Přenos systému do jiného počítače

Instalace a nastavení operačního systému je řádově obtížnější a delší v čase, než vytvořit obrázek a přenést do jiného počítače. Pokud potřebujete přenést operační systém se všemi programy (důvodem může být například nákup nového zařízení), nepropadejte panice. to se provádí docela jednoduše. Opatrně si přečtěte níže uvedená doporučení a vyberte úspěšný způsob, jak „přesunout“ Windows Při instalaci disku neexistují také žádné potíže.

Možná nejjednodušší a nejrychlejší možnost. Systém má nástroj pro vytvoření zálohy. jdeme do nabídky Start, vyberte „Všechny programy“, poté „Service“ a „Archivy a obnova“. Dále je nutné vytvořit restaurování disku a vytvořit obrázek. Provádíme následující akce:

 • Chcete.li vytvořit obrázek, musíte určit cestu, kde bude vytvořen archiv všech dat: vyberte disk, optický nebo externí HDD. Mimochodem, můžete vytvořit obrázek a ukládat online, ale více o tom později. Vyberte si disk s dostatečným místem pro provedení tohoto procesu, je lepší, pokud se jedná o stále logický nebo externí disk. Archiv.
 • Po skončení procesu načteme další zařízení, vložte náš nosič kopií a načtěte systém.
 • Klikněte na „Obnovení operačního systému“, označte nosiče s obrázkem.

Poznámka! Aby se systém načítal, je nutné vložit nastavení bios z pevného disku.

Metoda je v zásadě poměrně jednoduchá a nevyžaduje instalaci žádných nástrojů. Archiv však není vytvořen tak rychle a není možné komprese. Existují účinnější programy.

Windows 10 přenáší na SSD ve volné verzi Acronis True Image

Mnoho výrobců SSD jako program pro přenos nainstalovaného systému do jejich nabídky solidních state s použitím bezplatné zjednodušené verze Acronis True Image, k dispozici na oficiálních webových stránkách výrobce. Taková bezplatná verze je k dispozici pro SSD následujících značek:

.

Podrobné pokyny týkající se programu, demonstrace videa a odkazů na načítání jsou k dispozici v článku, jak přenášet Windows 10, 8.1 a Windows 7 s HDD na SSD pomocí Acronis True Image.

Seagate Discwizard

Ve skutečnosti je Seagate Discwizard úplnou kopií předchozího programu, pouze pro práci vyžaduje alespoň jeden pevný disk Seagate na počítači.

Všechny akce, které vám umožňují přenášet Windows na jiný disk a zcela klonovat, jsou podobné jako Acronis True Image Edition (ve skutečnosti je to stejný program), Integse je stejná.

Přeneseme operační systém do nového železa

Tento program je vyplacen, ale má zkušební období, které můžete zdarma převést. Jdeme na oficiální stahování a instalaci.

Po spuštění jdeme do sekce „Zálohování“ a klikneme na ikonu počítače.

Jak vidíte, existují různé možnosti přenosu. Zajímá nás druhý bod „disky a sekce“.

Všimli jsme si pevného disku, na kterém je nainstalován operační systém. Pokud máte několik disků, lze je také poznamenat, ale v tomto případě bude proces trvat mnohem více času. Proto doporučuji kopírovat pouze disk s Windows a zbytek připojte k novému počítači.

Nyní si vybereme místo, kde bude zachován vytvořený obraz systému.

Pro kopii potřebujete externí disk gesta nebo velký flash disk. Medové agariky, vše záleží na objemu disku, na kterém je nainstalován operační systém.

Zbývá kliknout na „Vytvořit kopii“. Okamžitě řeknu, že proces není rychlý, takže se musíte držet.

Chcete.li to provést, přejděte do sekce „Nástroje“ a vyberte položku „Master of Created Boot Carriers“.

Vyberte nosič nebo vytvoření obrázku ISO, následovaný jeho nahráváním na flash disk nebo okamžitě spuštění.

Po nahrávání a provedení nakládací jednotky flash ji připojte z jiného počítače a naložte ji z ní. V hlavním okně programu vybereme položku „Obnovení disků“

V dalším okně vyberte kopii vytvořenou dříve a disk, na kterém je třeba nainstalovat. Čekáme na dokončení procesu.

Restartujte PC a zkuste načíst. To vše je dokončený proces přenosu operačního systému Windows do jiného počítače.

Skoro jsem zapomněl přenést Windows XP, nebude to fungovat, protože budou problémy s řidiči do nové žlázy. Samotný XP není nainstalován, ale spadne na modrou obrazovku. Mohou nastat také problémy se systémem Windows 7. Ale Windows 8 a 10 budou přenášeny bez problémů. Totéž platí pro server Windows.

přenášet, okna, jiného, počítače

League Sisadminov

# Mount.O Remount, rw /sysadmins_league

Asi před měsícem jsem jednoduše přeložil SSD s Windows10 z intelského starožitného stroje do moderního uprostřed. Od generála.- Pouze SSD a myš. 10 ani nepohřbila, vychovala všechno sama, jen ona požádala o aktivaci;)

READ  Jak přenášet fotografie z počítače mac do iPhonu. Část 5. Často kladené otázky o přenosu fotografií z počítače mac na externí pevný disk

S WinxP, Vista a 7, stačilo jít do správce zařízení a zbourat ovladače do ovladače.Deska/čipová sada (pokud si pamatuji správně) a ovladače pevného disku. Vypněte systém, přeskupujte HDD/SSD na nový počítač a spusťte, Windows se spustí, ale požádá o palivové dříví pro nové železo. Pokud neodstraníte ovladače, přejděte na BSOD. Zdálo se, že jsem to neudělal s Win10, pouze aktivace letěla, bylo nutné znovu aktivovat přes internet a všechno. Jedná se o licencovaný operační systém, nepracoval s piráty.

10ka chápe další železo bez sospreera. Přenesen SSDSHKA z AM3 na AM4. Pronajaté z MBR do GPT pomocí adminpe. Pak to hodil na novou matku. Winda začala. Verze 10Ki 2004 byla. Možná, samozřejmě, při převodu z Intole na Amude, odletí do modřin. Děkuji za příspěvek, Infa je opravdu užitečná.

Nástroj má pouze 3 pokusy o zahájení. Pokud z nějakého důvodu přípravy na přenos nebyly úspěšné (například nějaký druh služeb nebo Windows Media Service nesouhlasil s přesunem), připravte se na hledání toulavého, který spustí startovací měřič.

Jde o to, že při instalaci Windows vytváří dočasné soubory, vyplňuje systémový protokol událostí a dává ovladače komponent pro aktuální železo. Při přeskupení disku do jiného počítače s prvním železem systém, jinými slovy, nechápe, jak pracovat s novým vybavením, t.Na. Nakonfigurováno pro práci s jinými komponenty.

Co s tím má protokol systému a dočasné soubory? Problém samozřejmě může být v řidičích, ale moderní operační systém se již naučil přizpůsobit se mu a klidně vyklouznout pravé řidiče před načtením. H.S.: Váš příspěvek je zastaralý na několik tří let.

Externí USB SSD stojí tucet. Naložil jsem z toho na čtyřech počítačích (dva notebooky a dvě nemocnice), všechno je v prdeli, první zatížení jde jen o něco déle, zjevně dává palivové dříví nebo něco jiného.

Stručně řečeno, zdá se, že autor prostě nešťastný.

V roce 2000 jsem si koupil první počítač (použitý), s krutým kvantovým ohnivým diskem 6 koncertů. Windows 98 a příkazy pro 5 koncertů (nic jiného nenarazilo). Uplynuly roky, počítače se změnily, ale ten disk leží na polici. A jakýkoli počítač, který to uvedl, 98. Okna se nahrála všude.

@Evgentv dodat, že Sysprep není přátelé s Kaspersky. Nejprve odstraňte antivir a poté sysprep. Jednou po dlouhou dobu tančil s tamburínou kvůli němu.

Co, vložil jsem na PC tvrdý notebook ze starého notebooku a fungovalo to, i když s prvním zahrnutím povolení šlo na nulu, ale toto je opraveno nastavením plochy.

O absolutní identitě komponent je úplný nesmysl.

Docela úspěšně od Selerona starého na poměrně svěží disk i5 se systémem. Velmi zřídka systém nezačíná.

Tucet pohltí všechno a nebude se dusit (Sasat Necrodroshchi).

Změnil jsem oblak železa, alespoň kýň.Chick jí všechno.

Dny NVME fungují pouze na značce GPT. Většina zde popsaných případů je vhodná pro domov a maximum, pokud máte spoustu volného času pro malý stůl s 25-30 obrněnými. A pozastavení není vždy dobré.

Často stačí upustit od ovladačů ovladačů pro standard. Válli jsme se od doby XP. SIP vytvoří nový uživatelský profil, pokud si pamatuji, a bude nutné konfigurovat prostředí pro sebe.

To může být obejít několik způsobů, ale z půl roku.člověk, který je daleko od správy, nebude fungovat

Omlouvám se. Moje Windows 10 byla aktivována, ale klíč byl v papírové podobě a kde si nepamatuji. Jak mohu vytáhnout aktivační klíč z mých oken, takže při přenosu do nového železa, abych klidně aktivoval vše? Budu vděčný

Sakra, dnes jsem trhl, s největší pravděpodobností Vidyuha, na notebooku Ashpi Envi 6. Stejný notebook je jako dárce. Na starém notebooku s černou obrazovkou je takový trik s těžkým roztočením takový trik ((dlouho jsem se snažil přeuspořádat tvrdě, nepoznal jsem to. Je to jiné na tom

přenášet, okna, jiného, počítače

Ó. Chladný. O takovém užitečnosti jsem nevěděl najednou. 🙁

Obecně platí, že při načítání OS nenajde ovladač pevného disku. Může být sklouznut samostatně načítáním z nakládacího disku, připojit registr ze starého disku a přidat požadovaný ovladač do registru. Nezapomeňte dát řidiče na starý disk.

Také jsem tak napařel, rozhodl jsem se zachránit své sedm při přechodu z tvrdého na SSD, ale pak jsem plivl a našel jsem sestavu Kygen 10, kde byl veškerý přebytek odpojen a sedminerská integrace. Že je to legrační, vážila také pár koncertů všeho.

Program SYSPREP pro předběžnou přípravu OS ve výrobě. Příprava pro použití je před odstraněním obrázku z referenčního stroje zapotřebí zaškrtávací známka pro následné hmotnostní obsazení. „SEAL“ a „Print“ OS s galkou, bez problémů můžete asi 3krát asi 3krát. Přečtěte si více o dispu a WDS.

READ  co dělat, když počítač nevidí USB. Svorky baterie nejsou přelepené páskou

Existuje stará netbook. V dualbut jsou Debian a XP. Pokud odstraním obraz celého disku s Acronis, vytáhnu ho, vložím nový a naliju obrázek odstraněný dříve s Acronisem, pak všechno ode mě sundá všechno? Debian je jen škoda. Existuje tolik věcí, které je stanoveno a nakonfigurováno, aby se všechno vrátilo, jak bylo obsazeno mými křivkami po dobu šesti měsíců.

Nějak jsem připojil pevný disk s Windows 7 na PC, abych jej použil jako flash disk. Počítač se tedy z tohoto disku naložil).

S tuctem na dlouhou dobu jsem se nebál o železo. Klon vyrobených a dopředu pracovních oken, i když jsem se nedíval s Intelem))

Přepravoval systém stokrát, počínaje Win 2000. Problémy se objevily v několika procentech případů. T.E. Ve výchozím nastavení můžete velmi zřídka počítat s úspěchem. V roce 2000/XP bylo téměř vždy dost na změnu diskového řadiče pro „standard“.

A v posledních letech (počínaje sedmi) se všechno stalo ještě jednodušší. Například Intel má sjednocené řidiče po mnoho let, takže při přechodu z čipové sady Intelsky do Intelského se nemůžete vůbec obtěžovat.

Nedávno přepravoval sedm na dva počítače ze Old Intel do (relativně) nových AMD a také nebyly problémy.

Je možné přenést nainstalovaná okna do jiného počítače?

Systémy z rodiny Linuxu obvykle načítají všechny ovladače, když začínají, proto přenosnější. proto je možné existence Live CD nebo živého USB pro spuštění Linux bez instalace spustit Live nebo Live USB. Ale Windows takhle nefunguje. Při jeho instalaci je připojena k konfiguraci hardwaru konkrétního počítače, proto v případě přenosu systému do jiného počítače vznikají určité potíže.

Pokud přenesete disk z Windows do jiného počítače nebo se pokusíte obnovit systém z obrázku, nebude to fungovat pro načtení normálního způsobu. Chybová zpráva spojená s „úrovní hardwarové abstrakce“ nebo „HAL.Dll „, nebo modrá obrazovka se objeví obecně.

Faktem je, že při instalaci oken jsou ovladače umístěny vhodné pro základní desku a čipovou sadu konkrétního počítače. Řidiči pro ovladač jednotek, které umožňují základní desce interagovat s pevným disku, jsou velmi důležité. Proto při nakládání oken na jiném počítači systém jednoduše neví, jak zvládnout neznámé vybavení a nenačte se.

Problémy s licencí: Aktivace Windows

Aktivace Windows může také při pohybu systému způsobit potíže. Ve většině případů je Windows dodávána do počítače. Předbalený systém má licenci OEM (pro dodavatele původního vybavení), což znamená odkaz na zařízení, na kterém je původně nainstalován. Microsoft neumožňuje přenos verzí Windows OEM z jednoho počítače do druhého.

Ale pokud jste si koupili maloobchodní verzi Windows a nainstalovali ji sami, všechno není tak špatné. Cílem procesu aktivace systému Windows je zaručit, že operační systém je v současné době nainstalován pouze na jednom počítači, takže při změně základní desky nebo některých jiných komponentů aktivace Windows přestane fungovat. Naštěstí, abychom vyřešili problém, stačí znovu dodat aktivační klíč.

Závěr: Přenos Windows do jiného počítače není snadné

Přes všechny výše uvedené je stále možné přenášet okna do jiného počítače. V některých případech. K tomu však budete muset pohrávat s nastavením a výsledek není zaručen a Microsoft tuto praxi nepodporuje.

Microsoft má nicméně přípravu systému nebo nástroj SysPrep, jen pro takové účely. Je určen pro velké organizace a výrobce počítačů. Pomocí tohoto nástroje můžete vytvořit obrázek Windows pro instalaci nebo nasazení na mnoha různých počítačích. Organizace mohou tuto metodu použít k nasazení obrázku Windows s připraveným nastavením a předem nahrazeným softwarem pro všechny jejich počítače a výrobci pro instalaci Windows se speciálním nastavením PC před prodejem. Ale v průměrných uživatelích systému Windows není tato metoda navržena a navíc s aktualizací nefunguje. pouze v případě, že je Windows nainstalována z nuly. Zde je to, co Microsoft podporuje podporu:

Pokud máte v úmyslu přenést obrázek Windows do jiného počítače, musíte provést příkaz SYSPREP /Generalize, i když druhý počítač má stejnou konfiguraci hardwaru. Sysprep /Generalize Team Deleys Unikátní informace z instalace Windows, které vám umožňují používat obrázek na jiných počítačích. Při příště je tento obrázek Windows prováděn v nastavení specializující. Při přesunu oken do jiného počítače jakýmkoli způsobem, ať už instalací obrázku, duplikací pevného disku nebo jiné metody, je nutné provést přípravu pomocí příkazu SYSPREP /GREKTAMIZE. Přenos nebo kopírování obrázku Windows do jiného počítače bez předběžného použití příkazu SYSPREP /Generalize není podporováno.

Někteří nadšenci se pokusili použít příkaz Sysprep /Generalize před převodem Windows do jiného počítače. Někdy se to ukáže, ale protože Microsoft nepodporuje takovou praxi pro domácí použití, mohou nastat různé problémy. Úspěch není zaručen.

READ  jak zapnout anténu na televizoru Samsung.

Pro stejné účely se můžete pokusit použít další nástroje pro vytváření obrázků na disku. Například Acronis má akronis Universal Restore užitečnost pro použití s ​​Acronis True Image pro vytváření obrázků. Ve skutečnosti nahrazuje úroveň hardwarových abstrakcí (HAL) a ovladačů ovladače pevného disku ve stávající instalaci Windows.

Zároveň je Windows deaktivován, takže aktivace bude muset být re Pokud máte maloobchodní kopii (okna „plná verze“), stačí zadat aktivační klíč. Ale pokud máte verzi OEM (pro sestavení počítače), licence jí neumožňuje převést ji do jiného počítače. Aktivace však může stále fungovat, pokud je prováděna telefonicky (zpočátku je tato metoda určena pro ty, kteří nemají přístup k internetu). Zkuste to. možná se to ukáže. Pokud však byla verze OEM dodána do počítače, nebude možné ji opakovaně aktivovat.

Můžete samozřejmě vyzvednout SYSPREP, ACRONIS Universal Restore nebo jakékoli jiné nástroje pro přenos Windows do jiného počítače. Ale abych byl upřímný, je lepší nekontaktovat. nestojí to za čas a čas, který bude muset být utracen. Při výměně počítače je snazší nainstalovat okna od nuly nebo použít nová okna, předinstalovaná na něm. Je lepší znovu odesílat potřebné programy a přenášet soubory ze starého počítače, než přesunout celé okna celé.

A pokud chcete obnovit soubory z nepracovního počítače, není nutné na něm nainstalovat okna nainstalovaná. Odstraňte z něj pevný disk, připojte se k jinému počítači a zkopírujte všechny potřebné soubory pomocí nových Windows.

Obnovení systému na jiném terminálu

Po připojení nosiče s cílovým terminálem zapneme počítač a nastavíme nejprve nakládací disk nebo disk pro načtení v nastavení BIOS.

Po restartu a spuštění nástroje pro backupper vyberte část vrácení a uveďte cestu ke uloženému obrazovému souboru na stejném médiu. V další fázi označujeme bod obnovy na jiné místo a naznačujeme, že se jedná o pevný disk cílového počítače, který bude označen jako „disk 0“ (pokud na něm je nepřiměřený prostor, nic špatného). Dále věnujeme pozornost velikosti počátečních a cílených sekcí.

Pokud je zdroj objemu menší, může být cíl také snížen pomocí příslušného nastavení. Dále jednoduše potvrdíme začátek operace a poté, stejně jako v předchozích případech, zaznamenáváme vypnutí počítače na konci požadovaných operací.

Windows přenáší na SSD z HDD bez přeinstalování

Přenos Windows na SSD z HDD není komplikovanou operací, která nevyžaduje zbytečné náklady, jediná věc, kterou potřebujete přenést. V této metodě použijeme program Macrium Reflect. Má volné období po dobu 30 dnů pro domácí použití, což samozřejmě stačí pro jednoduchý přenos Windows.

Jedinou podmínkou tohoto programu je to, že operační systém by měl být nainstalován na disku se značením GPT, a pokud váš počítač není více než 5 let, pak s největší pravděpodobností byl váš disk původně naformátován v tomto systému.

Pokud máte notebook a budete používat SSD s HDD. nainstalujte oba disky najednou, také v případě stolního počítače. Připojte notebook k nabíječce a můžete přenést okna do SSD:

 • Stáhněte si a nainstalujte program Macrium Reflect (Program pro přesun Windows na SSD)
 • V instalačním programu vyberte Zkušební a domácí sestavu ke stažení
 • Klikněte na stažení a počkejte na konec načítání (asi 800 MB)
 • Po spuštění programu vyberte záložní kartu
 • Označte systémový disk kontrolou a klikněte na klonování tohoto disku
 • V dalším kroku je třeba poznamenat, že oddíly, které je třeba klonovat. Zpravidla existují 4 takové sekce (obnovení, bootloader, regenerační obrázek a samotný systém systému s operačním systémem)
 • Ve spodní části okna stisknutím Disk Clone a zadejte svůj disk SSD
 • Stiskněte další (další)
 • Program navrhne vytvořit plán aktualizace zálohování, ale pro přenos oken nepotřebujeme rozvrh, odmítáme
 • Stiskněte dokončení a počkejte na dokončení kopírování vašeho systému

Připraven! Nyní víte, jak přenášet Windows 10 na SSD z HDD! Sdílejte své dojmy v komentářích!

Po přesunu operačního systému restartujte počítač, otevřete bios UEFI a nastavte prioritu spouštění na disku SSD. Pokud byl systém spuštěn z vašeho SSD a nebyly nalezeny žádné problémy, byl přenos systému Windows na SSD z HDD úspěšný. můžete smazat sekci Windows na HDD.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS