Jak přenést fotografie na paměťovou kartu Huawei?

Přejděte do standardního průzkumníka. V našem případě vyberte kartu SD. Vyberte požadovanou složku nebo vytvořte novou a stiskněte tlačítko vložit. Když jsou vybrány všechny fotografie, vyberte na spodním panelu možnost „Přesunout“.

V položce „Menu“ telefonu přejděte na kartu „Paměť“. Poté vyberte kartu SD, přejděte na „Nastavení“. „Formátovat jako interní paměť“. „Vymazat a naformátovat“. Poté bude karta SD navržena k použití jako interní úložiště.

Jak přenést aplikaci na kartu SD v zařízení Honor 7a Pro?

Přejděte do „Nastavení“ a vyberte „Aplikace“. V závislosti na výrobci a firmwaru se tato položka může jmenovat „Správce aplikací“, „Všechny aplikace“ nebo „Správce aplikací“. Výběr stažené hry nebo programu. Pokud lze aplikaci přenést, bude aktivní tlačítko „Přesunout na kartu SD“.

Přejděte do „Nastavení“ a vyberte „Aplikace“. V závislosti na výrobci a firmwaru může být položka nazvána „Správce aplikací“, „Všechny aplikace“ nebo „Správce aplikací“. Výběr stažené hry nebo aplikace. Pokud lze aplikaci přenést, bude aktivní tlačítko „Přesunout na kartu SD“.

Zde uvidíte seznam fotografií. Vyberte ty, které chcete, můžete jich vybrat několik (podržte Ctrl a zvýrazněte) nebo dokonce všechny najednou (CtrlA).

Klikněte pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vyberte možnost „Kopírovat“ (CtrlC). Nebo „Vyjmout“ (CtrlX). podle potřeby.

Nyní je třeba vybrat složku v počítači, do které se soubory přenesou. Zde je například složka „Photos“ na jednotce C. Otevřete složku, klikněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo, aby se zobrazilo menu, a vyberte možnost „Vložit“ (CtrlV).

Čekání na přenos obrazu. Pokud je fotografií mnoho, může to chvíli trvat.

Pokud chcete přenést fotografie do smartphonu z počítače, postupujte stejně, ale z počítače.

Jak nastavit ukládání fotografií a videí přímo na paměťovou kartu

Uživatel může také snadno přenést všechny pořízené fotografie ze zařízení na paměťovou kartu najednou. Ve výchozím nastavení se uloží do systému. To se provádí prostřednictvím fotoaparátu:

Upozornění! Můžete provést zkušební provoz s testovací fotografií. Uživatel musí najít pořízený obrázek v části SD karty, pokud je to správně provedeno.

Co potřebujete k tomu, abyste

Instalace aplikací na paměťovou kartu vyžaduje trochu zkušeností s vnitřním systémem Android. Tyto metody fungují na různých značkách smartphonů a tabletů, nejen na Huawei.

K migraci aplikací z interní paměti na SD potřebujete

 • Zakoupení paměťové karty třídy 10 nebo vyšší. U úložných zařízení nižší třídy nemusí přesun softwaru z interní paměti na kartu SD fungovat nebo nemusí fungovat správně, což může gadget výrazně zpomalit;
 • Stáhněte si a nainstalujte Activity Launcher do svého smartphonu nebo tabletu, je volně dostupný na Google Play.
READ  Vláda vyšetřuje online obchodníky, kteří prodávají vylepšené karty TnG za šizené ceny.

Pro manipulaci je vhodné použít novou kartu, jinak by zapnutí SD jako interního úložiště nemuselo fungovat správně a mohlo by dojít k drobným chybám.

Aktivace přenosu softwarových dat z interní paměti na kartu SD pomocí počítače

 • Mějte počítač s předinstalovanými ovladači, které detekují vaše zařízení (pokud počítač váš smartphone nevidí, je třeba ovladače nainstalovat, ovladače lze stáhnout ze stránek 4PDA);
 • Dostupnost karty SD třídy 10 nebo vyšší;
 • Skript aftiss_b2, odkaz ke stažení je níže;
 • Instalace nástroje Activity Launcher z Google Play.

Aplikace je lepší přesunout na kartu třídy 10. Taková flash karta není povinná, ale zaručuje normální provoz smartphonu nebo tabletu bez chyb a zamrzání. Zejména pokud hrajete náročné hry nebo používáte software náročný na zdroje.

Dostupnost ovladačů lze zkontrolovat pomocí HiSuit: pokud je smartphone detekován a software lze normálně používat, není nutná instalace ovladačů.

Jak přenášet fotografie na paměťovou kartu v zařízení se systémem Android?

Dnešní telefony a tablety používají vynikající moduly fotoaparátů, které někdy dokáží pořídit profesionálně vypadající fotografie. S rostoucí kvalitou samotných snímků však roste i velikost fotografií, které zabírají hodně místa. Pokud vám v zařízení dojde místo, musíte ho uvolnit. K přenosu fotografií a uvolnění místa v zařízení můžeme použít také paměťovou kartu.

K přenosu snímků na paměťovou kartu potřebujete samotnou paměťovou kartu nainstalovanou ve smartphonu nebo tabletu a správce souborů.

Po vložení paměťové karty do smartphonu se můžete ujistit, že ji zařízení „vidí“. Chcete-li to provést, přejděte do „Nastavení“ a vyberte podsekci „Paměť“ (nebo „Údržba zařízení“, jako v případě Samsungu a firmwaru One UI).

Zde vyhledejte „Paměťová karta SD“. Jak vidíte, naše zařízení kartu rozpoznalo.

Nyní budete potřebovat správce souborů. Jako správce souborů můžete použít libovolnou aplikaci, protože proces přenosu bude podobný. Pokud je FM ve firmwaru již nainstalován, můžete jej použít. Pokud ne, stáhněte si je pomocí služby Google Play Market. Použijeme integrovaného správce souborů Samsung. „Moje soubory“.

Vyberte soubory, které chcete přesunout (klepněte na soubor a podržte jej, pokud jich máte více, vyberte další). V dolní části obrazovky klikněte na „Kopírovat“ nebo „Přesunout“ podle toho, co chcete provést.

Vraťte se o krok zpět a vyberte „flash disk“, který jsme přidali.

Pokud chcete soubory přidat do kořenového adresáře paměťové karty, stiskněte tlačítko „Přesunout sem“.

READ  Fotografie pořízené iPhonem 11

Složku vytvoříte kliknutím na tři tečky a výběrem možnosti „Vytvořit složku“ z nabídky.

Otevřete ji a přeneste soubory stejným způsobem.

Jak vidíte, není to nic složitého. Na kartu můžete přenášet i jiné soubory kromě aplikací a z karty do hlavní paměti můžete přenášet tímto způsobem.

Přenos obrázku do jiného telefonu

Nejdříve se podívejme na nejoblíbenější způsob. jak poslat obrázek na jiný telefon. V závislosti na operačním systému nainstalovaném v přijímajícím smartphonu se metodika liší.

Existuje několik způsobů, jak odeslat obrázek ze zařízení Honor nebo Huawei do telefonu se systémem Android. Nejprve vyberte fotografie, které chcete přenést, z „Galerie“ a stiskněte tlačítko „Odeslat“ v levém dolním rohu obrazovky.

V otevřeném okně smartphone nabídne různé možnosti přenosu souborů. Zde vyberte možnost „Bluetooth“.

 • Vyberte zařízení, do kterého chcete obrázek přenést.
 • Zobrazí se oznámení, že byl zahájen přenos dat přes Bluetooth.
 • V přijímajícím telefonu se zobrazí okno pro přijetí odesílaných souborů.

Pokud přenášíte data prostřednictvím chytrých telefonů poprvé, musíte je nejprve spárovat. To lze provést prostřednictvím „Nastavení“. „Připojení zařízení“. „Bluetooth“. Na obou telefonech se zobrazí okno s informací o spárování a je třeba potvrdit jejich akci.

Kromě přenosu obrázku přes Bluetooth můžete použít funkci Wi-Fi Direct, odeslat jej na sociální sítě nebo do messengerů a do cloudové služby, odkud si jej může stáhnout druhá osoba.

Způsoby přesouvání souborů

Android je multifunkční mobilní operační systém založený na Linuxu. Operační systém je nabitý možnostmi a nástroji. Samozřejmě není tak vyladěný jako systém Windows, ale dostupné nástroje stačí k provádění potřebných úkonů, včetně práce se složkami.

Přenos souborů na kartu SD v systému Android lze provést několika způsoby:

 • Přes nastavení. ne všechny verze aplikace a ne všechna zařízení mají tuto funkci.
 • Používání počítače.
 • Prostřednictvím správce souborů.
 • Použití cloudového úložiště a automatické synchronizace.

Každá z možností má své vlastní charakteristiky, které je vhodné podrobně pochopit.

Ručně prostřednictvím „Nastavení“

Některá zařízení se systémem Android mají „předvolbu pro přesouvání dat v Nastavení“. Tato funkce je však vzácná, většinou na značkových skořepinách výrobců. Pokud mluvíme o „čistém“ systému Android, „Nastavení“ neumožňuje přenášet, kopírovat nebo přesouvat soubory. K tomuto účelu je k dispozici vestavěný správce souborů, jehož prostřednictvím se provádí práce s daty. Takový program se nazývá „Průzkumník souborů“ nebo „Správce souborů“.

Prostřednictvím počítače

Připojení k počítači je pravděpodobně nejpohodlnější způsob práce se soubory. Dostupnost klávesnice a myši usnadňuje práci. Než začnete přenášet data na kartu SD systému Android, měli byste smartphone připojit k počítači. K tomu použijte kabel USB, který se vždy dodává s telefonem. Jeden konec kabelu zasuňte do portu USB počítače, druhý konec (micro USB nebo USB typu C) do smartphonu.

 • Otevřete telefon v Průzkumníku Windows a uvidíte, že vás systém vyzve k výběru ze dvou možností:
 • Karta. externí disk (micro SD).
 • Telefon. interní paměť.
 • Přejděte do aplikace Telefon, najděte požadované složky nebo jednotlivé soubory, klikněte na ně pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Vyjmout“ (pokud zadáme možnost „Kopírovat“, vytvoří se kopie, kterou pak bude nutné ručně odstranit).
 • Vraťte se na stránku, kde jste vybrali interní úložiště, ale tentokrát vyberte možnost Karta a zadejte kartu SD.
 • Určete, kam chcete vložit vyříznutá data, a klikněte pravým tlačítkem myši na možnost „Vložit“.
READ  Směrnice Evropské unie o odpovědnosti za systémy umělé inteligence, která usnadní žalování výrobců dronů s umělou inteligencí pro

Poté se vystřižená data vloží do zadané složky. Můžete také použít klávesové zkratky systému Windows:

Stejným způsobem můžete kopírovat nebo přesouvat například hudbu nebo videa z paměťové karty do interního úložiště.

Upozorňujeme, že některé modely smartphonů vyžadují instalaci ovladačů, aby počítač mohl zařízení detekovat a vstoupit do jeho paměti. Ovladače lze stáhnout z oficiálních stránek výrobce telefonu.

Prostřednictvím integrovaného průzkumníka systému Android

Na počítači je samozřejmě pohodlnější pracovat s myší a klávesnicí. Ne vždy je však možné se k počítači připojit. V takových případech je k dispozici vestavěný průzkumník, který umožňuje pracovat se složkami a soubory v jakémkoli smartphonu:

 • Přejděte do interního úložiště, najděte požadovanou složku (nebo soubor) a vyberte možnost. Klepněte na požadovanou složku a podržte ji, dokud se nezobrazí značka.
 • Klepněte na tlačítko „Menu“, které se nachází v pravém horním rohu a vypadá jako tři svislé tečky.
 • V dalším okně zadejte adresář, do kterého chcete soubor přesunout. V našem případě je to „Úložná karta“. V případě potřeby můžete vybrat některou z dostupných složek nebo vytvořit novou. Stiskněte tlačítko „Hotovo“ a systém Android přenese vaše data do zadaného cíle.

Tímto způsobem můžete přenášet data z interního úložiště do externího a zajistit tak bezproblémový provoz systému. Za zmínku stojí, že pomocí Správce souborů můžete provést postup, jako je přenos dat z telefonu do jiného telefonu. Za tímto účelem:

 • Otevřete Průzkumníka a vyhledejte požadovaný soubor.
 • Zvýrazněte ji.
 • Klikněte na tlačítko „Sdílet“, které se zobrazí (pokud ne, stiskněte „Menu“ v pravém horním rohu a poté vyberte „Sdílet“ nebo „Sdílet“ ze seznamu. v závislosti na modelu smartphonu a verzi systému Android).
| Denial of responsibility | Contacts |RSS