Snadný přenos libovolné aplikace ze systému Android do systému Android přes Bluetooth

Trh s mobilními aplikacemi. je to rychlé a brutální místo, kde se zdá, že se všechno mění. Aplikace přicházejí a odcházejí rychleji, než je stihnete stáhnout, někdy dokonce doslova. Tohle se například stalo mně a aplikaci „bunny“, která umožňuje sledovat jakýkoli film online s přáteli z celého světa. Byl rychlý, spolehlivý a zcela zdarma a hodil se během pandemie, kdy bylo důležité zůstat v kontaktu i na dálku.

Když však nastal čas koupit si nový telefon, s překvapením jsem zjistil, že aplikace, kterou jsem měl tak rád, už není k dispozici. Musel jsem tedy najít způsob, jak ji přenést ze starého Androidu do nového. Naštěstí je to možné a nemusíte k tomu ani používat žádné jiné zařízení; ve skutečnosti to můžete udělat pomocí Bluetooth v systému Android.

Vím, že můj případ není ojedinělý a že existuje mnoho lidí, kteří chtějí přenést aplikaci z jednoho systému Android do jiného, protože ji již nelze stáhnout, není v jejich zemi k dispozici nebo potřebují starší verzi aplikace, než je ta, která je k dispozici online.

Bez dalších podrobností vám přinášíme návod, jak přenášet aplikace z jednoho zařízení se systémem Android do druhého pomocí Bluetooth. A abychom nezapomněli, pokud máte iPhone a trpíte podobným problémem, zde je řešení.

Navigace: Úvodní stránka

Lze přenášet aplikace na paměťovou kartu

Je důležité si uvědomit, že ne všechna zařízení tuto funkci poskytují. Neexistuje žádný seznam modelů, které podporují přenos. Chcete-li zjistit, zda k nim vaše zařízení patří, stačí zkusit přesunout aplikace na kartu. Proces je vratný a nekomplikovaný.

I když váš miniaplikační přístroj přenos povolí, nebude to možné u všech aplikací. Některé hry a aplikace umožňují přesunout na kartu jen část dat a mnohé přesun dat vůbec nepodporují.

Obnovení dat v novém smartphonu

Pokud váš nový smartphone není aktivován

Zapněte nový smartphone a postupujte podle průvodce nastavením. Vyberte jazyk a oblast a připojte se k síti.

Průvodce se vás zeptá, jak chcete migrovat data do nového smartphonu. Stiskněte tlačítko „Další“ a vyberte možnost „Kopírovat z cloudového úložiště“.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo Google a přijměte licenční smlouvu.

Vyberte požadovanou zálohu ze seznamu a v případě potřeby zadejte heslo ze starého smartphonu. Zadejte, co chcete přenést, a stiskněte tlačítko „Obnovit“.

READ  Jak připojit Smart TV k telefonu. Jak se připojit pomocí kabelu HDMI

Pokračujte podle průvodce. Obnovení se provede na pozadí.

Po dokončení konfigurace nového smartphonu počkejte 10 minut: Android nainstaluje všechny aplikace ze starého zařízení.

Pokud je váš nový smartphone aktivován

Předpokládejte, že váš smartphone je již zapnutý. Konzultant v obchodě vám například ukázal, jak to funguje. V tomto případě existují dvě možnosti.

Přejděte na „Nastavení“ → „Systém“ → „Rozšířená nastavení“ → „Obnovit nastavení“. Pokud není k dispozici možnost „Rozšířená nastavení“, vyberte možnost „Obnovit nastavení“ přímo v nabídce „Systém“.

Zvolte „Smazat všechna data“ → „Obnovit nastavení telefonu„. Počkejte, až se zařízení restartuje.

Nyní postupujte podle všech kroků z předchozího pokynu s průvodcem nastavením.

Pokud nechcete nic resetovat, navštivte Nastavení → Účty (nebo Uživatelé a účty nebo Synchronizace). Klikněte na tlačítko „Přidat účet“ v dolní části obrazovky. Výběr typu účtu Google.

V případě potřeby zadejte heslo smartphonu a postupujte podle pokynů na obrazovce. Musíte zadat svou e-mailovou adresu a heslo k účtu Google.

V nabídce „Nastavení“ → „Účty“ vyberte přidaný účet Google. Klepněte na něj.

Zkontrolujte, zda jsou zaškrtnuty všechny požadované typy dat. Pokud ji někde nemáte, vložte.

Stiskněte tlačítko „Více“ → „Synchronizovat“. Počkejte na dokončení synchronizace. Tím se do nového smartphonu přenesou kontakty, pošta a kalendář, ale ne aplikace.

Chcete-li je zkopírovat, otevřete Google Play a klepněte na ikonu se třemi vodorovnými čarami vlevo nahoře. Otevřete „Moje aplikace a hry“.

Přejděte na kartu „Knihovna“ a nainstalujte aplikace ručně.

Jak mohu ručně přenést data ze systému Android?

Aplikace můžete z telefonu do telefonu přenést také ručně. To lze provést pomocí karty MicroSD, NFC/Bluetooth nebo kabelu USB.

Zbývá dodat, že doby, kdy přenos dat do jiného telefonu způsoboval velké problémy, jsou nenávratně pryč. Dnes existuje několik způsobů, jak si uchovat všechny osobní a kontaktní údaje, které potřebujete, přestože jste si koupili nový chytrý telefon.

Téměř každý majitel mobilního telefonu se setkal s problémem, kdy zařízení po připojení k nabíječce nereaguje. Zranitelné jsou jak moderní modely špičkových výrobců, tak levné čínské napodobeniny. Co dělat, když se telefon nenabíjí?

Abyste pochopili, v čem problém spočívá, a pokusili se ho rychle vyřešit, musíte provést následující kroky:

Nesprávné akce v procesu blikání mobilního zařízení často vedou k „brickování“ gadgetu. V této situaci se váš smartphone nebo tablet se systémem Android změní na kus kovu nebo plastu, který můžete použít k zatloukání hřebíků.

Metoda přes Bluetooth

Poslední způsob přenosu hry je přes Bluetooth. Stojí za zmínku, že tato metoda se objevila jako jedna z prvních, takže se těší zvláštní oblibě. Mnoho uživatelů ani neví, že existují i jiné způsoby, a považuje tuto metodu za správnou a nejsprávnější. Vyžaduje pouze dva telefony s připojeným rozhraním Bluetooth a to je vše.

 • Na začátku je třeba na obou zařízeních povolit funkci Bluetooth. To se provádí v ovládacím panelu, který se otevře jednoduchým přejetím prstem dolů. To můžete provést také prostřednictvím nastavení. Uživatel si vybere nejvhodnější a nejpohodlnější způsob;
 • Poté můžete pokračovat v samotném portování. Je také vhodné zkontrolovat, zda je v zařízení nastaveno sdílení Bluetooth, tj. zda zařízení vidí všechny bluetooth a zda všichni vidí telefon;
 • Nyní je třeba provést párování se zařízeními. Chcete-li to provést, přejděte do samotného nastavení Bluetooth a klikněte na tlačítko pro spárování. Obecně se zařízení nazývá stejně jako model telefonu. Uživatel si pak může změnit své jméno.
 • Po spárování vyberte soubor, který chcete přenést. To se provádí ve správci telefonu;
 • Stiskněte a podržte aplikaci a poté klikněte na tlačítko „odeslat“. Poté se hra automaticky odešle do zařízení připojeného přes Bluetooth.
READ  Jak nastavit účet na telefonu Samsung

Poměrně jednoduchý algoritmus, který může každý uživatel použít k přenosu určitých souborů i her.

Jak vytvořit zálohu v systému Android

Nejprve se ujistěte, že je služba zálohování dostupná ve vašem aktuálním telefonu.

 • Otevření Nastavení na domovské obrazovce zařízení.
 • Přejděte na Obnovení a resetování.
 • Nastavení možnosti Kopírovat data na Zapnuto.
 • Ujistěte se, že jste nastavili platný účet Google, na který bude záloha uložena.
 • Přepnutí možnosti Automatická oprava na Zapnuto pro obnovení nastavení a dat při přeinstalování aplikací.

Po povolení služby zálohování systému Android se systémová nastavení a data aplikací automaticky uloží na Disk Google. Při aktualizaci na nový telefon můžete pomocí této služby obnovit nastavení, aplikace a jejich data.

Možnost obnovení aplikací a nastavení je k dispozici ve všech moderních telefonech se systémem Android 6.0 a novější verze, i když existuje několik výjimek. Například telefony Xiaomi vůbec nenabízejí obnovení z účtu Google. Jde o to, že firmware MIUI používaný ve smartphonech Xiaomi má vlastní zálohovací systém. Mi Cloud.

Podařilo se vám přenést aplikace a data ze systému Android do systému Android?? Napište o tom do komentářů.

Jak vytvořit zálohu v telefonu se systémem Android

Nejprve se ujistěte, že je služba zálohování dostupná ve vašem aktuálním telefonu.

 • Otevření Nastavení na domovské obrazovce zařízení.
 • Přejděte na Obnovení a resetování.
 • Přepnutí možnosti Zálohování dat na Zapnuto.
 • Ujistěte se, že máte správný účet Google, na který chcete zálohu uložit.
 • Nastavení funkce AutoRestore na hodnotu Zapnuto pro obnovení nastavení a dat při přeinstalování aplikací.

Když nyní povolíte službu zálohování systému Android, systémová nastavení a data aplikací se automaticky uloží na Disk Google. Při přechodu na nový telefon můžete pomocí této služby obnovit nastavení, aplikace a jejich data.

READ  Jak házet e -mail do telefonu

Možnost obnovení aplikací a nastavení je k dispozici ve všech moderních telefonech se systémem Android 6.0 a novější verze, i když existuje několik výjimek. Například telefony Xiaomi obnovení z účtu Google vůbec nenabízejí. Skutečnost, že firmware MIUI používaný ve smartphonech Xiaomi má vlastní zálohovací systém. Mi Cloud.

Podařilo se vám migrovat aplikace a data ze systému Android?? Napište o tom do komentářů.

Nejjednodušší způsob přenosu aplikací z telefonu

Jednoduchým a velmi pohodlným způsobem importu dat je použití počítačového programu dr.fone. Tato metoda umožňuje rychlý přenos dat z jednoho zařízení do druhého. Je kompatibilní prakticky se všemi mobilními operačními systémy (iOS, Android, Windows Mobile atd.) a funguje bez problémů se všemi hlavními mobilními zařízeními.д.). Díky tomuto nástroji můžete přesouvat fotografie, videa, hudbu, kontakty, protokoly hovorů, zprávy, aplikace atd. do jiných zařízení.д.

Pro import dat je nutné provést následující kroky:

 • Stáhnout dr.fone.
 • Nainstalujte nástroj do počítače.
 • Připojte obě miniaplikace k počítači pomocí kabelu USB.
 • Jakmile systém zařízení zjistí, je třeba spustit software.
 • Poté v nabídce softwaru vyberte nástroj „Switch“.
 • Otevře se okno se dvěma připojenými smartphony, z nichž jeden je nastaven na „Zdroj“ a druhý na „Cíl“. Zařízení můžete vyměnit pomocí tlačítka „Flip“.
 • Nyní můžete vybrat typ dat, která budou importována do druhého zařízení. V našem případě musíme zaškrtnout možnost „Apps“.
 • Poté stiskněte tlačítko „Start Transfer“ pro zahájení importu dat. Předtím může uživatel vybrat možnost „Vymazat data před kopírováním“, aby vymazal všechna data z cílového zařízení před importem dat.
 • Pak počkejte na dokončení všech operací.

Jak vidíte, dr.fone může rychle přenášet data z jednoho zařízení do druhého. Rozhraní programu je jednoduché a přehledné, takže ho zvládne i školák.

Pokyny

Pro odeslání hry nebo programu není nutné mít na obou zařízeních nainstalovaný ES-conductor.

 • Aktivace Bluetooth na obou zařízeních.
 • Otevřete aplikaci ES-explorer.
 • Zobrazí se hlavní okno s kartou SD a interním úložištěm. V horní části se zobrazí počet naskenovaných souborů (zvuk, obrázky, video, dokumenty a programy), které máte v zařízení. Vše shromážděno pohromadě, seřazeno podle typu souboru. Klikněte na ikonu APPs (Aplikace), která se nachází na pravé straně obrazovky.
přenést, aplikaci, systému, android, jiného, telefonu
| Denial of responsibility | Contacts |RSS