Přenos souborů z Androidu do iPhonu přes Bluetooth

Tento článek pojednává o dvou velmi populárních operačních systémech, které mají své vlastní zástupy věrných fanoušků. Pokud máte rádi systém Android a váš přítel používá iOS, možná vás zajímá, jak přenést data ze zařízení se systémem Android do iPhonu pomocí Bluetooth. Dnes tento problém vyřešíme.

Dva operační systémy, které spolu soupeří již velmi dlouho, stále vedou skutečnou válku na trhu mobilních zařízení. Každý z nich přináší výhody i nevýhody, existují mezi nimi nejrůznější spory a vzhledem k tomu, že si systémy nejsou navzájem podobné, dochází k problémům při přenosu informací. Systém iOS je sice považován za praktičtější z hlediska množství inovativních funkcí, ale nemá vůbec žádnou komunikaci přes Bluetooth. Vývojáři vysvětlují svůj nápad bezpečnostními hledisky.

Přenos hudby z Androidu do iPhonu pomocí softwaru DataKit Switch Mobile Transfer

Switch Mobile Transfer je dnes jednou z nejjednodušších aplikací, která nabízí funkci přenosu jedním kliknutím. K připojení zařízení k počítači potřebujete pouze kabel USB.

Začněte stažením softwaru DataKit Switch Mobile Transfer. Nainstalujte jej a spusťte v počítači, abyste otevřeli uživatelsky přívětivé okno.

Klikněte na položku Telefon pro přenos telefonu a připojte zařízení se systémem Android a iPhone. Zde vidíte oba telefony na opačných stranách otevřeného softwaru Switch Mobile Transfer.

Ujistěte se, že „Zdroj“ je Android a „Cíl“ je váš nový iPhone. Jejich polohu změníte pomocí otočného tlačítka uprostřed.

Mezi oběma zařízeními se zobrazí část, kde můžete vybrat soubory, které chcete přenést. Klikněte na složku s hudbou (a dalšími soubory, které chcete přenést) a klikněte na „začít přenášet„.

Kromě toho můžete obsah starého telefonu vymazat nebo si vytvořit zálohu dat, abyste zabránili jejich ztrátě.

FTP můžete vyzkoušet prostřednictvím služby ShareMe

Soubory můžete spravovat přímo prostřednictvím Finderu

Bezdrátový přenos souborů přes FTP. Vyzkoušel jsem mnoho aplikací pro Android, které vytvářejí server pro přenos souborů, ale ShareMe byl nejpohodlnější.

ShareMe je standardní aplikace pro smartphony Xiaomi, která se dříve jmenovala MiDrop. Dnes ji lze nainstalovat do jakéhokoli smartphonu se systémem Android bez ohledu na výrobce.

Po instalaci jej otevřete, přejděte do postranní nabídky, vyberte „Připojit k počítači“ a klikněte na „Spustit“. Poté program zobrazí adresu serveru FTP. Musíte ho zadat do Safari a prohlížeč vám nabídne otevření složky ve Finderu se všemi soubory z vašeho smartphonu.

READ  Jak zkontrolovat baterii v iPhonu. Mýty o baterii iPhonu

Proces vytváření serveru FTP v systému Android

Stejnou adresu můžete bez problémů používat i v iPhonu. Mobilní verze Safari z iOS 13 má správce stahování, takže stahování odtud nebude problém. Jediná nuance je, že funguje ve stejné síti Wi-Fi.

Pokud se nacházíte mimo síť Wi-Fi, můžete vytvořit bezdrátovou síť přímo z aplikace ShareMe. V postranní nabídce vyberte možnost „Přímý přenos“. Po připojení bude algoritmus práce se systémem naprosto stejný.

Odeslání prostřednictvím služby Mail Drop

Ne všichni uživatelé Apple si pamatují užitečnost cloudové služby Apple a nativního e-mailového klienta. Lze je použít k přenosu velkých dat přes iCloud, aniž by bylo nutné přenášet soubory do e-mailových služeb a jiných cloudových úložišť.

Co je potřeba: U tohoto druhu přenosu nejsou žádná omezení pro gadget příjemce. Může to být jakýkoli chytrý telefon, tablet nebo počítač s libovolným operačním systémem. Zařízení nemusí být v blízkosti.

Velikost souboru, který můžete přenést, je omezena. Až 5 GB v jednom e-mailu. Údaje budou uloženy po dobu 30 dnů, poté je již příjemce nebude moci stáhnout. Celkový objem přenášených dat by neměl překročit 1 TB.

Napište e-mail příjemci pomocí standardního e-mailového klienta iOS. Připojení jednoho nebo více velkých souborů k e-mailu. ▶ Pokud se pokusíte odeslat e-mail s přílohou, systém vás vyzve k odeslání souborů prostřednictvím poštovního serveru nebo k nahrání dat do služby Mail Drop. ▶ Vyberte požadovanou položku nabídky a počkejte na odeslání e-mailu.

Příjemce si bude moci soubory stáhnout pomocí odkazu ve zprávě.

Jak odesílat přes Bluetooth z Androidu do iPhonu?

Na iPhonu by to nefungovalo, ale soubory mezi Androidem a Macem můžete přenášet přímo přes Bluetooth. Jediné, co musíte udělat, je nastavit potřebná oprávnění v počítači Apple. Otevřete kontextovou nabídku ve smartphonu, vyberte možnost „Odeslat soubor do zařízení“, vyberte soubor a stiskněte tlačítko „Odeslat“.

Spuštění aplikace Mi Drop na dvou zařízeních se systémem Android. Na jednom ze zařízení vyberte možnost „Odeslat“ a na druhém „Přijmout“. Na odesílaném zařízení vyberte typ dokumentu, který chcete odeslat, a vyberte soubor.

Jak přenášet soubory mezi telefony

Pokud má váš přítel, příbuzný, kolega nebo jen někdo, koho znáte, telefon nebo tablet se stejným operačním systémem jako vy, je pro vás mnohem snazší. Android i iOS mají speciální systémy sdílení souborů, které fungují nativně a velmi pohodlně. V tomto případě nejsou další berle potřeba, ale někdy se bez nich neobejdete. Zde jsou způsoby, jak si přenos souborů a médií trochu usnadnit.

Přenos souborů přes Telegram

Jedná se o nejjednodušší způsob odesílání souborů, pokud máte relativně malé soubory a dobrý (nebo neomezený) přístup k internetu. Sám tuto metodu často používám. To vše proto, že Telegram je dostupný téměř všem a není třeba zvlášť instalovat aplikace, pokud je osoba nemá.

V systému Android není s aplikací Telegram vůbec žádný problém a iPhone má již dlouho aplikaci Soubory, která je s Telegramem také úzce integrovaná a nainstalovaná od začátku. Když uživatel iPhonu obdrží soubor, může jej uložit do této aplikace, a pokud se jedná o fotografii nebo video, má na výběr mezi knihovnou médií a „Soubory“.

READ  Jak pořídit snímek obrazovky na iPhone XR

Telegram řeší mnoho problémů při přenosu souborů mezi zařízeními.

Jediná věc, kterou je třeba pochopit, je, že když chcete odeslat fotografii nebo video, nezvolte „Galerie“, ale „Soubor“ a poté vyhledejte fotografii v systému souborů. Tím je zajištěn přenos v původní kvalitě bez komprese. Některé messengery komprimují obrázky a videa ještě více. Například aplikace WhatsApp zmenšuje velikost souboru přibližně desetkrát. V důsledku toho není mnoho detailů na přenášeném snímku jednoduše viditelných.

Jak přenesu soubory, fotografie nebo videa z telefonu do počítače?

Můžete také přenášet soubory a média ze smartphonu do počítače a zpět. Stačí nainstalovat aplikaci do systému Windows nebo Mac a můžete ji začít používat. Jedinou nevýhodou je, že před stažením souboru musíte nejprve počkat, až bude soubor nahrán na server. Pokud není příliš velký (několik fotografií, krátké video nebo textové soubory), bude se čekací doba počítat na sekundy, ale pokud se jedná o stovky megabajtů, budete muset při dobré rychlosti připojení čekat několik minut.

Přenos souborů prostřednictvím výměníků souborů

Tento způsob také často používám, když potřebuji přenést soubor, který není naléhavý. Stačí ji nahrát do libovolného cloudu. Disk Google, Disk Yandex, Mail Cloud, Dropbox. Existuje mnoho variant a všechny nabízejí určitý volný úložný prostor, obvykle kolem 15 GB. Je tedy možné vyměňovat poměrně velké soubory.

Disk Google je pravděpodobně nejpůvodnější z obou.

Chcete-li použít tento způsob výměny dat, stačí si stáhnout jednu z aplikací výměnného serveru, zaregistrovat se v něm, pokud jste tak ještě neučinili, a můžete nahrávat soubory. Poté můžete osobě poskytnout odkaz ke stažení.

Nevýhodou této metody je, že je časově náročnější, musíte provést více úkonů a stahování z odkazu je složitější než jen z messengeru. Nicméně zvažujeme všechny možnosti, takže to také půjde. To je užitečné zejména při přenosu souborů do počítače. A právě výměník není nikdy zbytečný. nezapomeňte se zaregistrovat, pokud jste tak ještě neučinili.

Přenos souborů z Androidu do iPhonu přes FTP

Tuto metodu nelze označit za nejjednodušší, ale obecně funguje. Soubory mezi smartphony a počítači můžete přenášet prostřednictvím protokolu FTP. V tomto případě je pro přenos vytvořen server a druhý smartphone je z něj jednoduše stáhne. Nejjednodušší aplikace, kterou jsem viděl, byla ShareMe.

Dříve byla tato aplikace standardní funkcí společnosti Xiaomi s názvem MiDrop. Postupem času se stal všeobecně dostupným a nyní jej lze nainstalovat do jakéhokoli chytrého telefonu se systémem Android.

Otevřít, naskenovat, odeslat. vše je jednoduché.

Používání aplikace je jednoduché. Musíte ji otevřít a v postranní nabídce vybrat možnost „Připojit k počítači“. Uvnitř je třeba vybrat možnost „Stáhnout“. Aplikace zobrazí adresu serveru FTP, který vytvořila. Pro stažení souborů stačí zadat adresu do prohlížeče Chrome, Safari, Edge nebo jiného prohlížeče a můžete stahovat soubory.

Tato metoda funguje pouze v jedné síti Wi-Fi. Pokud máte zařízení připojená k různým sítím nebo k žádné síti a přenášíte soubory na hoře, zatímco nad vámi létá orel, měli byste v aplikaci vybrat možnost „Přímý přenos“. Od této chvíle se princip fungování příliš nemění, jen si zařízení budou vyměňovat soubory přímo.

READ  Jak připojit hodinky k telefonu přes Bluetooth. Jak poprvé připojit hodinky k telefonu

Huawei připravuje lidar pro bezpilotní automobily. Potřebujeme zálohu

Přenos souborů mezi telefony prostřednictvím aplikace

Pro přenos souborů z jednoho smartphonu do druhého bylo vynalezeno mnoho aplikací, které jsou k dispozici na Google Play a AppStore. Jednou z takových aplikací je Xender, ale pokud jste narazili na vhodnější alternativy, podělte se o ně v našem chatu na Telegramu.

V práci aplikace někdy pády a zaostává, ale obecně, žádné stížnosti na to a všechny méně stabilní. Přinejmenším mnoho aplikací, které jsem předtím zkoušel, fungovalo ještě hůř.

Ani s touto aplikací obvykle není žádný problém

Pokud potřebujete přenášet soubory mezi telefony, musíte provést následující kroky. Nejprve nainstalujte aplikaci do obou zařízení. Poté otevřete aplikaci na obou telefonech. Pak na iPhonu klepněte na „Připojit Android“ a na Androidu klepněte na „Odeslat“ a naskenujte QR kód z obrazovky iPhonu. Nyní jste připraveni k přenosu souborů.

Pro přenos souborů do počítače je algoritmus podobný, je však nutné zvolit možnost „připojit k počítači“.

Mohu přenášet přes Bluetooth pomocí iPhonu??

Uživatelé iPhonu jsou spokojeni se všemi funkcemi smartphonu, včetně revoluční čtečky otisků prstů v iPhonu 5S. Rozhodně jim však chybí jedna funkce. přenos dat přes Bluetooth přes smartphone Apple bohužel není možný.

Pokud do počítače se systémem Windows přenášíte jiné typy souborů, budou obvykle uloženy ve složce Bluetooth Exchange, která se nachází ve složkách osobních dokumentů. V systému Windows 10 budete po úspěšném přijetí souboru vyzváni k zadání adresáře v počítači, kam jej chcete uložit.

Jak odesílat fotografie přes Bluetooth iPhone?

Odesílání souborů do zařízení Bluetooth Pokud nevidíte stavovou ikonu Bluetooth, vyberte v nabídce „Apple“ položku „Předvolby systému“, klepněte na položku „Bluetooth“ a zaškrtněte políčko „Zobrazit Bluetooth na panelu nabídek“. Vyberte soubor a stiskněte tlačítko odeslat.

Chcete-li přenášet data, aktivujte v nastavení iPhonu funkci Bluetooth, přejděte do aplikace iBluetooth a vyberte obrázek, který chcete odeslat prostřednictvím této aplikace.

Je možné přenášet soubory z iPhonu do Androidu??

Nejprve nainstalujte aplikaci do obou zařízení. Poté otevřete aplikaci na obou telefonech. Pak klepněte na „Připojit Android“ na iPhonu a na „Odeslat“ na Androidu a naskenujte QR kód na obrazovce iPhonu. Nyní můžete přenášet soubory.

Otevřete aplikaci ve smartphonu se systémem Android a přejděte do Nastavení. Zde byste také měli kliknout na možnost „Přenos z telefonu do telefonu“. Poté je třeba zadat třímístný kód, který jste obdrželi na iPhonu, a kliknout na „Zahájit migraci“. Během několika minut software automaticky zkopíruje data.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS