudu. Oba nástroje však nabízejí pouze jeden způsob synchronizace pro přesun dat. Poskytují totiž zálohovací řešení pro přenos souborů mezi zařízením iOS a Macem.

Hledáte způsob, jak přenést soubory z iPadu do Macu bez iTunes?

Na rozdíl od systému Android nemůžete kopírovat různá data iOS přímo z iPadu / iPhonu do Macu / PC. Jak může uzavřený systém iOS lépe chránit tvoje data a soukromí? Přenos dat je pak poněkud složitější. S ohledem na to vám tento příspěvek pomůže přenést data z iPadu do Macu pomocí 5 nástrojů pro přenos dat iOS.

Sdílení obrazovky iPadu s MacBookem v aplikaci Zoom

Sdílení obrazovky iPadu pomocí aplikace Zoom má mnoho výhod, zejména když je čas na důležitou prezentaci. Obrazovku iPadu můžete sdílet z MacBooku do aplikace Zoom, ale výhod je mnohem víc.

 • Tyto kroky vám umožní připojit se k ostatním účastníkům schůzky a sledovat, co je na obrazovce.
 • Sdílení prezentace PowerPoint pomáhá vám i účastníkům správně zobrazit prezentaci.
 • Na iPadu můžete kontrolovat zprávy, když jste na místě a používáte notebook k prezentaci, a na MacBooku se nezobrazují.
 • Můžete dokonce zkontrolovat, zda používáte správnou obrazovku.

Kroky ke sdílení obrazovky iPadu:

Následující kroky slouží ke sdílení obrazovky iPadu s Macem ve zvětšeném zobrazení,

 • Když jste v režimu zvětšení, klepněte na „Sdílet obrazovku“, zobrazí se různé možnosti sdílení obrazovky a klepněte na iPhone / iPad přes AirPlay.
 • Poté klepněte na možnost „Sdílet“ v pravém dolním rohu obrazovky.
 • Nyní připojte iPad ke stejné síti Wi-Fi jako Mac.
 • Poté na iPadu přejeďte prstem dolů po panelu displeje a najdete možnost „Zrcadlení obrazovky“.

Na MacBooku nyní bliká obrazovka iPadu.

Jak Sidecar funguje

iPad lze používat nejen jako druhou obrazovku nebo monitor pro jednu aplikaci (Telegram jsem tam dal, abych na hlavním monitoru Macu nechal jen textový editor a prohlížeč). Umožňuje také duplikovat to, co je na obrazovce Macu. Chcete-li to provést, vraťte se do nabídky AirPlay jako modrý obdélník při použití aplikace Sidecar. A vyberte možnost duplikovat obrazovku.

READ  Jak připojit LG Soundbar k počítači

Při použití iPadu jako náhrady hlavního displeje se na iPadu zobrazí postranní nabídka s ovládacími tlačítky. K dispozici jsou klávesy Command a Shift a další modifikační klávesy, takže můžeš vybírat příkazy pohybem prstu nebo tužkou Apple Pencil. Pokud tedy chcete, můžete si vzít iPad, lehnout si na postel a pracovat na něm stejně jako na Macu. Užitečné, pokud používáte například 27″ iMac. nemůžete si ho položit na klín.

Boční nabídka na iPadu při použití aplikace Sidecar

Jednou z jedinečných funkcí aplikace Sidecar je možnost zobrazit na iPadu dotykový panel (i když ho MacBook nemá). Všechny programy s dotykovými funkčními tlačítky zobrazí příslušná tlačítka přímo na obrazovce tabletu.

Mnoho lidí má na Sidecar různé názory, ale nakonec se všichni shodnou, že MacBook někdy potřebuje druhou přenosnou obrazovku.

Jak používat iPad jako druhou obrazovku

Režim Sidecar umožňuje uživatelům provádět na iPadu stejné akce jako na Macu a pracovat s rozhraním pomocí myši. Rambo dále uvedl, že v režimu druhé obrazovky budou moci uživatelé na tabletu kreslit tužkou. Kompatibilní iPad by se tak vlastně stal plnohodnotnou obdobou tabletu Wacom, který by vám umožnil kreslit na pokročilejší úrovni vzhledem k dostupnosti profesionálního softwaru pro Mac a absenci takového softwaru pro iOS.

Podle mého názoru se možnost používat iPad jako další obrazovku pro Mac už dlouho odkládala. O tom svědčí množství aplikací, které umožňují přenést obrázek z počítače do tabletu. Bohužel téměř všechny z nich pracují s velkým zpožděním nebo omezují uživatele v provádění určitých úkolů. Přidáním této funkce společnost Apple dále rozšíří dosah svých značkových zařízení, čímž jen posílí svůj ekosystém.

iPad s vozíkem Sidecar

Ukázalo se, že ne každý iPad lze k Macu připojit přes Sidecar. Klíčovým předpokladem pro připojení je kompatibilita tabletu s tužkou Apple Pencil. Samotné pero není k práci s tímto režimem nutné, ale podporují ho pouze následující modely iPadu:

Ani v případě Macu to není tak jednoznačné. Stejně jako u iPadu se Apple z nějakého důvodu rozhodl omezit počet modelů počítačů, které bude možné k tabletu připojit prostřednictvím aplikace Sidecar:

 • iMac (konec roku 2015 nebo novější).в. nebo novější);
 • MacBook Pro (2016).в. a novější); (2018.в. a novější);
 • Mac Mini (2018 ).в.);
 • MacBook (2016).в. a novější);
 • iMac Pro (2017).в.)

Těžko říct, jaká jsou přesná omezení používání Sidecaru na starších modelech Maců, přestože byly aktualizovány na macOS Catalina. Dalo by se předpokládat, že jde o hardware, ale proč je iMac z roku 2015 kompatibilní se Sidecarem, ale MacBook Pro ze stejného období nebo MacBook Air z roku 2017 ne?? Cupertino to přičítá technickým omezením, ale raději nezachází do podrobností a nechává uživatele v klidu s dalším zákazem.

Věc dne: přeměna iPadu na druhou obrazovku pro Mac

Při slovech „podívejte se na tento nový produkt z Kickstarteru“ se někteří lidé začnou smát. zase ukážou nějakou blbost a zůstane to v projektech. Mezi nápady uvedenými na webu však existují i schůdné možnosti.

READ  iPad se nabíjí po dlouhou dobu a rychle se vypouští

Například existuje věc, která se poeticky jmenuje Luna Display. Koncept je následující: koupíte si speciální adaptér, připojíte ho k portu macbooku, spustíte proprietární aplikaci a obrazovka iPadu se promění v užitečný prostor navíc. Jedna obrazovka je dobrá, dvě jsou lepší! Ti, kdo mají to štěstí a používají velký 12,9palcový iPad Pro, by měli být obzvlášť spokojení, protože právě v něm je ta největší zábava.

Adaptér se připojuje přes Mini DisplayPort nebo USB-C, ke své funkci vyžaduje Wi-Fi, pokud není k dispozici internetové připojení, můžete se připojit kabelem. Chápu, že to bude potřebovat USB-C na Lightning.

Krása tohoto příslušenství spočívá v tom, že získáte Mac s dotykovým ovládáním. to Apple nedělá, a navíc je tu spousta prostoru pro kreativitu. K tabletu můžete připojit bezdrátovou klávesnici nebo tužku Apple Pencil, pracovat s aplikacemi pro macOS, ale na iPadu. Nový zážitek je zaručen a ani gadget nebude zahálet.

Ke spuštění Luny potřebujete Mac se systémem macOS 10.10 nebo novější a funguje s MacBookem Air (2012 nebo novějším), MacBookem Pro (2012 nebo novějším), Macem mini (2012 nebo novějším), iMacem (2012 nebo novějším), Macem Pro (konec roku 2013). A potřebuješ iPad s podporou iOS 9.1 nebo novější, tedy jakýkoli moderní tablet Apple.

Vývojáři tvrdí, že přenos obrazu na druhou obrazovku funguje ve srovnání s proprietární technologií společnosti Apple mnohem rychleji, rozdíl by měl být znatelný 4×.

Přeji týmu úspěch, zatím jde všechno skvěle, kluci rychle vybrali několikanásobek peněz potřebných na spuštění projektu. Sběr finančních prostředků končí 19. října tohoto roku. Věc stojí 59. stále se můžete přihlásit, dokud jsou ještě volná místa pro objednávky.

Jak připojit Airpods k Macu

Podle pokynů připojte Airpods k Macu:

 • Přejděte do předvoleb systému macOS a přejděte do nabídky Bluetooth.
 • Otevřete víko pouzdra se sluchátky uvnitř a přiložte je k Macu.
 • Stiskněte a podržte tlačítko nastavení na zadní straně pouzdra.
 • Vyberte Airpods ze seznamu zařízení Bluetooth a stiskněte tlačítko „Připojit„.
 • Aktivace Siri pro Airpods nebo pozdější stisknutí tlačítka „Zrušit“.
 • Hotovo!
připojit, ipad, počítači

Sluchátka Apple Airpods jsou nyní spárovaná s MacBookem Pro a brzy budou dostupná pro všechna zařízení v účtu iCloud.

READ  Je možné zvýšit paměť pro iPad

Pokud zvuk vychází z reproduktorů Macu, ujistěte se, že jako výstupní zařízení používáte Airpods, a ne reproduktory počítače.

Řešení problémů s iTunes v systému Windows

Pokud počítač se systémem Windows a iTunes po připojení nevidí iPad, iPhone nebo iPod, postupujte podle následujících kroků:

 • Vypněte počítač a iPhone, pak je znovu zapněte a připojte kabel.
 • Ujistěte se, že je zařízení iOS nebo iPadOS po připojení k počítači odemčené a zobrazuje obrazovku „Domů“.
 • Aktualizace iTunes pro Windows na nejnovější verzi. Chcete-li tak učinit, otevřete iTunes, vyberte „Nápověda“. „Zkontrolovat aktualizace.
 • Po připojení iPhonu k počítači věnujte pozornost upozorněním v telefonu. Klikněte na možnost „Důvěřovat tomuto počítači„. Chcete-li zobrazit oznámení, musíte odemknout smartphone.

Pokud se zobrazí otázka „Trust this computer?“ znovu použít, možná nemáte iTunes vůbec nainstalované. Stáhněte si nejnovější verzi iTunes pro Windows z oficiálních stránek společnosti Apple a nainstalujte ji do počítače.

Všimněte si, že při provádění kteréhokoli z těchto kroků nemusíte zařízení přepínat do režimu obnovení DFU.

Pokud výše uvedené nepomůže, je třeba zkontrolovat ovladač USB mobilního zařízení Apple.

Jak ji zapnout

Sidecar je k dispozici v systémech macOS Catalina a iPadOS 13, nemluvě o aktuálních verzích. Tablet a počítač musí používat stejné Apple ID s dvoufaktorovým ověřováním. V systému macOS Catalina se připojení uskutečňuje prostřednictvím sekce AirPlay na liště nabídek, zatímco v novějších systémech je okno „Display“ v „Control Point“.

Okno aplikace lze přetáhnout myší na tablet. Nebo klikněte na tlačítko na celou obrazovku (zelené tlačítko v záhlaví „semaforu“) a vyberte možnost „Přesunout do iPadu“. Aplikaci pro iPad můžete spustit také v režimu Sidecar, ale pak bude vysílání pozastaveno.

Chcete-li používat „Universal Control“, potřebujete beta verzi systému iPadOS 15.4 a macOS Monterey 12.3. Funkce funguje bez další konfigurace. Stačí jen přesunout kurzor na jiné zařízení, dokud se neobjeví na jiné obrazovce.

Už jste vyzkoušeli Sidecar a Universal Control??

| Denial of responsibility | Contacts |RSS