Zažít drift Joy-Conu, zatímco si užíváte svou oblíbenou hru na Nintendu Switch, může být nadmíru frustrující. Přestože společnost Nintendo nyní nabízí bezplatný servis, podělíme se s vámi o spolehlivý a jednoduchý postup opravy Joy-Conů.

Co způsobuje drift Joy-Conu?

U Nintendo Switch Joy-Con může docházet k driftování, což je náhodně detekovaný pohyb analogové páčky, i když se nepoužívá. Mezi vysvětlení tohoto problému patří nahromadění prachu, opotřebované kontakty nebo problém s kabeláží. Ukázalo se, že za snos může částečně prach, ale to není vše.

Hlavním důvodem je zřejmě konstrukční problém: kontaktní místo mezi snímačem palce časem slábne. Mezi kovovými hroty a kontaktními podložkami vzniká prostor, který vytváří drift. Prach a špína vše ještě zhoršují.

Jak to otestovat?

Pokud si myslíte, že váš ovladač Joy-Con potřebuje opravit, možná byste ho měli nejprve vyzkoušet, zejména proto, že úprava jakéhokoli příslušenství Nintendo Switch porušuje záruku (3 měsíce ve Spojených státech amerických, 2 roky v Evropě).

opravit, driftování, joysticku, nintendu
  • Přejděte do systémových nastavení.
  • Zvolte Ovladače a senzory.
  • Klepněte na Test Input Devices (Test vstupních zařízení) a Test Controller Buttons (Test tlačítek ovladače).
  • Nyní stiskněte požadovanou řídicí páku. Chvíli si s ním hrajte a zkontrolujte, zda středová poloha analogové páčky zůstává uprostřed, nebo se pohybuje náhodně (driftuje). Stisknutím a podržením páčky test ukončíte.

Co budete potřebovat?

Než se vrhnete na opravu části unášeče Joy-Con, mějte na paměti, že budete potřebovat 1.Tříkřídlý šroubovák o průměru 5 mm k otevření zařízení Joy-Con. Funguje to i pro Nintendo Switch Lite, i když Joy-Cony z konzole vyjmout nelze.

Budete také potřebovat kus papíru nebo kartu o tloušťce asi 1 mm a nůžky.

opravit, driftování, joysticku, nintendu

Jaký je postup opravy?

Nejprve je třeba otevřít zařízení Joy-Con pomocí šroubováku. musíte odstranit celkem čtyři šrouby.

READ  Jak zjistit heslo z LG TV

Vystřihněte z papíru nebo karty obdélníkový kousek o velikosti mechanismu analogové páčky a přiložte jej na něj.

opravit, driftování, joysticku, nintendu

Zavřete Joy-Con.

A to je vše! Opravili jste místo, které způsobovalo drift. váš JoyCon je v pořádku!

SOURCE

Image:ccm.net

| Denial of responsibility | Contacts |RSS