Jak ovládat počítač bez myš?

Když poruchy v práci myši nebo jejího úplného selhání, většina běžných uživatelů PC nemá ponětí, jak ovládat počítač. V operačních systémech Windows je však vše stanoveno vše. A to není jen schopnost ovládat horkými klíči, ale také přítomnost zvláštní funkce, s níž lze také provádět kontrolu kurzoru myši pomocí klávesnice.

Kromě toho můžete ovládat počítač pomocí jakéhokoli moderního smartphonu, pro který musíte nainstalovat speciální program (jak na počítači, tak na telefonu).

Jak povolit a nakonfigurovat ovládání kurzoru

Okamžitě jsem si všiml, že na tento způsob řízení by si měl zvyknout. S myší nejsou žádné problémy. ukázal jsem kurzor, klikl na tlačítko a otevřel okno, spustil dokument, otočil aplikaci, nazval kontextovou nabídku atd. Je trochu obtížnější používat klávesnici výhradně, ale pro nás a já neexistujeme!

Před zapnutím režimu nezapomeňte vytáhnout myš ze systémové jednotky nebo notebooku. S touchpadem nejsou k výrobě nutné žádné manipulace.

Chcete.li přepnout ovládací prvek z myši na klávesnici, musíte kliknout na kombinaci kláves AltshiftNum Lock a poté potvrdit zahrnutí emulátoru do okna, které se objeví.

Důležité: Používejte tlačítka pouze na levé straně klávesnice, jejich stisknutím pravým v tomto režimu nepřinese žádný smysl!

Ve stejném okně vám systém nabídne jít do centra zvláštních schopností, kde můžete vytvořit podrobnější nastavení ukazatele.

Se zanedbaným emulačním režimem se v systému systému objeví malá ikona myši. To bude znamenat, že režim řízení je připojen a můžete jej použít v plném rozsahu.

Dále se vedení provádí prostřednictvím digitální klávesnice s výlukem SO. ta, která je umístěna na pravé straně a je reprezentována čísly. Všechna tlačítka zde jsou zodpovědná za přesun kurzoru podél pracovní plochy obrazovky v pořadí jako na obrázku níže:

Tlačítka „5“ a „0“ nepohybují kurzor, hrají roli tlačítek. Například stisknutím tlačítka „5“ dá stejný účinek jako stisknutí levého tlačítka na myši a klíče „0“ s pravou. Rychlé dvojité stisknutí „5“ povede ke standardnímu dvojitému kliknutí. To znamená zvýraznění a otevření konkrétního souboru nebo zkratky.

Klávesy posunu a Ctrl pomáhají zrychlit nebo zpomalit pohyb ukazatele. Můžete si všimnout nastavení těchto funkcí s počáteční scénou nastavení parametrů (viz. Screech výše).

Po obnovení výkonu myši nebo zakoupete nový, emulační režim lze vypnout stisknutím stejné kombinace klíčů, která byla použita k zapnutí, AltshiftNum Lock.

Jak ovládat počítač bez klávesnice myši

Nevíte, jak vyměnit kliknutí pravého kliknutí rozbité klávesnice myši pro počítač a ovládat ji? Pokoušíte se vybrat kombinaci klíčů pro simulaci pravého nebo levého tlačítka myši? A někdy mi věřte, můžete zůstat bez myš, dotykový panel a pak pro PC nelze nic udělat! Kupodivu, můj smyslový panel zemřel druhý den, neměl jsem myš a můj počítač neměl další funkci sledování myši!

Bylo docela zajímavé sedět celé hodiny a snažit se pochopit, co a jaké klíče provádí! V každém případě jsem nyní studoval několik užitečných kombinací klíčů, takže mohu používat svůj počítač bez myš, doporučuji vám studovat toto vedení s webovou stránkou Kaknastroit.com.

READ  Jak resetovat iPhone přes iTunes. Jak odemknout iPhone pomocí iTunes?

Jak učinit doleva a pravému kliknutí na klávesnici

Jak tedy můžete ovládat počítač bez myši? Za prvé, nejjednodušší způsob, jak použít kombinaci klíče ALT a klíče Alt Tab. Karta Alt umožňuje přepínání mezi programy a jednoduchý stisknutí klávesy Alt na klávesnici je zaměřeno na možnosti nabídky, jako je „Soubor“, „Upravit“ atd. D.

Poté můžete použít klávesy navigační šipky pro nabídku programu a stisknutím ENTER „Napodobujte kliknutí levého tlačítka myši“ prvkem.

Ale co když potřebujete kliknout na pravé tlačítko myši v dokumentu Word nebo klikněte na pravé tlačítko myši na souboru, abyste viděli jeho vlastnosti? Chcete.li tedy emitovat správné tlačítko myši, musíte použít následující kombinaci klíčů, stisknout a podržet klávesu Shift na klávesnici a poté stisknout klávesu F10.

Toto je jedna z mých oblíbených kombinací klíčů, protože je velmi pohodlná a někdy je snazší používat klávesnici než myš.

V systému Windows existují i ​​další pohodlné kombinace klíčů, které byste měli vědět, pokud nevíte, jak jednat v určité situaci:

Windows má také funkci nazvanou „ukazatel myši“, která vám umožňuje přesunout ukazatel myši pomocí digitální klávesnice na klávesnici. Chcete.li povolit ukazatel myši pomocí pouze klávesnice, stisknutím tlačítka ALT levé klávesy přesuňte Numlock.

Dialogové okno Pop.UP se zobrazí s otázkou, zda chcete zahrnout „Ovládání ukazatele myši z klávesnice“, souhlasíme s tím.

Po zapnutí 4 pohybů myši doleva, 6 doprava, 8 nahoru a 2 dolů. Klíče 7, 9, 1 a 3 vás posouvají diagonálně.

Chcete.li provést obvyklé kliknutí levým tlačítkem myši pomocí kláves myši, nejprve stiskněte šikmou funkci (/) a poté klíč 5. Chcete-li kliknout pravým tlačítkem myši pomocí kláves myši, nejprve stiskněte mínus klíč (-) a poté stiskněte klávesu 5.

Chcete.li dvakrát kliknout, klikněte na řádek a poté klávesu plus, které nemusíte držet první klíč před stisknutím druhého klávesy.

Vezměte prosím na vědomí, že všechny tyto kombinace klíčů fungují pouze pomocí digitální klávesnice na pravé straně klávesnice. To také zahrnuje symboly plus, mínus a šikmé funkce.

Samozřejmě existuje mnoho dalších klíčových kombinací, které jsou stejně užitečné, a na toto téma jsem napsal několik témat:

ovládat, počítač, pomoci, myši

Doufám, že po přečtení se stanete guru s klávesnicí! Užijte si nové znalosti v oblasti funkčnosti klávesnice! S ohledem na vás správce webu Kaknastroit.com!

Jak ovládat počítač bez myš?

Někdy musíte ovládat počítač bez pomoci myši. To se hodí, pokud je vaše myš rozbitá nebo při práci s grafickými editory, když potřebujete přesnost s řízením kurzoru. V Windows 7 je možné ovládat počítač pomocí klávesnice bez myši.

Jak ovládat počítač z klávesnice?Postupně klikněte na kombinace klíčů:

Trochu to vysvětlím.Nejprve klikněte na klávesu Alt umístěné vlevo na klávesnici, poté ji přidržte stisknutím, stiskněte levou posun vedle ní a potom držíte tato dvě tlačítka stisknutá, stiskněte Numlock NUMLOCK.

ovládat, počítač, pomoci, myši

Kde stiskneme a režim ovládání ukazatele myši pomocí klávesnice bude aktivován.

Mimochodem, věnujte pozornost odkazu ve výše uvedeném okně, Přejděte do centra zvláštních schopností a deaktivujte kombinaci klíčů, Může být ignorován, ale pokud stále stisknete, vyjde okno Nastavení, ve kterém můžete zvýšit/snížit rychlost kurzoru a další parametry:

READ  jak nastavit vyzváněcí tón v iPhonu pomocí iTunes. Jak přidat vyzváněcí tón do iPhonu pomocí aplikací

Pokud je tento režim spuštěn, pak se v oblasti oznámení (Teree) zobrazí odpovídající ikona ve formě myši:

Chcete.li se dostat z tohoto režimu, musíte znovu preslit stejnou kombinaci klíčů popsaných výše pro vstup.

Řídicí klíče kurzoru myši pomocí klávesnice.

K ovládání kurzoru se na klávesnici používá digitální blok.

ovládat, počítač, pomoci, myši

1-9 (s výjimkou 0 a 5). Jsou zodpovědní za přesun kurzoru. V souladu s tím, když stisknete 4 nebo 5, hromadíte kurzor doleva nebo doprava. Při stisknutí 9 perevingů diagonálně doprava. Atd.

Klávesy posunu a Ctrl se zvýší a sníží rychlost pohybu kurzoru.Pouze pod podmínkou, že zaškrtávací políčko je v odpovídajícím bodě v výše popsaném nastavení

Problémy s lisováním LKM (levé tlačítko myši).

-. Přechod na režim PKM (pravé tlačítko myši).

Přechod do režimu LKM a PKM současně (abych byl upřímný, nerozuměl jsem jeho potřebě).

Aktuální stav tlačítka je vždy zobrazen v zásobníku na stejné ikoně. Zkuste stisknout různé přechody v režimech a uvidíte, jak se ikona změní.

To je vše o tom, nyní můžete ovládat kurzor počítačové myši pomocí klávesnice.

Jak hrát bez myš

Můžete hrát hry bez myš, ale vše záleží na žánru hry. Například můžete hrát střelce pouze bez myš čistě teoreticky, ale v praxi to nebude fungovat, protože hlavní akce v takových hrách provádí myš myš. Chcete.li hrát hry bez myš, musíte jít do nastavení samotné hry a vyměnit parametry pro všechny funkce prováděné myší. Vyberte klíče pro sebe: Použijte šipku WASD nebo klíče pro pohyb, pro skákání. Gap a T. D. Další možnost hrát bez myš je použít gamepad.

Téměř všechny funkce a programy v systému Windows lze ovládat z klávesnice bez použití myš. V některých případech to způsobuje nepříjemnosti a v některých naopak to zrychluje proces, protože nemusíte trávit čas pohybem kurzoru. Pokud si zapamatujete nejužitečnější kombinace klíčů pro akce nejčastěji prováděné v počítači, ušetříte spoustu času na rutinních akcích, například „Uložit projekt“, „Vložit text“ atd. Str.

Myš pro počítač se skrývá. jak vypnout auto

Za prvé, mnoho uživatelů v tomto případě vytáhne napájecí kabel ze sítě nebo upněte tlačítko napájení na systémové jednotce. Odborníci to nedoporučují, t. Na. Takové akce vedou k selhání operačního systému, jakož i k práci pevného disku a základní desky. Použijte klávesnici k vypnutí nebo restartu počítače v kterékoli z výše uvedených metod (napájecí klávesa na klávesnici pomůže vypnout stroj).

Pokud klávesnice nemá napájecí klíč, to znamená několik užitečných kombinací:

 • Ctrlaltdelete. Nabídka se objeví na modrém pozadí, kde klíč karty dosáhne tlačítka vypnutí v pravém dolním rohu. Poté klikněte na Enter, vyberte „Dokončení práce“ se šipkami a znovu potvrďte. V případě, že se s monitorem najednou vyskytují problémy, napište své pokyny a slepě vypněte počítač. Uveďte, kolikrát ve vašem systému Windows OS Stiskněte na kartě a šipky.
 • Altf4. Kombinace zase uzavírá všechny složky a aplikace, po kterých v okně systému nabízí vypnutí počítače. Pokud řádek neuvádí „dokončení práce“, ale další hodnota, vyberte nezbytnou akci se šipkami a potvrďte Enter.
 • Vyhrát. Otevřeme „spusťte“ tímto způsobem, jednou klikněte na kartu a přejděte dolů na tlačítko dokončení. Další se šipkami a Enter vyberte požadovanou možnost.
 • Winx. Otevřeme novou nabídku určenou pro Windows 10 (je také zapnuto stisknutím tlačítka PKM) a také vyberete dokončení práce.
READ  pokud můžete najít adresu pomocí telefonního čísla. Zjistit polohu osoby

Odpojte PC pomocí příkazu vypnutí

Používáme příkaz vypnutí.S.T 00. Lze jej zavést v okně „provádění“ (volání pomocí WinR) nebo na příkazovém řádku. PC se okamžitě vypne.

Vypnutí také nabízí další možnosti:

Akce týmu
Vypnutí /s odpojí systém po 60 sekundách
Vypnutí /r Osalovače OS po 60 sekundách
Vypnutí /l Relace uživatele je dokončena
Vypnutí /r /t 0 Označuje dobu, kdy se systém restartuje (ponecháme nulu. akce bude provedena okamžitě, označujeme jinou hodnotu, například 30, což znamená po 30 sekundách)
Vypnutí /s /t 0 Označuje časový parametr pro odpojení
Vypnutí /a Vyrovnává předchozí tým

Někteří uživatelé pro pohodlí přiřazují kombinaci klíčů, které vám umožní vypnout počítač. Zvažte algoritmus:

 • PKM klikněte na prázdné místo na ploše a vyberte „Vytvořit“ → „Label“.
 • Uveďte umístění objektu vypnutí.S.T 0 a pokračujte dále.
 • Přiřadíme štítek název například „Otevřeno“ a klikneme na „Ready“.
 • Klikněte na PKM na nově vytvořeném štítku a proměňte se na „Vlastnosti“.
 • Klikněte na řádek „Fast Call“ a předepište kombinaci klíčů Ctrlalt a vyberte si například z jakéhokoli dopisu, například r.

V budoucnu uživatel stisknutím kombinace klíčů přiřazenou k němu stiskne štítek, který stroj vypne.

ovládat, počítač, pomoci, myši

Správa myši

Samozřejmě je výhodnější a známější správu myších programů, ale když je rozbité, nebo nechcete být rozptýleni od klávesnice, některé hacky se hodí.

 • Zavřete program: Altf4
 • Obnovit/vyříznout okno: Win Shooter Down
 • Určete okno: Win Shooter Up
 • Vaste okno na polovinu obrazovky: Winvle nebo Winvvo
 • Pohyb okna: Stiskněte a uvolněte alt mezeru a poté přesuňte položku. Pomocí kláves se šipkami přesuňte okno a poté klikněte na Enter po dokončení.
 • Změna velikosti okna: Stiskněte a uvolněte altProbel, vyberte parametr „Velikost“. Pomocí kláves se šipkami změňte velikost okna a klikněte na Enter.
 • Přepínání mezi otevřenými okny: Alttab
 • Otevřete problém úkolů: wintab
 • Přepínání virtuálního stolního počítače: ctrlwinvlevo/doprava

Jak ovládat notebook bez pomoci myši

Je velmi snadné spravovat notebook bez pomoci myš. vývojáři se o to postarali, protože přišli s touchpad (anglicky. Touchpad: Touch. Touch, Touch, Pad. Pill). Toto zařízení je umístěno pod klávesnicí a je to malý obdélník, obvykle vybavený knoflíky. Není obtížné používat touchpad, ale je nutná určitá obratnost s manipulací s kurzorem. Jinak se neliší od myš.

Pokud se stane, že máte myši i touchpad, pak metody pro správu kurzoru poblíž notebooku a jednoduchého počítače jsou stejné.

Malá rada koupit levnou myš v rezervě. Takové předpovědi vám pomůže pokračovat v práci s neočekávaným zhroucením.

Doufáme, že článek byl informativní a dal odpovědi na všechny vaše otázky týkající se správy počítače bez použití myš.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS