Apple Watch: jak je spárovat s novým iPhonem

Pokud s hodinkami Apple Watch začínáte nebo přecházíte z předchozí generace, není jasné, jak je spárovat s novým iPhonem.

Při aktualizaci iPhonu postupujte podle pokynů a tipů, jak připojit Apple Watch.

Apple Watch: Jak je spárovat s novým iPhonem

 • Hodinky Apple Watch je třeba odpojit od starého iPhonu. Chcete-li to provést, přejděte do aplikace Apple Watch na iPhonu, klepněte na horní část hodinek Apple Watch, dotkněte se symbolu i a poté hodinky Apple Watch odpojte.
 • Pokud je funkce Najít moje Apple Watch povolena, musíte zadat heslo Apple ID, abyste mohli hodinky odpojit.
 • Počkejte, až se Apple Watch oddělí. V závislosti na množství dat uložených v hodinkách Apple Watch to může trvat déle než půl hodiny, takže si dejte načas a hodinky dostatečně nabijte. Na hodinkách Apple Watch se zobrazí logo Apple s kroužkem kolem, což znamená, že jsou odpojeny od iPhonu. Při vypínání hodinek se tato obrazovka může zobrazit několikrát. Chcete-li se ujistit, že jsou hodinky Apple Watch plně spárované, zobrazí se na nich obrazovka Vítejte v hodinkách Apple Watch.
 • Jakmile nejste připojeni, přejděte na nový iPhone, přejděte do aplikace Apple Watch a klepněte na možnost Spustit párování. Pokud používáte iOS 11, na obrazovce iPhonu se automaticky zobrazí mapa s výzvou ke spárování. Pro zahájení párování jednoduše klepněte na tlačítko pokračovat.
 • Budete vyzváni, abyste iPhone namířili na hodinky Apple Watch, přičemž na displeji hodinek se zobrazí vizuální QR kód.
 • Poté budete vyzváni k nastavení hodinek Apple Watch jako nových nebo ze zálohy, k výběru možnosti obnovení ze zálohy a k výběru nejnovější zálohy hodinek Apple Watch.
 • Poté postupujte podle pokynů na obrazovce iPhonu. To zahrnuje povolení Siri, Apple Pay a zadání dodatečného hesla.
 • Na hodinkách Apple Watch se nyní zobrazí logo Apple s kroužkem kolem něj. Musíte počkat, dokud se kroužek nenaplní, a pak bude nastavení Apple Watch dokončeno.
READ  Jak zapnout iPhone 10 XR

Ačkoli se to může zdát jako složitá záležitost, odvíjení hodinek Apple Watch je docela snadné, pokud jste to udělali několikrát.

Další informace o tom, jak co nejlépe využívat zařízení Apple, najdete v našem průvodci a v následujících článcích:

Hodiny jsou zapnuté. Co bude dál?

Dále je třeba hodinky Apple Watch přizpůsobit. A jak to udělat, vám řeknu na svém osobním příkladu. Mé změny se týkají téměř všech nastavení, takže se při nastavování hodinek podle mých pokynů okamžitě seznámíte se všemi nastaveními hodinek Apple Watch.

Všechna nastavení hodinek provedeme prostřednictvím aplikace Watch pro iPhone. Něco lze nastavit přímo přes hodinky, ale práce s malým displejem není tak snadná jako u telefonů. Znovu otevřete aplikaci Watch a začneme.

K tomu potřebujete nabíječku od chytrých hodinek a iPhone s aktualizovaným operačním systémem. Pokud váš smartphone ještě nemá nainstalovaný nový firmware, v tomto článku se dozvíte, jak jej aktualizovat.

How to pair and unpair an Apple Watch and iPhone

 • Nejprve si nabijte své přístroje.
 • Otevřete na smartphonu aplikaci „Apple Watch“ → „Spárovat s jinými hodinkami“.
 • Namiřte fotoaparát na hodinky Smart watch.
 • Poté se proces automaticky spustí a pár se vytvoří.

Po spárování systém nabídne nastavení příslušenství jako nového nebo obnovení ze zálohy.

Pokud nemáte starý iPhone nebo z něj byla vymazána všechna data

V této situaci lze chytré hodinky stále spárovat se starým zařízením. Chcete-li párování přerušit, postupujte podle následujících kroků:

 • Vymazání informací z hodinek Apple Watch.
 • Nastavení nového iPhonu, přihlášení k iCloudu. Pokud je zařízení již nastaveno a přihlášeno, tento krok přeskočte.
 • Otevřete aplikaci Apple Watch v novém zařízení a spárujte hodinky s novým přístrojem.
 • Pokus o obnovení ze zálohy. Zkontrolujte, zda jsou vaše miniaplikace aktuální, jinak se záloha nemusí v seznamu zobrazit. V systému iOS 11 a novějších verzích systému se informace o aktivitě a stavu v iCloudu automaticky synchronizují se všemi zařízeními, na kterých jste se přihlásili ke svému účtu pomocí stejného Apple ID. Pokud není k dispozici žádná záloha, nastavíme hodinky Smartwatch jako nové.
 • Nastavení dokončete podle pokynů na obrazovce.
 • Začni používat Apple Watch s novým iPhonem. Může trvat několik dní, než iCloud zobrazí všechny vaše informace.
READ  Jak resetovat iPhone, aniž byste znali heslo

Zálohování iPhonu

Jakmile máme všechna data z Apple Watch ve starém iPhonu, musíme je zálohovat a poté obnovit v novém zařízení. Můžeme zálohovat na iCloud nebo iTunes. Pokud chcete, aby byla všechna data uložena v kopii iTunes, je důležité zaškrtnout možnost „Šifrovat zálohu“ Počkáme na vytvoření kopie ve zvolené možnosti (u iCloudu to trvá déle) a po dokončení kopie přejdeme k dalšímu kroku.

Další funkce a ovládací prvky

Pomocí podlouhlé klávesy vyvoláte program Friends, aktivujete hodinky. Pomocí kolečka můžete:

Apple Watch jsou prvním zařízením společnosti s podporou Force Touch. Gadget vnímá nejen standardní doteky a přejetí prstem, ale také úroveň tlaku. Tlaková síla určuje, jak hodinky reagují.

Snímek obrazovky

Snímek obrazovky je indikován bílým bleskem a výrazným zvukem závěrky. Hotový snímek obrazovky půjde rovnou do galerie iPhonu nebo iPadu.

Aplikace

Stažený nástroj můžete přidat na obrazovku hodinek takto:

 • Přístup k hodinkám Apple Watch v telefonu Apple Phone.
 • Přejděte na kartu „Moje hodinky“.
 • Přejděte na konec seznamu, dokud se nezvýrazní požadovaná aplikace.
 • Klepněte na něj.
 • Aktivace funkce „Zobrazit aplikaci“.
 • Potvrzení akcí na obrazovce hodinek.

připojit, apple, watch, iphonu

A aplikace odinstalujete stejným způsobem jako v iPhonu. Stiskněte ikonu utility na obrazovce chytrých hodinek a klepněte na „křížek“.

Jak zálohovat Apple Watch

Záloha hodinek Apple Watch obsahuje následující data:

 • Nastavení systému: nastavení vzhledu hodinek, jasu, zvuku a haptiky;
 • Zdravotní údaje a informace o kondici majitele, včetně historie úspěchů, nastavení kalibrace programů Aktivita a Trénink;
 • Nastavení číselníku, seznamy skladeb, časové pásmo, dok;
 • Nastavení oznámení a dalších méně významných funkcí.

Pokud používáte zálohu iCloud, je postup velmi jednoduchý, musíte přejít do Nastavení, otevřít iCloud a poté Zálohování a potvrdit, že aktuální kopie je nucena být aktualizována.

Můžete také použít jiný způsob, nejlépe pro ty, kteří mají přístup k počítači Mac. Protože místní záloha vytvořená v počítači se obnovuje mnohem rychleji než z cloudového úložiště. Chcete-li to provést, musíte spustit iTunes, připojit se k Macu, přejít na kartu přehledu a dále je důležité zašifrovat zálohu. Jako heslo můžete použít libovolnou kombinaci, ale rozhodně byste měli přidat šifrování, protože pokud tak neučiníte, data z hodinek Apple Watch se do kopie neuloží a informace nashromážděné v aplikacích Zdraví a Aktivita zmizí.

READ  Zadání kódu v systému Android z iPhonu. Přenos kontaktů služby gmail

iPhone

U iPhonu 6 a novějších modelů polož prst na Touch ID. Pak telefon přiložte k terminálu.

V zařízení iPhone X dvakrát klikněte na boční tlačítko. Podívejte se na Face ID a podržte telefon u terminálu.

Apple Watch

Dvakrát stiskněte dlouhé boční tlačítko a podržte hodinky u terminálu. Ucítíte puls.

Apple Pay funguje všude, kde máš jednu z těchto ikon. A dokonce i v kyjevském metru.

Jak přepnout Apple Watch na nový iPhone bez zálohování

Pokud uvažujete o tom, že na novém iPhonu začnete znovu bez zálohy, máte dvě možnosti.

První možnost: Pokud nepotřebujete žádné ze svých zdravotních údajů a t. П., Na obou zařízeních můžete začít od nuly. Přijdete o stažené aplikace a zdravotní údaje, včetně všech uložených tréninků, tras GPS, údajů o srdečním tepu a dosažených úspěších.

Přečtěte si: Upozornění AMBER v iPhonu: co to je a jak je spravovat |

How To Pair your Existing Apple Watch To Your New Iphone.

Druhá možnost: Pokud chcete svá zdravotní data, můžete je přenést do iPhonu a Apple Watch čistou instalací, ale pouze pokud používáte iCloud a iOS 11 nebo novější. K tomu je třeba, aby byl v nastavení iCloudu povolen přepínač Zdraví. Pokud máte hodně dat pro práci, může se stát, že budete muset chvíli počkat, než se vše synchronizuje, takže se ujistěte, že jste předtím starý iPhone neodstranili.

Po synchronizaci zdravotních informací nastavte hodinky Apple Watch podle následujících kroků:

Setup Apple Watch on Your New iPhone!

 • Postupujte podle výše uvedených pokynů pro opravu, která není v souladu s předpisy, a vyřešte problém s hodinkami.
 • Po dokončení nastavení iPhonu otevřete aplikaci Hodiny. (Hodinky Apple Watch můžete také přiložit k iPhonu, čímž se na obrazovce párování Airpodů zobrazí podobné rozhraní, které následně spustí aplikaci Watch.)
 • Postupujte podle pokynů: Nastavení hodinek Apple Watch a jejich připojení k iPhonu
| Denial of responsibility | Contacts |RSS