Jak přenést poznámky, záložky a kalendář ze starého iPhonu do nového iPhonu?

Potřebujete přenést poznámky, záložky a kalendář ze starého iPhonu do nového X/8 a nevíte, jak na to. Existují nejméně tři způsoby, jak je můžete použít. přes iTunes, přes iCloud a pomocí aplikace Tenorshare iCareFone. Každý z nich má své výhody.

Tato metoda má několik nevýhod. Nejprve je nutné připojit starý i nový iPhone k počítači pomocí kabelu USB. a to nemusí být vždy vhodné. Za druhé, budete muset zálohovat všechna data z iTunes na starém zařízení a poté obnovit všechna data na novém iPhonu X/8/8 Plus. s poznámkami, záložkami ani kalendářem nelze pracovat samostatně. Migrovali byste tedy všechna data najednou. iTunes je také vždy velmi pomalý a může se porouchat.

Řešení 1 : Synchronizace kalendáře mezi dvěma telefony se systémem Android pomocí služby Google Sync

Prvním řešením, které jsem vyzkoušel pro synchronizaci kalendáře mezi dvěma telefony se systémem Android, byla služba Google Sync. Pomocí služby Google Sync můžete také zálohovat svůj kalendář pro budoucí použití. Je to bezpečné místo, kde máte přístup ke svým souborům pouze vy. Nejprve byste se měli ujistit, že máte dobré připojení k internetu.

Pro tuto možnost byste se měli nejprve přihlásit ke svému účtu Google na obou telefonech se systémem Android.

Pro ty z vás, kteří ještě nejsou přihlášeni, uvádíme následující postup:

 • Otevřete aplikaci Nastavení telefonu
 • Účty klepnutím.
 • V dolní části klepněte na možnost Přidat účet.
 • Chcete-li přidat účet Google, klepněte na možnost Google.
 • Postupujte podle pokynů na obrazovce a vše je připraveno.

Nyní v původním zařízení se systémem Android přejděte do aplikace Nastavení, klepněte na položku Účet a synchronizace, přidejte svůj účet Google a nakonec povolte možnost Synchronizace.

Dále v aplikaci Kalendář přejděte na Více a vyberte Účty, nyní Přidejte účet Google a potvrďte.

V novém zařízení se systémem Android spusťte aplikaci Kalendář a v kalendáři telefonu se systémem Android uvidíte všechny události ze starého telefonu se systémem Android.

Je to snadný způsob. Synchronizace kalendáře mezi dvěma telefony se systémem Android. Jediné, čeho se na základě svých zkušeností obávám, je to, že čekání na dokončení synchronizace trvá dlouho. Takže jsem přestal a přešel na další metodu, protože nemám trpělivost čekat.

Výměna zamykací obrazovky

Spouštěče jsou užitečné jen částečně, abyste mohli změnit svůj Android na iPhone. Jejich problém spočívá v tom, že nemohou změnit uzamčenou obrazovku. O to se starají samostatné aplikace. například OS8 Lock Screen. Spuštěním tohoto nástroje se dostanete do okna nastavení. Rozhraní je v angličtině, ale i bez větších znalostí je mnoho bodů jasných. Například je hned jasné, že aplikace umožňuje umístit na zamykací obrazovku libovolný obrázek, nastavit heslo a zadat libovolný text.

Co se týče vzhledu zamykací obrazovky, je podobný svému protějšku v systému iOS 8. funguje velmi rychle, zařízení odemknete během zlomku sekundy. K aplikaci fotoaparátu můžete přistupovat i bez odemykání. Aplikace zkrátka nenabízí nic neobvyklého, jen dělá smartphone trochu podobnější iPhonu.

Pokud chcete, aby vaše zamykací obrazovka vypadala jako novější verze systému iOS, podívejte se na Zamykací obrazovka I.O.S 12. Po instalaci bude váš Android vypadat jako nejnovější iPhone.

Alternativně Outlook

Ne vždy je možné získat e-mail konkurenta v systému iOS. Synchronizace tímto způsobem by například nebyla vhodná, pokud účet Google aktivně používáte, ukládáte do něj důležité informace a chcete jej pouze doplnit. V tomto případě se vyplatí nahradit Gmail aplikací Outlook. Přenos seznamu kontaktů se provádí podle pokynů:

 • V nastavení iPhonu najděte položku „Mail“.
 • Přidejte do něj účet.
 • V nabídce výběru stiskněte tlačítko com.
 • Zadejte své původní e-mailové údaje nebo se zaregistrujte od začátku.
 • Vyberte data, která chcete synchronizovat. se vám zobrazí několik možností, můžete zaškrtnout všechny nebo se zastavit pouze u položky „Kontakty“.
 • Stejný postup zopakujte v zařízení se systémem Android. Po synchronizaci se přenesou kontakty.
READ  Jak vypnout vyskakovací reklamy v telefonu Samsung. Když už jsme u toho

Tato možnost není oblíbená, protože umožňuje přenášet pouze omezené množství dat.

Přenos kontaktů přes počítač

Pokud máte po ruce počítač, můžete provést následující kroky. Nejprve je třeba synchronizovat iPhone s cloudovou službou iCloud. Pak v libovolném prohlížeči přejděte na oficiální adresu iCloudu.com. Postupujte podle pokynů:

 • Zadejte své údaje Apple ID;
 • pomocí klávesy CtrlA vyberte všechna čísla v sekci „Kontakty“;
 • Klikněte na ikonu ozubeného kola a na „Exportovat“;
 • Počkejte na stažení archivu ve formátu VCF;
 • Připojte zařízení se systémem Android k počítači a přeneste do něj soubor;
 • Ve smartphonu se systémem Android přejděte do aplikace Telefonní seznam, v její nabídce vyberte možnost Importovat a zadejte cestu k přenesenému archivu
 • vyberte místo, kam chcete soubory uložit (nejlépe do paměti telefonu).

Stejný pokyn lze použít i bez použití počítače. otevřete službu iCloud v mobilním prohlížeči. Po stažení najdete požadovaný archiv ve složce „Downloads“. Pokud přistupujete k proprietární cloudové službě společnosti Apple prostřednictvím prohlížeče, je nejlepší použít prohlížeč Safari, protože pouze v něm iCloud plně funguje.

Používání iTunes

Pokud nesynchronizujete iPhone prostřednictvím cloudové služby, můžete použít alternativní aplikaci. iTunes. V tomto případě je třeba připojit oba smartphony k počítači. Nejprve si však musíte stáhnout nástroj iTunes z oficiálních stránek společnosti Apple. Postupujte takto:

 • připojte iPhone k počítači pomocí kabelu USB;
 • Počkejte, až se ovladače automaticky nainstalují do zařízení;
 • Otevřete iTunes, automaticky rozpozná připojený smartphone (v některých případech se spustí po připojení zařízení);
 • Synchronizujte kontakty prostřednictvím nabídky správy zařízení;
 • Nyní se musíte přihlásit ke svému účtu Google a přenést údaje.

Jedná se o jeden z nejjednodušších a nejdostupnějších způsobů přenosu dat.

Nástroj Yandex. Přesunout“

Společnost Yandex přišla s mnoha užitečnými nástroji pro majitele chytrých telefonů. Jednou z užitečných služeb je „migrace“. Snadno se používá:

 • V části Mail v nastavení zařízení iOS přidejte účet Yandex.
 • Nainstalujte si aplikaci Yandex Disk a synchronizujte s ní své zařízení.
 • Nyní je třeba synchronizovat zařízení se systémem Android s cloudovým úložištěm.

Stejným způsobem můžete kontaktní list přenést i přes jiné cloudové úložiště. Dropbox, Google.

Aplikace Telefonní seznam

Téměř všechny telefony mají možnost ručního kopírování seznamu kontaktů. Zařízení Apple nejsou výjimkou. V jejich telefonním seznamu je možnost odesílat kontakty e-mailem nebo prostřednictvím SMS. Za tímto účelem je nutné:

Tato metoda je snadná pro ty, kteří potřebují selektivně přenést seznam kontaktů. To je vhodné, pokud používáte obě zařízení nezávisle, ale potřebujete jedno z telefonních čísel uložených v iPhonu. Nevýhodou této metody přenosu je, že nelze zkopírovat celý seznam kontaktů najednou.

Jaké aplikace třetích stran lze použít?

Pokud nechcete ztrácet čas synchronizací, registrací účtů a hledáním správné služby, měli byste používat aplikace třetích stran. Princip práce s nimi je co nejjednodušší. je třeba nainstalovat požadovaný program do původního smartphonu a poté přenést kontaktní list podle navrženého návodu. Níže popsané aplikace mají jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní a jsou ke stažení zdarma. Aplikace třetích stran používejte pouze v případě, že je ve smartphonu dostatek místa v interní paměti.

Zálohování mých kontaktů

První aplikací, která vám pomůže přenést data, je My Contacts Backup. Umožňuje rychlý přenos kontaktů z iPhonu do systému Android. Archiv kontaktních listů lze odeslat dvěma způsoby:

V prvním případě nezáleží na tom, kde se koncové zařízení nachází. soubor se seznamem telefonních čísel přijde poštou. V druhém případě musí být chytré telefony ve stejné síti, aby bylo možné otevřít odkaz na vzdálený server v prohlížeči koncového zařízení.

V obou případech se přenos kontaktního listu provádí podle standardních pokynů:

 • Nainstalujte software do iPhonu a dejte mu přístup k seznamu kontaktů.
 • Synchronizaci se vzdáleným serverem zahájíte stisknutím tlačítka Zálohovat. V tomto okamžiku aplikace kontakty archivuje a uloží je.
 • Zvolte vhodnou možnost přenosu dat. e-mail nebo Wi-Fi.
 • Získejte soubor v druhém zařízení a přeneste kontakty pomocí možnosti „Importovat“ v aplikaci Telefonní seznam.

Jak vybrat dodavatele pro vývoj aplikací a vyhnout se zklamání?

Výběr dodavatele pro vývoj aplikace je vždy rizikem. A pokud jste se s tímto odvětvím dosud nesetkali, bude pro vás rozhodování ještě těžší. Špatná volba může mít za následek ztrátu času a peněz i poškození pověsti: recenze neúspěšných aplikací se mohou stát virálními. Pokusíme se vám poradit, jaké kroky můžete podniknout, abyste se vyhnuli zklamání z výběru dodavatele nebo alespoň snížili jeho pravděpodobnost.

Vývoj mobilní aplikace pro tržiště

Od roku 2020 začala tržiště rychle získávat na popularitě. pandemicky se sféra online obchodování několikanásobně rozrostla a do roku 2024 se předpokládá, že tržby na tržištích vzrostou na 7 bilionů dolarů. Pokud tedy máte nápad na novou aplikaci, nyní je čas zaplnit mezeru. Vysvětlení nuancí vývoje.

READ  Jak deaktivovat zvuk klávesnice na Androidu

Vývoj firemních aplikací

S přesunem mnoha společností do vzdálených lokalit nabývají řešení podnikové mobility na významu. Pomáhají sjednotit zaměstnance, automatizovat rutinní úkoly, rychle zapojit nové specialisty a implementovat ty klíčové podnikové funkce, které nejsou v tradičních aplikacích dostupné.

Mobilní aplikace pro rozvoz jídla: vývojové funkce

roky 2020-2021 byly pro trh s doručováním jídla rokem intenzivního růstu. uživatelé si zvykli využívat doručovací služby a restauratéři dokázali využít situace a začlenit online doručování do své obchodní strategie. Může se zdát, že trh je již zaplněn velkými společnostmi, ale vždy máte možnost vytvořit něco jedinečného. V tomto článku vysvětlíme, jak vymyslet a vytvořit platformu pro doručování, a hlavně kde začít.

Přenos kontaktů, kalendáře a fotografií z iPhonu do Androidu pomocí Disku Google

Aplikace Disk Google je k dispozici pro Apple i Android a mimo jiné umožňuje snadno nahrávat kontakty, kalendář a fotografie do cloudu Google a poté je stáhnout do jiného zařízení.

Můžete to provést pomocí následujících jednoduchých kroků:

 • Nainstalujte si Disk Google z App Store do iPhonu a přihlaste se ke svému účtu Google (stejnému, který budete používat v systému Android). Pokud jste si tento účet ještě nevytvořili, vytvořte si ho v telefonu se systémem Android.).
 • V aplikaci Disk Google klepněte na tlačítko nabídky a poté na ikonu ozubeného kola.
 • V nastavení vyberte možnost „Zálohování“.
 • Zapněte položky, které chcete zkopírovat do služby Google (a poté do telefonu se systémem Android).
 • V dolní části klikněte na tlačítko „Spustit zálohování“.

Tím v podstatě proces přenosu končí: pokud se přihlásíte do zařízení se systémem Android stejným účtem, na který jste zálohovali, vše se automaticky synchronizuje a bude k dispozici k použití. Pokud chcete přenést i zakoupenou hudbu, dozvíte se o tom v poslední části pokynů.

Řešení 1 : Přenos poznámek z iPhonu do Androidu prostřednictvím synchronizace s Gmailem

Jako první jsem se pokusil přenést své poznámky z iPhonu do telefonu se systémem Android pomocí služby Google Sync, k čemuž potřebujete spolehlivé připojení k internetu. Pokud nevíte, jak to udělat, postupujte podle následujících kroků:

Krok 1. Na iPhonu přejděte do aplikace Nastavení, klepněte na Účty a hesla, pokud jste ještě nenastavili účet Gmail, použijte Přidat účet a nastavte jej.

Krok 2. Zapnutí možnosti Poznámky. Poté se vraťte na domovskou obrazovku a spusťte aplikaci Poznámky, vaše poznámky z iPhonu budou synchronizovány s Gmailem.

Krok 3. Když se přihlásíte ke stejnému účtu Google v zařízení se systémem Android, uvidíte všechny poznámky z iPhonu v kategorii Poznámky v Gmailu.

Připomínka: Některé z mých poznámek obsahují fotografie a možná i ty vaše. Synchronizace se službou Gmail bohužel omezuje velikost poznámky na 750 MB. Z tohoto důvodu nebudete moci kopírovat obrázky při přenosu poznámky z iPhonu do systému Android.

Disk Google na pomoc

Společnost Google nedávno aktualizovala svou aplikaci Disk pro iOS a nyní můžete zálohy iPhonu nahrávat do cloudu bez zbytečné byrokracie. Není tedy třeba synchronizovat fotografie a videa s aplikací Fotky Google, kontakty s aplikací Kontakty Google a události v kalendáři s aplikací Kalendář Google. Od této chvíle bude celý proces automatický.

V tomto článku se dozvíte, jak přejít z iPhonu na Android:

 • Přesun kontaktů
 • Přesun kalendáře
 • Přesun videí a fotografií z iPhonu do Androidu
 • Přesunout e-mail. Knihy a časopisy z iPhonu do Androidu

Nejdřív ale zjistíme, jestli byste měli přejít z iPhonu na Android? To má svá úskalí, o kterých jste možná nevěděli.

Přenos kontaktů, videí, obrázků a událostí kalendáře z iPhonu do Androidu

Stáhněte si do iPhonu aplikaci Disk Google, spusťte ji a přihlaste se ke svému účtu (nebo si ho vytvořte, pokud ho nemáte). Pokud je aplikace již nainstalována, je třeba ji aktualizovat na nejnovější verzi.

Všimněte si, že mluvíme o přenosu videí pořízených fotoaparátem, nikoli zakoupených videí (těmi se budeme také zabývat za chvíli).

 • Stiskněte tři vodorovné čáry a v zobrazené nabídce vyberte možnost Nastavení
 • Klikněte na možnost „Zálohování“
 • Vyberte ze seznamu požadované položky
 • Klikněte na tlačítko „Spustit zálohování

Protože tento proces může trvat několik hodin, je třeba připojit telefon k nabíječce a k síti Wi-Fi.

Pokud chcete zálohovat fotografie a videa bez ztráty kvality, pořiďte si dostatek úložného prostoru na Disku Google. Poznámka: možnost ukládání „Vysoká kvalita“ umožní ukládat neomezený počet fotografií a videí, ale velikost souboru se sníží.

Přenos videí

Nezapomeňte, že systém Android je kompatibilní s mnoha videoslužbami, včetně Google Play Movies & TV, Netflix a Amazon Prime Video.

Přenos dat ze systému Android do iPhonu

Přenos do iOS

Pro úspěšný přenos souborů z Androidu do iOS 11 pomocí aplikace Přenos do iOS musí být splněny následující podmínky:

 • Na iPhonu by měl běžet systém iOS 11 a na Androidu alespoň 4.0;
 • Všechny aplikace ovlivňující modul Wi-Fi by měly být zastaveny nebo zcela odstraněny;
 • Na iPhonu musí být dostatek volného místa pro nová data;
 • Baterie v zařízeních musí být plně nabité;
 • Kopírování může přerušit i telefonní hovor, proto je u chytrých telefonů nejlepší dočasně zakázat příchozí hovory aktivací režimu Air.
READ  Jaké barvy iPhone 11 pro

Stáhněte a nainstalujte aplikaci a spusťte ji. klepněte na tlačítko Pokračovat, přečtěte si podmínky a souhlaste s nimi.

Při nastavování iOS 11 na iPhonu nebo iPadu jako nového zařízení se zastavte v kroku „aplikace a data“ a vyberte možnost „Přesunout data z Androidu„.

V okně „Najít kód“ klikněte na „Další“, čímž aktivujete synchronizaci mobilního zařízení. Můžete přenášet kontakty, zprávy, fotografie, videa, záložky, účty Google a záznamy v kalendáři. Tyto údaje se mohou lišit v závislosti na zařízení se systémem Android.

Po dokončení procesu přenosu dat můžete pokračovat v nastavení iPhonu nebo iPadu.

Tato aplikace, kterou vydala společnost Apple, je nejjednodušší způsob, jak přenášet většinu souborů. Doporučuje se pro uživatele s telefonními daty.

Úložiště Google Cloud

Kontakty, poznámky, kalendáře a další důležité informace můžete v iPhonu 8 synchronizovat pomocí Google. To se provádí v následujících krocích.

Otevřete nastavení, vyberte Účty a Google. Dále klepněte na Synchronizovat kontakty. Poté přeneseme všechna data z vašeho telefonu se systémem Android do služby Google Cloud.

Poté dojde k extrakci z úložiště Google Cloud v zařízení iPhone. Otevřete nastavení na iPhonu a přejděte do sekce Pošta, Adresy, Kalendáře. Zde klepněte na položku Přidat účet a na účet CardDAV. Zadejte svůj server, uživatele a heslo. A nakonec klepněte na tlačítko Pokračovat, přenos seznamu dat je dokončen. Všechny informace z telefonu se systémem Android jsou nyní i v iPhonu 8.

Tato metoda se provádí bez počítače, pouze v telefonu a nevyžaduje pozdější uložení do jednoho nebo více zařízení.

Prostřednictvím iTunes

Kromě výše uvedené metody můžete soubory ze systému Android do iPhonu 7 přenést pomocí iTunes.

Nejprve je třeba připojit systém Android k počítači a zkopírovat veškerou hudbu, obrázky a videa, která chcete. Poté musíte přepnout iPhone do počítače a spustit iTunes. Chcete-li přesunout hudbu, přejděte na kartu Hudba, zaškrtněte příslušné položky a zadejte cestu k adresáři, kde jsou soubory uloženy. a klikněte na tlačítko „Použít“, čímž aktivujete postup kopírování.

iTunes umí rychle přenést poznámky, kontakty, hudbu, videa a fotografie do nového iPhonu. Výhodou je, že iTunes je zdarma. V počítači však musíte mít nainstalovanou aplikaci iTunes.

Jak importovat data ze zařízení iPhone do systému Android

Někdy potřebujete přenést data z iPhonu do Androidu, zde je 5 způsobů, které vám pomohou při přenosu z iOS do Androidu.

Přenos kontaktů z iPhonu do Androidu přes iTunes

Soubory, jako jsou kontakty, fotografie, e-maily, čísla přípojek nebo poznámky, můžete z iPhonu do Androidu přenášet zdarma pomocí iTunes.

Spusťte iTunes, připojte smartphone Apple k počítači pomocí kabelu.

Poté klikněte na tlačítko „Info“ a zaškrtněte možnost „synchronizovat kontakty“, z rozevíracího seznamu vyberte „Kontakty Google“.

Musíte přejít na Google a počkat na synchronizaci kontaktů iPhonu.

Přenos dat z iPhonu do Androidu pomocí iCareFone

K přenosu dat do počítače můžete použít nástroje Tenorshare iCareFone.

Poté připojte telefon Andriod k počítači pomocí kabelu USB a přeneste data z počítače do telefonu Andriod. Pomocí tohoto úžasného nástroje můžete také snadno odstranit nepotřebné soubory a zrychlit zařízení, spravovat kontakty, fotografie, videa, hudbu, aplikace, vytvářet zálohy a obnovit zařízení iOS v případě ztráty dat atd.д.

Import dat aplikace WhatsApp z iPhonu do Androidu přes iCloud

Po výměně starého iPhonu je třeba jej zálohovat. iCloud vám umožní importovat konverzace WhatsApp do smartphonu nebo tabletu se systémem Android bez ztráty dat.

A nyní by měl spustit své nové zařízení, bude ukládat veškerou korespondenci WhatsApp a historii chatu.

Export dat z iPhonu do Androidu přes Gmail

Chcete-li exportovat data z iPhonu 7 do smartphonu se systémem Android prostřednictvím služby Google, musíte se přihlásit ke svému účtu Gmail a synchronizovat informace.

Přejděte do nastavení a v části „Pošta, adresy, kalendáře“ vyberte možnost „Přidat účet“.

Zadejte údaje o účtu Google a stiskněte tlačítko. Zadejte požadované položky, které mají být synchronizovány. Informace budou přeneseny do vašeho zařízení.

Přenos poznámek z iPhonu do Androidu pomocí aplikace yandex

Existuje také jedna možnost. Služba Yandex.Stěhování“, je doplňkem ke cloudovému úložišti Disk. Může zkopírovat data z iPhonu, iPadu, iPodu do cloudové služby a nahrát je z cloudu do systému Android, obě zařízení tímto způsobem sdílejí soubory.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS