Jak připojit 2 počítače s lanem LAN?

Hledáte metodu výměny souborů mezi dvěma počítači pomocí místního síťového kabelu (LAN kabel)? Gratulujeme, vaše hledání konečně končí na tomto webu. Jsem si jist, že tato malá instrukce pomůže tisícům lidí, kteří chtějí přenášet soubory z PC do PC pomocí kabelu Ethernet. Jsem si jist, že tento článek bude pro vás užitečný. Začněme tedy.

Než začnete, měli byste vědět, že kloubní používání nebo přenos souborů z počítače do počítače jejich připojením pomocí kabelu Ethernet je jedním z nejstarších způsobů. V posledních letech se technologie Wi-Fi vyvinula výrazně, a zatímco vaše dva systémy jsou ve stejné místní síti, můžete jednoduše povolit celkový přístup na jednom počítači a pro přístup k těmto souborům pomocí jiného počítače a použít jiný počítač.

Jak vytvořit místní síť mezi dvěma počítači?

Ahoj. Další před 10-15 lety-přítomnost počítače byla téměř luxus, nyní i přítomnost dvou (a více) počítačů v domácnostije překvapivá Přirozeně se všechny výhody PC objevují, když se připojí Například do místní sítě a internetu: Síťové hry, využití místa na společném místě, rychlý přenos souborů z jednoho počítače do druhého atd.D.

Není to tak dávno, co jsem měl „štěstí“, abych vytvořil domácí místní síť mezi dvěma počítači, aby „zatřásl“ internet z jednoho počítače do druhého. Řeknu vám, jak to udělat (podle čerstvé paměti) v tomto příspěvku.

Jak připojit dva kabely Ethernet PC

Připojte dva PC (notebook) s křížovým kabelem vložením do počítače konektorů RJ-45.

Křížový kabel je připojen k síťovým konektorům počítačů RJ-45

Stiskněte klávesnice klávesnice „Winr“ („Win“ nachází se napravo od Ctrl).

Tisk v okně „NCPA.Cpl „a klikněte na“ OK „.

Klikněte na připojení Ethernet s pravým tlačítkem myši a vyberte levé „Vlastnosti“.

Klikneme na ikonu připojení Ethernet s pravým tlačítkem myši, vyberte levé „Vlastnosti“

V okně vlastností připojení k LLC klikněte na TCP/IPv4 a stiskněte „Vlastnosti“.

Nainstalujte IP adresu 192.168.0.1 a podsíť masky 225.225.225.0 pro první PC a klikněte na „OK“.

Umístěte zaškrtnutí položky „Použijte“, nainstalujte IP adresu a masku podsítě, jako na fotografii, klikněte na „OK“

Opakujte „Kroky 2-6“ pro druhý PC a nastavte IP adresu 192.168.0.2 a podsíť masky 225.225.225.0.

Schéma a data pro připojení dvou počítačů v domácí síti

Jak připojit 2 počítače k ​​místní síti pomocí síťového kabelu

Pozdravy všem návštěvníkům.

V současné době má mnoho doma několik počítačů, ale ne všechny jsou kombinovány do místní sítě A místní síť dává velmi zajímavé věci: můžete hrát síťové hry, vyměňovat soubory (nebo použít obecný prostor Disc vůbec ), společně pracovat na dokumentech atd.D.

Existuje několik způsobů, jak kombinovat počítače do místní sítě, ale jedním z nejlevnějších a nejjednodušších je použití síťového kabelu (obyčejný zkroucený pár), který je spojuje s kartami počítačové sítě. Zde je to, jak se to dělá a zvažte v tomto článku.

Co potřebujete začít pracovat?

1) 2 počítače se síťovými kartami, ke kterým připojíme zkroucený pár.

Všechny moderní notebooky (počítače) mají zpravidla ve svém arzenálu alespoň jednu síťovou kartu. Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda máte síťovou kartu na počítači, je použít nějakou užitečnost k prohlížení charakteristik PC (viz takové nástroje. V tomto článku: https: // pcpro100.info/Harakteristiki-KOMPYUTERA/#I).

Mimochodem, můžete také věnovat pozornost všem konektorům, které jsou v případě notebooku (počítač). Pokud existuje síťová karta, uvidíte standardní konektor RJ45 (viz. Rýže. 2).

2) Síťový kabel (SO.Called Twisted Pair).

Nejjednodušší možností je jen koupit takový kabel. Je pravda, že tato možnost je vhodná, pokud vaše počítače nejsou daleko od sebe a nemusíte vést kabel skrz zeď.

READ  Přihlášení k Apple ID z počítače

Pokud je situace naopak, možná budete muset stisknout kabel na místě (což znamená, že budete potřebovat speciální. Klíšťata, kabel požadované délky a konektory RJ45 (nejběžnější konektor pro připojení ke směrovačům a síťovým kartám)))))))))))))))))))))))))))). Toto je podrobně popsáno v tomto článku: https: // pcpro100.info/Kak.obzhat-kabel-interneta/

S ohledem 2 počítačů do sítě s kabelem: Všechny akce v pořádku

(Popis bude postaven na základě systému Windows 10 (v zásadě v systému Windows 7, 8. Nastavení je identické). Některé pojmy jsou zjednodušeny nebo zkreslené, s cílem jednoduššího vysvětlení konkrétních nastavení)

1) Připojení počítačů se síťovým kabelem.

Není zde nic mazaného. stačí připojit počítače s kabelem a zapněte je oba. Vedle konektoru často existuje zelená LED, která vám signalizuje, že jste počítač připojili k nějaké síti.

2) Nastavení počítače a pracovní skupiny.

Další důležitá nuance. oba počítače (připojené kabelem) by měly mít:

Chcete.li tato nastavení nastavit, přejděte na „Můj počítač“ (nebo tento počítač), poté na jakémkoli místě stiskněte pravé tlačítko myši a v kontextové nabídce vyberte odkaz „Vlastnosti“. Pak můžete vidět název vašeho počítače a pracovní skupiny a také je změnit (viz. Zelený kruh na rýži. 5).

Po změně názvu počítače a jeho pracovní skupiny. nezapomeňte restartovat PC.

3) Nastavení síťového adaptéru (IP adresy úlohy, podsíťové masky, server DNS)

Pak musíte jít na ovládací panel Windows, adresa: Ovládací panel a internetové centrum ovládání sítí a celkový přístup.

Vlevo bude odkaz „Změna parametrů adaptéru“, musí být otevřen (t.E. Otevřeme všechna síťová připojení, která jsou na PC).

Vlastně byste měli vidět adaptér sítě, pokud je připojen k jinému PC kabelu. pak by na něm neměly hořet žádné červené kříže (viz viz. Rýže. 6, nejčastěji, název takového adaptéru Ethernet). Je nutné jej stisknout pravým tlačítkem a přejít do jeho vlastností a poté přejít na vlastnosti protokolu „IP ​​verze 4“ (musíte přejít na tato nastavení na obou počítačích).

Nyní na jednom počítači musíte nastavit následující data:

U druhého počítače musíte nastavit poněkud odlišné parametry:

Dále ponechte nastavení. Přímé nastavení samotného místního připojení. Nyní, pokud půjdete na dirigent a kliknete na odkaz „Network“ (vlevo). měli byste vidět počítače ve své pracovní skupině (i když jsme ještě neotevřeli přístup k souborům, uděláme to nyní).

AK Otevřený přístup do složky (nebo disku) pro uživatele místní sítě

To je pravděpodobně nejčastější věc, kterou uživatelé potřebují sjednotit místní síť. To se děje docela jednoduše a rychle, budeme zvážit vše v krocích.

1) Zahrnutí celkového přístupu k souborům a tiskárenům

Přejděte na ovládací panel Windows podél cesty: Ovládací panel a internetový centrum ovládání sítí a celkový přístup.

Pak uvidíte několik profilů: host, pro všechny uživatele, soukromé (rýže. 10, 11, 12). Úkol je jednoduchý: umožnit celkový přístup k souborům a tiskárenům, detekce sítě a odstranění ochrany hesla. Stačí nainstalovat stejná nastavení, jak je znázorněno v rýži. Níže.

Důležitý bod. Musíte provést taková nastavení na obou počítačích v síti!

Nyní najděte požadovanou složku nebo disk, ke které chcete získat přístup. Poté přejděte na své vlastnosti a na kartě „Přístup“ najdete tlačítko „rozšířená nastavení“ a klikněte na něj, viz, viz. Rýže. Třináct.

V rozšířeném nastavení vložte zaškrtnutí naproti „Otevřenému obecnému přístupu ke složce“ a přejděte na kartu „Rozlišení“ (ve výchozím nastavení bude přístup otevřen pouze pro čtení, t, t.E. Všichni uživatelé v místní síti budou moci zobrazit pouze soubory, ale ne je upravit ani smazat. Na kartě „Rozlišení“ jim můžete poskytnout jakákoli oprávnění až do úplného vymazání všech souborů).

Nastavení místní sítě po připojení počítačů v systému Windows 7

Začněme ladit místní připojení na dvou počítačích, které pracují se systémem Windows 7.

Nastavení IP adresy a pracovní skupiny

Nejprve musíte řešit IP adresy počítačů v místní síti:

  Na klávesnici se potýkáme tlačítka R a Windows (logo společnosti). V okně zadáme kód NCPA.CPL. klikněte na OK.

Přejděte do vlastností místního spojení

Pokud používáte router, vložte automaticky

Po nastavení IP adres přistupujeme k ladění pracovní skupiny počítačů:

  Nalijte znovu na Windows a R současně, abyste „provedli“ okno. V něm vytočíme příkaz SYSDM.CPL a klikněte na OK.

Začněte měnit název skupiny a počítače

READ  Jak dát ochranné sklo na smartphone

Vložte pro počítač jiné jméno

Nastavení celkového přístupu k souborům

Nyní musíte zviditelnit všechny soubory na počítačích, tj. Otevřený přístup k dokumentům uloženým na discích s tvrdými PC. Jak to udělat:

 • Spusťte „Ovládací panel“ prostřednictvím nabídky Start (položka je v seznamu vpravo).
 • Přejděte do centra pro řízení sítě a přístup.

Přejděte do „Sítě a centra pro řízení celkového přístupu“

Přejděte na změnu v obecných přístupových parametrech

Kontrola práce „BrandMauer Windows“

Síťová obrazovka („Windows Burder Brandmare) musí být aktivní při práci na místní síti. Jak zkontrolovat, zda obrazovka funguje:

  Spusťte „ovládací panel“ přes „Start“. Jdeme do jednotky „Administration“.

připojit, počítače, kabelem

Zapněte síťovou obrazovku a nakonfigurujte automatický start

Kontrola sítě

Nyní zkontrolujte, zda připojení pracuje na místní síti, kterou jsme právě uspořádali:

 • Na „Clave“ klikneme na Windows a r. V řádku řídíme hodnotu CMD. Provádíme příkaz.
 • Napište do černého editoru slovo ping a IP adresa jiného počítače, s nímž byl připojen aktuální počítač. Pokud se jedná o druhý počítač v místní síti, představíme 192.168.0.2.
 • Klikněte na „Enter“. Podíváme se na výsledek operace: V parametru „ztracený“ by měl stát 0. Pokud to stojí za to, pak je vše v pořádku. Pokud ne, zkontrolujte, zda jste vše nastavili správně. sbalte s výše uvedenými pokyny.

Naopak „ztracený“ by měla být hodnota 0

Jak připojit dva počítače s jedním kabelem (Twisted Pair) k místní síti.

Připojení dvou počítačů s místní sítí s jedním kabelem.

V některých situacích. Když již máme síťový kabel, je nutné připojit jiný počítač se síť. Neexistuje však žádná schopnost položit další síťový kabel ani z finančních nebo fyzických důvodů. V této situaci vám tento článek může pomoci.

Na jednom síťovém kabelu. zkroucené pár s osmi žilami lze připojit současně dva počítače bez ztráty kvality a rychlosti komunikace!

Předpokládejme, že kabel je již položen a připojen 1 PC.

Začněte tím, že ze strany síťového přepínače je nutné odstranit externí ochrannou izolaci z tohoto síťového kabelu pomocí nože pro vačku

připojit, počítače, kabelem

V obvyklém obvodu stlačování konektoru jsou 4 dráty zelené, bílé, oranžové a bílé oranžové pro přenos dat. Zbytek je modrý. Bíle-modré, hnědé a bílé hnědé se nepoužívají. Potřebujeme je. Podrobná instrukce videa se nachází zde:

Sdílejte dráty podle barvy a nakrájejte na modrou. Bílé modré, hnědé a bílé dráty cm

Například podle schématu 1 v konektoru by se vodiče měly lokalizovat takto:

Výsledkem je, že dostaneme síťový kabel, komprimovaný dvěma konektory ze síťového spínače. Tyto konektory mohou být již vloženy do nich.

Nyní na druhém konci kabelu, kde budou počítače připojeny přesně stejnou metodou vyříznutím externí izolace a nakrájejte na modrou. Bílé modré, hnědé a bílé dráty.

Na těchto koncích můžete být zvýšeni škrábáním nebo adhezí jiného síťového kabelu, abyste dosáhli druhého počítače. Nebo pro pohodlí vám doporučuji používat takovou zásuvku pro CM. Fotografie níže. A teprve potom můžete do druhého počítače vložit síťový náplast jakékoli délky.

Po otevření krabice síťové zásuvky uvidíte dvě řady kontaktů a mezi nimi na kusu papíru jsou napsána jejich čísla = Tato čísla odpovídají kontaktnímu číslu a konektoru, který bude vložen do výstupu.

V souladu s schématem máme dráty v takové sekvenci podle kontaktů výstupu

Aby byl kontakt stále normální, stiskneme dráty mezi obvody kontaktů zásuvky pomocí speciálního nástroje. Existuje mnoho odrůd, ale pracovní část je stejná- tlačí kabel a zároveň snižuje volný a příliš dlouhý konec vodičů.

Pokud tomu tak není, můžete to udělat s tenkým plochým šroubovákem nebo nožem. Hlavní věc je, že drát prochází mezi deskami a zatímco jeho izolace je vyříznuta a měděný drát je připojen k kontaktním destičkám výstupu.

Nyní, když jsem psal do této zásuvky, můžete vložit náplast a připojit 2. Počítač.

Vytváříme spojení

Vytváření připojení je docela snadné, stejně jako různými způsoby: prostřednictvím routeru nebo kabelu.Nastavení zařízení je obousměrně podobná. Rozdíl je hlavně z metody připojení: kabelem nebo přes Wi-Fi.

Spojení přes Wi-Fi, které se dnes používá mnohem častěji, může být mnohem pohodlnější, ale připojení dvou PC kabelů bude levnější, pokud jste z jakéhokoli důvodu nenainstalovali router.

Připojení přes kabel

Nejstarší typ komunikace dvou aut. Bude muset pouze připojit síťový kabel RJ45. Kabel musí být zkřížen, i když obyčejné přímé kabely mohou být často vhodné pro moderní počítače. Při nákupu je stále lepší objasnit typ kabelu od prodejce. Při přidávání konců křížového kabelu se bude lišit špičky drátů. to je jeho hlavní rozdíl. Připojení také vyžaduje síťové karty na obou zařízeních, ale dnes jsou již nainstalovány. Stojí za zmínku, že pokud je síťová karta již zaneprázdněna připojením k internetu, nebude možné ji použít.

READ  Jak otevřít soubor zip na Android

Toto spojení bylo právě použito před hraním. Ale někdo může být pro někoho dnes pohodlný, zejména pokud máte stále operační systém Windows XP, který stěží podporuje bezdrátové připojení.

Po připojení samotného kabelu musíte vědět, jak nastavit místní síť mezi dvěma počítači:

 • Ovládací panel, vyberte položku související se síťovým připojením.
 • Vyberte vytvořené námi, klikněte na něj PKM, vyberte „Vlastnosti“
 • Dále, v závislosti na Windows: Pro Windows XP vyberte internetový protokol (TCP/IP) pro Windows 7/8/10. Internetový protokol verze 4.
 • Windows 7 bude také muset jít do centra pro správu sítě, tam prostřednictvím položky „Nastavení“ vyberte „soukromý“ pro naši síť.
 • Poté v řídicím centru umožňují celkový přístup k souborům, detekci sítě a také deaktivujte ochranu přístupu podle hesla.

Poté musíte také nakonfigurovat celkový přístup. To se provádí tak, že PC si může vyměnit jakékoli soubory. Metody se liší v různých operačních systémech. Na Windowsxp:

 • Síťová připojení sekce, přejděte do „Služby“, vyberte „Vlastnosti složky“.
 • Tab „Zobrazit“, dejte zaškrtnutí naproti „Použijte jednoduchý celkový přístup k souborům“.
 • Dále přejděte do okna „Vlastnosti systému“: PKM „Můj počítač“. vyberte název počítače.
 • Klikněte na „Změna“, vyberte „je člen“. pracovní skupina. Přicházíme s obecným názvem skupiny pro oba PC.
 • Můj počítač, klikněte na PKM na pevných discích (například Windows (C :)), na kartě „Přístup“ klikneme na odkaz, vložte obecné rozlišení přístupu.

Všechno, přístup ke souborům vybraných disků je zcela otevřený. S Windows 7/8/10 působíme takto:

 • Ovládací panel, poté parametry „složek“.
 • Umístěte zaškrtnutí „Použijte generálního přístupového mistra“.
 • Následující akce budou stejné jako pro XP.

Připojení přes router

Toto je nejpohodlnější způsob, protože vám umožňuje připojit nejen dva, ale větší počet počítačů nebo jiných zařízení, které podporují Wi-Fi. Můžete hrát za takové spojení bez dlouhého nastavení.

IP adresy s tímto připojením budou vystaveny automaticky. Chcete.li používat běžné soubory, budete muset poskytnout pouze obecný přístup k souborům a poté přidat dva počítače do jedné pracovní skupiny, jak je popsáno výše.

Vytváření místní sítě pomocí routeru

Nyní pro přenos souborů musíte pouze zadat pomocí řádku adresy názvu počítače: \\ name \. Můžete to také provést prostřednictvím síťových připojení sekcí. Rovněž stojí za to chránit vaše osobní nebo zvláště důležité soubory, aby k nim nikdo nemohl získat přístup ze sousedního počítače. Za tímto účelem je nejlepší označit disky, které pro vás neobsahují důležité informace. Například disk, který obsahuje data z uživatelských účtů, není lepší, aby byl otevřen všem, nebo pomocí souborů nastavení a složek souborů omezit přístup k nim: PKM na požadované složce, po výběru obecného přístupu nastavení tam.

Rosaring internet pro místní síť

Velmi běžný úkol, kterému uživatelé čelí, je také velmi běžný. Jeden počítač je zpravidla připojen k internetu a zbytek z něj získá přístup (pokud samozřejmě není nainstalován router :)).

1) Nejprve přejdeme na kartu „Síťová připojení“ (jak jej otevřít, je uvedeno v první části článku. Může být také otevřen, pokud zadáte ovládací panel, a poté do vyhledávacího panelu zadejte „View Network Connections“).

2) Dále musíte přejít do vlastností spojení, kterým se provádí přístup k internetu (v mém případě jde o „bezdrátové připojení“).

3) Dále, ve vlastnostech, musíte otevřít kartu „Access“ a vložit zaškrtnutí naproti „umožnit ostatním uživatelům sítě používat připojení k internetu“ (jako v rýži. Šestnáct).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS