Jak připojit telefon k televizoru. přehled všech dostupných způsobů

Zkušení uživatelé znají několik způsobů, jak propojit telefon s televizním přijímačem. K tomuto účelu se používají obě kabelové (USB, HDMI atd.).) i bezdrátové (Wi-Fi atd.).) technologie. Připojení chytrého telefonu k televizoru není příliš složité, je však nutné, aby to televizní přijímač i chytrý telefon uměly. Níže vám poradíme, jak připojit telefon k televizoru.

Obraz z chytrého telefonu lze zobrazit na set-top boxu pomocí technologie, která vyžaduje kabelové propojení mezi příslušnými konektory (porty) na obou zařízeních. Způsob připojení určuje uživatel v závislosti na zásuvkách zařízení a typu připojovacího kabelu, který má k dispozici. Nejběžnější jsou připojení USB a HDMI, ale lze použít i jiné možnosti.

Pro připojení telefonu k televiznímu přijímači se obecně používá následující postup:

připojit, hudbu, telefonu, televizoru
 • Vypněte obě jednotky. Doporučujeme odpojit televizor od zdroje napětí.
 • Připojte konce propojovacího kabelu k odpovídajícím konektorům na každé jednotce.
 • Zapněte televizní přijímač a telefon.
 • V případě potřeby se zařízení seřídí podle návodu k obsluze.

Nepřipojujte žádné kabely do zásuvek telefonu a televize, pokud nejsou obě zařízení vypnutá.

Výhodou kabelového připojení je vyšší rychlost přenosu dat a žádné „zamrzání“ videa.

Nevýhoda. svázání telefonu s televizním přijímačem délkou propojovacího kabelu.

Jak připojit telefon k televizoru přes USB

Připojení přes USB je jedním z nejběžnějších způsobů připojení telefonu k televizoru. To je způsobeno tím, že rozhraní USB jsou dnes zabudována prakticky ve všech moderních digitálních zařízeních. Telefon je vybaven zásuvkou micro-USB na jedné ze stran nebo na konci těla a televizor má standardní zásuvku USB.

Pro připojení telefonu k televizoru použijte kabel micro-USB-USB.

Je také třeba nastavit zařízení do příslušných provozních režimů.

Zařízení Typ konektoru Provozní režim
Televizní přijímač USB USB
Telefon (smartphone) micro-USB Disk

Připojení přes USB umožňuje používat telefon jako velkokapacitní paměťové zařízení (flash disk) a umožňuje zobrazit na televizoru pouze ty soubory, které jste si stáhli do paměti telefonu. Zobrazení obrazu na televizní obrazovce přímo z displeje telefonu není možné.

Jak připojit telefon k televizoru pomocí rozhraní HDMI

Na rozdíl od připojení přes USB můžete pomocí technologie HDMI kopírovat obraz na obrazovce televizoru přímo z telefonu. Tím se zajistí vysoká kvalita obrazu a rychlost digitálního přenosu.

Všechny moderní televizory jsou nyní vybaveny tímto způsobem přenosu dat. V telefonu potřebujete také zásuvku micro-HDMI.

Připojení se obvykle provádí pomocí kabelu HDMI micro-HDMI.

Po zapojení kabelu a zapnutí zařízení musíte přejít do nabídky televizoru a nastavit zdroj na HDMI. Všechna nastavení telefonu se provádějí automaticky.

Pokud se obraz na televizní obrazovce nezobrazuje, je třeba telefon nastavit ručně. Za tímto účelem:

 • V nastavení vyberte režim HDMI;
 • vyhledat formát HDMI;
 • Vyberte nastavení rozlišení a obnovovací frekvence, které váš televizor podporuje.
READ  Jak připojit internet k jinému telefonu

Tím je nastavení dokončeno a televizní přijímač by měl přehrávat zvuk a obraz z telefonu.

Pokud váš telefon nemá konektor micro-HDMI, můžete použít speciální převodník micro-USB na HDMI, který převede a připraví signál pro přenos do televize v režimu HDMI. Přijímač lze k převodníku připojit standardním kabelem USB.

Technologie MHL a SlimPort

HDMI (High Definition Multimedia Interface) byl prakticky prvním standardem, který umožnil připojení chytrých telefonů k velkým televizním přijímačům (monitorům). A jeho vývojáři, mezi něž patří společnosti jako Philips, Hitachi a Sony, původně (v roce 2002) vyvinuli systém.Slim Port by neměl používat telefon jako zdroj streamování videa do televizoru. To se stalo až po masovém rozšíření chytrých telefonů. Proto byly vyvinuty konektory micro-HDMI a mini-HDMI. Hlavní nevýhodou technologie HDMI je nutnost vybavit smartphone dalším konektorem, což zvyšuje tloušťku a hmotnost telefonu. Tento problém se podařilo překonat díky vývoji rozhraní MHL (Mobile High-Definition Link), které kombinuje funkce rozhraní micro-USB a HDMI. Technologie USB umožňuje nabíjení baterie smartphonu, zatímco HDMI umožňuje přenos vysoce kvalitního signálu (video zvuk). Pro připojení k televizoru je nutné použít převodník adaptéru pro jeden z obou typů:

 • Typ I (pasivní). micro-USB-HDMI s přídavným konektorem micro-USB pro externí napájení;
 • Typ II (aktivní). micro-USB na HDMI, kdy se baterie telefonu nabíjí přes kabel HDMI.

Další technologií vyvinutou jako alternativa k HDMI je standard Slim Port. Funguje v podstatě stejně jako MHL. Používá podobně vypadající adaptéry, které se připojují ke konektorům micro-USB a HDMI.

Proč připojovat telefon k televizoru?

Chytrý telefon je nepostradatelným zařízením, které umí fotit, ukládat informace, zobrazovat je a mnoho dalšího. Ukládá mnoho informací, včetně rodinných fotografií, hudby a videí. Také se přes něj můžete připojit k hlavním platformám a pak volně sledovat stejný YouTube ve vynikající kvalitě.

Všechny tyto multimediální možnosti můžete snadno přetáhnout na televizor, protože na velkém zařízení je vždycky zábavnější sledovat změny. Velká obrazovka vytváří plný obraz, a proto je streamování obsahu z mobilního telefonu na velkou obrazovku televizoru skvělým systémem.

Vezměte na vědomí! Způsob připojení a interakce závisí především na typu chytrého telefonu a televizoru. Televizor s funkcí Smart TV tak může nabídnout mnohem více funkcí než běžný přístroj. CRT televizory tuto možnost nemají a kvalita je několikanásobně horší.

Použití rozhraní HDMI

Řada chytrých telefonů a tabletů má porty micro HDMI (viz „Porty micro HDMI“). foto níže). Pokud má váš telefon také takový port, připojení se realizuje jednoduše pomocí běžného kabelu HDMI!

 • Koupit kabel micro HDMI. HDMI (v každém obchodě s počítači, můžete si ho objednat na AliExpress se slevou);
 • kabel propojuje televizor a telefon (je velmi žádoucí, aby byl televizor předem vypnutý, tj.к. port může vyhořet);
 • Zapněte televizor a otevřete nabídku „Vstup“: vyberte port, ke kterému jste připojili kabel z telefonu (např. HDMI 2);
 • Pak by se mělo spustit automatické přizpůsobení obrazu rozlišení televizoru. Tím se proces v podstatě dokončí a vše, co je na obrazovce telefonu, se automaticky zobrazí na televizoru.
READ  Jak nakonfigurovat notebook připojit k televizi

Jak připojit telefon k televizoru pomocí rozhraní HDMI

Nápověda!

Proč nejde zvuk přes HDMI na televizoru, externím monitoru, set-top boxu. řešení

Jak připojit telefon k televizoru pomocí kabelu HDMI

Jak již bylo zmíněno, jedná se o nejosvědčenější způsob propojení telefonu a televizoru. HDMI je univerzální vodič v této oblasti. Tímto způsobem připojení jsou nyní vybaveny všechny televizory. Stojí za zmínku, že některé moderní modely televizorů nemají obyčejné HDMI, ale speciální, které pracuje s formátem 8K. Tento speciální port je vybaven verzí 2.1. Pokud však potřebujete pouze streamovat média z telefonu, můžete použít drátovou verzi 2.0.

Poznámka! Pokud váš telefon nemá speciální HDMI. mini, musí si uživatel zakoupit další speciální adaptér. Tento adaptér má stejný konektor, který umožňuje připojení k miniaplikaci. Před nákupem je nutné se podívat, jaké výstupy telefon má.

Pro správné připojení telefonu k televizoru toho uživatel nemusí udělat mnoho:

 • Výběr a nákup správného kabelu pro uživatele. Také se vyplatí zkontrolovat, zda se zařízením funguje;
 • Poté připojte zařízení pomocí vodičů. Stačí zapojit kabel do zásuvky na telefonu a na zadním panelu najít odpovídající speciální zásuvku pro televizor;
 • Poté najdeme zobrazení obrazu v nabídce TV, tj. klepneme na „Mobilní obrazovka“. Pouze v tomto případě, pokud zařízení nezobrazilo obrázek najednou.

Je velmi výhodné, pokud je váš telefon vybaven speciálním konektorem HDMI-mini-jack. Pokud takový není, je nutné zakoupit adaptér. Pro úsporu energie telefonu při těchto činnostech může uživatel vypnout jasné podsvícení zařízení, protože televizor je stejně nastaven na vlastní napájení.

Další způsoby

Mezi další způsoby připojení telefonu patří různé aplikace. Nevyžadují speciální adaptér. Připojte svůj telefon jednoduše stažením aplikace iMediaShare. Je dokonale vhodný pro televizor Haier. Hlavní výhodou softwaru je, že je na srozumitelném rozhraní. Stahovat můžete z oficiálních zdrojů.

Abyste mohli s programem pracovat, musíte mít připojení k veřejné síti. Poté pokračujeme v připojování podle pokynů.

Problematické situace

Jak ukazuje praxe, starší modely televizních přístrojů mají jen několik externích konektorů, například tulipán a SCART. Pro připojení telefonu k televizoru je proto nutné použít další adaptéry.

Vhodný adaptér najdete v internetových obchodech nebo v obchodě s elektronikou.

Nyní si povíme něco o metodách, které jsme probrali dříve. Jak bylo uvedeno výše, bezdrátové připojení mají pouze dražší modely. Kromě toho jen málo chytrých telefonů podporuje technologii „Wi-Fi Direct“. V tomto ohledu je relevance této metody velmi sporná.

Připojení přes USB je velmi zastaralá metoda. Nejprve může uživatel přehrávat soubory podporované televizorem: několik formátů videa, fotografií a zvuku. Zpěv přes internet je vyloučen.

READ  Obnovení továrního nastavení telefonu Samsung Galaxy J5

Z tohoto důvodu je pro připojení mobilního telefonu k televizoru vhodné použít kabel HDMI. Toto rozhraní podporují naprosto všechny televizory. I když tento konektor nemáte, vždy můžete najít adaptér.

Jak zobrazit obsah z telefonu na televizoru

Duplikovat video z telefonu na televizor lze pouze pomocí dalšího softwaru. zrcadlení obrazovky. Jedná se o nástroj společnosti Samsung. Proto je takové připojení možné za předpokladu, že používáte mobilní zařízení a televizor od výrobce.

 • Otevření oznamovací clony. Klepnutím na ikonu aplikace duplikujete obrazovku „Smart View“.
 • Vezměte dálkový ovladač televizoru a přejděte do hlavní nabídky. Klikněte na kartu „Zrcadlení obrazovky“.
připojit, hudbu, telefonu, televizoru

Tento způsob připojení chytrého telefonu k televizoru je dobrý v tom, že se mobilní zařízení při práci nabíjí. Stejně jako v případech, kdy se mobilní telefon používá jako paměťové zařízení.

Proč ji používat

Když je telefon připojen k televizoru přes Wi-Fi, můžete na velké obrazovce používat funkce smartphonu. Vaše mobilní zařízení bude fungovat jako projektor. Přístroj zajistí přenos obrazu do televizoru. To znamená, že budete moci:

 • prohlížet fotografie;
 • Přehrávání videoobsahu;
 • Poslouchejte hudbu;
 • spuštění videoher a různých programů;
 • přístup k webovým stránkám;
 • Provádět všechny druhy prezentací a předvádění.

Připojte počítačovou myš, klávesnici nebo herní joystick pro co nejlepší ovládání.

Přenos obrazu a zvuku z telefonu do televizoru s vestavěným adaptérem Wi-Fi je snadný. Po nastavení připojení můžete svůj chytrý telefon proměnit v plnohodnotný dálkový ovladač. Hodí se, když se původní dálkový ovladač rozbije. Podívejme se nyní na základní způsoby připojení smartphonu k televizoru.

Prostřednictvím technologie Miracast

Miracast je technologie reprodukce obrazu, která umožňuje duplikovat vše, co je na televizoru, ze zařízení. Žádné kabely nejsou potřeba, vše je bezdrátové. Stačí mít technologii v televizoru a chytrém telefonu. Většina moderních chytrých telefonů ji obvykle má. Byla představena s verzí systému Android 4.2.

Uvažujte o připojení na příkladu televizoru LG.

 • Přejdeme na „Menu“ v televizoru. Poté přejděte na „Správce připojení“ a v obecném seznamu vyberte „Smartphone“ nebo „Tablet“. Nyní vyberte kartu „Sdílení obrazovky“. Jakmile na ni kliknete, zobrazí se Miracast. Klikněte na kartu „Začít“. To je vše, televizor je nyní nastaven.
 • Přejděte k aktivaci technologie ve smartphonu. Přejděte do „Nastavení“ a vyhledejte položku „Více“. Zde uvidíte WiDi. Klikněte na něj. V seznamu se zobrazí televizor. Klepněte na něj a počkejte, až se zařízení připojí. Po spárování se zobrazí duplikát vašeho smartphonu a budete moci spouštět hry, aplikace, procházet internet atd.д.

Můžete také připojit například gamepad nebo klávesnici a proměnit svůj smartphone se systémem Android v plnohodnotný počítač.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS