Jednoduchost. Programy. Hardware. Internet. Windows

Nejdůležitější informace, které jsou uloženy v mobilním zařízení, jsou kontakty. Jsou součástí operačního systému mobilního zařízení. Proto byste měli vědět, ve kterém adresáři jsou vaše kontakty uloženy. Možná bude nutné importovat kontakty, což lze provést pomocí speciální funkce v operačním systému. Je však možné, že import a export kontaktů nebude možný. Zvažte, jak zobrazit kontakty v systému Android a kde operační systém zálohuje vaše informace.

Abyste neztratili důležité informace uložené v zařízení, pravidelně je kopírujte do počítače

Nejprve je třeba připojit zařízení k počítači. K tomu použijte originální kabel USB. Po připojení zařízení je detekováno, což vyžaduje ovladače. Některá mobilní zařízení se systémem Android jsou detekována bez speciálních ovladačů, jiná nikoli.

Pro mnoho telefonů a tabletů vytvářejí výrobci speciální programy, které umožňují streamovat hudbu a obrázky. Nelze je však použít k otevření složek operačního systému, ve kterých jsou příslušné informace uloženy. Počítač vám také může pomoci uložit potřebná data tím, že je zálohuje. Pokud potřebujete emulátor systému Android. Můžete si ji stáhnout z našeho portálu.

Složku v zařízení lze otevřít pouze v případě, že bylo definováno jako velkokapacitní paměťové zařízení. V takovém případě otevřete průzkumníka operačního systému počítače, pak budou k dispozici všechny informace z operačního systému zařízení. Je třeba mít na paměti, že některé složky mohou být ve výchozím nastavení skryté.

Pro jejich čtení je třeba zadat, aby počítač viděl skryté složky systému. Je také možné použít speciální aplikace, které zobrazují skryté složky.

I když se vám podaří otevřít adresář zařízení, bude poměrně obtížné najít soubor, ve kterém jsou kontakty zaznamenány. Je to proto, že všechny systémové složky mají různé názvy. V tomto případě nelze požadovaný soubor otevřít obvyklým způsobem, protože ne všechny aplikace umí přečíst jeho příponu.

Na SIM kartu

Nejběžnější způsob přenosu čísel zahrnuje použití SIM karty a smartphonu, ve kterém byla původně nainstalována. Děje se to následovně:

 • Přejděte do telefonního seznamu a otevřete „Nastavení“ kliknutím na tři tečky v horním rohu.
 • Otevřete kartu „Správa kontaktů.
 • Stiskněte tlačítko „Exportovat kontakty“.
 • Vyberte požadované kontakty a stiskněte tlačítko „Exportovat na SIM“.

Tímto způsobem se do paměti karty uloží telefonní čísla s podepsanými jmény. Ty se zobrazí i při následném použití karty SIM v jiném smartphonu.

Pokud jsou kontakty na kartě SIM uloženy na kartě SIM, možná nebudete chtít kontakty přenášet, protože by se tak v paměti karty SIM objevily další kopie.

Řešení problému

Závadu lze opravit několika způsoby:

 • Samozřejmě nejprve zkuste restartovat Meizu. může to být jen závada a restartování pomůže.
 • Pokud nechcete restartovat počítač, zavřete všechny aplikace. může jich být spuštěno příliš mnoho a paměť je přetížená.
 • Zkontrolujte, zda je karta SIM správně vložena do slotu pro kartu SIM a zda se nevyjímá. Pokud se vám zdá, že je karta SIM v přihrádce mírně uvolněná, můžete na ni položit malý kousek papíru, abyste se ujistili, že po vložení do telefonu pevně zapadne
 • Nainstalujte program SIM Card Manager a použijte jej k vyjmutí paměti karty SIM.
 • Použijte CleanMaster nebo jinou aplikaci pro odstranění nepotřebných souborů z paměti a vyčištění registru
 • Zkontrolujte, zda je karta SIM v pořádku, vložením do jiného telefonu. Pokud problém přetrvává, je třeba jej vyměnit.
 • Aktualizaci firmwaru provedete tak, že v nastavení přejdete na kartu „O telefonu“ a spustíte „Aktualizace systému“.
READ  Jak přenést film z počítače na iPad

Pokud problém přetrvává i poté, bude možná nutné telefon odnést do servisního střediska.

Mobilní telefony v našem každodenním životě téměř vytlačily běžné pevné telefony. S nimi zmizely i papírové telefonní seznamy. Uživatelé nyní ukládají kontakty do svého smartphonu. Někteří lidé považují ztrátu telefonních čísel za katastrofu. Jak se mohou ztratit kontakty z mobilního telefonu?

Jaké chyby mohou způsobit ztrátu důležitých dat? Uveďme si ty hlavní, které se vyskytují v telefonech se systémem Android:

 • Chyba formátu. Někdy se při připojování telefonu k počítači zobrazí okno s hlášením. „Jednotka není naformátovaná. Chcete jej nyní naformátovat??“ (Jednotka není naformátovaná. Chcete jej nyní naformátovat??). Uživatel souhlasí s formátováním, které vymaže všechna uložená data z paměti zařízení.
 • Chyby při přenosu dat. Přenos dat mezi telefonem Vertu a počítačem může selhat z různých důvodů.
 • Chyba paměťové karty. Při poškození paměťové karty může dojít ke ztrátě důležitých informací. Jde buď o fyzickou závadu, nebo o poškození souborového systému.
 • Smartphone zamrzá. Někdy smartphone zamrzne a zobrazí se chybová zpráva. Situaci zachrání tvrdý reset a v nejhorším případě návrat k továrnímu nastavení systému. To je doprovázeno odstraněním důležitých informací včetně textových zpráv, kontaktů, uložených obrázků atd.д.
 • Lidská chyba. To je nejčastější důvod pro odstranění dat z jakéhokoli smartphonu. Můžete omylem odstranit fotografie, zprávy, videa, hudební soubory, adresy, SMS a další data.

Pokud kontakty z adresáře zmizely z některého z výše uvedených důvodů, můžete problém vyřešit. Existuje několik způsobů, jak získat požadované informace.

Přenos kontaktů pomocí paměti USB

Algoritmus kopírování telefonního seznamu odpovídá předchozí metodě. Hlavní rozdíl je v použití paměti flash místo karty SIM. Tato metoda kompenzuje některé nevýhody karty SIM a je vhodná i pro přenos kontaktů do tabletu nebo jiného zařízení se systémem Android.

 • Otevřete aplikaci s telefonními čísly a stiskněte tlačítko „Import/Export“.
 • V zobrazeném okně vyberte možnost „Exportovat na HDD“ nebo „Exportovat na MicroSD“. název položky se může lišit z důvodu překladu.
 • Potvrzení exportu kontaktů, kdy vás zařízení informuje o cestě k uložení. Obvykle se jedná o kořenovou složku interní jednotky SD.
 • Otevřete správce souborů, vyhledejte soubor s databází telefonů s příponou „vcf“ a přeneste jej jakýmkoli vhodným způsobem do jiného zařízení.
 • Uložte přijatý soubor do smartphonu nebo tabletu, do kterého chcete přenést telefonní čísla.
 • Otevření souboru telefonního seznamu ve správci souborů. Chcete-li uložit telefonní čísla v automatickém režimu, vyberte v zobrazeném okně možnost „Kontakty“.
READ  Jak připojit modem k systému Android přes USB. Nastavení speciálního režimu modemu

Pokud v novém zařízení není žádný správce souborů nebo se po stisknutí telefonního seznamu nic neděje, postupujte následovně: otevřete aplikaci adresáře, stiskněte tlačítko „Importovat/exportovat“, v zobrazeném okně vyberte možnost „Importovat z média“.

Databázi lze navíc stáhnout na paměťovou kartu, uložit do paměti telefonu nebo do cloudového úložiště. Díky tomu můžete kdykoli obnovit kontakty v případě neplánovaného přechodu na nový smartphone.

Hlavní výhody:

 • K přenosu telefonních čísel nepotřebujete služby Google, počítač ani internet.
 • Při exportu se uloží další informace, kontaktní fotografie atd.д.
 • Počet čísel, která můžete přenést, není omezen.

Jak importovat kontakty z Androidu do iPhonu?

Jak přenášet data ze systému Android do iPhonu

 • Pokud je iPhone již aktivován, přejděte do Nastavení → Základní → Reset → Vymazat obsah a nastavení a potvrďte vymazání.
 • Zapněte iPhone a klepněte na „Ruční nastavení“.
 • Zvolte jazyk, vyberte síť Wi-Fi a postupujte podle pokynů průvodce.
 • Na obrazovce „Aplikace a data“ klepněte na položku „Přenos dat ze systému Android“.

Jak zkopíruji kontakty z telefonu Meizu do počítače??

Všechna čísla jsou zabalena do souboru vcf, který lze následně odeslat e-mailem:

 • Spuštění internetu na smartphonu
 • Otevřené kontakty
 • Klepněte na rozevírací nabídku
 • Vyberte Import/export
 • Zadání karty SIM nebo interní paměti jako zdroje exportu
 • Vyberte e-mailovou adresu
 • Zadejte kontakty, které se mají přenést

Obnovení kontaktů importem/exportem

Všimněte si, že téměř všechny aplikace zaměřené na kontakty mají funkce pro import/export položek telefonního seznamu. Pokud si svých kontaktů opravdu vážíte, pravidelně si je kopírujte a ukládejte na paměťovou kartu nebo do interní paměti

Téměř ve všech aplikacích můžete také odesílat kontakty e-mailem.

Pokud budete chtít někdy obnovit kontakty v systému Android, pokud dojde k jejich poškození nebo náhodnému smazání, stačí je pouze importovat. Pokud jste kontakty uložili jako vCard, můžete je hromadně importovat pomocí následujících aplikací.

Co je klonování telefonu?

Klonování telefonu zjednodušeně řečeno znamená zkopírování ID jednoho mobilního zařízení pro použití v jiném zařízení. Ačkoli existují tři hlavní metody klonování: AMPS, CDMA a GSM, populárnější je pouze druhá z nich.

Klonování GSM je založeno na identifikaci a kopírování IMEI neboli mezinárodního identifikačního čísla zařízení mobilní stanice. Jedná se o jedinečný identifikátor, který lze získat pomocí hackerského útoku. Ve schématech klonování GSM najdete také hardwarové klonování karty SIM. Ve většině případů by to vyžadovalo fyzický přístup ke kartě SIM, aby bylo možné získat její K-kód.

Klonování telefonů je sice ve většině zemí nezákonné, ale i tak může být klonování telefonů prosperujícím odvětvím. Vzhledem k obtížnosti některých detekčních metod, jako je například snímání otisků prstů, je však klonování telefonu vystaveno jen velmi málo uživatelů. Většina moderních smartphonů je náchylnější k přímému hackingu než ke klonování.

READ  Jak přenášet na paměťovou kartu Samsung se systémem Android. Přenos obrázků na microSD v systému Android

Jak zkontrolovat, zda byl váš telefon naklonován

Pokud byl telefon naklonován pomocí velmi jednoduché metody klonování IMEI, můžete duplicity zjistit pomocí softwaru pro vyhledávání telefonů, jako je Find My iPhone (Apple) nebo Find My Phone (Android).

 • Přihlaste se ke svému účtu.
 • Přesné určení polohy telefonu pomocí mapy.
 • Zkontrolujte, zda není k dispozici jiný nebo duplicitní token.

Pokud se zobrazí více zařízení a vy víte, že máte pouze jeden telefon, je možné, že další zařízení je klonovaná verze vašeho telefonu.

Dalším způsobem, který může fungovat, je zaplacení všech poplatků na účtu. Pokud zjistíte nesrovnalosti, například volání na neznámá čísla, je možné, že váš telefon byl naklonován. Nemusíte také čekat až do konce měsíce.

Pokud kontaktujete svého operátora, můžete si vyžádat předběžné vyúčtování a začít kontrolovat poplatky. Mějte však na paměti, že ne všichni zločinci klonují telefony, aby zvýšili náklady na účet. Někteří lidé jednoduše klonují zařízení a čekají na odeslání nebo přijetí důvěrných informací prostřednictvím textových zpráv, které mohou využít k zisku.

Jak zjistit, zda používáte klonovaný telefon

Zjistit, zda používáte klonovaný telefon, může být snazší než zjistit, zda byl váš telefon naklonován. Proč by někdo chtěl prodávat klonovaný telefon?? Důvodů mohou být desítky, ale tím hlavním bude vždy zisk.

Chcete-li zjistit, zda používáte klonovaný telefon, můžete začít tím, že budete věnovat zvýšenou pozornost příchozím textovým zprávám a hovorům. Příliš mnoho příchozích hovorů a zpráv od neznámých čísel a neznámých odesílatelů může znamenat, že nejste jediným vlastníkem svého telefonu a čísla.

IMEI a sériová čísla můžete také zkontrolovat online na webových stránkách výrobce. Pokud se shodují, musíte být výhradním vlastníkem tohoto telefonu. Pokud se objeví nesrovnalosti, pravděpodobně používáte klonovaný nebo alespoň falešný telefon.

Další věc, kterou můžete udělat, je zkontrolovat kvalitu provedení. Zkontrolujte ji podle rozbaleného telefonu stejného modelu. Hledejte něco neobvyklého z hlediska hmotnosti, příslušenství, stávajícího softwaru, verze operačního systému a výkonu.

Pokud telefon nefunguje, jak má, nebo je lehčí, než by měl, může se jednat o klonovaný telefon. Nákup telefonů od neověřených dodavatelů nebo z Craigslistu jsou jen dva způsoby, jak se můžete dostat ke klonovanému telefonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS