Proč se chytré hodinky nepřipojují k telefonům

Nositelné gadgety se v posledních letech staly neuvěřitelně populárními. Například zprávy společnosti Apple ukazují, že chytré hodinky Apple Watch udržely společnost v černých číslech. Na podobné příslušenství samozřejmě sázejí i další výrobci. Samsung, Huawei, Xiaomi a další značky mají vlastní chytré hodinky.

Při prvním setkání s chytrými hodinkami vyvstane otázka jejich spárování s chytrým telefonem. Na rozdíl od náhlavních souprav Bluetooth nemůžete jednoduše aktivovat Bluetooth a připojit se prostřednictvím nastavení mobilního zařízení.

Obecně platí, že pro spárování dvou zařízení musí být splněny následující požadavky:

Ukazuje se, že požadavků není příliš mnoho, takže hodinky Smartwatch může k telefonu připojit i začínající uživatel.

Chytré hodinky lze používat i bez připojení k chytrému telefonu, ale v takovém případě nebude mít osoba přístup k plným funkcím zařízení.

Před nastavením připojení je třeba upozornit, že proces připojení se liší v závislosti na typu zařízení. Proto vám nabídneme 2 pokyny:

Stačí vybrat jeden z navrhovaných pokynů, který odpovídá typu chytrých hodinek.

Jak se poprvé spárovat

Nejprve proveďte následující manipulace:

 • Registrace v aplikaci. Pokud to bylo provedeno dříve, ověřte se zadáním dvojice přihlašovací jméno/heslo.
 • Vyhledání zařízení, které má být spárováno, prostřednictvím vybraného programu. Poprvé je třeba sledovací zařízení přiblížit co nejblíže k chytrému telefonu, najít a připojit miniaplikaci.
 • Při počátečním nastavení nastavte datum, čas, hlavní funkce (výchozí).

Po správném provedení těchto kroků je fitness náramek připraven k použití. Pokud se vyskytnou problémy s fungováním, je nutné použít jinou aplikaci, resetovat zařízení nebo kontaktovat servisní středisko.

V systému Android

Chytré náramky se nejčastěji používají v agregaci s mobilními zařízeními se systémem Android. Je typický pro značky jako Samsung, Xiaomi, Huawei, Asus a mnoho dalších.

 • Stažení vhodné aplikace do telefonu. V závislosti na výrobci to může být Sportovní náramek Yoho, Ydy KX103, Zdravotní náramek M2. Některé z nich jsou propojeny nejen mezi sebou, ale také se zdroji třetích stran.
 • V dalším kroku se v aplikaci zaregistrují, což lze provést přímo v aplikaci. Někdy je tento postup obtížný. V tomto případě se registrace provádí prostřednictvím webu pomocí e-mailu bez propojení s mezinárodním číslem.
 • Poté se přihlaste pomocí vytvořeného uživatelského jména a hesla a vstupte do hlavní nabídky. Při první návštěvě se obvykle doporučuje gadget připojit, pokud ne, přejděte k dalšímu bodu.
 • Obě zařízení jsou rozpoznána jako dostupná a připojení Bluetooth je na obou zařízeních aktivní. V zobrazeném okně vyberte požadovaný model a připojte se k němu.

Pokud fitness náramek nelze připojit touto metodou, připojte se přímo. Zadejte sériové číslo zařízení, které najdete v dokumentaci ke sledovacímu zařízení nebo v nabídce nastavení.

READ  Zapomněl jsem heslo k iPhonu v telefonu, jak ho odemknout.

S iPhonem

V systému iOS se postup připojení mírně liší. Zde se používají aplikace jako DroiHealth nebo podobné.

 • nainstalujte software do telefonu;
 • Po spuštění aplikace se přihlásí do systému;
 • zařízení jsou synchronizována pro pozdější správnou funkci;
 • Provede se počáteční nastavení páru.

Se systémem Windows Phone

V současné době jsou oficiální aplikace, které umožňují kombinovat fitness náramek a chytrý telefon, dostupné pouze pro Android a iPhone. Majitelé Windows Phone se budou muset spokojit s analogy třetích stran. V obchodě s aplikacemi pro systém Windows najdete vhodnou nabídku aplikací. Jednou z nejoblíbenějších verzí je Bind Mi Band, který pokrývá většinu funkcí pro zařízení Xaomi, Huawei a Samsung.

Vyhledání a stažení aplikace pro chytré telefony

Jakmile najdete požadovaný operační systém, můžete přejít na Play Market a stáhnout si aplikaci pro změnu nastavení hodinek a synchronizaci. Výrobci často pečlivě ponechávají QR kódy pro přímé stažení aplikací do smartphonu. Pokud nebylo nalezeno žádné označení, má smysl vyhledat software pomocí názvu modelu hodinek.

Po stažení byste měli postupovat podle doporučení aplikace. Výrobci často požadují registraci, aby mohli hodinky používat. Je dobré to udělat, protože tak můžete obnovit nastavení v případě ztráty telefonu nebo náhodného odstranění softwaru z účtu. Aplikace pak automaticky vyzve k aktivaci Bluetooth a navázání prvního spojení.

Pro některé modely můžete na Play Marketu najít dostatečné množství softwaru třetích stran, který vám umožní využívat další funkce. Mějte na paměti, že ne všichni výrobci elektroniky použití takových aplikací schvalují. Vždy existuje možnost, že tyto varianty mají prostředky ke špehování svých majitelů, a to není bezpečné. Abyste se vyhnuli nebezpečí, doporučujeme instalovat pouze software schválený výrobcem.

Připojení k iPhonu

Majitelé Apple Watch a iPhonu obvykle nemají s párováním žádné problémy. K jejich připojení není třeba stahovat žádnou aplikaci. Společnost Apple se postarala o své zákazníky a na fóru technické podpory zveřejnila podrobné ilustrované pokyny pro nastavení a připojení nositelného gadgetu. Můžete sledovat tento odkaz.

Proces připojení hodinek jiného výrobce k iPhonu je prakticky stejný jako u smartphonů se systémem Android, který jsme popsali výše. Pokud nejsou aplikace staženy z obchodu App Store místo z obchodu Play.

 • Zapni Apple Watch a nasaď si je na ruku. Chcete-li jej zapnout, stiskněte a podržte tlačítko na pravé straně pouzdra, dokud se na displeji neobjeví logo značky.
 • Zapnutí Bluetooth a Wi-Fi na obou zařízeních.
 • Položte hodinky před telefon. Měla by se zobrazit zpráva „K nastavení těchto hodinek Apple Watch použijte iPhone“. Stiskněte tlačítko „Pokračovat“. Pokud se tato zpráva nezobrazí, otevřete aplikaci Apple Watch a vyberte možnost „párování“.
 • Namiřte fotoaparát telefonu na displej hodinek a počkejte na zprávu o úspěchu.
 • Registrace zařízení na zápěstí pomocí Apple ID.
 • Pokud hodinky nemají nejnovější verzi softwaru, budete vyzváni k aktualizaci systému watchOS. Budete také vyzváni k vytvoření hesla pro Apple Pay. Tento krok je však nepovinný a lze jej vynechat.
 • Hodinky Apple Watch nastavte podle pokynů.

Způsob připojení chytrých hodinek k telefonu bez aplikace

Pokud se vaše chytré hodinky připojují k telefonu bez použití aplikace (a jejich návod to výslovně potvrzuje), postupujte takto:

 • Přejděte do nastavení smartphonu;
 • Najděte sekci „Bluetooth“ a aktivujte připojení Bluetooth;Aktivovat připojení Bluetooth
 • Pokud to funkce telefonu naznačují, aktivujte také režim zjišťování, který umožní ostatním zařízením Bluetooth najít váš telefon;
 • Zapnutí chytrých hodinek. Obvykle se jedná o stisknutí jejich hlavního multifunkčního tlačítka na několik sekund, dokud se nezapnou; zapnutí chytrých hodinek
 • V nastavení Bluetooth ve smartphonu stiskněte tlačítko „Hledat“ nebo podobné tlačítko, čímž zahájíte proces vyhledávání blízkých zařízení Bluetooth; Stiskněte tlačítko „Hledat“
 • V seznamu nalezených zařízení se zobrazí váš chytrý náramek. Klepněte na jejich jméno;
 • Poté se může zobrazit kód. Zkontrolujte, zda se kód v telefonu a hodinkách shoduje. Stisknutím tlačítka „Pair“ nebo podobného tlačítka synchronizujete svá zařízení mezi sebou. Postup připojení je nyní dokončen.
READ  Funkce Samsung s10 plus

Synchronizace zařízení pomocí mobilní aplikace

Běžnějším způsobem spárování hodinek Smart Watch s telefonem je použití funkce mobilní aplikace, která umožňuje synchronizovat telefon s hodinkami Smart Watch.

 • Přejděte do Obchodu Play a stáhněte si aplikaci pro používání hodinek. Název aplikace a odkaz na ni jsou uvedeny v návodu k použití hodinek. Může to být například „Wear OS“ od společnosti Google;Wear OS je jednou z nejlepších aplikací pro práci s chytrými hodinkami
 • Aktivace funkce Bluetooth v telefonu. Pokud je to nutné, povolte zde také režim zjišťování, který umožní ostatním zařízením najít telefon prostřednictvím Bluetooth;
 • Zapnutí chytrých hodinek. Obvykle se jedná o stisknutí jejich hlavního multifunkčního tlačítka na několik sekund;
 • Spusťte staženou aplikaci na náramku a udělte jí všechna potřebná oprávnění;
 • Aplikace spustí režim vyhledávání hodinek. V některých aplikacích je třeba pro vyhledání hodinek stisknout tlačítko „Hledat“ nebo podobné tlačítko;Aplikace vyhledá chytré hodinky
 • Jakmile aplikace rozpozná hodinky a na obrazovce se zobrazí jejich název, klepněte na něj a klepnutím na „Pair“ je synchronizujte;
 • Spojení s telefonem bude navázáno.

Instalace aplikace do telefonu

Chcete-li spolupracovat s chytrými hodinkami se systémem Android, jako je například Samsung Galaxy, musíte nejprve nainstalovat speciální aplikaci. WEAR OS umožňuje ovládání chytrých hodinek. Při instalaci postupujte podle následujících kroků:

 • Chcete-li aplikaci získat, musíte přejít na Google Play a vyhledat stránku pro instalaci aplikace.
 • Software je třeba stáhnout a nainstalovat.
 • Při prvním spuštění spárujete a nastavíte chytré hodinky.

Zvláštní pozornost věnujte zprávám v nastavení. Je důležité, aby upozornění byla dostatečně hlasitá, aby je nikdo nepřehlédl. Galaxy Wearable má také tuto funkci. Aktivací služby Google Now je možné ovládat hodiny pomocí hlasových programů.

Při nastavování se doporučuje aktivovat zeměpisnou polohu. Uživatel tak může sledovat svůj pohyb po různých trasách.

Pokud jsou hodinky nastaveny s kontakty, lze z nich volat, přijímat SMS a diktovat odpověď pomocí hlasového asistenta.

Instalace aplikace do chytrých hodinek

Do hodinek je možné nainstalovat požadovaný software. Předpokladem je jejich synchronizace s telefonem. Chcete-li aplikaci nainstalovat tímto způsobem, proveďte následující kroky:

 • Chytré hodinky musí být zapnuté.
 • Pokud stisknete tlačítko napájení, zobrazí se zde seznam již nainstalovaných aplikací. Je třeba sjet dolů na stránku a otevřít Play Market.
 • Nyní musíte vybrat svůj účet Google.
 • K navigaci na stránku aplikace můžete použít vyhledávač. K zadání dotazu můžete použít hlasového asistenta nebo klávesnici.
 • Jakmile se dostanete na požadovanou stránku, stáhněte si aplikaci a nainstalujte ji.
READ  Jak připojit kartu k telefonnímu číslu

Po prvním spuštění nastavte aplikaci pro další použití.

Jak připojit fitness náramek Xiaomi Mi Band k telefonu?

Stáhněte si aplikaci Mi Fit z Play Marketu (pro Android) nebo App Store (pro iPhone).

Zapnutí Wi-Fi, Bluetooth a GPS v telefonu.

Spusťte aplikaci a vytvořte si účet.

Přihlášení k účtu. Toho lze dosáhnout několika způsoby:

 • Prostřednictvím účtu Mi Fit
 • Prostřednictvím účtu Mi;
 • Přes WeChat;
 • Prostřednictvím profilu v ;
 • Prostřednictvím účtu Google;
 • Přes Apple ID.

Podrobný postup vytvoření účtu naleznete v této příručce.

Po úspěšné autorizaci připojte náramek Xiaomi Mi Band k telefonu. Chcete-li to provést, stiskněte tlačítko „“ v pravém horním rohu domovské obrazovky nebo oznámení, že nejsou připojena žádná zařízení, v dolní části.

Můžete také přejít na kartu „Profil“ a kliknout na „Přidat zařízení“.

V otevřeném okně klepněte na položku „Náramek“ a udělte aplikaci všechna potřebná oprávnění.

Jakmile je náramek detekován, zavibruje a je třeba potvrdit spárování klepnutím na ikonu na obrazovce.

Počkejte, až se nainstalují všechny potřebné aktualizace, a můžete přejít k nastavení a používání náramku. Jazyk, datum a čas se synchronizují automaticky.

Více informací o nastavení sledovacího zařízení Mi Band najdete v podrobných pokynech:

Jak používat chytré hodinky bez smartphonu

Pokud vezmeme v úvahu povinnou synchronizaci náramkového gadgetu s mobilním telefonem prostřednictvím Wi-Fi nebo Bluetooth, pak se zdá, že hodinky mohou správně fungovat pouze po spárování se smartphonem. To však není tak docela pravda. Výrobci již dlouho vyrábějí modely, které mohou fungovat samostatně, bez podpory mobilního zařízení. Samozřejmě je třeba mít na paměti, že většinou jsou určeny ke sledování zdravotního stavu člověka. Mohou měřit srdeční tep, sledovat kvalitu spánku a analyzovat fyzickou aktivitu, poté se výsledky uloží do hlubin paměti systému. Tyto informace lze zobrazit po připojení k telefonu.

Existují také varianty, které mohou nést kartu SIM. Chytré hodinky lze tedy označit za plnohodnotný telefon, protože s nimi lze volat a posílat SMS. Používání samozřejmě není pohodlné, ale mobilita smartphonu bude na druhém místě. Jaké operace lze na takovém zařízení provádět:

 • Nastavte si budík a použijte stopky;
 • Použijte časovač;
 • Zobrazení času, data;
 • Zobrazení plánovaných událostí;
 • Sledujte počet kroků;
 • Nastavte miniaplikaci do režimu letadlo;
 • Poslechněte si hudební skladby;
 • Změřte si tepovou frekvenci;
 • Nastavení ciferníku hodinek;
 • Změna widgetů;
 • Volání a odesílání SMS.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS