Výměna skla na iPhonu

Rozbitý smartphone Apple je vždy spojen s finančními náklady. Vysoké ceny však nejsou vždy ovlivněny kvalitou dílu: zejména rozbité sklo displeje znamená také výměnu dotykového skla. To se děje z důvodu snížení tloušťky zařízení, ale zjevně to nepřidává body k opravitelnosti iPhonu. Nicméně při troše šikovnosti můžete vyměnit pouze sklo, aniž byste přeplatili displej: v takovém případě však budete muset udělat hodně práce. Náš návod platí pro iPhone 5, 5S a 5C.

Je velmi důležité, abyste si hned od začátku uvědomili, že výměna skla na iPhonu je nutná. velmi složitý postup. Mnohem jednodušší je změnit celý modul. Již jsme psali, jak odstranit sklo s obrazovkou. postupujte podle těchto pokynů. A k oddělení rozbitého skla budeme navíc potřebovat

 • vysoušeč vlasů;
 • rozpouštědlo nebo technický líh;
 • UV lepidlo (je důležité, aby mělo nápis „Optically Clear“);
 • něco plochého, například hrací kartu, kytarové trsátko nebo plastovou špachtli;
 • oboustranná páska.

Takže máte v rukou displej iPhonu s prasklým sklem. K odstranění skla použijeme fén. Za tímto účelem zahřejte displej na teplotu mezi 70 a 95 stupni Celsia. Je velmi důležité nedržet sušičku na jednom místě, aby nedošlo k poškození pracovního síta. účel vytápění. roztavte lepidlo, abyste mohli oddělit sklo telefonu. Kromě toho je třeba oddělit plastový rámeček (i ten drží na místě pomocí lepidla): v místech, kde rámeček pevně drží, si pomozte plastovou kartou nebo špachtlí. Jakmile se lepidlo rozpustí, pomalu odlepte zástěnu od rozbitého skla pomocí karty. Pokud lepidlo stihne vytvrdnout. Znovu ji zahřejte fénem.

odstranit, sklo, iphonu, ochranné

Po odstranění zbytku ochranného skla z obrazovky smartphonu je třeba odstranit zbytky lepidla. Použijte rozpouštědlo nebo technický líh. Velké kusy lze jednoduše „srolovat“ až k okraji obrazovky, ale je třeba to udělat co nejmenší silou. Poté naneste rozpouštědlo na měkký hadřík a otírejte, dokud se lepidlo neodstraní.

K lepení nového skla je třeba použít UV lepidlo. Jedná se o speciální lepidlo, které vykazuje své hlavní vlastnosti při vystavení ultrafialovému světlu. Nejlepší je použít toto lepidlo, protože po zaschnutí nezkresluje barvy displeje. Při nanášení lepidla dbejte na to, aby v něm nebyly vzduchové bubliny. Pokud jsou přítomny, můžete je odstranit pinzetou.

Opatrně položte sklo na displej. Čím pomaleji, tím lépe: minimalizuje se tím tvorba vzduchových bublin pod sklem. Po úplném vyplnění prostoru pod sklem lepidlem se sklo samo posune po displeji. To je dobré. tímto způsobem můžete konstrukci zarovnat. Držte modul v rukou displejem nahoru a ujistěte se, že je bílý pruh těsně nad displejem skrytý za skleněným rámečkem.

Nyní je třeba nechat lepidlo zaschnout. je lepší použít UV světlo, ale můžete použít i přímé sluneční světlo. v druhém případě bude postup trvat o něco déle. Po úplném slepení modulu odstraňte zbytky lepidla.

V místě, kde má být rámeček smartphonu připevněn, nalepte proužky oboustranné lepicí pásky.

Silikonové přísavky

Sklo k telefonu nedrží lepidlo, ale elektrostatická přitažlivost. Jedná se v podstatě o stejný princip, na kterém elektrifikovaná tkanina přitahuje veškerý prach a nečistoty. Spojení hladkých a rovných povrchů je pevnější než oboustranná lepicí páska, která drží dotykový modul na místě.

Pokud se okraj krycího skla již začal odlepovat, postačí běžná silikonová přísavka. Přilepte ji k tomuto rohu tak, aby uvnitř vznikl podtlak a pevně přilnula k povrchu. Pak začněte opatrně tahat, ale ne příliš silně a prudce, abyste neodtrhli obrazovku místo skla.

odstranit, sklo, iphonu, ochranné

Výměna ochranného krytu obrazovky iPhonu

Od doby, kdy se objevily první chytré telefony s dotykovým displejem, se výrazně zvýšila jejich pevnost a odolnost. Pouzdra jsou nyní vyrobena z pevnějšího plastu nebo hliníku, některé modely jsou nyní odolné proti prachu a vodě a všechny smartphony byly opatřeny ochranným sklem, které zabraňuje poškození displeje při různých fyzických zátěžích. Výjimkou nejsou ani chytré telefony Apple, které jsou od iPhonu 5 vybaveny ochranným sklem Gorilla Glass. Tím vznikl nový problém spojený s jejich výměnou. V tomto článku se podrobně dozvíte, jak vyměnit ochranný kryt obrazovky iPhonu. Nůž nebo speciální špachtle. Pojďme!

Ochranné sklo chrání telefon při pádu

K opravě svého zařízení budete potřebovat následující:

 • Samotné krycí sklo;
 • Nůž nebo speciální špachtle;
 • Normální fén na vlasy;
 • Oboustranná lepicí páska;
 • Lepidlo;
 • Rozpouštědlo;
 • Bavlněné tyčinky.

Po shromáždění a přípravě všech potřebných nástrojů můžete přejít přímo k samotné výměně.

READ  Jak nastavit internet na telefonu ASUS

Upozorňujeme, že sklo je umístěno co nejblíže displeji, takže je třeba postupovat velmi opatrně, aby nedošlo k jeho poškození. Pokud je sklo velmi poškozené, opatrně odstraňte všechny kousky, které se snadno odloupnou, a poté pomocí fénu postupně zahřejte obrazovku podél jejího obrysu. Nezahřívejte jeden bod déle než deset sekund, jinak poškodíte displej. V důsledku těchto kroků se lepidlo upevňující sklo trochu roztaví, což vám umožní odstranit několik dalších kousků.

Největší pozornost věnujte oblasti tlačítka Domů a horního tlačítka. Po úplném odstranění ochranné skleněné vrstvy zůstanou pouze gumové kryty reproduktoru a snímače, tlačítko Domů a mřížka reproduktoru. Všechny tyto díly je třeba přilepit na nové sklo.

Nyní můžete iPhone zapnout a zkontrolovat, zda obrazovka funguje. Pokud vše funguje správně, odstraňte zbytky lepidla pomocí rozpouštědla. Obrazovku nenamáčejte, aby nedošlo k jejímu poškození. Po dokončení čištění pečlivě přilepte výše uvedené prvky k displeji. Přiložte kousky nové pásky na stopy staré lepicí pásky rovnoměrně přes rám iPhonu. Přidejte lepidlo a instalujte nové ochranné sklo co nejšetrněji a nejpomaleji. Tlačítko Home by mělo správně sedět, věnujte tomu pozornost. Zbytek by neměl být problém.

Především si kupte sklo přesně pro svůj model iPhonu, abyste se vyhnuli případným problémům při instalaci.

Stejná operace u starších modelů, jako je 4S, bude řádově složitější a dražší. Zde je také nutné vyšroubovat speciální šrouby, vypáčit obrazovku společně se sklem a poté zahřátím odpojit kabel.

Jak vidíte, se správnými dovednostmi a vybavením můžete celý postup výměny provést sami doma. Přesnost a preciznost jsou v tomto oboru velmi důležité, neměli byste spěchat, protože každý spěch by mohl mít nepříjemné následky.

Napište prosím do komentářů, zda pro vás byl tento článek užitečný, podělte se o vlastní zkušenosti s podobnými operacemi a položte případné dotazy.

Pokyny pro odstranění ochranného skla z displeje telefonu

Než se pustíte do odstraňování ochranného skla ze smartphonu, měli byste si připravit několik tzv. nástrojů. Pro začátek budete určitě potřebovat tenký, pevný kus plastu. Mnoho lidí používá bankovní karty, ale je lepší zvolit něco tenčího. Další možností je vystřihnout plastelínu párátkem nebo dětskými nůžkami. Možná budete potřebovat také fén s regulátorem teploty a lepicí pásku (záleží na tom, jakým způsobem odstraníte ochranné sklo ze smartphonu). Pokud chcete telefon vyčistit a sejmout ochranné sklo, budete potřebovat dvě mikrovlákna a čisticí prostředek. Existuje několik způsobů, jak odstranit sklo z obrazovky telefonu:

Tradiční stahování okrajů krycího skla

Nejsprávnější způsob odstranění ochranné fólie z displeje telefonu je opatrně ji zvednout z obou stran, lehce ji odlepit a poté ji ze zařízení odstranit. Postupujte takto. Použijte tenký kousek plastu, speciální škrabku, párátko nebo něco podobného, co dokáže zachytit sklo (nepoužívejte nic z kovu nebo jiných tvrdých materiálů). Škrabku jemně zasuňte mezi sklo a smartphone z libovolného úhlu. Poté se pokuste mírně odlepit okraj skla. Když je vše hotovo, plynulými pohyby posuňte škrabku podél okraje ochranného okna a snažte se ho odlepit od displeje telefonu. Pokračujte v této činnosti v kruhu, dokud se fólie sama neodloupne. Pod sklo lze umístit plastovou kartu nebo jiný malý předmět, který zabrání jeho zpětnému přilepení.

Odstranění ochranného skla pomocí lepicí pásky

Nekvalitní bezpečnostní sklo se můžete pokusit odstranit pomocí lepicí pásky. Ačkoli se jedná spíše o techniku odstraňování ochranných okenních fólií (ty jsou mnohem měkčí než sklo, takže jejich odlepení je snazší a bezpečnější). Tento postup provedete tak, že vezmete malý kousek pásky a nalepíte jej na libovolný roh ochranné fólie. Ujistěte se, že okraj pásky je nad okrajem mobilního telefonu. Vyhlaďte lepicí pásku tak, aby byla co nejpevnější. Nelepte lepicí pásku na tělo telefonu, jinak by mohlo dojít k odstranění laku. Nyní jemně zatáhněte za vyčnívající okraj pásky. Dávejte pozor, abyste tímto způsobem ochranné sklo z telefonu zcela neodtrhli. Lehce odlepte roh skla a vložte bankovní kartu mezi něj a smartphone. Pokračujte v odstraňování ochranného skla postupem popsaným v prvním postupu.

Odstranění ochranného skla zahřátím

Upozornění: Tento způsob je pro další provoz mobilního zařízení nejnebezpečnější. Proto by se měla používat pouze jako poslední možnost. Například pokud ochranné sklo drží příliš pevně, což znemožňuje jeho odstranění tradičními metodami.

Je nutné vzít si fén (nejlépe s regulátorem teploty). Pokud je to možné, nastavte nejnižší teplotu. Poté jemně zahřejte ochranné sklo a pokuste se ho odlepit párátkem, škrabkou nebo plastovou kartou. Rovnoměrné zahřívání po celé ploše krycího skla. Nikdy ji nezahřívejte na jednom konkrétním místě. V opačném případě může dojít k negativním důsledkům pro mobilní zařízení. Jakmile se vám podaří příslušenství uchopit, pokračujte v jeho odstraňování stejným způsobem jako při prvním způsobu. Pouze souběžně s odlupováním obvodu skla může být nutné jej neustále zahřívat.

READ  Jak připojit monopod k telefonu. Chyba "Špatný pin nebo heslo" při připojení monopodu

Nahrazuje zadní okno iPhonu 11 Pro Max

Samozřejmě nemůžete svůj iPhone jen tak vložit pod laser (mohli byste, ale pak byste si museli jít koupit nový). Technik nejprve oddělí modul displeje. odpojí baterii a ostatní kabely.

Technik opatrně otevře zařízení

Odpojí baterii a další odbočky

Poté zůstane „sám“ se zbývající částí a laser začne pracovat. Odstraní téměř vše! V blízkosti cívky bezdrátového nabíjení zůstal malý kousek barvy.

Laser začne pracovat a odstraní zbytky barvy a lepidla

Na videu, které bylo natočeno během opravy, můžete vidět, jak laser funguje. je to fascinující, že??

Ani to se však neobejde bez lidského zásahu. Po odstranění všech součástí lze odstranit zbytek skla na zadní stěně. Pořezat se je velmi snadné, proto buďte při této práci velmi opatrní.

K odstranění zbytku skla je stále potřeba jeden člověk

Pak se vrátíte pod laser a vše odstraníte

Viděli jste iPhone bez zadního okna? Vypadá to takto

Po odstranění skla technik připraví povrch pro instalaci nového skla. Nové sklo je pevně připevněno lepidlem.

A vložte ji pod lis! No, abyste se ujistili, že sedí bezpečně

Je čas vrátit modul displeje zpět. ale ne jen přilepit, ale nejprve použít speciální gumové lepidlo odolné proti vlhkosti. Jedná se o speciální vrstvu mezi krytem a sklem, která chrání před nežádoucí kapalinou. Poté technik pokračuje v montáži v opačném pořadí.

Nainstalujeme modul fotoaparátu a sestavíme iPhone v opačném pořadí

Takto je vyměněno sklo na iPhonu 11 Pro Max. Když se na tento iPhone 11 Pro Max podíváte teď, ani nepoznáte, že měl kdysi rozbité zadní okno. iPhone vypadá jako nový, jako by byl právě vyjmut z krabice. A je to jen pár hodin, co jste se na něj mohli jen stěží podívat, aniž byste se rozplakali!

V servisním středisku Apple Pro právě teď provádíme kvalitní opravy iPhonů. Až 50% sleva!

Domníváme se, že není nutné říkat, že takové opravy by měly být prováděny v odborném servisu. iPhone, zejména nejnovější modely, je se svými součástmi velmi křehké a drahé zařízení a k jeho opravě potřebujete dobré vybavení. Svěřte výměnu zadního skla na svém iPhonu 11, iPhonu 11 Pro nebo jakémkoli jiném iPhonu Apple Pro, kde nejenže odvedou kvalitní práci při opravách všech zařízení Apple, ale také na svou práci poskytnou záruku.

Bezpečnostní opatření

K odstranění skla používejte pouze plastové škrabky nebo karty a nepoužívejte nůž nebo podobné nástroje, které by mohly obrazovku poškodit. Pokud je obtížné odlepit displej od zvoleného úhlu, přesuňte se do jiného úhlu.

Nezapomeňte, že displej je ke krycímu sklu připevněn dvěma faktory. elektrostatickou přitažlivou silou a lepicí podložkou. K odpojení skla a dotykového displeje jsou zapotřebí dva nástroje. přísavka a plastová karta, čímž se výrazně snižuje pravděpodobnost poškození displeje.

Proč může sklo prasknout?

Příčin je mnoho, od banálního pádu na podlahu až po extrémní teploty nebo náhodný fyzický náraz (pád něčeho těžkého na iPhone). Pouze kvalifikovaný technik by měl být schopen určit, zda je poškozen samotný modul displeje nebo sklo. Pokud jsou matrice, vrstva snímače a další prvky v provozuschopném stavu, můžete vyměnit ochranné sklo. Požádali jsme techniky ze servisního střediska Apple Pro, aby nám vysvětlili složitosti tohoto procesu.

Pro výměnu skla iPhonu je samozřejmě nutné jej nejprve oddělit od modulu displeje. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden celek, nelze to provést ručně, a proto jsou v arzenálu servisních středisek speciální zařízení pro „odlamování“ modulu displeje. Měli by být schopni odstranit sklo z modulu, aniž by poškodili polarizační fólii nebo samotný modul. Ten je zahřátý na takovou teplotu, aby bylo možné lepidlo snadno odříznout.

Pro kontrolu správné funkce modulu displeje provede technik nezbytné kontroly, aby zjistil případné závady. Například po pádu nemusí mít žádné viditelné poškození, ale modul je vadný.

Po odstranění skla technik očistí povrch displeje a připraví se na instalaci nového skla. K tomu se používá technologie OCA: vyžaduje nákladné vybavení. Hlavní výhodou je absence tekutého lepidla a rovnoměrnost lepicí vrstvy. Navíc není nutné před lepením skla odstraňovat podsvícení. Tato technologie obnovuje displej s chirurgickou přesností, zejména IPS displej v iPhone 7/iPhone 7 Plus a dalších telefonech. Na zobrazovací modul je nalepena fólie OCA, k čemuž technik používá laminátor.

V závěrečné fázi se odstraní ochranná fólie OCA, na ni se umístí nové sklo a modul se pošle do autoklávu. Jedná se o zařízení, která lepí sklo k zobrazovacímu modulu pod tlakem pomocí fólie OCA. Před vložením modulu do zařízení nastaví technik teplotu a čas. Teplota se nastavuje v rozmezí 40 °C až 60 °C v závislosti na modelu zobrazovacího modulu. Abychom vám proces výměny skla zpřehlednili, připravili jsme pro vás malý

READ  Jak odstranit negativitu z telefonu LG

Jakmile se sklo a modul opět spojí v jeden celek, technik jej zkontroluje, poté jej vloží do iPhonu, připojí kabely a baterii, utěsní jej, aby se obnovila odolnost proti prachu a vlhkosti, a znovu zkontroluje, zda je modul funkční.

Ujistili jsme se, že postup výměny skla iPhone 7 je poměrně složitý úkol a neměli byste ho svěřovat pochybným řemeslníkům, nemluvě o samoopravě, která je prostě nemožná. Servisní centrum Apple Pro poskytuje záruku na výměnu skla iPhonu a můžete si být jisti, že technici mají ve svém arzenálu veškeré potřebné vybavení (sami jste to viděli). Kromě toho je náhradní sklo mnohem levnější než výměna celého modulu displeje. 2 900 u iPhonu 7 a 3 900 u iPhonu 7 Plus (plus 10% sleva pro čtenáře AppleInsideru).ru).

Funkce obrazovky iPhonu

Vzhledem k tomu, že iPhone X a novější mají obrazovku OLED, jsou opravy těchto zařízení považovány za mnohem složitější. A drahé. nahrazení displeje stejného iPhone 11 pro max s originálem stojí za nějaký dobrý Xiaomi nebo Honor. Ale tady je ten trik: iPhone má sice rozbité sklo, ale dotyková obrazovka funguje dál. V tomto případě stačí vyměnit POUZE sklo na iPhonu (a naopak, pokud je sklo neporušené a nefunguje dotyková obrazovka, můžete vyměnit sklo s dotykovou obrazovkou).

Konstrukce displeje iPhonu X a novějších modelů umožňuje vyměnit sklo nebo dotykovou obrazovku samostatně. můžete tedy provést výměnu pouze skla, stejně jako výměnu skla a dotykové obrazovky, což u starších generací iPhonů není možné.

Jak lepit bezpečnostní sklo

Před nalepením ochranného skla nebo fólie na smartphone je třeba provést malou přípravu. Tato práce vyžaduje soustředění, pevné ruce a dobrý postřeh. Následující nástroje nám pomohou nainstalovat sklo na váš smartphone:

 • speciálně navržená tkanina, která se používá na monitory počítačů a obrazovky přístrojů. V opačném případě můžete na mastné skvrny naředit polévkovou lžíci šamponu ve sklenici vody;
 • Budete také potřebovat suchou utěrku z mikrovlákna. Odstraní přebytečnou vlhkost a zároveň vyleští obrazovku smartphonu;
 • ostré a rovné nůžky pomohou odstřihnout zbytky nežádoucí fólie podle velikosti displeje;
 • Plastová bankovní karta na uhlazení nebo gumová stěrka.

Ti, kteří musí montovat sklo (řemeslníci v obchodech a servisních střediscích), si často kupují profesionální sady se všemi těmito nástroji.

Pokyny krok za krokem pro všechny práce mohou zahrnovat následující kroky:

 • Nejprve připravte sklo a smartphone, na který bude lepeno. Připravuje a odstraňuje nepotřebné předměty z pracoviště. Obrazovka je vyčištěna od nečistot, prachu a mastných šmouh. K tomuto účelu by se však neměly používat alkoholové roztoky a vlhčené ubrousky s obsahem alkoholu, protože by později negativně ovlivnily kvalitu přenosu obrazu.
 • Nyní je třeba vyzkoušet a zarovnat ochranné sklo a fólii přiložit k displeji a pečlivě oříznout přesně na míru. Na každé straně by měla být o jeden milimetr menší. Zkontrolujte, zda je v daném okamžiku čistý a průhledný, a odstraňte případné žmolky nebo prach.
 • Najděte stranu, na které se nachází ochranná vrstva, a opatrně ji odlepte. Fólie nebo sklo by se měly začít lepit postupně a opatrně od kteréhokoli rohu. V této době je důležité ji protáhnout a vyhladit.
 • Pomocí špachtle odstraňte přebytečný vzduch a prach. Je však nutné velmi opatrně přitlačit, aby se lepená část nepohnula z místa. Nátěr je nejlepší nanášet velmi pomalu, protože ne všechny bublinky lze poté zcela odstranit. Větší z nich lze odstranit nástrojem, ale menší lze také jednoduše vyhladit, nebo později zmizí samy.
 • Zbývá jen odstranit vrchní ochrannou vrstvu (obvykle označenou číslem 2, což znamená, že bude odstraněna druhotně). Svou práci můžete obdivovat.

Někdy se nepodaří odstranit bubliny z displeje napoprvé nebo umístit ochranný povlak na displej rovnoměrně. V takových případech se opatrně odtrhne od jednoho okraje, který je nejblíže problémové oblasti. V případě potřeby obrazovku znovu vyčistěte a poté zkuste sklo na displej miniaplikace znovu nasadit.

Každé 2 až 3 měsíce byste také měli kryt vyčistit vlažným mýdlovým roztokem jemné vody. Pokud jej pečlivě nalepíte a budete dodržovat zde uvedená doporučení, může ochranný povlak vydržet 1-2 roky bez ztráty kvality obrazu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS