Jak připojit telefon k televizoru LG

Připojením mobilního zařízení k televizoru se především rozšíří funkčnost zařízení. Chytrý telefon se stane jakýmsi projektorem, přes který se bude přenášet signál a obraz se bude zobrazovat na velké obrazovce televizního vysílače.

 • přehrávat video a audio soubory, prohlížet fotografie a další obsah z telefonu, promítat data na velký monitor;
 • spouštět hry, messengery, sociální sítě a další aplikace nainstalované z trhu;
 • surfovat po internetu a navštěvovat různé online zdroje;
 • Provádět a sledovat prezentace, ukázky, číst literaturu na televizní obrazovce v elektronické podobě;
 • mluvit na displeji vysílače a poslouchat hudbu.

Uživatel se může připojit k televizoru pomocí Wi-Fi, pak se informace přenášejí vzduchem. V ostatních případech jsou zapotřebí speciální kabely a rozhraní.

Do telefonu je možné nainstalovat aplikaci, která z něj udělá dálkové ovládání. Pak je možné ovládat činnosti na obrazovce pomocí mobilního zařízení. Pro televizory LG si můžete stáhnout aplikaci LG TV Remote, která je k dispozici na Google Play a v AppStore.

Speciální funkce instalace her na Smart TV

Moderní Smart TV a STB se systémem Android se dokáží plně přizpůsobit zájmům svých majitelů a poskytnout jim kvalitní obsah:

 • pro zobrazení kanálů z běžného televizního vysílání;
 • online přehrávání videa, zvuku;
 • sociální sítě;
 • a také. zajímavé hry určené speciálně pro Smart TV.

Pokud mluvíme konkrétně o hrách, existuje specifický systém instalace, který spočívá v registraci účtu v obchodě, a ti, kterým se aplikace nelíbí, ji mohou okamžitě smazat (také vědí, jak to udělat předem).

V současné době vývoj zábavních aplikací rozšířil škálu žánrů, a mnozí, kteří mají TV Smart je k dispozici v oblastech, jako jsou:

Tento proces lze řídit libovolným způsobem pomocí:

Povinná registrace

Před instalací potřebného widgetu a použitím televizoru jako herní konzole je třeba provést několik jednoduchých kroků:

Vytvoření uživatelského účtu probíhá u každého modelu televizoru podle podobného schématu, ale může se mírně lišit (pokud nefunguje, je lepší nahlédnout do uživatelské příručky).

 • vstupte do hlavní nabídky Smart TV;
 • kliknutím na ikonu profilu;
 • potvrzení nabídky registrace;
 • vyplnění formuláře a dodržování písemných pokynů.

Poté můžete vstoupit do obchodu Stores a vybrat si, co chcete.

Jak a kde stáhnout

Každá ze světových značek, které vyrábějí chytré televizory, jim poskytuje možnost stahovat herní aplikace z oficiálních obchodů:

 • Philips, Sony používají operační systém Android a veškerý obsah instalují z Google Play (podobně jako u telefonů s tímto operačním systémem).

Po otevření obchodu můžete hru najít dvěma způsoby:

Pak vše potřebné udělá televizor sám a po chvíli můžete přejít k samotné hře.

Někteří majitelé Smart TV také experimentují a stahují si do svých zařízení aplikace z internetu a pak je na nich otevírají pomocí flash disku. Je však třeba mít na paměti, že jej lze použít pouze s vloženým vyměnitelným médiem.

READ  iPhone 11 pro není zapnutý

Odstranění her z televizoru

Pokud je aplikace nudná a chcete ji odstranit, je to velmi snadné:

 • vstupte do prodejny výrobce;
 • najít jeho název v seznamu nainstalovaných, vybrat;
 • na místě, kde byla dříve položka „Instalovat“, je nyní jiná. „Odstranit“. Když na něj kliknete, hra zmizí.

SlimPort a MHL

Nyní si povíme něco o adaptérech, které umožňují připojit telefon k televizoru nikoli jako multimediální zařízení, ale pouze pro zobrazení informací z jedné obrazovky na druhou. Je to mnohem pohodlnější než spárovat dvě zařízení jako „přehrávač“ a „médium“.

Prvním portem na lince je MHL. Jedná se o malý napájecí zdroj s konektorem HDMI a MicroUSB. Další rozhraní MicroUSB je na drátě. Slouží k připojení k vašemu smartphonu.

Před zakoupením portu si musíte ověřit, zda váš telefon podporuje technologii MHL. Mnohá zařízení nižší třídy ji nemají, takže byste se měli řídit vlastnostmi svého mobilního zařízení.

Proč tolik konektorů a rozhraní? Pokusme se jim porozumět na základě jejich funkčnosti:

 • Konektor HDMI. podobně velký vodič se zasouvá pro výstup zvuku a obrazu na obrazovku.
 • Konektor MicroUSB slouží k připojení MHL ke zdroji napájení.
 • MicroUSB na kabelu je potřeba ke spárování portu s vaším smartphonem.

Než přejdeme k připojení jednoho zařízení k druhému, je třeba poznamenat, že MHL nemusí mít nutně konektor a kabel MicroUSB. Pokud máte modernější smartphone, můžete si koupit port s rozhraním USB-C.

Nyní, když jsou všechny nuance vyřešeny, přejděme k připojení:

 • Vložte kabel portu USB do telefonu.
 • Připojení MHL ke zdroji napájení.
 • Zapojte příslušný kabel do konektoru HDMI.
 • Připojte druhý konec k televizoru.

Po provedení těchto jednoduchých kroků by se měl obraz z displeje smartphonu začít přenášet na obrazovku televizoru. Veškeré ovládání je z mobilního zařízení. Někdy může dojít ke zpoždění obrazu o zlomek sekundy. Na kvalitu sledování to však nebude mít vliv, protože televizor bude přehrávat obraz i zvuk.

Při tomto způsobu připojení smartphonu se doporučuje deaktivovat funkci automatického vypnutí obrazovky. Obraz se na televizoru zobrazí pouze v případě, že displej smartphonu funguje.

Dalším portem podobným MHL je SlimPort. V podstatě se jedná o stejný gadget. Místo HDMI však používá DisplayPort. V poslední době se na trhu objevilo mnoho portů Slim s rozhraním HDMI. Rozdíl oproti dříve diskutovanému MHL bude tedy ve velikosti. SlimPort je o něco menší.

Výhodou SlimPortu je navíc to, že jej nemusíte připojovat ke zdroji napájení. To znamená, že zařízení má na jedné straně kabel USB pro připojení k telefonu a na druhé straně konektor HDMI pro spárování s televizním přijímačem.

Připojení probíhá podobně jako u MHL:

Pak se na obrazovce televizního přijímače zobrazí přímý obraz ze smartphonu. Ovládání zobrazení přes telefon připojený kabelem však pochopitelně není příliš pohodlné. Příště se budeme zabývat bezdrátovými způsoby párování, ale nyní se zaměříme na náklady na MHL a SlimPort. První se prodává v ruském maloobchodě za 300 a druhý za 600. Téměř dvojnásobný rozdíl je způsoben tím, že SlimPort je menší a nevyžaduje zdroj napájení.

READ  Jak odstranit heslo z telefonu Huawei

Používání služby Miracast

Při tomto způsobu připojení je třeba nastavit nastavení televizoru a chytrého telefonu. V televizoru můžete provést následující kroky:

 • Zapnutí zařízení. Pomocí dálkového ovladače získáte přístup do hlavní nabídky.
 • Je třeba vstoupit do sekce věnované nastavení sítě. Jedna z položek nabídky by se měla jmenovat Síť.
 • Poté se zobrazí okno, ve kterém můžete tuto funkci aktivovat.
 • Nejprve je třeba spustit závěs na displeji. Pak je třeba spustit vysílání.
 • Po aktivaci se zobrazí seznam zařízení dostupných pro komunikaci.

Po nastavení smartphonu je třeba potvrdit aktivaci na televizoru.

Ne každá verze systému Android dokáže s touto funkcí pracovat. Před použitím dané možnosti je tedy třeba zkontrolovat, zda ji váš smartphone může používat. K dispozici je speciální aplikace (Miracast. Wi-Fi Display), která umožňuje Miralink. V některých případech může v této situaci pomoci.

Někdy se obraz nemusí zobrazit na celou obrazovku. V této situaci se doporučuje umístit smartphone vodorovně.

Pokud se něco pokazilo

Pokud něco neprobíhá podle plánu, může se uživatel podívat do následující tabulky. Poskytne vám všechny základní body, které vám pomohou problém vyřešit tak či onak.

Problémem je Řešení
Televizor nevidí telefon a naopak. Zkontrolujte, zda jsou verze zařízení televizoru a telefonu stejné. Pokud jsou samotná zařízení Bluetooth různých verzí a vzájemně se nepodporují, není toto připojení možné.
Při připojení generuje chybu. Zkuste resetovat obě zařízení, abyste opravili případné chyby. Pokud se situace opakuje, potřebujete pomoc odborníka.
Žádný zvuk. Stojí za to řešit problémy. Zkontrolujte, zda televizor podporuje připojení Bluetooth; vyplatí se vyzkoušet i jiná zařízení.
přehrávat, telefonu, televizoru, prostřednictvím

Proč připojit telefon k televizoru

Když uživatel připojí telefon k televizoru, telefon se automaticky připojí k televizoru:

 • Přehrávejte různá videa, fotografie nebo zvuky a promítejte je na velkou obrazovku, což je mnohem pohodlnější než dělat vše přes malou obrazovku chytrého telefonu;
 • Spouštějte různé aplikace, včetně her, messengerů, sociálních sítí atd;
 • Navštívit internet, různé webové stránky a zdroje;
 • Vytvářejte prezentace projektů, pořady nebo dokonce čtěte literární díla prostřednictvím televizoru;
 • Hovořit přes Skype a vidět svého partnera na velké obrazovce, aby ho viděli i ostatní lidé.

Důležité! Nejlepší způsob připojení je prostřednictvím Wi-Fi, protože v tomto případě se všechny potřebné informace přenášejí vzduchem. Pokud nemůžete používat internet, budete potřebovat speciální kabel.

Existují specializované aplikace, které z telefonu udělají dálkové ovládání. Budete jím moci ovládat televizor, aniž byste potřebovali dálkový ovladač. Speciální program společnosti. LG Remote. pomůže uživateli. Můžete si ji stáhnout přes Google Play i AppStore.

Možnosti připojení smartphonu ke Smart TV prostřednictvím Wi-Fi

Současný chytrý telefon je plnohodnotné multimediální centrum, které dokáže nahradit jakýkoli jiný přístroj, protože pořizuje fotografie, přehrává videa, hudbu a filmy ve vysoké kvalitě. Totéž lze říci o chytrých televizorech, které jsou schopny plnit téměř všechny tyto úkoly.

A pokud zkombinujete dvě takové užitečné pomůcky navzájem, komfort jejich používání se několikanásobně zvýší. Mezi výhody této manipulace patří:

 • Přehrávání libovolného obsahu z telefonu na velké obrazovce (videa, obrázky atd.).);
 • chatování v Messengeru nebo otevření videohovoru na televizní obrazovce;
 • Duplikace otevřených internetových stránek v prohlížeči;
 • Poslouchejte kvalitní hudbu prostřednictvím reproduktorů Smart TV;
 • čtení knihy nebo prezentace, promítání dokumentů.
READ  Častá otázka: Jak připojit telefon s průkopníkem rádia přes Bluetooth?

Bez ohledu na zvolenou metodu je přenos dat rychlý a obraz je čistý.

Smart TV můžete ovládat i pomocí chytrého telefonu. Například jeho použití jako dálkového ovladače. Stačí nainstalovat aplikaci s názvem LG TV Remote. Software je volně dostupný v obchodech s libovolným operačním systémem ( Android a iOS iPhone ).

Chromecast

Hromcast je miniaturní digitální přehrávač médií, který umožňuje proměnit jakýkoli televizor nebo monitor s výstupem HDMI v centrum zábavy. Prostřednictvím Chromecastu se můžete připojit k internetu a sledovat videa z YouTube nebo Netflixu. Výrobek má velikost flash disku. Připojuje se k televizoru a je napájen kabelem MicroUSB, který lze připojit k síti nebo do televizní zásuvky.

Hromcast navíc umožňuje vysílat YouTube a několik dalších aplikací z vašeho smartphonu do zařízení, ke kterému je připojen. K připojení budete potřebovat:

 • Připojte Chromecast k televizoru přes Hatchdiamai, nastavte jej a připojte k síti Wi-Fi.
 • Stáhněte si do telefonu aplikaci Google Home, spusťte ji a přihlaste se ke svému účtu Google.
 • Synchronizace s Chromecastem. Vyberte aplikaci, která podporuje streamování, a klikněte na příslušnou ikonu pro přenos snímků.
přehrávat, telefonu, televizoru, prostřednictvím

Chromecast umožňuje proměnit běžný televizor v SmartTV. Následně je možné streamovat obrázky a videa ze služby YouTube.

Připojení různých modelů telefonů k televizorům LG

Telefony různých výrobců (Lenovo, Asus, Honor, Huawei, Samsung a další) se k televizoru LG připojují podle stejných pokynů, jak je popsáno výše. Jediný rozdíl je v tom, že při nastavování připojení mezi televizorem a „iPhonem“ existují určité rozdíly.

Pokud se chystáte připojit mobilní zařízení k televizoru přes HDMI, musíte si pro „iPhone“ dokoupit adaptér Lightning na HDMI.

Pokud máte „iPhone“, kupte si adaptér Lightning na HDMI

Jako další způsob připojení iPhonu můžete použít AirPlay.

Připojení iPhonu k televizoru LG pomocí AirPlay

Pokud chcete telefon zrcadlit na televizoru přes celou obrazovku, použijte rozhraní HDMI nebo funkci Smart Share. Pokud potřebujete jen přenést některé soubory do televizoru k prohlížení, můžete použít jednoduchý kabel USB nebo funkci Wi-Fi Direct.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS