Podrobné nastavení digitálních kanálů v televizoru DEXP

Televize DEXP patří k nejprodávanějším v naší zemi, a to pochopitelně. Koneckonců DEXP je ruská společnost, která prodává své výrobky především v obchodech s elektronikou a domácími spotřebiči DOS. Tento výrobce nabízí širokou škálu televizorů. K dispozici v různých průměrech. Od televizorů do kuchyně nebo na chatu až po nejnovější Smart TV. Proto si dnes projdeme, jak naladit TV DEXP na digitální program pomocí různých metod.

Pokud máte starší model televizoru zakoupený přibližně před 5 lety, nemusí podporovat standardní digitální pozemní vysílání DTV-T2. Koneckonců standard DTV-T, ve kterém bylo původně navrženo digitální vysílání, je zastaralý, a proto celá země okamžitě přešla na modernější DTV-T2. A většina televizorů vyrobených v té době se okamžitě stala zastaralými, protože nebyly schopny vysílat digitální kanály. Set-top boxy, které přijímají DTV-T2, však rychle opraví váš televizor a umožní vám sledovat oblíbené digitální televizní programy na starém DEXP.

Chcete-li zjistit, zda je váš set-top box DEXP digitální, podívejte se do jeho uživatelské příručky. Potřebujete také informace na krabici. Pokud však žádnou dokumentaci nemáte, zjistěte model výrobku a vyhledejte tyto informace na webu. Na webových stránkách DNS naleznete potřebné informace.

Identifikace hlavních tlačítek na televizoru

Všechny domácí spotřebiče ovládané pomocí R/C jsou vybaveny panelem s tlačítky pro ovládání a nastavení. Zpočátku byl považován za hlavní a dálkové ovládání bylo považováno za praktickou aplikaci. Postupně se však velikost panelu zmenšovala a počet tlačítek se zmenšoval. Mají tendenci se zmenšovat a schovávat po stranách těla nebo v popředí. Rozhodující roli při ovládání televize převzal dálkový ovladač.

Dálkový ovladač nemusíte mít z různých důvodů po ruce (může být ztracený nebo rozbitý), proto je důležité seznámit se s tlačítky zabudovanými v televizoru a pochopit, co které z nich znamená.

Tlačítko a jeho označení Funkce, které plní
POWER Hlavní tlačítko pro zapnutí televizoru. Lze je umístit na ovládací panel nebo samostatně
MENU Stisknutím tohoto tlačítka se otevře okno pro ovládání všech funkcí televizoru
OK nebo INPUT Potvrzuje, že vybraná funkce byla provedena
CH a CH- Tato tlačítka jsou určena k přepínání vysílaných kanálů a k výběru konkrétní funkce v nabídce nastavení
VOL a VOL- Umožňuje nastavit hlasitost, zvýšit nebo snížit hlasitost.

Různí výrobci se snaží neměnit design televizorů a zachovat umístění vestavěného ovládacího panelu. Například modely Samsung ji mají na přední straně, ale modely Philips ji mají na bocích nebo na zadní straně.

Jak připojit set-top box k televizoru

Pokud máte starší televizor, můžete set-top box k televizoru připojit pomocí tzv. „trubky“ RCA, která je téměř vždy dodávána se set-top boxem.

Připojte tulipány podle světel, žlutá je video, červená a bílá je zvuk.

Starší televizory však mohou mít pouze vstup Scart, v takovém případě byste si měli zakoupit adaptér RCA-Scart.

Pro LCD televizory je lepší použít kabel HDMI.

Ujistěte se, že set-top box a televizor mají správné vstupy HDMI.

READ  Rozdíl mezi Samsungem s10 a s10

Někdy se stane, že televizor nemá jiné vstupy než anténu.

Nastavení LG

Pokud chcete do staršího modelu Elgy nainstalovat kabelové kanály, musíte změnit zemi, protože pokud vyberete Rusko, DVB-C není k dispozici a v nastavení televizoru musíte nastavit Finsko nebo Německo. Tím se nastaví digitální kanály.

 • Přejděte do nabídky, stiskněte tlačítko Automatické vyhledávání a vyberte možnost Kabelová televize.
 • Zobrazí se seznam operátorů, vyberte si svého, pokud není k dispozici, klikněte na Více.
 • Zvolte Úplné vyhledávání
 • Zaškrtněte políčko pro digitální kanály.
 • Stiskněte tlačítko ok a počkejte na dokončení vyhledávání.

Nastavení digitálních kanálů

Chcete-li v televizoru nakonfigurovat 20 digitálních kanálů, musíte v nabídce nastavení televizoru provést několik úkonů. Za tímto účelem vezměte dálkový ovladač a stiskněte tlačítko Menu. U různých modelů televizorů může být tento název odlišný. Například pro Smart TV musíte stisknout HOME.

Na této stránce naleznete pokyny k nastavení televizorů různých značek, jako jsou DEXP, Doffler, Samsung, Acai, Philips, Thomson, Sharp a další. Televizi můžete pohodlně vyhledávat pomocí vyhledávacího pole na webových stránkách.

Automatické vyhledávání

Toto je nejjednodušší způsob, jak nastavit digitální pozemní televizi na televizoru.

 • Přejděte do nabídky TV, přejděte na Kanál.
 • Zvolte režim příjmu Anténa, Vzduch nebo DVB-T2. Tyto možnosti je nutné zvolit, protože znamenají digitální pozemní televizi.
 • Poté vyberte možnost automatického vyhledávání kanálů.
 • Typ kanálů DTV nebo DTV pro vyhledávání pouze číslic.
 • Stiskněte tlačítko ok a počkejte, dokud se nedokončí ladění. to může nějakou dobu trvat.

Ruční vyhledávání kanálů

Téměř všechny televizory mají možnost nastavit kanál v manuálním režimu. K tomu potřebujete znát frekvenci svého multiplexu. Chcete-li to zjistit, přejděte na webové stránky RTRS a vyberte možnost Interaktivní mapa. Vyberte svou osadu a stiskněte ikonu televizní věže. Zobrazí se vám frekvence prvního a druhého balíčku kanálů rtv.

Jakmile zjistíte frekvenci, vstupte do nabídky TV.

 • Přejděte do nabídky Kanály.
 • Nezapomeňte přepnout do režimu Vzduch.
 • Pak přejděte do sekce Ruční ladění, pokud máte televizor Philips, musíte vybrat možnost Testovací signál.
 • Zde stačí řídit požadovanou frekvenci a začít skenovat, jakmile jsou kanály nalezeny, uložit je.
 • Dále je to frekvence druhého multiplexu.

Jak vidíte, ruční vyhledávání digitálních kanálů je velmi jednoduché a rychlé, a proto vám nezabere mnoho času.

TV Horizon

Na prodej na AVito v Moskvě, Rusko. Kemerovo. odkaz na něj:. Tlačítko VOL

změna hlasitostiKnoflík MENU aktivuje režim Menu

přepínání kanálů Tlačítko OK aktivuje zvolený režimTlačítko MENU aktivuje režim MenuTlačítko ZDROJ vybírá vstupní zdroj Tlačítko TV Horizont CH mění číslo kanálu nahoru nebo dolů

zobrazení systémových informacíNastavení času vypnutí v tlačítku časovačePřepnutí na předchozí sledovaný kanálTlačítko 16:9 volí formát obrazuTlačítko Barva volí barevný tón obrazu

volba režimu obrazuTlačítko AUDIO volí jazyk přehráváníTlačítko Play aktivuje přehrávání v režimu USBTlačítko PAUSE aktivuje pozastavení přehrávání v režimu USBTlačítko STOP zastaví přehrávání v režimu USB

Co dělat, když set-top box nemá správné konektory??

Existují případy, kdy neexistují vhodné konektory. Téměř všechny starší modely mají tulipány. Pokud ne, je třeba použít adaptér v závislosti na tom, jak je konektor stále k dispozici. Pokud máte VGA, pak dnešní trh nabízí obrovské množství adaptérů pro něj.

Jak nastavit zařízení ZALA na televizoru

Pokud digitální televize nemůže najít volné digitální satelitní televizní kanály, nejsou naladěny, problém může být v tom, že standardy pro vysílání televizních kanálů a podpora vysílání tímto zařízením se neshodují. Televizní kanály také nemusí být propojeny do sítě. Televizní kanály lze kódovat. V případě kódovaných televizních kanálů je třeba zakoupit SIM kartu od poskytovatele internetového připojení. Odpověď na otázku, proč jsou nastavení zmatená, poskytne poskytovatel. Pro vyhledávání kanálů můžete použít Průvodce televizí.

READ  Zobrazení Samsung Smart View se nepřipojí k televizoru. Jak synchronizovat smartphone s televizorem

Dnes si projdeme základní informace o LG Smart TV: co to je a jak ji používat? Některá taková zařízení se dokonce naučila rozpoznávat gesta, což je jejich jedinečná vlastnost.

 • Nejprve připojíme zařízení k internetu;
 • Poté zapněte televizor LG Smart TV a otevřete nabídku pomocí tlačítka Domů na dálkovém ovladači;
 • Zadejte nastavení;
 • Otevřete „Síť“;
 • Vyberte připojení a zadejte požadovanou možnost;
 • 6. Stiskněte tlačítko „Aktualizovat“. Po několika sekundách se zobrazí zpráva, že spojení bylo úspěšně navázáno. Zde je dokončena základní konfigurace Smart TV LG.
 • V dalším kroku projdeme registrací. Tím získáte přístup ke všem funkcím LG Smart TV. Stačí navštívit oficiální webové stránky a strávit několik minut vyplněním speciálního formuláře. Díky tomu bude možné instalovat různé aplikace. V Chytrém světě jich je mnoho. K dispozici jsou také speciální widgety, které majiteli televizoru otevírají nové možnosti. Pokud máte účet LG Apps, můžete používat data z účtu LG Apps.
 • Vezměte prosím na vědomí! Při registraci byste měli používat pouze platnou e-mailovou adresu, protože na ni bude zasláno potvrzení.

Tento typ synchronizace nevyžaduje použití vodičů. Proto je nutné mít přístupový bod. Směrovač je vhodný pro vytvoření směrovače. Můžete se však také připojit k vhodně nakonfigurovanému notebooku. Tím se vyhnete dodatečným nákladům na nákup směrovače.

Notebooky jsou zpravidla vybaveny adaptéry Wi-Fi, a proto mohou sloužit jako přístupový bod a distribuovat připojení pro chytrý televizor. Mimochodem, tento přístup vám poskytne přístup k internetu i pro další zařízení, která podporují bezdrátové sítě.

 • Stiskněte tlačítko Nastavení na dálkovém ovladači televizoru;
 • V zobrazené nabídce vyberte možnost „Kanály„;
 • Poté aktivujte funkci „Automatické vyhledávání“;
 • Zadejte kabelovou televizi a anténu jako vstupní zdroj. Poté stiskněte tlačítko „Další“;
 • Jako poskytovatele vyberte možnost „Ostatní“;
 • Nastavte frekvenční rozsah;
 • Nastavte parametry vyhledávání a vyberte digitální a analogové kanály;
 • Stiskněte tlačítko „Execute“ a televizor začne vyhledávat přednastavené kanály.

Moderní televizory umí téměř vše: zobrazovat 3D obrázky, přehrávat hudbu a videa z paměťových zařízení USB, pracovat s různými aplikacemi, jako je Skype, a snadno ovládat internet. Ale i ty nejchytřejší příklady televizní technologie, jako jsou televizory LG, potřebují úpravu.

Všechny operace pro vyhledávání kanálů, připojení kanálů a navázání připojení k internetu se provádějí pomocí dálkového ovládání. Vysílání může probíhat přes anténu (dnes častěji přes satelit), po kabelu nebo přes internet. Chcete-li vstoupit do nabídky nastavení, stiskněte na dálkovém ovladači tlačítko „Menu“ nebo „Settings“. U televizorů Smart TV stiskněte tlačítko „Domů“ a poté „Nastavení“. Někdy je v této fázi vyžadován PIN kód. Pokud jste výchozí kód nezměnili, zkuste jeden z následujících kódů: 0000, 1111 nebo 1234. Zvolte „Možnosti“ a vyberte jazyk a zemi. Upozornění. u televizorů z období před rokem 2010 je třeba vybrat libovolnou západoevropskou zemi (např. Švýcarsko, Finsko, Německo), ale změnit jazyk na ruštinu. U novějších televizorů můžete vybrat Rusko. Dále přejděte na „Nastavení“. „Automatické vyhledávání“. Pokud máte digitální nebo analogovou kabelovou televizi, vyberte jako zdroj signálu možnost „Kabel“. Vyberte typ vyhledávání (např. „Fast“) a zadejte požadované parametry. typ modulace, počáteční a koncové frekvence vyhledávání, přenosovou rychlost atd. Tyto informace by vám měl poskytnout váš poskytovatel služeb. Je možné nastavit další kritéria vyhledávání: pokud je zapnuta funkce „Pouze digitální“, budou nalezeny pouze digitální kanály bez analogových a funkce „přeskočit kódované programy“ je určena k filtrování placených kanálů, za jejichž sledování nebylo zaplaceno. Stiskněte tlačítko „Run“ a proces nastavení se spustí. Chcete-li nastavit příjem přes satelitní anténu, vyberte v nabídce Autodetekce možnost Anténa. Satelit nebo Satelit. V případě potřeby zadejte kód PIN. Otevřete „Nastavení LNB“, nastavte požadované parametry a naladěte kanály podle tabulky transpondérů (obsahuje údaje pro naladění satelitního přijímače). Nastavení chytrého televizoru LG se neomezují pouze na standardní funkce. Připojením chytrého televizoru k internetu získáte přístup k řadě internetových aplikací, včetně portálu LG Apps. Potřebujete síťový kabel, který se připojuje k portu LAN televizoru a volnému portu směrovače, nebo adaptér Wi-Fi pro port USB. Stiskněte tlačítko „Home“, přejděte na „Installation“. „Network“. „Network settings“ a vyberte příslušný typ. kabelový nebo bezdrátový. Automatické spuštění sítě nebo ruční zadání údajů, stiskněte „Ok“. po kontrole údajů o síti se na obrazovce zobrazí aktuální informace o připojení, stiskněte „Zavřít“. Přihlášení a instalace aplikací potřebných pro sledování televize přes Internet. Jedná se o takzvanou IPTV. digitální televizi, která k přenosu dat využívá protokoly IP.

READ  V televizoru Samsung Smart TV chybí služba YouTube

Abyste si sledování oblíbených filmů a televizních pořadů užili, nezapomeňte upravit vyvážení barev, kontrast, jas a další nastavení obrazu.

Prvním krokem je výběr jazyka. Poté vybereme možnost RUŠTINA.

Krok 3 je Nastavení režimu. Zde vybereme HOME SCREEN.

Pak nastavte indikátor výkonu. Zde musíme nastavit hodnotu ON.

Poté vybereme časové pásmo. To je pro televizor LG velmi důležité. Vybíráme IRKUTSK.

Nastavení televizoru DAEWOO bez dálkového ovládání

Pokud není možné vstoupit do menu nastavení pomocí tlačítek televizoru, kupte si univerzální dálkový ovladač a vylaďte DAEWOO.

Vyžaduje se přihlášení

RPI.s. Největší ruskojazyčná databáze otázek a odpovědí. Náš projekt byl realizován jako rozšíření oblíbené služby otvety.Google.Webová stránka Google answers, která byla 30. dubna 2015 uzavřena a odstraněna, je nyní v provozu. Rozhodli jsme se vzkřísit užitečnou službu Google Answers, aby se každý mohl veřejně dozvědět odpověď na svou otázku od internetové komunity.

Všechny otázky, které jsme přidali do odpovědí Google, jsme zkopírovali a uložili sem. Jména starých uživatelů se také zobrazují tak, jak existovala předtím. Stačí se znovu zaregistrovat, abyste mohli klást otázky nebo odpovídat ostatním.

Chcete-li se na nás obrátit s jakýmikoliv dotazy týkajícími se STRÁNEK (reklama, spolupráce, zpětná vazba na služby), napište nám na [email protected]. Všechny běžné dotazy by měly být zveřejněny na webu, nebudou zodpovězeny poštou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS