Jak odstranit trojan z „Android“. Několik užitečných tipů

V posledních několika letech je operační systém pro smartphony, tablety a komunikátory nazývaný Android vedoucí vedoucí pozice na trhu. Používá se asi miliardou uživatelů po celém světě. Přes takový úspěch má systém řadu nevýhod, z nichž jeden. Úroveň ochrany osobních údajů a souborů uživatele. Velké množství lidí si pravidelně stěžuje na infekci svých zařízení kalhotami a jinými typy virů. Chcete.li co nejvíce chránit vaše zařízení, měli byste podrobněji zvážit koncept trojanů, jakož i příčiny infekce s tímto typem viru.

Trojan je typ virového softwaru, jehož úkolem je najít mezery a zranitelnost v operačním systému nainstalovaném v počítači. Tento typ virů kopíruje falešné odkazy vedoucí k falešným webům, které kradou hesla.

Modern Trojan Software může šifrovat osobní soubory. K odemčení obsahu jsou uživatelé vyzváni k převodu určité množství peněz na účet, po kterém budou vrácena všechna šifrovaná data. Částka se obvykle pohybuje od 300 do několika tisíc amerických dolarů.

Distribuce špionážních programů Troian Dropper-Software. Mohou také skrýt počítač, zaregistrovat uživatele na různých webech, ukrást hesla a čísla kreditních karet, blokovat operační systém, zakázat instalaci antiviru a porušit proces nespokojenosti dat (to vede k skutečnosti, že systém je systémový disk plné obrovského množství prázdných dat).

Známky viru na telefonu

Jakékoli nestandardní chování telefonu může naznačovat přítomnost viru.

 • Zahřívá se, i když není spuštěno nic
 • Zahájí aplikace
 • Na obrazovce se objevil reklamní banner, který není uzavřen tlačítkem „domov“
 • Informuje to škodlivé
 • Zastavil spuštění některých aplikací, jako je antivirus
 • .Android.Chyba SystemUi „a další systémové aplikace
 • Začali volat bez vašich znalostí pro krátké množství, pro které odepisují peníze
READ  Jak odstranit rušení ze sluchátek v počítači. Odstranění šumu a syčení po nahrávání

Mohou existovat i jiné problémy, které mohou být známkou infekce Androidu virem.

Jak byste neměli bojovat proti virům

Zkontrolujte nebezpečí smartphonů od neznámých čínských výrobců zakoupených na Aliexpress, Banggood Webs. Nacházejí se ve stavěném softwaru pro škodlivé software.

odstranit, virus, viru, tabletu

Odstranění virů na tabletech se neliší od podobného procesu na chytrých telefonech.

Odstranění z mobilního zařízení

Nyní o tom, jak odstranit banner „Stop-obsah webu je blokován“. Zvykl se dostávat hlavně na počítačích, ale nedávno se začal zobrazovat na telefonech s Android OS.

Tento virus můžete odstranit stejným způsobem jako na PC. Je skrytá v mezipaměti webového prohlížeče. Abychom se toho zbavili, je nutné vyčistit mezipaměť.

Chcete.li odstranit banner, musíte provést následující akce: V nabídce „Nabídka“ vyberte možnost „Nastavení“ vyberte v okně „Aplikace“, které se otevírá, a poté „Správa aplikací“. Dále musíte přejít do „zanedbaných aplikací“ a vypnout fungování webového prohlížeče výběrem a stisknutím tlačítka „Stop“ a „Clean Cache“ stisknutím jeho stisknutím tlačítka.

Na konci tohoto procesu musíte restartovat prohlížeč a tento virus banneru zmizí. Chcete.li vyloučit opakování této nepříjemné situace, musíte použít antivirovou aplikaci.

Co dělat, pokud není virus odstraněn

Pokud výše uvedené operace nevedly k ničemu, škodlivý program se stále cítí a také pokud operační systém přestane po čištění normálně fungovat, budete se muset uchýlit k jednomu z radikálních opatření:

odstranit, virus, viru, tabletu

Jakákoli z těchto metod povede ke stavu jako po nákupu. nebude mít žádné uživatelské programy, osobní nastavení, soubory a další informace (data SMS, hovory atd. Str.). Váš účet Google bude také smazán. Pokud je to možné, převeďte telefonní knihu na SIM kartu a kopírujte placené aplikace a další cenné objekty do externích médií. Je vhodné to provést ručně. bez použití speciálních programů, aby se virus náhodně zkopíroval. Poté pokračujte v „léčbě“.

READ  Jak vyčistit tablet od virů a nevyžádané pošty. Odstranění nepotřebného obsahu

Obnovte nastavení továrny v nabídce systému

Tato možnost je nejjednodušší. Lze jej použít, když funkce operačního systému a samotného zařízení nejsou blokovány.

Přejděte na aplikaci Parametry, otevřete část „Osobní“. „Zálohování“ a vyberte „Resetovat s obnovou továrních nastavení“.

Tvrdý resetování prostřednictvím zotavení

„Tvrdý“ reset nastavení pomůže vyrovnat se s malwarem, pokud není odstraněn žádnou z uvedených metod nebo zablokoval vstup do systému. Podle naší radosti je udržován přístup k nabídce obnovy (obnovení systému).

Vstup do zotavení na různých telefonech a tabletech se provádí svým vlastním způsobem. Za tímto účelem musíte držet klíč „hlasitosti“, když zapnete, na ostatních-„Volume“, na třetím stisknutí speciálního utopeného tlačítka atd. D. Přesné informace jsou obsaženy v pokynech pro zařízení.

V nabídce obnovy vyberte možnost Resetování dat/továrny nebo pouze „Resetování továrního nastavení“.

Blikání

Refragging v podstatě přeinstaluje Android OS, stejné extrémní měřítko jako opětovné instalace oken v počítači. Ve výjimečných případech je to uchýleno, například když je určitý čínský virus zaveden přímo do firmwaru a žije na zařízení od jeho „narození“. Jedním z těchto škodlivých je Spy Program Android Spy 128 Původ.

K flanchingu telefonu nebo tabletu bude vyžadován vyžadován kořenový pravý distribuci (samotný firmware), instalační program, počítač s kabelem USB nebo SD karta. Nezapomeňte, že pro každý model gadgetu jsou k dispozici jeho vlastní jednotlivé verze firmwaru. Spolu s nimi jsou obvykle pokyny k instalaci.

Jak dochází k infekci

Existuje několik způsobů, jak na vašem telefonu dostat trojan. Tyto zahrnují:

 • Nejběžnějším způsobem je infikovat operační systém Android pomocí nainstalované aplikace. Chcete.li tomu zabránit, nainstalujte aplikace pouze z oficiálních zdrojů, jako je Google Play.
 • Virus může být „chycen“ kliknutím na škodlivý odkaz. Nejčastěji se takové odkazy nacházejí v sociálních sítích.
 • Antivirový program není nainstalován do vašeho telefonu a neprovádíte pravidelné skenování.
 • Nainstalovaný nelicencovaný firmware. Před instalací nezapomeňte z něj skutečně verzi systému Android a ne něco jiného.
READ  Jak pořídit snímek obrazovky v tabletu Samsung. Jak zjistit, zda byl snímek obrazovky pořízen

Narození problému

Problém se narodil ihned po novém roce, kdy jsme s mým synem zkontrolovali možnosti nového smartphonu a stáhli na něj jiný odpad od všude. První známka nemoci se projevila při odmítnutí aktualizovat OTA, protože systémové soubory byly změněny viry. Zařízení zařízení postupovalo. Když bylo připojeno k internetu, začaly být nakládány samy o sobě samotné aplikace, jako je Aliexpress, procesor od cizince se začal přehřát a telefon zamrzne a zamrzne telefon.

Výsledkem je, že na konci prvního měsíce života bylo nemožné používat internet bez podložky, spuštění aplikací se stalo moukou a telefon září ve zdi, navzdory záruce.

Válcování nastavení

Druhým způsobem, jak ručně odstranit trojan z Androidu, je resetování nastavení do stavu továrny. Jak to pomáhá:

odstranit, virus, viru, tabletu

Podobný efekt má změnu firmwaru zařízení. jedná se o extrémní opatření, které může vést k „oxidaci“ zařízení.

Při identifikaci softwaru Trojan nebo infikovaného souboru je odstraněn speciálním softwarem. Ve vzácných případech bude infikovaný software nebo dokument deinstalován ručně pomocí kořene.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS