Jak vyčistit paměť na Androidu

Článek podrobně ukazuje, jak uvolnit paměť telefonu. Metody čištění pro začátečníky jsou popsány pokročilí a zkušení uživatelé Androidu. Obecná doporučení jsou dána k rozšíření místa na disku a podporu úložiště v optimálním stavu.

Nainstalované aplikace a hry zabírají většinu vnitřní paměti, skóre může jít na desítky gigabajtů. Pokud váš smartphone podporuje s kartami microSD, pak existuje skvělá příležitost zvýšit prostor pro ukládání souborů podle přesunu některých instalací do další paměti microSD. To je k dispozici pro všechny uživatele Android 6.0 marshmallow a výše.

Co musíte nejprve udělat

 • Vložte kartu microSD do zařízení.
 • Obrazovka Nastavení se zobrazí s otázkou, jak bude karta microSD použitá „paměť telefonu“.
 • Poskytněte souhlas s formátováním karet microSD pro úspěšný konfigurační proces (to vypustí všechna data na použitém jednotce).
 • Připraven! Nyní lze kartu microSD použít jako další paměť pro aplikace a hry třetích stran.

Jak přenášet aplikace na paměťovou kartu na Android

Po instalaci karty microSD spusťte aplikaci „Nastavení“, přejděte do části „Aplikace“ a poté otevřete katalog „All Applications“ a v seznamu, který se objevuje v aplikaci, kterou chcete přesunout. Na stránce se zobrazí kategorie použití „paměti“, v tlačítku „Změnit“.

Pokud lze aplikaci přesunout, po její stisknutí uvidíte nabídku s funkcí změny umístění úložiště. V okně kliknutím na „paměťovou kartu“ přesuňte aplikaci na kartu microSD. Upozorňuji vaši pozornost, že celá aplikace není úplně přemístěna, ale pouze její část. Kolik údajů o aplikaci se přesune ze skladu, závisí na samotné aplikaci. A bohužel, mnoho populárních her neposkytuje pohyb významné části jejich dat na kartu microSD (například velká mezipaměť).

osvobodit, vnitřní, paměť, androidu

Odstranění nepoužitých aplikací

Navzdory skutečnosti, že aplikace často zabírají hodně prostoru, je jich mnoho a nakonec mohou „kousat“ pár gigabajtů v paměti. A ty jsou pouze nevyužité.

READ  jak vyvést video z androidu do televize. Jak vyvést obraz ze systému Android do televizoru

Toto je zdroj skvělých aplikací, ale také zdroj odpadků, se kterým získáme vzpomínku na naše zařízení.

Projděte si všechny obrazovky vašeho smartphonu a podívejte se, kolik aplikací máte, které jste spustili několik týdnů, nebo dokonce měsíce. Podle mého příkladu, žádost o přátele a účastníky v našem telegramovém chatu, jsem dospěl k závěru, že v průměrném smartphonu lze 20-40 procent aplikací a her odstranit bez přemýšlení.

Nejzajímavější je, že mnoho lidí vede aplikace, které nepotřebují, pouze proto, že je možná potřebují za pár měsíců. Často se to děje s těmi aplikacemi, ve kterých se musíte přihlásit. V důsledku toho zabírají paměť téměř takhle.

osvobodit, vnitřní, paměť, androidu

Pokud nechcete zkontrolovat všechny aplikace, stačí otevřít „aplikace“ v nastavení a podívejte se, na které nejvíce místo. Když vidíte, že aplikace, kterou používáte jednou ročně.

Další způsoby, jak opravit chybu „Nedostatek paměti na zařízení“

Následující metody nápravy chyby „není dostatečná paměť“ při instalaci aplikací Android teoreticky může vést k tomu, že něco bude fungovat nesprávně (obvykle nevede, ale stále na vlastní nebezpečí a riziko), ale jsou docela efektivní.

Odstranění aktualizací a dat „Google Play“ a trh s hraním

 • Přejděte do nastavení. aplikace, vyberte aplikace „Google Play“
 • Přejděte do bodu „úložiště“ (pokud existuje, jinak na obrazovce informací o dodatku), smažte mezipaměť a data. Vraťte se k informacím o aplikaci.
 • Stiskněte tlačítko „Nabídka“ a vyberte „Odstranit aktualizace“.
 • Po odstranění aktualizací opakujte to samé pro trh Google Play.

Po dokončení zkontrolujte, zda je možné instalovat aplikace (pokud nahlásí potřebu aktualizovat služby Google Play. aktualizujte je).

Čištění mezipaměti Dalvik

Tato možnost se nevztahuje na všechna zařízení Android, ale zkuste:

 • Přejděte na nabídku obnovy (najděte na internetu, jak přejít na zotavení v modelu zařízení). Akce v nabídce jsou obvykle vybírány tlačítky objemu, potvrzení. v krátkém stisknutí tlačítka napájení.
 • Najděte položku oddílu mezi mezipaměťovou mezipaměť (Důležité: Resetování továrny pro vymazání dat. tato položka vymazává všechna data a upustí telefon).
 • V tomto okamžiku vyberte „Advanced“ a poté. „Otřete mezipaměť Dalvik“.

Po vyčištění mezipaměti stáhněte si zařízení v normálním režimu.

Čištění složky v datech (vyžadováno Root)

Tato metoda vyžaduje přístup kořenů a funguje to, když chyba „není dostatek paměti na zařízení“ při aktualizaci aplikace (nejen z trhu s hracími) nebo při instalaci aplikace, která byla dříve na zařízení. Budete také potřebovat správce souborů s podporou kořene.

 • Ve složce/dat/app-lib/name_ Application/Odstraňte složku lib (zkontrolujte, zda se situace opravila).
 • Pokud předchozí možnost nepomohla, zkuste odstranit celou složku/data/app-lib/name_
READ  Je možné zvýšit paměť pro iPad

Poznámka: Pokud již máte kořen, podívejte se také na data/protokol pomocí správce souborů. Soubory časopisů mohou také jíst vážné množství prostoru ve vnitřní paměti zařízení.

Neověřené způsoby, jak opravit chybu

Tyto metody ke mně přišly na stackoverflow, ale nikdy jsem nebyl testován mnou, a proto nemohu posoudit jejich výkon:

 • Pomocí Root Explorer přeneste část aplikací z dat/App in/System/App/
 • Na zařízeních Samsung (nevím, jestli mohou všichni) vytočit na klávesnici # k vyčištění souborů časopisu, což může také pomoci.

To jsou všechny možnosti, které mohu nabídnout v současné době na opravu chyb Androidu „Nedostatek prostoru v zařízení“. Pokud máte vlastní pracovní řešení, budu vděčný vašim komentářům.

Čištění od odpadu systému

Protože Android produkuje různé systémové odpadky, které v průběhu času velmi uzavírají paměť, musí být pravidelně vyčištěna. Naštěstí k tomu existují speciální aplikace, stejně jako někteří výrobci smartphonů vytvářejí operační systém speciální nadstavbu, která vám umožní odstranit soubory odpadků přímo ze systému ze systému.

Zpočátku zvažte, jak systém vyčistit, pokud váš výrobce již do systému vytvořil správnou nadstavbu (relevantní pro zařízení Xiaomi). Instrukce:

 • Zadejte „Nastavení“.
 • Dále přejděte na „Paměť“.

Pokud nemáte specializovanou nadstavbu pro čištění smartphonu z různých odpadků, pak si můžete jako analog stáhnout apple-Cleaner z trhu Play. Instrukce bude zvážena příkladem mobilní verze CCLEANER:

 • Najděte a stahujte tuto aplikaci prostřednictvím trhu s hraním. Chcete.li to provést, zadejte název a klikněte na „Nainstalovat“ naproti nejvhodnější aplikaci.
 • Otevřete aplikaci a stiskněte „analýzu“ ve spodní části obrazovky.

Bohužel ne všechny aplikace pro čištění souborů odpadků na Androidu se mohou pochlubit vysokou účinností, protože většina z nich pouze předstírá, že něco odstraní.

Další způsoby čištění vnitřní paměti

Pokud hodně fotografujete, galerie může obsadit slušné množství paměti. Přeneste obsah galerie do cloudového úložiště a zapněte synchronizaci s cloudem. Nyní budou všechny obrázky automaticky uloženy v cloudovém úložišti, aniž by v paměti telefonu zabíraly hodně místa. Pokud je to nutné, můžete do zařízení kdykoli nahrát potřebné fotografie nebo obrázky.

READ  Jak zvětšit paměť v televizoru LG Smart TV.

Cloud je skvělá volba pro ukládání fotografií, videí, hudby, elektronických knih, dokumentů a mnoho dalšího. Stojí za to věnovat pozornost tomuto cloudovému úložiště, jako je Google Disc „Yandex.Disk „, OneDrive,“ Cloud „, mega. Většina z nich je zdarma pro ukládání dat od 2 do 50 GB.

Nyní víte, jak vyčistit vnitřní paměť telefonu a můžete to udělat kdykoli sami.

Čištění mezipaměti Google Play

Další běžnou příčinou problémů s nedostatkem prostoru je mezipaměť Google Play. Pokud jste si jisti, že jednotku nemůže být nafouknuto velkým počtem souborů, proveďte následující. Zároveň můžete zvýšit rychlost práce.

Otevřete nastavení a jděte na cestu: „Aplikace“. „Všechny aplikace“. Vyberte „Google Play Market“. „O příloze“. „Paměť“. „Vyčistit mezipaměť“.

Zároveň proveďte stejný postup pro služby „Google Play“ “. Takže uděláte krok k čistšímu telefonu, který může dokonce začít pracovat rychleji. Pokud se v poslední fázi rozhodnete „nevyčistit mezipaměť“, ale „resetovat“, odstraní více dat a s největší pravděpodobností to bude ještě lepší, ale budete muset zálohovat (pamatujte si heslo) a zadat všechny data.

Resetujte do továrního nastavení

V situaci, kdy všechny výše uvedené metody nepřinesly požadovaný výsledek, zůstává nejradikálnějším řešením možného: resetování zařízení do stavu továrny. V tomto případě jsou všechna uživatelská data odstraněna z vnitřní jednotky, a proto jsou vyčištěna. Tato metoda samozřejmě stojí za použití pouze ve výjimečných případech.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.

Kromě tohoto článku má web další užitečné pokyny 12820. Přidejte web Lumpics.Ru do záložek (Ctrld) a určitě se hodí pro vás.

Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

Na toto téma:

Zeptejte se nebo zanechte svůj názor na zrušení komentáře

| Denial of responsibility | Contacts |RSS