Jak vysypat hudbu z počítače do iPhonu

Uživatelé, kteří si iPhone koupili poprvé, se často setkávají s problémy při pokusu o zkopírování čehokoli z počítače do smartphonu. Hudba je častým problémem. Pokud jste se také ocitli v podobné situaci, měl by vám pomoci tento článek. Zde se budeme zabývat dvěma způsoby stahování hudby z počítače do iPhonu.

První z nich je hlavní, který využívá software iTunes a který používá většina majitelů iPhonu. Druhým způsobem je alternativa. K použití této metody potřebujete software iTools, který vytvořili čínští vývojáři.

První krok: Příprava

Hudbu můžete do iTunes přesunout dvěma způsoby: vložením a vyhledáním v počítači nebo jednoduchým přetažením hudby do iTunes. Projděme si jednotlivé z nich.

 • V prvním případě najděte v okně nástroje oblast „Soubor“, najeďte na ni myší a vyberte možnost „Přidat soubor do knihovny médií“. Otevřete požadovanou hudební složku a přidejte skladby, pak počkejte, až se import dokončí. Stejným způsobem lze také přidat více složek zvukových stop.

Import hudby z počítače do iTunes. metoda 1

 • V druhém případě stačí otevřít složku s hudebními skladbami a buď přesunout jednotlivé soubory (stisknutím klávesy Ctrl a levého tlačítka myši), nebo vybrat všechny (současným stisknutím klávesy CtrlA). Poté přetáhněte vybrané zvukové soubory do okna iTunes.

Jak rychle uložit hudbu do iPhonu pomocí iTunes

Ihned poté se vybraná hudba zkopíruje do zařízení. Cizí data se přestanou synchronizovat, čímž se doba stahování skladeb o dost zkrátí.

Tato možnost je mnohem jednodušší, pokud jste telefon nebo tablet synchronizovali s iTunes prostřednictvím Wi-Fi. Ano, přenosová rychlost sice není vysoká, ale stahování nové hudby bez připojení po drátě je mnohem zábavnější, že??

Jak přidat hudbu do iPhonu pomocí iTunes

Při prvním seznámení s iPhonem má mnoho uživatelů potíže s prováděním některých operací. Ne každý například dokáže zjistit, jak přidat hudbu z počítače do iPhonu pomocí iTunes. Zejména pokud již dříve používali chytré telefony se systémem Android a přidávali hudbu prostým kopírováním souborů.

Pokud se s těmito potížemi potýkáte i vy, měl by vám pomoci tento článek. Zde si krok za krokem projdeme proces přidávání hudby do iPhonu prostřednictvím iTunes.

READ  Odemknutí telefonu pomocí účtu Google. Odemknutí hovorem

Spusťte iTunes a přejděte do sekce Moje hudba.

Pokud chcete do iPhonu přidat hudbu z počítače, musíte nejprve nainstalovat iTunes. Stáhněte si iTunes do počítače (odkaz ke stažení) a nainstalujte jej. Pak spusťte iTunes a přejděte přímo do sekce Moje hudba.

Pokud jste dříve žádnou hudbu nepřidali, nebudete mít v části „Moje hudba“ uloženou žádnou hudbu. To je normální a mělo by to tak být.

Přidání hudby do knihovny iTunes.

Dalším krokem je otevření nabídky Soubor pro přidání souboru do hudební knihovny (pro přidání pouze jedné skladby) nebo nabídky Soubor pro přidání složky do hudební knihovny (pro přidání celé hudební složky najednou).

Pokud vyberete složku s mnoha skladbami, otevře se okno „Přidávání souborů“, které vám ukáže, jak přidat soubory do knihovny iTunes.

Než přejdete kdalšímu kroku, počkejte, dokud nebudou do knihovny iTunes přidány všechny položky.

Synchronizace knihovny iTunes s iPhonem.

Po přidání požadované hudby do knihovny iTunes ji můžete synchronizovat s iPhonem. Chcete-li to provést, musíte připojit iPhone k počítači pomocí kabelu a kliknout na ikonu iPhone v levém horním rohu iTunes. Tím se dostanete z knihovny iTunes do nastavení iPhonu.

Kliknutím na ikonu iPhonu v levé části okna iTunes se zobrazí obrázek vašeho zařízení a pod ním nabídka nastavení. V této nabídce vyberte sekci „Hudba“, aktivujte funkci „Synchronizovat hudbu“ a potvrďte akci kliknutím na tlačítko „Hotovo“ v dolní části okna. Pokud se chcete vyhnout načítání veškeré hudby z knihovny iTunes do iPhonu, můžete povolit možnost Oblíbené, interpreti, alba a žánry. V tomto okně můžete vybrat, které skladby se mají do iPhonu stáhnout a které ne.

Po stisknutí tlačítka „Hotovo“ se zobrazí další okno s žádostí o potvrzení. Zde stačí kliknout na tlačítko „Apply“.

Po dokončení synchronizace se hudba přidaná do knihovny iTunes objeví v paměti iPhonu.

Jak upravit seznam skladeb v iTunes a zda jej můžete odstranit

Po vytvoření se seznamy skladeb zobrazí v nabídce vlevo. Pokud chcete změnit složení stávajících výběrů, klikněte na seznam pravým tlačítkem myši:

Upravovat lze jak jednoduché, tak inteligentní seznamy skladeb

Nyní můžete přidávat a odstraňovat skladby.

Pokud chcete seznam skladeb vymazat, vyberte jej a stiskněte klávesu Delete. Můžete také kliknout pravým tlačítkem myši a najít položku „Odstranit“.

Odstranění stávajících nebo nově vytvořených seznamů skladeb, pokud je nepotřebujete

Proces vysazení písně

Nahrávání hudby do iPhonu přes iTunes je poměrně jednoduché, ale proces trvá dlouho kvůli stahování a jeho rozložení. Požadovaný soubor je třeba nejprve přenést do knihovny a poté synchronizovat se smartphonem. Níže jsou uvedeny pokyny, které vám pomohou lépe pochopit, jak správně postupovat:

 • Spusťte iTunes v počítači tak, že se nejprve přihlásíte ke svému Apple ID.
 • Nyní přidejte skladby do knihovny aplikace. Klikněte na tlačítko „Přidat soubor do knihovny médií“ a vyberte příslušné skladby z libovolné složky v počítači. Automaticky zahájí stahování a vytvoří seznam skladeb.
 • Volitelně můžete změnit údaje o skladbě nebo přidat vlastní obálku, aby byla hudba esteticky příjemná a přitažlivá pro posluchače. Chcete-li skladbu upravit, klepněte na ni a vyberte možnost „Podrobnosti“.
 • Připojení iPhonu k počítači prostřednictvím Wi-Fi nebo přímého kabelového připojení.
 • Po připojení přejděte na kartu Hudba a synchronizujte skladby do paměti telefonu podle obrázku.
READ  Najděte iPhone přes iCloud z Androidu

Jak vidíte, přidávání skladeb do iPhonu není nic složitého. Jakmile si na tento systém zvyknete, bude docela praktický. Přidávání metadat a volné úpravy informací usnadňují život.

Přenos hudby přes iTunes

Tato možnost je považována za nejrychlejší způsob přenosu hudby do iPhonu z počítače. Pokud nemáte v počítači nainstalované iTunes, musíte si je nainstalovat z webových stránek společnosti Apple

Po instalaci prezentovaného nástroje je třeba provést následující kroky:

 • Připojte mobilní zařízení k počítači a na obrazovce se zobrazí nápis „Trust this computer“, odpovězte kladně;
 • Pak otevřete nástroj. Pokud vás systém vyzve k aktualizaci, klikněte na příslušné tlačítko a restartujte počítač;
 • Nyní musíte kliknout na ikonu iPhonu a vybrat model iPhonu. Systém vás pak automaticky přesune na stránku iPhone;
 • Klikněte na tlačítko „Soubor“, které se nachází v levém horním rohu stránky. Otevře se nová nabídka a je třeba kliknout na „Přidat do knihovny“;
 • Vyberte složku s přidanou hudbou a stiskněte tlačítko „Vybrat složku“. Tím zahájíte proces importu nových hudebních souborů do knihovny mobilního zařízení;
 • Nakonec je třeba otevřít sekci „Hudba“ a zaškrtnout políčko vedle položky „Synchronizovat hudbu“ a také vedle položky „Všechny hudební knihovny“. Poté klikněte na tlačítko „Použít“.

Je třeba poznamenat, že předložená metoda má jak nevýhody, tak výhody.

Přenos hudby pomocí nástroje iTools

Kromě výše uvedené metody existují i další alternativní způsoby přenosu hudby z počítače do iPhonu. Můžete například použít nástroje iTools. Tento program není oficiální, je vyvinut čínskými programátory. Z toho vyplývají výhody i nevýhody. Na jednu stranu je iTools mnohem jednodušší než iTunes, ale na druhou stranu má problémy s kompatibilitou a někdy prostě odmítá fungovat.

Nástroje iTools si můžete stáhnout na adrese pro.itools.cn nebo na fóru 4PDA. Tam také můžete získat další informace o tomto programu.

READ  Jak zjistit, zda byl váš iPhone opraven. Jaký je rozdíl mezi renovovaným a repasovaným iPhonem

Chcete-li přenést hudbu z počítače do iPhonu pomocí nástroje iTools, musíte připojit iPhone, spustit nástroj iTools a přejít na kartu „Hudba“. Zde klikněte na „Importovat“ a vyberte požadovanou hudbu.

Jak odstranit hudbu z iPhonu?

Existují nejméně čtyři způsoby, jak odstranit hudbu z iPhonu, přičemž záleží na tom, jak radikální přístup zvolíte:

Odstranění jedné skladby z iPhonu

 • Metoda je jednoduchá. není potřeba žádný počítač ani další nástroje.
 • Postup: Otevřete integrovanou aplikaci Hudba.
 • Najděte únavnou skladbu a klepněte na její název.
 • V zobrazené nabídce vyhledejte položku „Odebrat z knihovny médií“.

Odstranění veškeré hudby z iPhonu

Tato metoda je sice radikální, ale v některých situacích opravdu užitečná, zejména při přechodu ze zimního playlistu na jarní nebo letní. Proč vlastně ne emocionální restart??

 • Vymazání „všeho“ lze provést v nastavení vyhledáním položky „hudba“.
 • V zobrazené nabídce vyberte možnost „Downloads“. Zde se zobrazuje množství prostoru stráveného na skladbách.

Odstranění hudby prostřednictvím iTunes

 • Nejdříve je třeba připojit smartphone nebo tablet k počítači přes USB.
 • Výběrem položky „Songs“ v levém menu otevřete celou hudební knihovnu.
 • Musíte kliknout pravým tlačítkem myši na skladbu, která se vám nelíbí, a vyvolat příslušnou rozbalovací nabídku, kde se objeví dlouho očekávaná položka „Odstranit“.

Jak změnit počet skladeb na iPhonu, aniž byste cokoli odstranili?

 • Možnost „knihovna médií“ není třeba vůbec opakovat. Úprava seznamu souborů, které chcete synchronizovat s knihovnou iPhonu, je mnohem snazší.
 • Za tímto účelem připojíte smartphone k počítači a „ponoříte“ se přímo do informací o telefonu.
 • Tam v sekci „Hudba“ (vybírá se v levém rohu ve speciálním menu) musíte zaškrtnout interprety, alba a žánry, které by měly být ve vašem smartphonu. Posledním krokem je synchronizace s výslednou sadou a to je vše, kolekce je dokonalá!

Výše uvedené pokyny vám pomohou zbavit se všech nepotřebných věcí v iPhonu zcela odlišnými způsoby. Některé fungují dočasně (do příští synchronizace s počítačem), což umožňuje vytvořit knihovnu doslova od nuly. Zde záleží na tom, jak moc jsou písně a skladby nudné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS