jednoduché řešení přenosu dat z iPhonu do iPhonu 13 / 13 pro / 13 pro max

Společnost Apple opět potěšila své fanoušky novým produktem. Po představení nového iPhonu 13/13 pro si většina uživatelů společnosti Apple chtěla koupit nový model telefonu. Po zakoupení nového smartphonu se však mnoho lidí ptá, jak přenést všechna data ze starého iPhonu do nového iPhonu. Pokud ani vy tomuto procesu nerozumíte, doporučujeme vám prostudovat tento článek, kde vám vysvětlíme některá řešení přenosu dat.

Rádi bychom vám představili software Tenorshare iCareFone, který vám umožní snadno a rychle přenést data ze starého iPhonu do nového. Tento nástroj má řadu výhod, např

 • Selektivní přenos dat. Můžete si vybrat, které soubory chcete přenést, nebo vybrat všechny soubory najednou.
 • Dávkové mazání souborů. Umožní vám odstranit všechny soubory jedním kliknutím, čímž ušetříte spoustu času.
 • Automatické odstranění duplicit.Při přenosu dat není třeba ručně odstraňovat duplicitní soubory. software to udělá automaticky za vás.
 • Přenos dat. Pomůže vám importovat soubory do iPhonu / iPadu / iPodu a exportovat je do PC / Macu na pár kliknutí.
 • Výměna souborů. Sdílení souborů mezi zařízeními bez omezení Apple ID díky iCareFone.

Chcete-li přenést data ze starého zařízení do nového, postupujte krok za krokem podle následujících kroků

Krok 1 Stáhněte si software a nainstalujte jej do počítače. Spusťte jej na počítači. V horní části obrazovky se zobrazí ikona složky s názvem „Správa“, klikněte na ni a vyberte typ souboru, který chcete importovat.

Správa

Krok 2 Na levé straně panelu jsou na výběr různé typy souborů: fotografie, hudba, videa, kontakty atd.д. Klikněte na požadovaný typ souboru.

Krok 3 Klikněte na tlačítko „Importovat“, vyberte požadované soubory a klikněte na tlačítko „Otevřít“. Poté vyberte uložené fotografie v počítači, které chcete přenést.

Krok 4 Počkejte na dokončení přenosu a obrázky se uloží do zařízení.

Řešení 2: Bezdrátový přenos přes ios12.4 a více

Pokud máte iOS 12.4 a vyšší, tato metoda vám pomůže rychle přenést data ze starého zařízení do nového. Funkce v iOS 12.4 „Rychlý start“ již mluví sám za sebe. To znamená, že nemusíte používat iCloud ani zálohovat v iTunes

Je třeba provést následující kroky:

Zapněte nové zařízení a položte vedle něj staré. Na starém iPhonu se zobrazí vyskakovací okno s výzvou k použití Apple ID pro nastavení nového iPhonu.

Položte starý iPhone na nový tak, aby obrazovka byla uprostřed hledáčku.

Zařízení vás vyzve, abyste nastavili Touch ID nebo Face ID, přijali je a nakonfigurovali.

Po provedení tohoto úkonu se na zařízení zobrazí okno s výzvou k přenosu dat ze starého iPhonu. Obvykle se tak děje prostřednictvím Wi-Fi nebo Bluetooth. ale v případě potřeby můžete použít také kabel Lightning, ale musíte si koupit adaptér Lightning/USB 3 od oficiálního prodejce.

READ  Jak odstranit vyzváněcí tóny z iPhonu pomocí iTunes. Použití počítače

Přenos všech dat ze starého iPhonu do iPhonu přes iTunes

Pokud z nějakého důvodu nemůžete použít metodu přenosu z iPhonu do iPhonu z iCloudu, budete muset použít iTunes. Abyste ji však mohli používat, musíte zařízení připojit k počítači.

Připojení starého iPhonu k počítači a spuštění iTunes. zálohování pomocí iTunes.

Zapněte iPhone 7 a vyberte tyto položky:

Váš jazyk a zeměZvolte zapnutí polohových služebSíť Wi-Fi

Po výzvě k nastavení zařízení vyberte možnost „Obnovit ze zálohy iTunes“.

Připojte iPhone k iTunes a zálohujte nový iPhone pomocí stejného počítače, který jste použili k zálohování starého iPhonu.

iTunes vás požádají o obnovení ze zálohy nebo o nastavení nového. A vyberte možnost zálohovat starý iPhone a zvolte „pokračovat“.

Přenos všech dat ze starého iPhonu do iPhonu pomocí aplikace Tenorshare iCareFone

Prostřednictvím aplikace Tenorshare iCareFone můžete snadno přenášet soubory z iPhonu, iPadu a iPodu do počítače. Připojte zařízení k počítači a můžete začít spravovat svá data včetně videí, fotografií, hudby, kontaktů, poznámek, kalendářů, aplikací, záložek atd.д.

Přenos dat z iPhonu do iPhonu je velmi snadný.

Vyberte typ souboru, který chcete importovat.

Stiskněte tlačítko „Importovat“ a vyhledejte soubory dříve uložené v počítači. Počkejte na dokončení procesu a v iPhonu nyní najdete tyto soubory.

Pomocí aplikace Tenorshare iCareFone můžete přenášet veškerý obsah, jako jsou videa, poznámky, kontakty, fotografie, hudba. Zprávy, kalendář atd.д. K novému iPhonu, bez ohledu na to, zda je váš starý iPhone 4s,5,5S,6,6s,6 Plus,7,8,X.

Přesun všech dat prostřednictvím zálohy iCloud (pokud to chcete zkusit)

Tato metoda je poměrně jednoduchá, import informací z iPhonu do iPhonu se provádí zálohováním jednoho iPhonu a pozdějším přenosem do jiného zařízení.

Důležité: Než začnete přenášet data ze starého iPhonu do nového, nezapomeňte do nového zařízení nainstalovat kartu SIM. Pokud je nové zařízení již nastaveno, je třeba provést úplný reset.

Připojení iPhonu nebo iPadu k síti Wi-Fi. Přejděte do Nastavení → iCloud → Zálohování

Klepněte na možnost „Vytvořit zálohu“. Pokud není políčko Zálohovat na iCloud povoleno, povolte ho.

Počkejte na dokončení zálohování.

Zapněte zařízení a postupujte podle pokynů, dokud se nezobrazí obrazovka Programy a data.

Klepněte na možnost „Obnovit ze zálohy iCloud“. Zadejte své Apple ID a přihlaste se do služby iCloud.

Vyberte zálohu, kterou jste vytvořili dříve. Je důležité vybrat nejnovější kopii. Teprve poté se do zařízení stáhne skutečný obsah a nastavení.

Počkejte, dokud nebude dokončen proces obnovení ze zálohy iCloud. Poté dokončete nastavení iPhonu a iPadu.

K importu a exportu ze zařízení do nového zařízení iPhone X/8 vám mohou pomoci 4 snadné způsoby. Pokud máte další dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Co je potřeba k přímému přenosu dat

▪️ spárování iPhonu s iOS 12.4 nebo novější verzi mobilního operačního systému

▪️ kabel USB na Lightning dodávaný s jakýmkoli iPhonem

▪️ Adaptér Apple Lightning na USB 3.0 pro přímé připojení jednoho smartphonu k druhému.

Přenos můžete provést bezdrátově, ale bude to trvat déle a bude k tomu potřeba dostupná síť Wi-Fi.

Jak přenést data do iPhonu 13 přes Rychlý start

Když se na novém iPhonu zobrazí obrazovka nastavení, přiložte k ní starý iPhone. Na starém iPhonu se zobrazí obrazovka „Rychlé spuštění“. Stiskněte tlačítko „Pokračovat“ a ověřte se pomocí Touch ID nebo Face ID.

Chcete-li smartphony propojit, musíte naskenovat obrazovku nového smartphonu se starým. Pokud fotoaparát na starém smartphonu nefunguje, můžete se přihlásit ručně.

READ  Vytvoření instagramového účtu z telefonu iPhone. Prostřednictvím aplikace v telefonu

Zadání hesla ze starého iPhonu do nového iPhonu. Pak nastavte Face ID/Touch ID v novém smartphonu.

Nyní můžete přenést data ze starého iPhonu nebo je pomocí iCloudu obnovit z kopie. Vedle obou možností se zobrazí čas, který bude potřeba k dokončení procesu.

Vyberte možnost přenosu z iPhonu. Chcete-li použít metodu bankovního převodu, vyberte v dolní části obrazovky možnost Další možnosti.

Pokračujte v procesu nastavení a přenos dat bude zahájen. Může to trvat několik minut až hodinu nebo dvě.

Neoddalujte od sebe smartphony, dokud nebude proces dokončen.

Tato metoda má několik závažných nedostatků, kvůli kterým není vhodná pro každého. Funkce „Rychlý start“ vyžaduje zejména obnovení továrního nastavení nového zařízení. pokud tedy budete pár dní chodit s novým telefonem a pak se rozhodnete přenést data ze starého, veškerý obsah vytvořený během této doby bude nutné smazat nebo ručně nahrát do cloudu.

Jak již bylo zmíněno, okamžitě migrujete veškerý obsah a nastavení. To může být nepohodlné, pokud si chcete ponechat část archivu videí a fotografií ve starém zařízení a do nového přenést například jen fotografie z loňského roku, abyste měli více úložného prostoru. Hrozí také, že přijdete o část obsahu, například o zvukové soubory, které nebyly do smartphonu staženy přes Apple Store.

Jak přenést data ze starého iPhonu do nového pomocí iTunes

Pokud máte hodinky Apple Watch, musíte je před zahájením procesu odpojit od starého iPhonu. Pokud je na starém iPhonu povoleno dvoufaktorové ověřování, je třeba přidat další důvěryhodné zařízení. To vám umožní potvrdit vaše Apple ID při nastavování nového iPhonu.

 • Ujistěte se, že máte k dispozici nejnovější verzi iTunes. Software můžete aktualizovat prostřednictvím sekce Aktualizace softwaru v počítači Mac nebo si jej stáhnout z webu společnosti Apple.
 • Připojení starého iPhonu k počítači pomocí kabelu USB.
 • Spusťte iTunes a kliknutím na ikonu iPhone v horní části okna vyberte připojený iPhone.
 • V části Přehled vyhledejte část se zálohami, vyberte možnost „Tento počítač“ a nezapomeňte zaškrtnout políčko vedle možnosti „Šifrovat místní kopii“.
 • Nyní vyberte možnost „Vytvořit kopii“ a uložte novou zálohu starého smartphonu. Nechte proces dokončit.
 • Nyní zapněte svůj nový iPhone a začněte jej nastavovat, dokud se nedostanete na obrazovku „aplikace a data„.
 • Vyberte možnost „Obnovit z kopie iTunes“ a poté připojte smartphone k počítači pomocí kabelu USB.
 • Zobrazí se obrazovka iTunes s nastavením nového smartphonu, klikněte na „Obnovit z této kopie“ a poté vyberte právě uloženou kopii starého zařízení.
 • Začne proces obnovy, který může trvat nějakou dobu v závislosti na množství dat. Každých 100 GB zabere přibližně hodinu.
 • Po dokončení procesu dokončete nastavení nového iPhonu a můžete jej začít používat.

Všechna vaše data, zprávy, poznámky, fotografie, videa, filmy, kontakty, zdravotní údaje, nastavení atd. bude úspěšně přenesen do vašeho zbrusu nového iPhonu 11 nebo iPhonu 11 Pro.

Nezapomeňte použít šifrovanou kopii také pro přenos zdravotních informací, uložených hesel a dalších důležitých údajů. Pokud toto políčko nezaškrtnete, budete muset tyto údaje zadat znovu ručně.

Přes iMobie AnyTrans

Software AnyTrans od populárního vývojáře iMobie umožňuje obejít omezení nástroje Apple a přenášet pouze požadované typy dat. a to i do iPhonů, na kterých jste již provedli nastavení a uložili obsah. K jeho použití potřebujete pouze počítač se systémem Windows nebo macOS, dvojici smartphonů pro přenos a kabely Lightning pro jejich připojení.

Stáhněte si AnyTrans z jejich webových stránek. Nainstalujte software do počítače a aktivujte licenci.

Připojte oba iPhony k počítači pomocí kabelů Lightning a spusťte program AnyTrans.

Otevřete kartu Přepínač telefonů a klikněte na možnost Migrovat nyní v části Telefon do telefonu.

READ  Odblokování telefonu Samsung Galaxy

Ověřte, zda systém vidí smartphony. V případě potřeby změňte jejich pořadí (kliknutím na zaškrtávací políčko vpravo od názvu zařízení jej vyberte). Klikněte na tlačítko Další.

Tím se otevře obrazovka se všemi dostupnými daty v zařízení. Zde můžete vybrat pouze požadované kategorie nebo kliknutím na tlačítko Vybrat vše migrovat vše najednou. Doporučujeme také zaškrtnout políčko Přeskočit duplikáty, aby systém nekopíroval data, která již v zařízení jsou. Znovu klikněte na tlačítko Další.

Kopírování může trvat několik sekund až desítky minut v závislosti na množství dat a šířce pásma portů USB počítače a použitých kabelů. Neodpojujte smartphony od počítače, dokud není přenos dokončen.

Hotovo: Úspěšně jste přenesli soubory do nového iPhonu 13 bez obnovení továrního nastavení, vyhnuli jste se duplicitám a získali jste správné druhy dat. Pokud máte stále dotazy k postupu, pomůže vám oficiální videonávod.

Možnosti aplikace AnyTrans se však neomezují pouze na přenos souborů. Aplikaci lze později používat jako plnohodnotného správce dat ve smartphonu: sloučit konverzace a kontakty ze dvou zařízení WhatsApp do jednoho, vytvořit zálohy na pár kliknutí, vytvořit vlastní vyzváněcí tóny (například pokud v iTunes nevidíte požadovanou skladbu nebo chcete vybrat jinou její část), rychle nainstalovat nebo odinstalovat několik aplikací najednou. K dispozici je dokonce funkce pro bezdrátový přenos obrazovky do počítače.

Obvyklý způsob. Přenos dat pomocí služby iCloud

Pro fungování funkce jsou nutné dva smartphony Apple se systémem iOS 11 nebo novějším. Jeden iPhone by měl být ve fázi počátečního nastavení, zatímco druhý je funkční zařízení pro přenos dat.

Zapněte Wi-Fi a Bluetooth na obou zařízeních a umístěte je blízko sebe.

Na „starém“ iPhonu se zobrazí okno s žádostí o aktivaci funkce „Rychlé spuštění“. Potvrzení operace.

„Nový“ iPhone zobrazuje pěknou animaci, kterou byste měli naskenovat pomocí fotoaparátu „starého“ iPhonu.

Tím se zahájí proces přenosu dat, hesel a nastavení. Současně je třeba poprvé nastavit smartphone, nastavit heslo pro odemknutí, přihlásit se k iCloudu a nakonfigurovat Touch ID nebo Face ID.

Po přenosu budete vyzváni k obnovení zbytku dat z dostupných záloh na iCloudu.

Jak rychle přenést data ze starého iPhonu do nového?

Otevřete Nastavení na iPhonu. Hlavní. Reset 2. Vyberte možnost Připravit se na nový iPhone 3. Stiskněte tlačítko Proceed

iPhone vytvoří úplnou zálohu se všemi fotografiemi a videi. Může to trvat několik hodin. To závisí na množství dat a rychlosti internetu.

Po zálohování zapněte nový iPhone a podržte jej proti starému, abyste zahájili proces obnovy.

Záložky

V systému iOS 15 společnost usnadnila přenos dat ze starého iPhonu do nového. Apple poskytne tolik volného místa, kolik je potřeba k zálohování iPhonu. Tato funkce se hodí těm, kteří si nekupují další gigabajty z iCloudu. Pro využití této nabídky je nutné splnit tři podmínky: ▪️ Koupit nové zařízení Apple (iPhone, iPad nebo iPod touch) ▪️ Obojí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS