Jak přenášet aplikace pro Android z interní paměti na kartu SD a naopak v zařízení Samsung Galaxy

Jak všichni víme, chytré telefony, které si pořizujeme, začínají časem fungovat stále pomaleji. Spousta aplikací, servisních souborů, fotografií a aktualizací spotřebovává stále více systémových prostředků, zpomaluje zařízení a způsobuje jeho pády a zavěšování. To platí i pro telefony Samsung, které jsou spolehlivé a funkční, ale v průběhu let ztrácejí rychlost a stabilitu. Účinným řešením je uvolnění volného místa, kterého lze dosáhnout přenesením souborů z telefonu na kartu SD. Níže vám ukážeme, jak přesunout data (fotografie, aplikace) ze smartphonu Samsung na externí paměťovou kartu a co je k tomu potřeba.

Jak víme, paměťová karta (nebo SD karta) je důležitým funkčním prvkem dnešních telefonů, který umožňuje rozšířit možnosti ukládání dat. Podpora paměťových karet je integrována do funkcí operačního systému Android a umožňuje od verze 4.0 verze umožňuje uložit potřebná data na paměťovou kartu.

Vlastnosti karet SD: Vysvětlení:
Třída rychlosti Každá z paměťových karet má jinou rychlostní třídu. Použití karty SD v zařízení Samsung bez příslušné třídy může být užitečné, pokud ji používáte jako základní úložiště pro data, která potřebujeme.
Nesprávný výběr úložiště Pokročilé funkce, jako je nahrávání HD videa, přesouvání souborů nebo aplikací, mohou způsobit zpomalení, pád nebo poruchu telefonu. Pokud se s SD setkáte s podobnými problémy, kupte si rychlejší kartu.
Lze zvolit libovolnou kapacitu Můžete si koupit SD o velikosti 4 až 512 GB, vložit ji do zařízení a uložit na ni potřebná data. Je důležité si přečíst specifikace telefonu, abyste věděli, jakou maximální kapacitu úložiště podporuje.

Níže uvádíme pokyny k přesunu souborů (fotografií, videí, aplikací atd.).) na externí paměťovou kartu pro telefony Samsung se systémem Android 7.0 a novější modely.

Je dobré vědět: jak nastavit fotoaparát v zařízení Samsung.

Přesun aplikací na paměťovou kartu Samsung

Na začátku, jak bylo uvedeno výše, by mělo být jasné, že ne všechny aplikace lze přesouvat tam a zpět a některé smartphony přesouvání souborů vůbec neumožňují.

To bohužel znamená, že některé modely s malou interní pamětí, přestože mají slot pro kartu microSD, mohou způsobit problémy, pokud používáte mnoho instalací.

Možnost přenosu aplikací závisí na jejich tvůrci a někdy i na výrobci smartphonu. Nezapomeňte také, že přestanou fungovat, pokud vyjmete paměťovou kartu ze slotu.

Přejděte na „Aplikace“ (sekce v nastavení) a v okně uvidíte všechny aplikace, které jste si stáhli do telefonu.

Vyberte tu, o kterou máte zájem, a zkontrolujte, zda je k dispozici možnost „Přenos“. V takovém případě stiskněte tlačítko, které spustí proces přesunu.

Přenesené aplikace najdete na kartě SD. Pokud není tlačítko „Přesunout na kartu“ aktivní, znamená to, že jej nelze přesunout.

To platí i pro předinstalované aplikace, jako je Google Play. V obchodě Google Play je k dispozici mnoho programů, které automatizují přenos aplikací na kartu microSD.

V případě nedostatečné dostupnosti instalace interní paměti po neúspěšném přenosu můžete aplikaci vždy odinstalovat a v případě potřeby ji nainstalovat znovu.

Pokud si vzpomínám, v systému Android 4.2 bylo stále možné přesouvat aplikace na paměťovou kartu. В 4.3 и 4.4 byl odstraněn a vrátil se až v roce 5. verze.

READ  Jak deaktivovat režim pozadí na Android

Je to opravdu tak, jak říká Dmitrij Christojev.

Pokud si vzpomínám, v systému Android 4.2 bylo stále možné přenášet aplikace na paměťovou kartu. В 4.3 и 4.Tyto 4 možnosti byly odstraněny a vráceny zpět až v 5. variantě. verze.

Zkontrolujte si verzi a pokud ano, zkuste Nastavení. Aplikace. Konkrétní aplikace a mělo by tam být tlačítko pro přenos na SD (jednou jsem to zkoušel a podle mých zkušeností to není řešení).

Mám také otázku. Vaše zařízení má 8 GB paměti a vy máte k dispozici přesně 5 GB. Co jste tam nainstalovali? Přesně všechny tyto aplikace jsou denně potřeba?

V nastavení fotoaparátu, přehrávače zvuku atd. u aplikací, které používají obsah v paměti zařízení, je obvykle zaškrtnuto ukládání fotografií/písní/videí na kartu SD, ale samotné aplikace budou v paměti telefonu.

Pokud se i poté zobrazí zpráva „Internal memory capacity is insufficient“ (Kapacita interní paměti je nedostatečná). Zařízení může vyžadovat odstranění některých předinstalovaných aplikací.

Přenos aplikací v zařízeních se staršími verzemi systému Android

Podívejme se, jak standardní funkce funguje na příkladu starého telefonu Samsung Galaxy založeného na systému Android 5.0:

Přejděte do sekce „Nastavení“ a vyberte část „Aplikace“. V závislosti na výrobci a firmwaru se položka může jmenovat „Správce aplikací“ nebo „Všechny aplikace“.

Výběr stažené hry nebo programu. Pokud lze aplikaci přesunout, bude aktivní tlačítko „Přesunout na kartu SD“. Klikněte na něj.

Pokud tlačítko nefunguje, vývojář zabránil instalaci aplikace na paměťovou kartu a nebude možné ji přesunout běžnými prostředky.

K hromadnému přesunu aplikací použijte AppMgr III (App 2 SD)

Abyste nemuseli otevírat nastavení každé hry nebo programu a zjišťovat, zda je či není migrovatelný, použijte program AppMgr III (App 2 SD), který na samostatné kartě zobrazuje seznam migrovatelných aplikací.

Podržením prstu na aplikačních kartách je označíte. Vyberte ty, které chcete, a klikněte na ikonu složky nahoře. V novém okně klepněte na červenou šipku a přejdete na stránku s podrobnostmi o aplikaci. Stisknutím tlačítka zpět přejdete do nastavení další vybrané aplikace nebo hry.

Aplikace AppMgr III vám také řekne, které aplikace byste neměli instalovat na externí disk, abyste zajistili správné fungování všech funkcí.

Jak přenášet fotografie na paměťovou kartu v telefonu Samsung?

Pokud máte ve smartphonu uloženo velké množství snímků, můžete je přenést na paměťovou kartu (pokud ji dotykové zařízení podporuje). Jak to udělat v systému Samsung? Jak na to.

V první řadě je třeba si uvědomit, že smartphony Samsung umožňují ukládat pořízené snímky přímo na paměťovou kartu. Za tímto účelem vložte paměťovou kartu do slotu a slot do smartphonu.

Pokud chcete obrázky přenést ručně, použijte správce souborů „Moje soubory“.

Vyberte snímky, které chcete kopírovat nebo přenést, klepnutím na ně a podržením prstu po dobu asi jedné sekundy. Poté podle potřeby vyberte možnost „Přenést“ nebo „Kopírovat“.

Vraťte se na hlavní stránku správce „Moje soubory“ a vyberte „Paměťová karta“.

Vyberte složku nebo přesuňte soubory do kořenového adresáře paměti USB kliknutím na tlačítko „Přesunout sem“.

Přesun souborů na kartu SD v zařízení Samsung

Chcete-li uložit informace na paměťovou kartu Samsung, proveďte následující kroky

 • Otevřete aplikaci „Moje soubory“;
 • Vyberte možnost „Interní úložiště“ a přejděte na soubory (adresáře), které chcete přesunout na paměťovou kartu; vyberte možnost interního úložiště
 • Jakmile se ocitnete ve složce se soubory, klikněte na tlačítko se třemi svislými tečkami v pravém horním rohu;
 • V zobrazené nabídce klikněte na „Upravit“; vpravo nahoře klikněte na „Upravit“
 • Vyberte soubory, které chcete přenést, nebo klikněte na tlačítko “ Vše “ v levém horním rohu;
 • Opět klikněte na tři tečky v pravém horním rohu a vyberte možnost „Přesunout“; Vyberte možnost „Přesunout“
 • Dále vyberte možnost Karta SD;
 • Vyberte cílovou složku nebo stiskněte tlačítko “ Vytvořit složku „; v případě potřeby vytvořte složku
 • Klepnutím na „Hotovo“ dokončíte přesun na kartu v zařízení Samsung.
READ  Jak přenášet okna do jiného počítače

Jak přenášet fotografie na paměťovou kartu v zařízení se systémem Android?

Moderní telefony a tablety využívají vynikající moduly fotoaparátů, které někdy mohou vytvářet profesionálně vypadající snímky. S rostoucí kvalitou samotných snímků však roste i jejich velikost, která zabírá spoustu místa. Pokud v zařízení dojde místo, uvolněte je. K přenosu fotografií můžete použít také paměťovou kartu, čímž se uvolní místo v zařízení.

K přenosu snímků na paměťovou kartu potřebujete samotnou paměťovou kartu ve smartphonu nebo tabletu a správce souborů.

Po vložení paměťové karty do smartphonu můžete ověřit, zda ji zařízení „vidí“. Chcete-li tak učinit, přejděte do „Nastavení“ a vyberte podsekci „Paměť“ (nebo „Údržba zařízení“ v případě Samsungu a firmwaru One UI).

Zde najdete položku „Paměťová karta SD“. Jak vidíte, naše zařízení kartu rozpoznalo.

Nyní budete potřebovat správce souborů. Jako správce souborů můžete použít libovolnou aplikaci podle vlastního výběru, protože proces přenosu bude podobný. Pokud je FM ve firmwaru již nainstalován, můžete jej použít. Pokud ne, stáhněte si je pomocí služby Google Play Market. Použijeme integrovaného správce souborů společnosti Samsung. „Moje soubory“.

Zvýrazněte soubory, které chcete přesunout (klepněte na soubor a podržte jej, pokud je jich více, vyberte další). V dolní části obrazovky stiskněte tlačítko „Kopírovat“ nebo „Přesunout“. podle toho, co chcete provést.

Vraťte se o krok zpět a vyberte přidanou jednotku flash.

Pokud chcete soubory přidat do kořenového adresáře paměťové karty, klikněte na „Přesunout sem“.

Složku vytvoříte kliknutím na tři tečky a výběrem možnosti „Vytvořit složku“ z nabídky.

Otevřete ji a přeneste soubory stejným způsobem.

Jak vidíte, není to nic složitého. Tímto způsobem můžete přenášet soubory na paměťovou kartu, s výjimkou aplikací, a můžete také přenášet soubory z paměťové karty do hlavní paměti.

Jak přesouvat soubory

Android je multifunkční mobilní operační systém založený na Linuxu. Operační systém má mnoho možností a nástrojů. Samozřejmě není tak vyladěný jako systém Windows, ale dostupné nástroje jsou dostatečné pro požadované úkoly, včetně práce se složkami.

Přenos souborů na kartu SD v systému Android lze provést několika způsoby:

 • Přes nastavení. tato funkce není k dispozici ve všech verzích operačního systému ani na všech zařízeních.
 • Prostřednictvím počítače.
 • Použití správce souborů.
 • Použití cloudového úložiště a automatické synchronizace.

Každá z možností má své vlastní vlastnosti, které stojí za to podrobněji prozkoumat.

Ručně prostřednictvím „Nastavení“

Některá zařízení se systémem Android mají možnost „Nastavení“ pro přesun dat. Tato funkce je však vzácná, většinou na značkových skořepinách výrobců. V případě „čistého“ systému Android není v nabídce „Nastavení“ žádná možnost přenosu, kopírování nebo přesouvání souborů. K tomu slouží vestavěný správce souborů, který data zpracovává. Tento program se nazývá „Průzkumník souborů“ nebo „Správce souborů“.

Používání počítače

Připojení k počítači je pravděpodobně nejpohodlnější způsob práce se soubory. Použití klávesnice a myši je mnohem snazší. Než začnete přenášet data na kartu SD systému Android, měli byste nejprve připojit smartphone k počítači. Použijte kabel USB, který se vždy dodává s telefonem. Jeden konec kabelu zasuňte do portu USB počítače, druhý konec (micro USB nebo USB typu C) do smartphonu.

 • Otevřete telefon v Průzkumníku a uvidíte, že systém vás poté vyzve k výběru mezi dvěma možnostmi:
 • Karta. externí disk (micro SD).
 • Telefon. interní paměť.
 • Přejděte do aplikace Telefon, najděte požadované složky nebo jednotlivé soubory, klikněte na ně pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Vyjmout“ (pokud zvolíme možnost „Kopírovat“, vytvoří se kopie, kterou budete muset ručně odstranit).
 • Vraťte se na stránku, kde jste vybrali interní úložiště, ale tentokrát vyberte možnost Karta a zadejte kartu SD.
 • Vyberte místo, kam chcete vložit data výřezu, a klikněte pravým tlačítkem myši na možnost „Vložit“.
READ  Je možné připojit sluchátka Airpods k zařízení Samsung se systémem Android?

Poté se vystřižená data vloží do zadané složky. Můžete také použít klávesové zkratky systému Windows:

Stejným postupem můžete kopírovat nebo přesouvat například hudbu nebo videa z paměťové karty do interního úložiště.

Upozorňujeme, že některé modely smartphonů vyžadují instalaci ovladačů, aby počítač mohl zařízení detekovat a vstoupit do jeho paměti. Ovladače lze stáhnout z oficiálních webových stránek výrobce telefonu.

Prostřednictvím integrovaného průzkumníka systému Android

Na počítači je samozřejmě pohodlnější pracovat s myší a klávesnicí. Ne vždy je však možné se k počítači připojit. Pro takové případy je k dispozici vestavěný průzkumník souborů, který lze použít k práci se složkami a soubory v jakémkoli smartphonu:

 • Přejděte do interního úložiště, najděte požadovanou složku (nebo soubor) a zvýrazněte ji. Klepněte na požadovanou složku a podržte ji, dokud se nezobrazí značka.
 • Klepněte na tlačítko „Menu“, které se nachází v pravém horním rohu a vypadá jako tři svislé tečky.
 • V dalším okně zadejte adresář, do kterého chcete soubor přesunout. V našem případě. „Storage Card“. V případě potřeby můžete vybrat některou z existujících složek nebo vytvořit novou. Klepněte na tlačítko „Hotovo“ a systém Android přesune vaše data do určeného cíle.

Tímto způsobem můžete přenášet data z interního do externího úložiště, a zajistit tak stabilitu systému. Stojí za zmínku, že pomocí „Správce souborů“ můžete provést takový postup přenosu dat z telefonu do jiného telefonu. Za tímto účelem:

 • Otevřete průzkumníka a najděte požadovaný soubor.
 • Zvýrazněte ji.
 • Klikněte na tlačítko „Sdílet“, které se zobrazí (pokud ne, stiskněte „Menu“ v pravém horním rohu a poté v závislosti na modelu smartphonu a verzi systému Android vyberte ze seznamu „Sdílet“ nebo „Přenést“).

Jak přenášet fotografie a videa na kartu MicroSD v zařízení Samsung Galaxy

V podstatě se metody přenosu fotografií pro Samsung Galaxy a další zařízení se systémem Android neliší, ale rozhodl jsem se samostatně popsat metodu pomocí pouze těch nástrojů, které jsou předinstalovány na zařízeních této, jedné z nejběžnějších značek.

Přenos fotografií a videí na kartu SD

Prvním krokem (volitelným, pokud jej nepotřebujete) je nastavení fotoaparátu pro pořizování fotografií a videí na kartu MicroSD, což je velmi snadné:

Jakmile to provedete, budou všechny (téměř) nové fotografie a videa uloženy ve složce DCIM na paměťové kartě, složka se vytvoří při pořízení první fotografie. Proč „téměř“: Některá videa a fotografie, které vyžadují vysokou rychlost záznamu (fotografie v režimu sériového snímání a video s rozlišením 4k 60 snímků za sekundu), se budou nadále ukládat do interní paměti smartphonu, ale po natočení je lze vždy přenést na kartu SD.

Poznámka: při prvním spuštění fotoaparátu a po vložení paměťové karty budete automaticky vyzváni k uložení fotografií a videí na tuto kartu.

Přenos pořízených fotografií a videí na paměťovou kartu

K přenosu existujících fotografií a videí na paměťovou kartu můžete použít integrovanou aplikaci Moje soubory v zařízení Samsung nebo jiného správce souborů. Ukážu vám metodu pro vestavěnou standardní aplikaci:

Složka bude přesunuta a data budou sloučena se stávajícími fotografiemi na paměťové kartě (nic se nesmaže, nebojte se).

Nastavení fotoaparátu pro ukládání snímků na micro SD

Abyste si v budoucnu ušetřili čas s přenášením snímků, můžete fotoaparát nastavit tak, aby všechny fotografie ukládal na micro SD. Za tímto účelem:

Poté se všechny fotografie uloží na micro SD. Galerie nebude tímto nastavením ovlivněna, protože prohlížeč obrázků prohledá interní a externí paměť a poté zobrazí všechny obrázky ve smartphonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS