Která myš je vhodná pro inteligentní televizi. Výběr myš a klávesnice pro SmartTV. Schopnosti myši, standardní a proprietární klávesnice

Moderní televizní modely potěší své majitele novými technologiemi a schopností propojit s nimi další zařízení. Chytrá televize. To je skvělá volba pro ty, kteří nechtějí hledat filmy na internetu z počítače, zaplňte svůj dům s přebytečným vybavením a zvládněte práci počítače.

připojit, bezdrátovou, televizi

Takový model televizního přijímače je také ideální pro zástupce starší generace, kteří nechtějí nebo se nemohou ponořit do podstaty počítačových programů.

Pro pohodlnější práci na internetu nabízí výrobci inteligentní televize pro připojení běžné počítačové myš s ní.

V tomto materiálu vám řekneme o tom, zda je možné připojit myš, jak se připojit k inteligentní televizi. A také hovořit o odrůdách těchto užitečných zařízení.

Proč potřebujete myš pro televizi

Myš je vyžadován pro pohodlnější ovládání televize. Umožňuje vám rychle přejít z jedné části nabídky do druhé a použít prohlížeč pro zamýšlený účel.

Pokud je manipulátor připojen k zařízení, není ani klávesnice vyžadována.

 • Spravovat přijímač;
 • Vyberte příslušné programy a aplikace;
 • Odešlete text pomocí speciální klávesnice na obrazovce.

Jak povolit bezdrátový panel klávesnice?

Proces propojení bezdrátových zařízení se prakticky neliší od synchronizace kabelových zařízení. Místo kabelu zde připojení prochází sítí Bluetooth.

TV by měla podporovat funkci Bluetooth. Pokud taková funkce neexistuje, můžete si zakoupit externí adaptér.

Pro instalaci tohoto připojení je vyžadován adaptér USB. Další akce:

 • Adaptér je vložen do konávace USB na zadní nebo bočním panelu. Obvykle je připojení nainstalováno automaticky. Informace se objeví na monitoru.
 • Poté můžete začít pracovat.
připojit, bezdrátovou, televizi

Klávesnice obvykle není nutné, aby byla klávesnice vhodná pro televizní model ručně, samotné zařízení ji najde. Někdy však bude zapotřebí další nastavení synchronizace. Na Samsungs vypadají takto:

připojit, bezdrátovou, televizi
 • V nastavení televizoru najděte karty „System“. „Správce zařízení“. „Konfigurace klávesnice“;
 • Vyberte „Připojit zařízení Bluetooth“;
 • Stisknutím klávesy „Přidat“ zapněte vyhledávání bezdrátových zařízení a pro potvrzení konzumace zadejte navrhovaný PIN kód.
READ  Jak připojit kartu k telefonnímu číslu

Bezdrátová klávesnice může fungovat ve vzdálenosti až 10 metrů.

Odkaz. Při připojení bezdrátové myš je musíte aktivovat pomocí páky otáčení a tlačítka připojení umístěného níže.

Jaké televizory lze připojit k bezdrátové myši?

Můžete připojit bezdrátovou myš k televizoru jakéhokoli modelu a značky. Hlavní věc je, že tato televize má vestavěnou funkci smart-TV, která vám umožňuje předepsat televizní monitor pomocí počítače.

Nejprve jsou to modely značek Samsung a také modely následujících značek:

Princip spojení je všude stejný, ale existují drobné nuance v závislosti na konkrétní značce.

Nastavili jsme bezdrátové připojení

Před připojením myš s televizí musíte nakonfigurovat bezdrátové připojení. Za tímto účelem je především nutné zajistit, aby televize konkrétní značky podporovala technologii Bluetooth.

Dále musíte vzít zástrčku z myši a vložit ji do příslušného portu na přední nebo zadní panel televizoru. Pokud je vše provedeno správně, v televizi se objeví nápis, že nové zařízení bylo připojeno a rozpoznáno.

Dále musíte zkontrolovat, zda kurzor funguje, proto se musíte jen trochu pohnout trochu myš.

Co dělat, pokud existují problémy s připojením k televizi?

Stává se, že uživatel nechápe, jak připojit bezdrátovou myš k televizi, protože televizor nevidí myš, i když je již ve stavu.

Zde je seznam nejpravděpodobnějších příčin tohoto problému:

Stává se, že konkrétní model myši, který se uživatel snaží připojit. Toto je poměrně vzácný jev, ale někdy se to odehrává.

Chcete.li zjistit seznam zařízení kompatibilních s televizí konkrétní značky, musíte kontaktovat službu technické podpory.

připojit, bezdrátovou, televizi

Také často dochází k nekompatibilitě, pokud je myš mnohem novější než televize. Chcete.li kombinovat novou myš se starým televizorem, musíte software aktualizovat z televizoru nebo si zakoupit více staré verze.

Aby nebylo možné žádné problémy, před zakoupením myš je nutné objasnit, který rok byl televizor propuštěn. Měli byste také zkontrolovat, zda jsou nová externí zařízení podporována televizním softwarem. Pokud těmto podrobnostem nevěnujete pozornost, existuje velké riziko, že uděláte chybu při nákupu myš.

Nejčastěji se objevují problémy s připojením v důsledku nekompatibility přístavů. V tomto případě pomůže nákup univerzálního adaptéru vyrovnat se s úkolem.

Připojení myši

Dále k otázce, jak připojit myš k televizi pro pohodlnou práci s prohlížeči, aplikacemi atd. Ve skutečnosti zde není nic komplikovaného.

Práce s kabelovým zařízením je otevřeně nepohodlná. Celý význam dálkového ovládání je ztracen, když můžete ležet na gauči a listu přes stránky v prohlížeči, přepněte kompozice v přehrávači kliknutím myši. Drát bude vyžadován poměrně dlouhý a navíc může být snadno poškozen během provozu.

READ  Jak připojit digitální televizní přijímač k televizoru. Jak vybrat set-top box pro sledování digitální televize

Pokud jde o to, jak připojit bezdrátovou myš k televizoru, měli byste jednat analogií s klávesnicí. Princip je zcela identický:

  . Musíte vstoupit do nastavení, přejít do „Správce zařízení“, najít aktivní myš s zahrnutím Bluetooth a provést conjure.

 • Přes USB. Toto je další možnost bezdrátového připojení, která bude vyžadovat speciální zástrčku. Je vložen do konektoru USB do televize a spojuje myš s televizí. Ve skutečnosti bude televize vnímat takové spojení, jako je kabelové, přes port USB. Ovladače jsou automaticky nainstalovány a zařízení bude připraveno k práci.

Aby se samostatně připojil myši, klávesnici a současně používal dálkové ovládání k televizoru, vyvinula společnost Samsung své značkové zařízení. Ve skutečnosti se jedná o vzdálenou klávesnici, která zároveň kombinuje dálkové ovládání, klávesnici a myš. Spojení se provádí prostřednictvím Bluetooth.

DŮLEŽITÉ. Takové univerzální zařízení od společnosti Samsung pracuje s inteligentní televizí vlastní produkce a lze jej použít pro televizi od jiných výrobců.

S připojením by neměly být žádné zvláštní potíže.

Účel a schopnost připojit myš a klávesnici k inteligentní televizi

Kontrola dálkového ovládání během sady zpráv během šití v síti nebo s jinými akcemi s inteligentním TV způsobuje určité nepříjemnosti, i když je PDU přizpůsobena „inteligentní“ funkčnosti přijímačů televizních přijímačů. Aby uživatelé nezažili nepohodlí, výrobci vybavení přidali možnost připojení periferního vybavení k jejich televizním miřím a klávesnici, což výrazně zjednodušuje využití všech schopností chytrých TV.

Zjistěte, zda je možné připojit myši nebo klávesnici k konkrétnímu modelu, můžete v nastavení samotného přijímače televizoru. Například v Smart TV Samsung musíte otevřít nabídku zařízení, poté přejděte do sekce „Systém“ a poté na kartu „Správce zařízení“. Pokud má seznam zařízení dostupných pro připojení zájmy zájmu, lze je bezpečně propojit a použít.

Důležité! Chcete.li se připojit k inteligentní televizi, musíte si vybrat správné periferní zařízení. Mnoho výrobců, například Samsung nebo Philips, doporučuje používat myši a klávesnice, stejně jako webové kamery pouze své vlastní produkce, jinak není zaručena stabilní provoz zařízení.

Produkty významných značek jsou však drahé, takže uživatelé často hledají alternativní řešení. Takže při nákupu gadgetů jiných značek, které se mají mýlit, musíte věnovat pozornost jejich obalu, stejně jako pokyny. obvykle existuje seznam firem s televizory, jejichž tyto produkty jsou kompatibilní. Pokud je v tomto seznamu uvedený televizní přijímač, pak lze taková periferní zařízení bezpečně zakoupit-určitě budou fungovat.

Není však třeba připojit obě zařízení najednou. Pokud uživatel neplánuje tisknout texty ve velkém množství, může si koupit a připojit pouze myš. bude stačit k zadání dotazů na vyhledávání.

READ  Jak vytvořit počítač se nezapne

Na poznámku! Virtuální klávesnice je k dispozici v inteligentních telf-tepholigress, pro výběr písmen, čísel a znaků s myší je mnohem pohodlnější než použití střelce na panelu dálkového ovládání.

Proč připojit klávesnici a myš k televizi „Smart“

Inteligentní televizní přijímač je standardně vybaven dálkovým ovládáním, přizpůsoben funkčnosti „inteligentní“. Prostřednictvím toho je docela snadné nakonfigurovat seznam dostupných kanálů a aktivovat režim plavce požadovaných televizních programů časovačem. Složitější manipulace, jako je hledání filmů pro sledování nebo spuštění a správa zájmové hry, je však nepohodlné vystupovat z dálkového ovládání. Proto výrobci zařízení poskytovali možnost připojení klávesnice a myš k televizi.

Připojení periferie s přijímačem chytré televize je snadné. Postup netrvá moc času, ale ovládání televize bude výhodné, jako u počítače. Nejprve se však musíte ujistit, že konkrétní model inteligentního televizního přijímače umožňuje použití uvažovaných periferních zařízení, pro které byste měli v nastavení systému jít do „Správce zařízení“ a vidět zařízení k dispozici pro připojení. Pokud je tam uvedena myš s klávesnicí, můžete je koupit a použít je.

Od té doby, že všechno bude fungovat v plném rozsahu?

Nejprve byste se měli vrátit k pokynům. Jasně ukazuje, která zařízení, která značky lze kombinovat s vaším zařízením. Často stačí nainstalovat gadget ze seznamu těchto výrobců a problém bude vyřešen sám o sobě. Nejprve byste měli hledat model přesně výrobce, kterého vytvořil Smart TV System. Je možné, že požadovaný model je nalezen ve stejném zásuvce, kde jste zakoupili televizi nebo související předponu. Doporučujeme také sledovat následující video.

Někdy se však ukáže, že neexistuje žádné nativní zařízení, ale alternativní možnosti nejsou detekovány. Například TV2012 nezjistí zařízení, které bylo uvolněno dříve. S tímto vývojem událostí byste měli být trpěliví a revidovat možnosti od různých výrobců. Nezapomeňte, že můžete změnit firmware své televize pro více nového. Je možné, že je vhodný jakýkoli z bezdrátových modelů. V extrémních případech můžete kontaktovat specializovaný obchod nebo servisní středisko značky vašeho zařízení s žádostí o výběr funkční kompatibilní možnosti. Zaměstnanci takových center mají bohaté zkušenosti s řešením mnoha problémů souvisejících s produkty, určitě si budou moci vybrat správné zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS