Zvuk na pozadí a šum ve sluchátkách a reproduktorech: odkud pochází a jak ho odstranit?

Většina domácích počítačů (a notebooků) má připojené reproduktory nebo sluchátka (někdy obojí). Často se stává, že kromě hlavního zvuku začnou reproduktory přehrávat různé cizí zvuky: zvuk rolování myši (velmi častý problém), různé praskání, třepotání, někdy i mírné pískání.

Obecně je tato otázka poměrně složitá. příčin mohou být desítky V tomto článku bych rád poukázal jen na nejčastější příčiny vzniku šumu na pozadí ve sluchátkách (a reproduktorech).

Mimochodem, možná vám bude užitečný tento článek s příčinami chybějícího zvuku: https://pcpro100.info/net-zvuka-na-kompyutere/

Příčinou je problém s připojovacím kabelem

Jednou z nejčastějších příčin šumů a hluků na pozadí je špatný kontakt mezi zvukovou kartou počítače a zdrojem zvuku (reproduktory, sluchátky atd.).). Většinou je to způsobeno:

 • poškozený (přetržený) kabel, který spojuje reproduktory s počítačem (viz. Obrázek. 1). Mimochodem, v tomto případě můžeme také často pozorovat následující problém: v jednom reproduktoru (nebo sluchátku) je zvuk a v druhém ne. Je třeba také poznamenat, že přerušený kabel není vždy viditelný na první pohled, někdy je třeba sluchátka nainstalovat do jiného zařízení a vyzkoušet, abyste se dostali k jádru věci;
 • špatný kontakt mezi konektorem napájecí karty PC a konektorem sluchátek. Mimochodem, velmi často pomáhá jednoduše vyjmout a zasunout zástrčku ze zásuvky nebo ji otočit o určitý úhel ve směru hodinových ručiček (proti směru hodinových ručiček);
 • uvolněný kabel. Když začne viset od průvanu, domácích zvířat apod Začínají se objevovat neobvyklé zvuky. V tomto případě lze kabel připevnit ke stolu (např.) běžnou lepicí páskou.

Mimochodem, vypozoroval jsem také následující obrázek: pokud je kabel reproduktoru příliš dlouhý. mohou se objevit cizí zvuky (obvykle sotva znatelné, ale přesto nepříjemné). Pokud zkrátíte délku vodiče, šum zmizí. Pokud máte reproduktory v těsné blízkosti počítače, zkuste změnit délku kabelu (zejména pokud používáte prodlužovací kabely).

Než začnete řešit problémy, zkontrolujte, zda je hardware (reproduktory, kabely, konektory atd.) v pořádku.) vše je v pořádku. Ke kontrole stačí použít jiný počítač (notebook, televizor atd.). zařízení).

Příčinou je problém s ovladači

Problém s ovladačem může způsobit nejrůznější potíže! Pokud ovladače nejsou nainstalovány, nejčastěji se zvuk vůbec neobjeví. Někdy však při instalaci nesprávných ovladačů nemusí zařízení (zvuková karta) pracovat správně, takže se objevují různé zvuky.

Problémy tohoto druhu se často objevují také po přeinstalování nebo aktualizaci systému Windows. Mimochodem, samotný systém Windows velmi často hlásí problémy s ovladači.

Chcete-li zkontrolovat, zda je s ovladači vše v pořádku, musíte otevřít Správce zařízení (Ovládací panely/Hardware a zvuk/Správce zařízení. viz obr. 1). Obr. 2).

Ve správci zařízení je třeba otevřít záložku „Zvukové vstupy a výstupy“ (viz obr. 1). (viz obrázek). 3). Pokud se u zařízení na této kartě neobjeví žluté a červené vykřičníky, znamená to, že s ovladači nejsou žádné konflikty ani závažné problémy.

Mimochodem, doporučuji také zkontrolovat a aktualizovat ovladače (pokud jsou nalezeny nějaké aktualizace). Na svém blogu mám samostatný článek o aktualizaci ovladačů: https://pcpro100.info/obnovleniya-drayverov/

Důvodem je nastavení zvuku

Jedno nebo dvě zaškrtávací políčka v nastavení zvuku mohou často zcela změnit čistotu a kvalitu zvuku. Často lze pozorovat rušení zvuku v důsledku zapnutého PC Beer a linkového vstupu (a podobně). kusů, v závislosti na konfiguraci počítače).

Chcete-li upravit zvuk, přejděte do nabídky Ovládací panely / Zařízení a zvuk a otevřete záložku „Úprava hlasitosti“ (jak je znázorněno na obr. 1). 4).

Poté otevřete vlastnosti zařízení „Reproduktory a sluchátka“ (viz „Vlastnosti nastavení“ na straně 54). obr. 5. stačí kliknout levým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru).

Na kartě „Úrovně“ by měla být slova „PC Beer“, „Compact Disc“, „Line In“ atd. (viz „Ovládání hlasitosti. reproduktory a sluchátka“ (viz „Ovládání hlasitosti. sluchátka“)). obr. 6). Nastavte hlasitost těchto zařízení na minimum, uložte nastavení a zkontrolujte kvalitu zvuku. Někdy tato nastavení výrazně ovlivňují zvuk!

READ  Rozdíl mezi Samsungem s10 a s10

Důvod : hlasitost a kvalita reproduktorů

Často se z reproduktorů a sluchátek ozývá syčení a praskání, když je jejich hlasitost zvýšena na maximum (některá zařízení mohou vydávat hluk, když je hlasitost vyšší než 50 %).

Tento jev se vyskytuje zejména u levných modelů reproduktorů; mnoho lidí tento jev označuje jako „chvění“. Upozornění: důvodem může být to, že hlasitost reproduktorů je nastavena téměř na maximum, ale v systému Windows je snížena na minimum. V tomto případě stačí nastavit hlasitost.

Příčiny problémů s mikrofonem

Než přejdeme k řešení, musíme se blíže podívat na příčiny problému. Pokud si myslíte, že jde o problém s mikrofonem, mýlíte se! Problém je často způsoben jinými faktory, a to:

 • Nesprávné nastavení operačního systému;
 • Poškození kabelu zařízení;
 • Vnější faktory, například jiná zařízení v blízkosti mikrofonu;
 • Problémy způsobené dalším softwarem;
 • Poslední věcí, kterou lze vinit, je samotný vadný mikrofon.

Nezřídka se vyskytuje více než jeden problém. Na problémy s konfigurací se například nabalují vnější faktory. Níže se podíváme na to, jak jednotlivé výše uvedené problémy odstranit a co dělat, abyste jim předešli.

Odstraňování příčiny

V článku, který jsem četl, byla jen jedna věta, která mi stačila k tomu, abych se začetl: „náboje umístěné mimo stínění neovlivňují elektrický stav žil kabelu“, zbytek byl jen letmý pohled a já se do něj kvůli nedostatku potřebného zavazadla znalostí příliš nepustil. Nechci stínit všechny vodiče v kabelu, je to příliš mnoho práce a problém není ve vlivu jednoho vodiče na druhý.

Pojďme do

Aniž bychom zacházeli do podrobností, štít je fólie. Kde získat fólii? Přesně tak, čokoláda! Vyjměte čokoládu z obalu a odložte ji, dokud nebude práce hotová. Nechte to, co hledáte, fólii. Rozhodl jsem se omotat fólii jako maskovací pásku, abych vytvořil jakousi vlnitou hadici, a tím získal určitou volnost v pružnosti, fólie je křehká věc. Pro větší pohodlí jsem se rozhodl rozřezat fólii na kousky a okraje podlepit lepicí páskou. Omotáním kousků tohoto stínění kolem kabelu a samotných konektorů (které jsem předtím omotal jen lepicí páskou, aby fólie nezkratovala kovové držáky) jsem dosáhl toho, co jsem chtěl. 1-Pachatel. 2 kusy fólie s lepicí páskou. 3-Kus fólie omotaný kolem kabelu. 4. Konečná verze kabelu. Zapojil jsem kabel, zapnul sluchátka naplno a a žádný zvuk nebyl slyšet. Výsledek mě docela překvapil, protože implementace je dost amatérská. Chatující na skypu jsou stejně šťastní jako já. Nemohu být zcela přesvědčen o účinnosti této metody, ale snad můj článek někomu pomůže. Děkujeme za vaši laskavou pozornost.

Technický stav sluchátek

Pokud při kontrole konektorů a kabelů není zjištěna žádná závada, měli byste zkontrolovat celkový stav zařízení. Je třeba je pečlivě zkontrolovat. Může dojít k poškození pouzdra, které by naznačovalo, že jste je upustili nebo s nimi o něco tvrdě narazili.

Chcete-li zjistit, zda bílý šum ve sluchátkách není způsoben jejich technickým stavem, zkuste je připojit k jinému zdroji zvuku. Pokud hluk zmizí, je zařízení v pořádku a měli byste hledat jinou příčinu.

Nejčastější příčinou šumu je poškození propojovacího kabelu

Poškozený kabel. Kabel se zlomí v blízkosti zástrčky nebo samotných sluchátek, což může způsobit šum v pozadí. V případě tohoto problému může zvuk fungovat pouze v jednom sluchátku. Chcete-li zjistit problém s poškozeným kabelem, musíte sluchátka otestovat na jiném zařízení.

Problém s ovladači:

Existují dvě možnosti: buď váš počítač nemá potřebné ovladače pro práci, nebo jsou nainstalovány nesprávné ovladače. zvuk tedy nefunguje správně. Zřídkakdy to způsobuje šum, ale je možná jakákoli varianta. Chcete-li zkontrolovat, zda je instalace provedena správně, postupujte podle následujících kroků:

Ovládací panely. Hardware a zvuk. Správce zařízení.

Pokud ovladače nejsou nainstalovány. je třeba je stáhnout a nainstalovat. Ovladače můžete nainstalovat ručně, ale jednodušší je nainstalovat je automaticky. Pokud systém najde aktualizaci ovladače zvuku. aktualizovat.

Problémy s nastavením zvuku

Šum se často objevuje v důsledku zahrnutí nastavení v nastavení zvuku, jako je PC Beer, linkový vstup a další nastavení. Chcete-li upravit zvuk a odstranit šum ze sluchátek, proveďte následující příkazy:

Ovládací panely. Hardware a zvuk. Nastavení hlasitosti.

Dále otevřete vlastnosti „Reproduktory a sluchátka“ a zakažte výše uvedená nastavení.

Problém je v reproduktorech

Problém odstraníte jednoduše tak, že ztlumíte zvuk v reproduktorech a zesílíte zvuk v systému. Při vysoké hlasitosti se samozřejmě nepodaří odstranit šum a ruchy. Jediným nejlepším řešením by v tomto případě bylo zakoupení nových, výkonnějších reproduktorů.

READ  Jak zjistit, který SSD na počítači

Zapnutý úsporný režim

Při zapnutém úsporném režimu může být zvuková karta jednoduše bez energie, což se projeví šumem při poslechu hudby ze sluchátek. Odstranění šumu ze sluchátek v počítači: Přejděte do nastavení napájení spuštěním příkazů:

Ovládací panel. Systém a zabezpečení. Napájení.

Poté vyberte režim „Vysoký výkon“ a po připojení notebooku ke zdroji napájení zkontrolujte zvuk.

Nejčastější příčiny šumu v pozadí ve sluchátkách

Existují jednoduché způsoby odstranění šumu ze sluchátek, které byste měli vyzkoušet, než přistoupíte ke složitějším krokům. V 90 % případů je problém v nich, bez ohledu na to, zda používáte drahé Airpods nebo Sony Pro, nebo levné AirDots od Xiaomi

Úsporný režim

Režim úspory energie na vysílacím zařízení vyvolává výskyt cizího šumu. Tento problém se nejčastěji vyskytuje u notebooků, ale může se vyskytnout i u počítačů nebo chytrých telefonů. Když je povolen režim úspory baterie, systém přesměruje všechny zdroje na důležitá zařízení a zvuková karta nemusí mít dostatek energie pro provoz vestavěného zesilovače nebo jiných zařízení.

Tento problém můžete vyřešit výběrem možnosti „Vysoký výkon“ v nastavení napájení počítače nebo vypnutím režimu úspory baterie na iPhonu nebo smartphonu se systémem Android.

Pokud změna napájení nevedla ke zlepšení zvuku, je vhodné se vrátit k vyváženému obvodu (nebo k úspornému obvodu u telefonů), aby nedocházelo k plýtvání energií baterie.

Vybitá baterie v náhlavní soupravě

Když se baterie v náhlavní soupravě Bluetooth vybije, zařízení nemá dostatek energie k plnému příjmu a přehrávání signálu, takže zvuk v reproduktorech může být tichý nebo přehrávaný se šumem v pozadí. Chcete-li zkontrolovat, zda vybitá baterie ovlivňuje přehrávání, je třeba náhlavní soupravu plně nabít a znovu připojit k počítači nebo chytrému telefonu.

Problém s řidičem

Pokud ovladače nejsou nainstalovány vůbec, je pravděpodobné, že zvuk nebude vůbec slyšet. Je možné, že ovladače jsou nainstalovány, ale ne ty správné. To způsobí poruchu zvukové karty, která se projeví šumem ve sluchátkách. To se často stává po přeinstalování nebo aktualizaci systému Windows. Hlásí, že je problém s ovladači.

Chcete-li diagnostikovat tento problém, otevřete ve Správci zařízení kartu „Zvukové výstupy a vstupy“. Pokud dojde ke konfliktu, zobrazí se před zařízeními žluté a červené vykřičníky. Pokud nedochází ke konfliktu, nejde o závažný problém.

Další informace

Závěrem lze uvést několik dalších, zřídka se vyskytujících, ale možných scénářů problémů s přehráváním zvuku, které nejčastěji vedou k chraplavému nebo přerušovanému přehrávání:

 • Pokud Windows 10 nejenže nepřehrává správně zvuk, ale také se zpomaluje, zamrzá ukazatel myši a dějí se další podobné věci. může jít o viry, nesprávně fungující software (např. to mohou způsobit dva antiviry), nesprávné ovladače zařízení (nejen zvuku), vadný hardware. Návod „Windows 10 se zpožďuje. co dělat??“.
 • Pokud se zvuk při práci ve virtuálním počítači, emulátoru Androidu (nebo jakémkoli jiném) přeruší, zpravidla není co řešit. je to jen vlastnost práce ve virtuálním prostředí na konkrétním hardwaru a při použití konkrétních virtuálních strojů.

Na tomto místě uzavírám. Pokud máte nějaké další řešení nebo situace, které nejsou uvedeny výše, mohou být užitečné vaše komentáře níže.

Cizí zvuk a šum ve sluchátkách a reproduktorech: odkud pochází a jak ho odstranit

Většina domácích počítačů (a notebooků) má připojené reproduktory nebo sluchátka (někdy obojí). Poměrně často se stává, že kromě hlavního zvuku začnou reproduktory přehrávat i nejrůznější cizí zvuky: zvuk rolování myši (velmi častý problém), různé praskání, třepotání, někdy i mírné pískání.

Obecně je tato otázka poměrně mnohotvárná. příčin cizího hluku mohou být desítky V tomto článku chci poukázat pouze na ty nejčastější příčiny, kvůli kterým se ve sluchátkách (a reproduktorech) objevují cizí zvuky.

Mimochodem, článek s příčinami absence zvuku vám může být užitečný:

Příčinou je problém s připojovacím kabelem

Jednou z nejčastějších příčin cizích zvuků a šumů je špatný kontakt mezi zvukovou kartou počítače a zdrojem zvuku (reproduktory, sluchátky atd.).). Nejčastější příčinou je:

 • Poškozený (přetržený) kabel, který připojuje reproduktory k počítači (viz „Připojení reproduktorů k počítači“ na straně 16). Obrázek. 1). Mimochodem, v tomto případě se také často vyskytuje následující problém: v jednom reproduktoru (nebo sluchátku) je zvuk a v druhém ne. Je třeba také poznamenat, že přerušený kabel není vždy viditelný na první pohled; někdy je nutné sluchátka vložit do jiného zařízení a vyzkoušet, abyste přišli problému na kloub;
 • špatný kontakt mezi zásuvkou síťové karty PC a zástrčkou sluchátek. Mimochodem, často pomáhá jednoduše vyjmout a zasunout zástrčku ze zásuvky nebo ji otočit o určitý úhel ve směru hodinových ručiček (proti směru hodinových ručiček);
 • Neupevněný kabel. Když se začne viklat kvůli průvanu, domácím zvířatům apod Začínají se objevovat zatoulané zvuky. V tomto případě lze kabel připevnit ke stolu (např.) běžnou lepicí páskou.
READ  Jak zapnout mobilní internet v zařízení Samsung Galaxy. Mobilní internet

Také jsem si všiml, že pokud je kabel reproduktoru příliš dlouhý, může být slyšet nějaký šum (obvykle není znatelný, ale přesto je nepříjemný). Když zkrátím délku vodiče, hluk zmizí. Pokud máte reproduktory v těsné blízkosti počítače, možná by stálo za to zkusit změnit délku kabelu (zejména pokud používáte prodlužovací kabely).

Než začnete hledat problémy, ujistěte se, že je hardware (reproduktory, kabel, zástrčky atd.) v pořádku.) vše je v pořádku. K jejich testování stačí použít jiný počítač (notebook, televizor atd.). zařízení).

Příčinou je problém s ovladači

Kvůli problémům s řidičem se může stát cokoli! Pokud nejsou nainstalovány ovladače, nejčastěji se zvuk vůbec neobjeví. Někdy se však při instalaci nesprávných ovladačů může projevit nesprávná činnost zařízení (zvukové karty), a proto se mohou objevit různé zvuky.

Problémy tohoto druhu se často objevují také po přeinstalování nebo aktualizaci systému Windows. Mimochodem, samotný systém Windows velmi často hlásí problémy s ovladači.

Chcete-li zkontrolovat, zda je s ovladači vše v pořádku, musíte otevřít Správce zařízení (Ovládací panely / Zařízení a zvuk / Správce zařízení. viz obr. 1). Obrázek. 2).

Ve Správci zařízení otevřete kartu Zvukové vstupy a výstupy (viz karta „Zvukové vstupy a výstupy“ ve Správci zařízení) (viz karta „Zvukové vstupy a výstupy“ ve Správci zařízení). Obrázek. 3). Pokud se ve Správci zařízení nezobrazují žluté a červené vykřičníky, znamená to, že nedochází ke konfliktům nebo závažným problémům s ovladači.

Mimochodem, doporučuji také zkontrolovat a aktualizovat ovladače (pokud jsou nalezeny nějaké aktualizace). O aktualizaci ovladačů jsem na svém blogu napsal samostatný článek:

Reason. nastavení zvuku

Jedno nebo dvě zaškrtávací políčka v nastavení zvuku mohou často zcela změnit čistotu a kvalitu zvuku. Často lze pozorovat rušení zvuku v důsledku zapnutého PC Beer a linkového vstupu (atd.). jednotek, v závislosti na konfiguraci počítače).

Chcete-li upravit zvuk. přejděte do Ovládacích panelů / Zařízení a zvuk a otevřete kartu „Ovládání hlasitosti“ (jak je znázorněno na obr. 1). 4).

Dále otevřete vlastnosti zařízení „Reproduktory a sluchátka“ (viz „Důvodem je nastavení zvuku“). obrázek. 5. stačí kliknout levým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru).

Na kartě „Úrovně“ by měly být kýžené položky „PC Beer“, „Compact Disc“, „Line In“ atd. (viz „PC Beer“ na kartě). Obrázek. 6). Snižte úroveň signálu (hlasitost) těchto zařízení na minimum, uložte nastavení a zkontrolujte kvalitu zvuku. Někdy se po takovém nastavení zvuk výrazně změní!

Příčina : hlasitost a kvalita reproduktorů

Často se objevuje syčení a praskání v reproduktorech a sluchátkách, když se jejich hlasitost zvýší na maximum (v některých případech se šum objeví, když hlasitost přesáhne 50 %).

Tento jev se vyskytuje zejména u levných modelů reproduktorů; mnoho lidí tento jev označuje jako „chvění“. Poznámka: to může být právě ten důvod. hlasitost na reproduktorech je zvýšena téměř na maximum, ale v samotném systému Windows je snížena na minimum. V takovém případě jednoduše nastavte hlasitost.

Obecně je téměř nemožné zbavit se efektu „praskání“ při vysoké hlasitosti (samozřejmě bez výměny reproduktorů za výkonnější).

Důvod : napájení

Někdy jsou příčinou šumu sluchátek napájecí obvody (toto je doporučení pro uživatele notebooků)!

Jde o to, že pokud jsou napájecí obvody nastaveny do úsporného (nebo vyrovnávacího) režimu. zvuková karta nemusí mít dostatek energie, a proto je na pozadí slyšet šum.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS