Telefon Android jako modem pro počítač pomocí kabelu USB

Není žádným tajemstvím, že můžete poskytnout internet z telefonu do jiných mobilních zařízení a počítačů. A v tomto článku ukážu, jak používat telefon na OS Android jako modem pro počítač nebo notebook. Při připojení pomocí kabelu USB. Toto schéma je vhodné především pro stacionární počítače, které nemají modul Wi-Fi. A připojte je k přístupovému bodu Wi-Fi, který může být také spuštěn po telefonu, nebudeme uspět.

Téměř všechny chytré telefony na Androidu mohou distribuovat mobilní internet (v režimu modemu) prostřednictvím kabelu Wi-Fi, Bluetooth nebo USB. Jak nakonfigurovat přístupový bod Wi-Fi, již jsem ukázal v těchto článcích:

Ale pokud máte PC, nebo Wi-Fi nefunguje na notebooku, pak jednoduše nemůžete připojit počítač k síti Wi-Fi. V tomto případě můžete použít kabel USB. Připojte telefon s počítačem a povolte v telefonu režim „USB modem“. A v počítači bude přístup k internetu prostřednictvím telefonu (prostřednictvím mobilního operátora).

Когда телефон работает. A pokud jej použijete jako přístupový bod Wi-Fi, baterie sedí velmi rychle a musí být neustále připojena k nabíjení.

Zkontroloval jsem Samsung Galaxy J5. Všechno je velmi jednoduché. Není třeba instalovat některé ovladače do počítače, vytvářet připojení atd. D. Stačí zapnout mobilní data v telefonu (internet přes Edge, 3G, 4G). Připojujeme USB k počítači a aktivujeme režim „USB modemu“ v nastavení.

Myslím, že tato funkce funguje přesně na všech telefonech, které pracují na Androidu. Teď to nemůžu zkontrolovat na telefonech z Huawei, Xiaomi, Lenovo, Sony, LG atd. D., Ale pokud existují nějaké rozdíly v nastavení a jménech, pak nejsou kritické.

Jak distribuovat internet z telefonu do PC prostřednictvím USB?

 • Tarifní plán s balíčkem mobilního internetu a možností jeho distribuce. Pokud je balíček omezený, pak neexistují žádné problémy s distribucí. Mohou však existovat omezení tarifů s neomezeným mobilním internetem. v závislosti na operátorovi. Podle údajů 20. Července 2019 je situace následující:
 • MTS má bezplatnou distribuci 3 GB za měsíc, pak. 75 za den.
 • Na Beeline distribuce pouze placené. 5 GB měsíčně za 99 měsíčně nebo distribuce po dobu 24 hodin po 150.
 • Mobilní internet lze rozdávat zdarma.
 • Neexistuje oficiálně distribuce neomezeného internetu na Tele2, ale pro některé to funguje.
 • Připojte smartphone k počítači pomocí kabelu.
 • Zapněte režim modemu na smartphonu. „Nastavení“. „Síť a internet„. „Přístupový bod a modem“. „USB-Modem“ v závislosti na verzi operačního systému a skořepiny se může cesta lišit od deklarovaného.
 • V počítači, umožnit ostatním počítačům a zařízením v této síti detekovat odpověď PC, pokud to nemáte potřebu.
 • Připraven! Mobilní internet je slyšet od smartphonu do počítače. Nyní, pokud chcete vyhodnotit rychlost internetu, můžete přejít na jakoukoli službu, která jí umožňuje měřit například „internetometr“ z Yandexu.
READ  Jak nainstalovat Whatsapp do telefonu Microsoft

Po dokončení práce není nutné ručně vypnout režim modemu. při odpojení smartphonu z počítače se vypne.

Je možné připojit k internetovému iPhonu pomocí kabelu USB

Apple bohužel ve svých zařízeních neposkytl příležitost přijmout internet prostřednictvím divize USB s počítačem. Funkčnost gadgetů „Apple“ není omezena pouze zády: iPhone lze použít ve formě modemu a distribuovat provoz do počítačů a dalších zařízení. Mohou se spojit pouze s routerem a také kanály internetové komunikace mobilních operátorů.

Není obtížné distribuovat internet prostřednictvím kabelu USB pro jiná zařízení. Bohužel, pokud jste vlastníkem iPhone, připojte telefon s internetem tímto způsobem nebude fungovat. Postupujte podle pokynů a stabilního komunikačního kanálu s celosvětovým webem a konzumujte všechny schopnosti a funkce smartphonu, které jste poskytovali.

Moderní chytré telefony hrají důležitou roli v životě téměř každého člověka. Některá mobilní zařízení lze odemknout, pokud dojde k rychlému připojení k internetu. Bohužel, nedostatek stability a kvality povlaku globálního webu nepříznivě ovlivňuje pracovní kapacitu internetu. Vzhledem k vysokým nákladům na tarify předplatitelé dávají přednost používání internetu prostřednictvím USB.

Podle Bluetooth

Ani nevím, jestli má smysl konfigurovat spojení Bluetooth mezi zařízeními, pokud můžete použít Wi-Fi nebo kabel. Toto je pravděpodobně nejobtížnější a nejproblematičtější způsob.

 • Musíte vytvořit pár mezi telefonem a počítačem. Připojte telefon k počítači přes Bluetooth.
 • V nastavení telefonu zapněte režim modemu (Bluetooth Modem).

Zapněte Bluetooth na telefonu (možná v nastavení, které musíte povolit detekční režim). Spusťte na počítači vyhledejte zařízení Bluetooth a vyberte telefon. S největší pravděpodobností, aby se vytvořil pár, bude nutné potvrdit nebo zadat kód na jednom ze zařízení.

Když jsou zařízení připojena, musíte v nastavení aktivovat režim „Bluetooth Modem“. Toto je na Androidu.

Na iPhone jednoduše aktivujeme režim modemu přepínačem poblíž „Povolit ostatní“.

Jak distribuovat internet ze smartphonu do počítače pomocí kabelu USB?

Nejstarší způsob, jak distribuovat mobilní internet z telefonu do notebooku nebo počítače, je připojení smartphonu pomocí kabelu USB. Upřímně řečeno, nevím, kdo tento typ ještě používá, protože jak Android, tak Windows na všech moderních notebookech pracují na Wi-Fi. Jediným případem je, když máte stacionární počítač a nechcete utrácet peníze a čas na výběr bezdrátového adaptéru USB pro PC. Pak ano, můžete telefon připojit kabelem USB a tímto způsobem distribuovat internet.

READ  Jak vypnout cloud na iPhonu. Jak vyčistit prostor

Ale protože existuje taková příležitost, podívejme se, jak to udělat.

Jdeme na smartphone do sekce nastavení Android, která se nazývá „další funkce“. A zapněte režim „USB-model“ zde

Dále se podívejte na monitor počítače. Windows by měl požádat o povolení k použití telefonu jako modem

Potvrďte připojení. a všechny. Internet začne automaticky fungovat bez dalšího nastavení.

Wi-Fi přes USB

Nicméně daleko od všech počítačů je na všech počítačích nainstalován modul pro připojení přes Bluetooth. V tomto případě je jediným způsobem, jak se připojit k mobilnímu internetu, použít USB. Než distribuujete Wi-Fi na svém iPhone nebo Androidu, připojte smartphone k počítači pomocí kabelu. Pak musíte jít do části „Přístupový bod a modem“ a aktivovat přepínač, který je umístěn naproti modemu USB.

Na počítači se objeví nové síťové připojení. Je to díky tomu, že máte přístup na web World Wide.

Důležité! Pokud jste vlastníkem zařízení z Apple, pak pro správné připojení přes USB potřebujete nainstalovat iTunes na počítači.

připojit, internet, telefonu

Připojení k přístupovému bodu Wi-Fi

Na telefonu jste vytvořili přístupový bod Wi-Fi, nyní je čas se k němu připojit z jiného zařízení.

 • Otevřete oznámení oponou nakreslením prstu dolů po obrazovce shora dolů.
 • Klikněte na ikonu Wi-Fi a na chvíli ji podržte.
 • V okně, které se otevírá, zapněte Wi-Fi tak, aby chytrý telefon začne hledat dostupné přístupové body.
 • Vyberte přístupový bod ze seznamu, který jste vytvořili, a zadejte heslo, které jste nastavili.
 • Po ověření a přijetí IP adres budete připojeni k přístupovému bodu, který jste vytvořili dříve. Nyní můžete používat internet na druhém zařízení a utratit balíček mobilního internetu od prvního.

Při přenosu internetu prostřednictvím Wi-Fi může být samozřejmě znatelně nižší rychlost. Například v mém případě, během nahrávání videa pro tréninkový válec byla rychlost na druhém telefonu přibližně polovinou rychlosti mobilního internetu na prvním.

READ  Proč se bluetooth nepřipojí ke sluchátkům bezdrátově. Problém s telefonem

Rovněž stojí za to zvážit, že v některých tariftech s neomezenou distribucí mobilního internetu může být za poplatek nedostupná nebo aktivována.

připojit, internet, telefonu

Pomocí přístupového bodu můžete poskytnout internet z telefonu na počítači, o kterém jsem mluvil v jedné z minulých publikací.

Konfigurace připojení přes Bluetooth

Dalším osvědčeným a docela efektivním způsobem připojení telefonu s internetem je použití přístupového bodu v režimu Bluetooth. Používá se jen zřídka. Zpravidla, pouze pokud jiné způsoby připojení k síti nedokázaly implementovat.

Android

Pro vstup do sítě pomocí Bluetooth je nutné, aby tato možnost byla k dispozici na obou zařízeních. Dále v nastavení přístupového bodu stačí aktivovat provozní režim „Bluetooth Modem“.

Před pokračováním v distribuci internetu musíte nejprve vykouzlit zařízení standardními prostředky.

Na chytrých telefonech od Apple není taková možnost k dispozici, protože gadgety mohou být vzájemně spojeny pouze v operačním systému iOS. Osobní počítač pracující na platformě Windows nelze připojit k iPhone.

Windows Phone

Chcete.li používat Windows Phone jako plnohodnotný router pomocí funkce Bluetooth, musíte provést následující akce:

připojit, internet, telefonu
 • Projděte cestu „Nastavení“. „Obecný internet“.
 • Vyberte režim „Bluetooth model“ a znovu musíte udělat stejnou volbu v novém okně.
 • Napište název sítě a nastavte klíč přístupu.

Závěrem lze říci, že po vytvoření hesla lze aktivovat a použít vzdálený přístupový bod, jak je zamýšleno.

Nastavení na PC

Do sítě můžete také přistupovat ze stacionárního počítače nebo notebooku. Samozřejmě je lepší používat router, ale pokud to není možné, toto.

Dnes se tato metoda prakticky nepoužívá. Chcete.li jej implementovat, musíte povolit funkci Bluetooth na obou zařízeních, připojit a aktivovat režim modemu.

Existuje několik způsobů, jak zapnout internet na telefonu. Všechny jsou při implementaci jednoduché, stačí pečlivě přečíst připojené pokyny. Kontrola výkonu sítě je poměrně jednoduchá. stačí jít do sítě a pokusit se stáhnout stránky.

Podgornov Ilya Vladimirovich Všechny články našeho webu auditují technický konzultant. Pokud máte stále dotazy, můžete se jich vždy zeptat na jeho stránce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS