Proč se sluchátka Bluetooth nemohou připojit k telefonu?

Sluchátka Bluetooth jsou velmi oblíbená díky možnosti používat zařízení bezdrátově. Běžná drátová sluchátka způsobují spoustu potíží. Pořád se nám motají po kapsách. Pak místo toho, abychom si užívali hudbu z chytrého telefonu, vytrvale celý ten propletenec rozebíráme. Ale i bezdrátové zařízení nás může někdy naštvat. V tomto článku se dozvíte, proč se sluchátka Bluetooth někdy nepřipojí k mobilnímu telefonu.

Když připojíte sluchátka ke smartphonu nebo jinému zařízení Bluetooth, může se stát, že se nepřipojí. Přestože je technologie Bluetooth univerzální, často se stává, že uživatelé nejsou schopni zařízení správně nakonfigurovat. Důvodů je několik. V první řadě je to úroveň nabití baterie. Protože bezdrátová sluchátka fungují samostatně, mají vlastní dobíjecí baterii. Pokud je vybitá, připojení nemusí fungovat.

Přestože je proces párování sluchátek téměř ve všech případech poměrně jednoduchý, může dojít k přehlédnutí některých důležitých detailů. Vaše mobilní zařízení může být také bez řádného nabití. Je také běžné, že bezdrátová sluchátka již byla spárována s jinými zařízeními. A zařízení je neuvidí, protože neexistuje rádiové spojení. Zařízení mohou mít povoleny různé režimy, které brání připojení.

Příprava bezdrátového zařízení na použití

Před spárováním bezdrátových sluchátek s telefonem Honor proveďte několik přípravných kroků.

Co je třeba udělat:Vysvětlení:
Zjistěte, zda vaše vyznamenání splňuje požadavky. Ujistěte se, že používáte nové zařízení, které podporuje nejnovější specifikace Bluetooth.
Nabíjení smartphonu a samotných sluchátek. Tím se zabrání náhlému vypnutí zařízení během párování.
Zapněte si sluchátka. Je to sice banální rada, ale někteří na ni zapomínají.
Spárování telefonu vedle náhlavní soupravy. Čím blíže jsou vaše zařízení, tím silnější je signál a spolehlivější připojení.

Jakmile budete postupovat podle těchto tipů, můžete přistoupit ke spárování sluchátek Honor a mobilního telefonu.

Pokyny pro párování bez chyb

Bezdrátová sluchátka nejsou vždy schopna kvalitního bezdrátového připojení. Pokud náhlavní soupravu správně zkalibrujete, můžete dosáhnout dobrého přenosu hlasu a zvuku i u modelu za nejnižší cenu. Pro zajištění bezproblémového provozu postupujte podle několika jednoduchých kroků.

1 Plně nabijte bezdrátová sluchátka, zapněte je
2 Nastavení hlasitosti sluchátek a mikrofonu
3 Připojení náhlavní soupravy a telefonu přes Bluetooth
4 Zjistěte, zda ve sluchátkách slyšíte hudbu a telefonní hovory
5 V případě potřeby znovu nastavte hlasitost miniaplikace
6 Pokud není zajištěna automatická synchronizace, uložte optimální nastavení

Důležité! Tyto pokyny obsahují obecné rady, jak rychle a správně připojit bezdrátová sluchátka k telefonu. Pro mnoho zařízení jsou k dispozici aplikace. Umožňují vyladit bezdrátovou náhlavní soupravu a smartphone.

Jak správně používat bezdrátová sluchátka?

S příchodem technologie Bluetooth je pro nás poslech hudby mnohem pohodlnější. Už nemusíte ztrácet čas rozplétáním sluchátek, opravováním kabelů nebo obavami z jejich zamotání. Bezdrátové zařízení potřebuje správné spárování a plně nabitou baterii. Různé značky, například Airpods, AirDots, JBL, i11 a i12, mají řadu funkcí, které využívají jediné tlačítko:

 • Zapínání a vypínání se obvykle provádí stejnou klávesou. Pokud vám to nevyhovuje, pokuste se najít model, který má pro každou operaci samostatné tlačítko.
 • Zvolte si miniaplikaci s maximálně dvěma funkcemi na jedno tlačítko, jinak bude její ovládání obtížné.
 • Ovladač hlasitosti a přetáčení jsou obvykle na stejném tlačítku, takže pokud je zaměňujete, je lepší hledat model se samostatnými ovládacími tlačítky.
 • Stejně jako tlačítko zapnutí/vypnutí je na bezdrátové náhlavní soupravě pouze jedno tlačítko, které přijímá a ukončuje hovory. U některých modelů však platí, že po ukončení hovoru se dalším stisknutím tlačítka automaticky vytočí poslední telefonní číslo, což není vždy dobrý nápad.
READ  Jak připojit kabelová sluchátka k počítači

Postup

Pokyny pro připojení sluchátek k zařízení Honor 10 jsou následující:

 • Nejprve je třeba otevřít oznamovací panel. Za tímto účelem musí uživatel přejet po zácloně dolů.
 • Vyberte ikonu „Bluetooth“. Pokud chcete funkci aktivovat nebo deaktivovat, stiskněte jednou tlačítko. Chcete-li vstoupit do nastavení Bluetooth, stiskněte a podržte ikonu na několik sekund.
 • Stiskněte tlačítko Bluetooth a podržte prst stisknutý po dobu 2 sekund.
 • Zobrazí se nabídka nastavení Bluetooth.

Bezdrátová sluchátka se zapínají stisknutím tlačítka napájení, které držte stisknuté, dokud se kontrolka LED nerozsvítí trvale a nebliká. Na zařízení se obvykle rozsvítí indikátor LED, který signalizuje, že jsou sluchátka připravena k použití. Kromě toho někdy sluchátka pípnou, což také znamená, že je zařízení připraveno ke spárování.

Po zapnutí sluchátek je po dobu 30 sekund k dispozici režim párování mezi oběma zařízeními. Uživatel by se měl podívat na displej smartphonu Honor 10. V nastavení Bluetooth přejděte do nabídky „Dostupná zařízení“ a mělo by se objevit tlačítko „Hledat“. Spustí se vyhledávání zařízení a smartphone zobrazí seznam zařízení, která se nacházejí v okruhu 10 m.

Je třeba vybrat zařízení, kliknout na jeho název. Vedle názvu sluchátek by se mělo zobrazit „Připojeno“. Občas můžete být vyzváni k zadání hesla pro připojení, které najdete v uživatelské příručce k bezdrátovým sluchátkům. Pokud bylo spojení úspěšné, ve sluchátkách se opět ozve hlasová zpráva informující uživatele, že zařízení jsou spárována.

Poté můžete zvážit připojení sluchátek k telefonu Honor 10.

Jak připojit bezdrátová sluchátka Honor a Huawei k telefonu přes Bluetooth

Pokyny pro připojení náhlavní soupravy přes Bluetooth jsou jednoduché. Samotný proces lze rozdělit do tří kroků:

Aktivace funkce Bluetooth v telefonu

Nejprve je třeba v telefonu zapnout Bluetooth:

Příprava zařízení Bluetooth na párování

Druhým krokem je povolení této možnosti v samotné náhlavní soupravě. Pokyny:

 • Zapnutí sluchátek.
 • Stisknutím tlačítka napájení se automaticky aktivuje Bluetooth.
 • Blikající LED indikuje připravenost k připojení.

Představený algoritmus je vhodný nejen pro bezdrátové modely Huawei, ale také pro Xiaomi nebo Samsung. Bezdrátové příslušenství se obvykle dodává s nabíjecím pouzdrem se samostatnou nabíječkou, ale některé modely nabízejí jiný typ nabíjení. Při pokusu o připojení je nevyjímejte z pouzdra.

FreeLace

Hlavním prvkem FreeLace je skryté USB, které se nachází vedle ovládání hlasitosti. Takto je můžete nabíjet nejen prostřednictvím pouzdra, ale např. i prostřednictvím samotného notebooku nebo chytrého telefonu.

Aktivace není složitá. Stačí stisknout tlačítko napájení a počkat, až kontrolka začne blikat. Blikající kontrolka signalizuje, že je miniaplikace připravena k detekci. Zkontrolujte seznam zařízení viditelných v telefonu a vyberte příslušné zařízení.

FreeBuds Lite

Vložte sluchátka FreeBuds Lite do pouzdra a otevřete kryt. Poté musíte stisknout tlačítko USB, aby se spustilo připojení Bluetooth. Po spárování je lze z pouzdra vyjmout.

FlyPods Lite

Aktivace zařízení FlyPods Lite probíhá stejným způsobem jako v popisu zařízení FreeBuds Lite. To znamená, že bez vyjmutí jednotky z pouzdra stiskněte tlačítko napájení a počkejte, až se kontrolka LED rozsvítí bíle.

READ  Připojení Mi TV 4s k telefonu

První spárování zařízení se smartphonem

V závěrečné fázi vyberte zjištěné zařízení v telefonu a poslouchejte hudbu. Jakmile kontrolka začne blikat, podívejte se do smartphonu a vyberte požadovanou miniaplikaci z nabídky Bluetooth.

Upozorňujeme, že některé modely náhlavních souprav vyžadují pro spárování přístupový kód. Výchozí nastavení je 0000 jako kód, který bude systém vyžadovat při pokusu o spárování.

Pokud máte stále dotazy nebo stížnosti. dejte nám vědět

Položit otázku

Připojení zařízení Bluetooth k již spárovanému telefonu

Pokud jste se již dříve připojili, nemusíte to dělat znovu. Pokud například používáte Honor Sport AM61 od společnosti Huawei, pak pro další aktivace stačí zapnout Bluetooth na obou zařízeních.

Honor AM61. manuál v ruštině

Honor AM61 je bezdrátová náhlavní souprava představená společností Huawei. Přesto jsou skvělé i pro ostatní majitele telefonů. Kvalitní detaily, moderní styl, šťavnatý zvuk. Výrobci je představili ve třech oblíbených barvách:

To znamená, že každý uživatel si na základě svého vkusu bude moci najít něco vhodného. Produkt si můžete zakoupit jak na internetu, tak v běžném salonu mobilních zařízení. Nespornou výhodou je voděodolnost.

Stěžovat si na komentář

Sluchátka jsou jistě špičkové náušníky, ale recenze je trochu pozdě. Verze 4 by měla vyjít každým dnem.

Zvláštní, jsem „šťastný“ majitel těchto sluchátek, můžete je použít pouze k poslechu hudby, pokud jste téměř úplně hluchý, hrozný mumlání zvuk se zřejmou převahou basových frekvencí. Pro poslech řeči („mluvící hlava“ na YouTube) je dostatečně vhodný, signál drží přes 2 kovové stěny a slušnou vzdálenost, více než 10 metrů.

Nesouhlasím, zvuk je velmi slušný, jen nejsem příznivcem silných basů. Možná máte falešný nebo vadný? Ačkoli vkus a preference každého z nás jsou velmi individuální, sluchátka jsou subjektivní záležitostí.

Může být falešný, nebo manželství, ale připojen tento manželství kromě telefonu P40 Pro při nákupu druhého v značkové prodejně Huawei. To je jen takový zvuk není popsán v recenzích a vážné recenze jsou k dispozici zde, ano, porovnávám tato sluchátka s kabelovými sluchátky, které byly také zahrnuty, a mají lepší zvuk, již nezpůsobuje silnou averzi. A při porovnání se sluchátky Akg K240 MKII připojenými ke sluchátkovému výstupu zvukové karty Asus Xonar Essence STX II 7.1 vyvolává dojem, že se ve sluchátkách Huawei FreeBuds 3 ztrácí 70 % zvuku. Akg K240 MKII zdaleka není ideální, je to spíše sluchátka pro rozhlasová studia, prostě postrádají hluboké basy, kvůli čemu například slavnostní hudba nezní zajímavě, nudně a suše. A tato sluchátkaHuawei FreeBuds 3″ jen zklamání, už jsem neměl podezření, že zvuk (hudba) může znít tak hrozně, nechutné, prostě odpudivé. Neříkám, že mnoho lidí potřebuje víc, mnozí poslouchají chrastění z telefonů, šumění a chrastění z přenosných reproduktorů a jsou v pohodě, pravděpodobně takovému posluchači bude vyhovovat jakýkoli zvuk. Verdikt těchto „posluchačů“ neznamená, že jsou tato sluchátka vhodná pro poslech hudby, protože tato skupina jednoduše není schopna přijatelně posoudit kvalitu zvuku a vyvodit správný závěr. Komentář není napsán pro audiofily, vše, o čem mluvíme, všechna sluchátka nespadají do této kategorie zařízení, komentář je napsán tak, aby varoval ne zcela tvrdé posluchače uší, aby se vyhnuli vážnému zklamání a neztráceli čas a peníze.

Může být falešný nebo vadný, ale P40 Pro byl dodán s tímto vadným zařízením jako příslušenství k P40 Pro, když jste si ho koupili v obchodě Huawei. Právě takový zvuk je popsán nejen v recenzích a slušných recenzích, které jsou k dispozici online. V přímém srovnání zvuku sluchátek „Huawei FreeBuds 3“ s kabelovými sluchátky, která byla dodána s balíčkem, se ukázalo, že první ztrácejí na druhou, zvuk v kabelovém již lepší, ne více nechutné. Při porovnání se sluchátky Akg K240 MKII připojenými ke sluchátkovému výstupu zvukové karty Asus Xonar Essence STX II 7.1 zdá se, že 70 % zvuku ve sluchátkách Huawei FreeBuds 3 prostě chybí. Akg K240 MKII zdaleka nejsou ideální, jsou to spíše sluchátka pro rozhlasové stanice, chybí jim hluboké basy, takže například slavnostní hudba zní nudně, suchá, nezajímavá. A sluchátkaHuawei FreeBuds 3″ jsou jen zklamáním, netušil jsem, že zvuk (hudba) může znít tak hrozně, nechutně, prostě odpudivě. Neříkám, že mnozí potřebují víc, mnozí poslouchají chrastění z telefonů, šumění a chrastění z přenosných reproduktorů a jsou se vším spokojeni, asi takovému posluchači stačí jakýkoli zvuk. Verdikt takových „posluchačů“ neznamená, že jsou tato sluchátka vhodná pro poslech hudby, protože tato skupina jednoduše není schopna rozumně posoudit kvalitu zvuku a vyvodit správný závěr. Komentář není psán pro audiofily, vše, o čem mluvíme, všechna sluchátka nespadají do kategorie audiofilských zařízení, komentář je psán tak, aby varoval ne zcela tvrdé posluchače, aby se vyhnuli těžkému zklamání a neztráceli čas a peníze.

READ  Mikrofon v telefonu nefunguje Co dělat?. Co dělat, když mikrofon nefunguje s určitými aplikacemi??

Rozdíly mezi bezdrátovými sluchátky

Není žádným tajemstvím, že existují bezdrátová sluchátka do uší (špunty nebo náušníky), sluchátka přes hlavu nebo plnohodnotná (monitor). Všechna tato zařízení se dělí do několika kategorií v závislosti na typu připojení:

 • Provoz přes infračervený port. Toto příslušenství funguje na stejném principu jako standardní dálkové ovládání televizoru. Jako takové mají dvě hlavní nevýhody. Za prvé, mezi zdrojem signálu a samotnýma „ušima“ nesmí být žádné překážky. Za druhé, maximální vzdálenost, na kterou lze infračervená sluchátka používat, je 10 metrů.
 • Provoz pomocí signálů rádiových vln. Princip fungování je stejný jako u bezdrátového telefonu. Proto je jejich velkou výhodou velký dosah, který se v závislosti na modelu pohybuje od 10 do 150 metrů. Úroveň jejich signálu není ovlivněna stěnami a jinými překážkami. V základně sluchátek je obvykle zabudován speciální rádiový vysílač, který vysílá signály v pásmech 433-435 MHz a 863-865 MHz. Při poslechu hudby na těchto „uších“ vás však mohou rušit jiné rádiové vlny.
 • Práce přes Bluetooth. Moderní bezdrátová sluchátka Bluetooth jsou mezistupněm mezi předchozími dvěma typy „uší“. Jejich dosah je až 10 metrů, ale nebojí se překážek v podobě nábytku a stěn. Jsou také odolné vůči rádiovému rušení, takže zvuk v těchto doplňcích bude relativně dobrý. Připojení Bluetooth však vybíjí baterii. Proto se vyplatí koupit si externí baterii pro telefon.

Poslední kategorie příslušenství je považována za nejlepší, protože sluchátka bluetooth můžete použít pro televizor, smartphone, počítač, tablet a mnoho dalších zařízení. Proto budeme uvažovat o připojení bezdrátových „uší“ pouze tohoto typu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS