Jak mohu odeslat video z iPhonu do počítače?

Přenos souborů z externího úložiště iPhonu může být složitý, protože společnost Apple je známá tím, že si velmi dobře hlídá bezpečnost systémových dat ve svých kapesních počítačích. Na rozdíl od chytrých telefonů se systémem Android, které lze skutečně používat jako vyměnitelná média, vyžaduje přenos souborů, například videí, na iPhonech instalaci dalšího softwaru.

Všechny způsoby přenosu videosouboru z iPhonu do počítače se systémem Windows lze rozdělit do dvou skupin:

Každá skupina metod zahrnuje několik možností, které se liší způsobem přenosu, takže bude rozumné přezkoumat všechny možné způsoby přenosu video souboru z iPhone do počítače se systémem Windows samostatně.

Prostřednictvím iTunes

Nejběžnějším oficiálním způsobem přenosu souborů z iPhonu do osobního počítače je použití softwaru iTunes. Jedná se o specializovanou službu pro práci s nastavením a funkcemi smartphonu Apple na počítači.

K přenosu videosouboru musíte používat pouze nejnovější verzi softwaru, jinak by technické závady mohly ovlivnit integritu souboru nebo kapesního zařízení při přenosu videa do počítače.

Pokud uživatel používá službu iTunes poprvé, je nutné provést registraci. Budete potřebovat „Apple ID“.

Pokyny pro přenos videa do počítače prostřednictvím iTunes:

 • Připojení iPhonu k počítači pomocí kabelu USB.
 • Synchronizujte svůj miniaplikační přístroj s iTunes (vyberte si z nabízených režimů synchronizace a stiskněte tlačítko „Použít“).
 • Na levé straně obrazovky v části „Nastavení“ najděte položku „Video“.
 • Klikněte na kartu „Synchronizovat filmy“.
 • Vyberte složku, která vás zajímá.
 • Počkejte na dokončení procesu.

Po dokončení synchronizace se vybrané video soubory objeví na pevném disku počítače.

Přes iCloud

iCloud. služba digitálního cloudového úložiště společnosti Apple. Všechny soubory, včetně videí, které byly vytvořeny v chytrém telefonu uživatele, jsou odeslány na sdílený účet všech zařízení se stránkami stejného vlastníka. Lze je také přenášet mezi těmito zařízeními.

Při přenosu videosouboru přes iCloud můžete použít buď plnohodnotný software nainstalovaný v počítači, nebo oficiální webovou stránku služby.

obrázek

Při použití této metody je nutné, aby byl iPhone připojen k danému cloudovému úložišti. V opačném případě smartphone nepřenese data pro ukládání do sdíleného účtu, což znamená, že uživatel nebude moci stáhnout video, které ho zajímá.

Chcete-li stáhnout videosoubor z iCloudu, musíte

 • Otevřete službu prostřednictvím aplikace nebo oficiální webové stránky a přejděte na účet.
 • Vstupte do nabídky „Fotografie“.
 • Vyhledejte požadovaný soubor videa.
 • Vyberte požadovaný soubor a stiskněte ikonu stahování (obláček se šipkou dolů).

Vybraný soubor videa se stáhne do složky „Downloads“.

Prostřednictvím Průzkumníka Windows

S přenosem video souborů z iPhonu do počítače se systémem Windows může pomoci také obvyklý Průzkumník Windows.

Aby mohl uživatel použít danou metodu přenosu, musí mít v počítači nainstalované iTunes. Ačkoli tento software nebude v této metodě použit, je nezbytný pro synchronizaci smartphonu s počítačem. Bez tohoto procesu iPhone neumožní Průzkumníkovi Windows přístup k němu.

Pokyny k přenosu videosouborů pomocí Průzkumníka Windows:

 • Připojení iPhonu k počítači pomocí kabelu USB.
 • Kapesní miniaplikace by měla zobrazit vyskakovací okno s dotazem, zda jí lze důvěřovat v počítači,
 • Klikněte na kartu „Trust this computer“.
 • V počítači otevřete složku „Počítač“ (nebo „Můj počítač“ v závislosti na verzi systému Windows).
 • Vyhledejte externí zařízení „iPhone“ a otevřete jej.
 • Otevřete složku „Interní úložiště“.
 • Dále přejděte na „DCIM“ a poté na „100APPLE“.
 • Najděte požadovaný soubor videa a zkopírujte jej do osobního počítače.

Tímto způsobem se vyhnete zbytečným krokům v iTunes.

READ  Jak přenášet hudbu do iPhonu přes Bluetooth. Jak odeslat soubor z iPhonu do počítače?

Používání cloudového úložiště

Kromě oficiální služby cloudového úložiště iCloud společnosti Apple mohou uživatelé využívat i služby třetích stran, které poskytují podobné služby. Zde je malý seznam takového softwaru:

Věnujte pozornost skutečnosti, že některé služby mají omezené množství informací, které může uživatel na svůj účet nahrát. Některé služby jsou zpoplatněny. Uživatel musí být opatrný, aby neutratil příliš mnoho peněz.

Způsob přenosu prostřednictvím cloudového úložiště je velmi jednoduchý, vyžaduje:

 • Vytvoření účtu u vybrané služby.
 • Nahrání souboru videa do cloudového úložiště ze smartphonu.
 • Přihlášení k serveru na osobním počítači.
 • Vyberte požadovaný soubor a stáhněte jej.

Uživatel může také povolit synchronizaci se službou cloudového úložiště iPhone, aby nemusel pokaždé nahrávat soubor videa na server.

Přes adaptér paměťové karty

Vývojáři společnosti Apple již dávno upustili od používání vyměnitelných karet flash pro své přenosné gadgety, takže paměť mobilních zařízení najednou pro potřebné množství informací pro uživatele. Není tedy možné pomocí nich přenášet videosoubory.

Existují však specializované externí flash disky pro iPhone. Tato zařízení fungují pomocí adaptérů, které pomáhají smartphonu vidět připojený externí disk. Pomocí takového zařízení můžete přenášet videosoubory.

Způsob kopírování fotografií z iPhonu do počítače

iTunes je program vyvinutý společností Apple, který umožňuje přehrávat a organizovat hudbu, filmy, fotografie atd.д. Hlavní funkce softwaru. Synchronizují se s vaším zařízením, nahrávají mediální soubory a zálohují všechny vaše informace. Pro přenos fotografií z iPhonu do počítače doporučujeme provést následující kroky:

Poté musíme zařízení synchronizovat s počítačem. K tomu je třeba nastavit synchronizaci. Nejprve spusťte iTunes a klikněte na ikonu smartphonu.

Počkejte na dokončení procesu synchronizace.

To lze provést prostřednictvím sítě Wi-Fi nebo kabelové sítě.

Před přenosem fotografií do počítače pomocí iTunes je nutné provést synchronizaci přes Wi-Fi.

 • Přejít na zařízení.
 • Vyberte svůj iPhone.
 • Přejděte do Nastavení
 • Zaškrtněte políčko vedle možnosti „Synchronizovat tento iPhone přes Wi-Fi“.
 • V nabídce přejděte do části „Obecné“, zaškrtněte políčko „Synchronizovat iTunes přes Wi-Fi“. Poté se bude zařízení pokaždé automaticky synchronizovat s počítačem pomocí Wi-Fi.

Program iMobie AnyTrans

iMobie AnyTrans je skvělá náhrada za iTunes. Kromě toho, že dokáže plnit všechny stejné funkce, je mnohem pohodlnější, jednodušší na používání a spolehlivější. Kromě standardních synchronizačních funkcí obsahuje aplikace AnyTrans také správce souborů, správce aplikací a další užitečné a praktické funkce.

Přestože společnost Apple aplikaci iTunes maximálně zjednodušila, AnyTrans je jednodušší a snadnější na používání. Jakmile je zařízení Mac nebo iPhone připojeno k počítači, na obrazovce počítače se zobrazí animace a seznam možností.

Proces synchronizace s aplikací AnyTrans je stejný jako v iTunes. Aplikace však pomáhá vyhnout se duplicitním souborům při jejich přenosu z PC do iPhonu nebo Macu a synchronizovat lze pouze některé soubory a dokumenty. Kromě toho AnyTrans umožňuje snadnou synchronizaci dvou zařízení se systémem iOS mezi sebou. Pokud máte v počítači iTunes a potřebujete přejít na aplikaci AnyTrans, můžete své soubory snadno připojit k nové aplikaci a zároveň získat přístup k uloženým zálohám a knihovnám.

Přenos souborů pomocí iTunes

Po stažení do počítače se automaticky otevře po připojení iPhonu k počítači.

Aplikace iTunes není zkonstruována pro přenos fotografií. Samozřejmě ji můžete použít k tomuto účelu.

Po synchronizaci obou zařízení se v pracovním okně aplikace zobrazí data telefonu. Uživatel vybere požadovanou fotografii (jednu nebo více).

Po stažení vybraných souborů budete vyzváni k odstranění zkopírovaných dat z telefonu.

Fotografie můžete třídit podle data, alba nebo způsobu nahrání (sociální sítě, internet atd.).д.).

Kromě jednoduchého stahování souborů umožňuje iTunes uživateli spravovat data telefonu prostřednictvím počítače. Pomocí tohoto programu lze stahovat aktualizace doplňků stažených z internetu.

Přenos fotografií z počítače do zařízení iOS

Přenos fotografií a videí z počítače do iPhonu, iPadu nebo iPodu touch lze provést několika způsoby:

 • K bezpečnému ukládání a synchronizaci fotografií ve všech zařízeních používejte iCloud Photos a Photos pro macOS nebo iCloud pro Windows.
 • Pomocí AirDrop můžete bezdrátově posílat fotky a videa z Macu do zařízení se systémem iOS. Odesílání více položek je rychlé a snadné, ale dostupné pouze na počítačích Mac. Když pošlete fotografie a videa do zařízení iOS pomocí AirDrop, zobrazí se v aplikaci Fotky ve vašem zařízení.
 • Ruční synchronizace fotografií pomocí iTunes. Při každé synchronizaci zařízení iOS pomocí iTunes se fotografie a videa v zařízení iOS aktualizují tak, aby odpovídaly albům v počítači.
READ  Jak stáhnout kontakty do iPhonu. Jak přenést kontakty přímo ze SIM karty do iPhonu

Jak přenést iPhone do počítače v systému Windows

Drtivá většina lidí na planetě používá na svém počítači systém Windows. Na rozdíl od systému MacOS nemá nic společného se samotným iPhonem. Postup přenosu souborů se tak často zdá být složitý.

Existuje však řada způsobů, jak bezproblémově přenášet soubory z iPhonu do počítače se systémem Windows. Napočítali jsme 10 takových metod, které budou popsány níže.

Prostřednictvím iTunes

To je hlavní možnost, kterou je třeba zvážit jako první. Společnost Apple sama doporučuje používat iTunes pro výměnu dat.

iTunes byl původně navržen jako přehrávač médií. Od té doby se však vyvinul v jeden z mála nástrojů pro připojení iPhonu k počítači se systémem Windows.

Chcete-li použít tuto metodu přenosu, musíte si do počítače stáhnout aplikaci iTunes. je ke stažení zdarma. A díky globální distribuci společnosti Apple bude software k dispozici v ruštině.

Před stažením iTunes se ujistěte, že máte v počítači nainstalovaný systém Windows 7 nebo novější.

Po stažení požadované distribuce je nutné otevřít soubor exe, aby bylo možné spustit instalaci. Po dokončení procesu je třeba provést několik kroků podle jednoduchých pokynů k přenosu souborů:

 • Připojení iPhonu k počítači pomocí kabelu Lightning-USB.
 • Potvrzení důvěry v počítač.
 • Spuštění iTunes.
 • Aktivace připojení.
 • Výběr typu souborů k přenosu. Např. fotografie.
 • Po předchozím výběru složky pro nahrání dat klikněte na tlačítko „Synchronizovat“.
 • Klikněte na tlačítko „Hotovo“.

Po provedení výše uvedených manipulací se soubory objeví v zadané složce. Tento způsob přenosu samozřejmě není nejpohodlnější, pokud jde o přenos několika skladeb nebo videí. Ale to jsou omezení společnosti Apple.

Pokud chcete přenést data do počítače pro účely zálohování, můžete zálohování potvrdit v části „zálohy“ v iTunes.

Jen nezapomeňte jako místo pro uložení zadat „Tento počítač“ místo „iCloud“. V opačném případě budou soubory nahrány do cloudu.

Přes iCloud

Někteří majitelé iPhonů si pletou iTunes a iCloud. Jedná se o dva zcela odlišné nástroje, které však dokáží stejně dobře přenášet soubory z iPhonu do počítače. Až na to, že iTunes je přímá synchronizace a iCloud je cloudové úložiště.

Chcete-li tímto způsobem přenášet soubory, musíte mít iPhone synchronizovaný s iCloudem. Můžete to provést v příslušné položce nastavení mobilního zařízení.

Můžete vybrat nejen fotografie/videa, ale také další osobní údaje, jako jsou kontakty, poznámky, upomínky a záložky prohlížeče Safari.

Ve výchozím nastavení je na iCloudu k dispozici 5 GB volného místa. Pro větší úložiště je nutné si předplatit 50 GB (59 p/měsíc), 200 GB (149 p/měsíc) nebo 2 Tb (599 p/měsíc).

Soubory z iPhonu můžete do počítače přenášet také pomocí služby iCloud Drive. Začněte instalací aplikace a přihlášením pomocí svého Apple ID.

V softwaru zaškrtněte políčko „iCloud Drive“ a stiskněte tlačítko „Apply“. Poté se všechny soubory z cloudu zobrazí v samostatné položce nabídky počítače.

Všimněte si, že fotografie jsou na samostatné kartě. I ty se však zobrazí na iCloud Drive, pokud kliknete na příslušnou položku nabídky.

Použití Průzkumníka Windows

Průzkumník operačního systému počítače je hlavním prostředkem interakce mezi počítačem a chytrým telefonem, který používají majitelé systému Android. iPhone je složitější, ale soubory můžete přenášet i tímto způsobem.

Nejprve však majitel iPhonu musí do počítače nainstalovat iTunes, i když je nebude používat. Poté je třeba iPhone připojit k počítači. Po splnění požadavků na počáteční nastavení lze soubory bez problémů přenášet:

V závislosti na množství přenášených informací může proces trvat několik minut až hodinu. Na rychlost má vliv také hardware počítače.

READ  Jak zakázat noční režim na iPhonu. Jak funguje noční režim na iPhonu

Používání cloudového úložiště

iCloud není jediná služba cloudového úložiště dostupná majitelům iPhonu. Do svého mobilního zařízení si můžete stáhnout aplikaci naprosto libovolné služby.

Jako příklad uveďme společnost Yandex. Disk. S cloudem můžete komunikovat pomocí samostatné aplikace i standardního prohlížeče. Chcete-li přenášet soubory, musíte mít účet na Yandexu a autorizovat se v systému „Disk“.

Chcete-li nahrát informace do cloudu, musíte zadat Yandex. Otevřete část „Soubory“ na jednotce a klikněte na „“. Soubory můžete přidat nebo vytvořit složku pro jejich uložení.

Odesílání dat je ještě snazší, pokud si do telefonu stáhnete aplikaci služby. Poté se v nastavení mobilního zařízení objeví tlačítko synchronizace. Všechny fotografie se vyplní automaticky.

Po stažení souborů jakýmkoli vhodným způsobem se musíte přihlásit ke svému účtu v prohlížeči počítače. Všechny nahrané informace se zobrazí v dříve vytvořených složkách. Pro stahování je třeba stisknout tlačítko se šipkou.

Jak přenést fotografie z počítače do iPhonu nebo iPadu pomocí iTunes

Otevřít iTunes. Pokud není nainstalována, stáhněte si nejnovější verzi z oficiálních stránek společnosti Apple.

Připojte iPhone nebo iPad k počítači pomocí kabelu USB.

Vyberte zařízení, které se zobrazí na horním panelu.

Vyberte nabídku „Fotografie“.

Klepněte na políčko vedle položky „Synchronizovat fotografie z“.

Vpravo od tohoto tlačítka je tlačítko s nápisem „Obrázky“. Klepněte na něj a vyberte možnost „Vybrat složku

Přejděte do složky s požadovanými obrázky v iPhonu nebo iPadu.

Klikněte na tlačítko „Použít“ v pravém dolním rohu a počkejte na dokončení synchronizace.

Přenos souborů iPhone do počítače pomocí iTunes

Společnost Apple poskytuje uživatelům zařízení iOS službu iTunes pro správu dat zařízení iOS. Pokud používáte iPhone, pravděpodobně víte o iTunes. iTunes vám pomáhají přidávat hudbu, videa, aplikace a kontakty do zařízení iOS a pomocí iTunes můžete zálohovat data/soubory z iPhonu do počítače. iTunes je k dispozici i pro uživatele Macu. iTunes umí zálohovat mobilní data do počítače, ale problémem je možnost ztráty dat z iPhonu. iTunes používá metodu synchronizace pro přidávání nebo odebírání dat do iPhonu a vždy nahradí stará data novými. Další věc je, že při zálohování dat pomocí iTunes nelze získat správné informace id3 hudebních souborů. Místo iTunes tedy můžete použít MobileTrans. Záloha.

Způsoby přenosu fotografií z iPhonu přes internet

Používání cloudových služeb k přenosu fotografií a videí z iPhonu do jiných zařízení, počítačů Mac a Windows je velmi pohodlné a snadné:

 • Vlastní synchronizace iCloud Fotky Apple: Stačí v nastavení Apple ID v telefonu zapnout iCloud, aby je aplikace Fotky automaticky odesílala. K těmto fotografiím můžete přistupovat na Macu ve Finderu, v prohlížeči nebo z počítače se systémem Windows (poslední možnosti najdete v části Jak přistupovat k iCloudu z počítače).
 • Vzhledem k tomu, že iCloud neposkytuje mnoho místa zdarma a já mám 1 TB v OneDrive a tato služba je integrována ve Windows 10, používám ji: nainstalujte aplikaci OneDrive na můj iPhone, povolte automatickou synchronizaci a vaše fotografie jsou vždy k dispozici online nebo v počítači se stejným účtem OneDrive.
 • Pokud jste již dříve používali systém Android a aplikaci Google Photo, můžete si tuto aplikaci nainstalovat i do iPhonu a ona vám nahraje pořízené fotografie a videa na váš účet Google v původní kvalitě v rámci omezeného limitu úložiště nebo v mírně komprimované podobě, ale bez limitu úložiště.

Pokud dáváte přednost jiné službě cloudového úložiště, pravděpodobně bude mít také aplikaci pro iOS s možností automatického přenosu fotografií do cloudu pro pozdější přístup z počítače nebo jiných zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS