Jak zakázat rodičovskou kontrolu

Pokud si myslíte, že vaše děti jsou dostatečně staré na filmy a aplikace 18, tyto pokyny vám pomohou odstranit omezení.

Windows

Operační systém má zabudované kontroly přístupu pro věkové kategorie 6, 12, 16 a 18 let (bez omezení).

Systém Windows 10 umožňuje dospělým sledovat, co děti na počítači dělají, omezit stahování aplikací podle věku, kontrolovat používání prohlížeče Edge a prohlížet historii procházení. Omezte čas, který dítě tráví u počítače a nakupováním v aplikacích.

Systém Windows 7 nabízí podobnou rodičovskou kontrolu, ale s méně funkcemi.

Jak zakázat

Udělení práv „dospělých“ dětem ve Windows 10 lze provést online. V nastavení rodinného přístupu vyberte požadovaný účet, přejděte na „Spravovat oprávnění“ a přepněte všechny přepínače do polohy „Vypnuto“.“.

#

Další možností v systému Windows 10 je odebrat dítě z rodinné skupiny. Chcete-li to provést, přejděte do nastavení účtu, vyberte možnost „Rodina“ a požadovaný účet. Klikněte na „Advanced Settings“ a poté na „Remove from Family Group“. Vaše dítě bude mít stále účet, ale vy už nebudete moci spravovat jeho online nákupy ani sledovat jeho aktivity. Ztratí tak přístup k rodinným předplatným a dalším sdíleným službám.

V systému Windows 7 můžete rodičovskou kontrolu zakázat přímo v počítači. bez připojení k internetu. V Ovládacích panelech vyhledejte „Uživatelské účty a bezpečnost rodiny“ → „Rodičovská kontrola“ a v části „Vybrat poskytovatele“ přepněte na „Žádný“. Poté klikněte na účet dítěte a v části „Nastavit rodičovskou kontrolu“ přepněte přepínač do polohy „Vypnuto“.“.

macOS

Operační systém Apple umožňuje vytvořit účet s rodičovskou kontrolou. Omezuje instalaci a spouštění aplikací, přístup k webovým stránkám, sledování videí, používání obchodů s aplikacemi a přístup k vašemu soukromí na webu, například k vyhledávaným výrazům, souřadnicím GPS a dalším informacím.

Jak zakázat

Přejděte do nabídky „Předvolby systému“, zvolte „Uživatelé a skupiny“, vyberte požadovaného uživatele a zrušte zaškrtnutí možnosti „Povolit rodičovskou kontrolu“. Akci je třeba potvrdit heslem.

Jednotlivá omezení můžete také odstranit. Přejděte do „Předvoleb systému“ a klikněte na „Rodinný přístup“ (pro macOS Catalina) nebo iCloud → „Rodinný přístup“ (pro macOS Mojave). Vyberte účet svého dítěte a odemkněte všechna omezení na příslušných kartách (Aplikace, Web, Nakupování, Čas, Soukromí, Ostatní).

Rodinné nástroje pro iPhone, iPad a iPod touch bezpečné pro děti. To umožňuje omezit instalaci a spouštění aplikací, stejně jako nakupování v aplikacích, čas strávený používáním zařízení, přístup na webové stránky, vyhledávací dotazy prostřednictvím Siri, přijímání zpráv, prohlížení kalendářů, umístění a další.

Jak zakázat

V nastavení vyhledejte položku „Čas u obrazovky“ → „Pokračovat“ a v části „Rodina“ vyberte jméno svého dítěte. Přejeďte prstem dolů a stiskněte „Turn off screen time“, potvrďte zadáním přístupového kódu.

Pokud chcete zrušit jednotlivé funkce rodičovské kontroly, budete potřebovat odpovídající položky v nabídce „Čas u obrazovky“:

 • Posuňte přepínač režimu „V klidu“ do neaktivního stavu.
 • Odstranění všech omezení v části „Omezení programu“.
 • Přejděte na „Omezení soukromí a obsahu“. Přepnutí přepínače do neaktivního stavu.
 • V nabídce „Nákupy v iTunes Store a App Store“ vyberte v prvních třech položkách možnost „Ano“, v dolní části „Nevyžadovat heslo“ u položky „Požádat o heslo“.

Android

Společnost Google vyvinula speciální aplikaci Family Link pro správu dětských účtů. Týká se především chytrých telefonů se systémem Android a Chromebooků. Existuje několik věkových skupin: 3, 7, 12, 16, 18 a možnost „Bez omezení“.

Family Link vám pomůže nastavit časy pro používání zařízení, akce v Google Play, práci v Chrome a Google Search (včetně hlasového asistenta Google Assistant), sledování videí na YouTube, spouštění aplikací pro Android. Můžete zabránit sdílení zeměpisné polohy, přístupu k historii aplikací, používání účtu Google k přihlašování ke službám třetích stran a dalším možnostem.

Pomocí služby Family Link můžete nastavit přihlašování k účtu v iPhonech a iPadech, v prohlížečích a na platformách, kde nelze omezit obsah pomocí rodičovské kontroly. V tomto případě však děti budou muset získat oprávnění v aplikaci v zařízení rodiče.

Jak zakázat

Google říká: Věkové omezení v účtech Google : Rodičovskou kontrolu v účtu dítěte nebude možné vypnout, dokud nedosáhne 13 let (věk pro Rusko). Můžete však změnit heslo k jeho účtu nebo jeho účet úplně odstranit. Chcete-li to provést, spusťte aplikaci Family Link, vyberte účet svého dítěte, přejděte do části „Informace o účtu“ a klikněte dole na tlačítko „Odebrat účet“. Na další stránce zaškrtněte všechna políčka pro potvrzení akce a znovu klikněte na tlačítko „Odstranit účet“.

READ  Jak zavolat počítač do telefonu

Google Play (zakázáno v nastavení)

V Marketu Google Play můžete stahovat různé aplikace a aktualizovat nainstalované aplikace. V nabídce Nastavení vyberte možnost ovládání a zakažte ji posunutím posuvníku doleva. Systém požaduje zadání kódu PIN, který rodiče nastaví při zapnutí ovládání. Použití obvyklých nastavení zařízení bez omezení. Podobně aktivujete ovládací prvek provedením opačné akce, než je zadáno. Kromě toho můžete obnovit všechna nastavení a vrátit se k továrnímu nastavení, ale tuto metodu vysvětlíme o něco později.

Vzhledem k tomu, že službu Google Market podporuje každé zařízení se systémem Android, je tato metoda jednou z nejjednodušších a nejdostupnějších. Žádná omezení, snadné nalezení správného tlačítka. Intuitivní a jednoduché ovládání je spojeno s jednoduchostí metody a variantami zapínání a vypínání funkce podle potřeby. Odstranění nebo nastavení karty v Marketplace je snadné.

Jak odstranit rodičovskou kontrolu v telefonu v Google Play

Služba Google Play je integrována do všech zařízení se systémem Android. Pokud již není rodičovská kontrola potřeba, můžete ji deaktivovat následujícím způsobem:

 • Nejprve otevřete Google Play v mobilním zařízení;
 • Nabídku nastavení otevřete stisknutím tlačítka se třemi svislými pruhy, které se nachází v levém horním rohu displeje;

Vypnutí rodičovské kontroly zabere několik minut, ale pokud neznáte heslo, nemůžete ji vypnout.

iPhone

iPhone má také nastavení, které „cenzuruje“ některý obsah. Aktivace a deaktivace v „hlavní nabídce“. Po aktivaci telefon vypne část obsahu pro uživatele. Toto omezení však lze obejít.

Pokud existuje heslo

Nejjednodušší je zadat heslo, pokud si ho pamatujete (jediný způsob, jak „bez otisků prstů“).

 • Přejděte do „nastavení“,
 • Otevřete položku „Základní“,
 • Na kartě „Omezení“ můžete obnovit nastavení blokování pomocí položky „Zakázat omezení“. Musíte však znát heslo.

Žádné heslo

Pokud jste ztratili nebo zapomněli heslo, je odstranění omezení rodičovské kontroly o něco obtížnější. I v tomto případě však existuje mezera. K obnovení hesla je potřeba iBackupBot pro PC. Nástroj je však třeba nainstalovat předem. Program vytvoří zálohu systému iOS. Prostřednictvím aplikace iBackupBot můžete mimo jiné nastavit nové heslo s uloženými kontakty a daty.

 • Přístup k nastavení iPhone. Přejděte na iCloud a zakažte funkci „Najít iPhone“.
 • Připojení mobilního telefonu k počítači nebo notebooku,
 • Vyberte zařízení ze seznamu iTunes.
 • Otevřete kartu „Přehled“ a klikněte na tlačítko „Vytvořit kopii“.
 • Je vytvořen záložní archiv,
 • Spusťte iBackupBot a otevřete nejnovější zálohu.
 • Klikněte na kartu „Systémové soubory“. „Doména Home“. Poté přejděte do sekce „Knihovna“. „Předvolby“.
 • Najděte soubor „com.Apple.odrazový můstek.plist“ a otevřete jej ve vestavěném editoru. Můžete být požádáni o zakoupení licence. Stiskněte tlačítko „zrušit“.
 • Nyní vyhledejte řádky kódu odpovědné za funkce rodičovské kontroly. Zapisují se postupně: countryCode. nás
 • Pod každý řádek přidejte další dva řádky: SBParentalControlsPIN a 1234. Uložení změn.
 • Nyní najděte náš iPhone v aplikaci iBackupBot a stiskněte tlačítko „Obnovit ze zálohy“. Vyberte zálohy, které jste upravili.
 • Očekávejte, že zařízení bude restartováno ze zálohy.

Po restartování iPhonu s novým nastavením se PIN kód změní na „1234“.

Obnovení všech nastavení

Nejdrastičtějším způsobem odstranění rodičovské kontroly je obnovení všech nastavení a obnovení zařízení jako nového z iTunes. Postup je podobný jako při formátování zařízení se systémem Android.

 • V hlavní nabídce přejděte na kartu „iCloud“ a zakažte možnost „Najít iPhone“.
 • Připojte telefon k počítači a spusťte iTunes. Pokud zařízení požádá o povolení „důvěřovat tomuto počítači“, souhlaste.
 • Počkejte, dokud se zařízení neobjeví v rozhraní programu. Deaktivace softwaru „lokátor“.
 • Klikněte na tlačítko „Obnovit iPhone“. Akci ještě jednou potvrďte tlačítkem „Obnovit“.

Program kompletně vyčistí smartphone, odstraní konfiguraci programů a všechny soubory z interní paměti. Instalace nové verze systému iOS. Po spuštění smartphonu nastavte systém jako nové zařízení.

Jak odstranit rodičovskou kontrolu v systému Windows 10 a dalších verzích operačního systému?

Před provedením deaktivace se přihlaste s právy správce. V opačném případě vás počítač požádá o autorizaci, protože vám nemůže povolit úpravy.

Obvyklou metodou je třeba provést následující kroky:

 • V nabídce „Start“ přejděte na „Ovládací panely“ (lze zadat i do vyhledávání);
 • V pravém horním rohu displeje nastavte režim zobrazení na velké ikony;
 • Najděte a vyberte možnost „Rodičovská kontrola“;
 • Tím se otevře seznam přidaných profilů;
 • Vyberte požadovaný účet a klikněte na možnost „Zakázat“;
 • V okně s výzvou potvrďte, že si již nepřejete blokovat účet na podřízeném zařízení, a počkejte, až operační systém dokončí odstranění nastavení rodičovské kontroly.
READ  Jak nastavit internet na telefonu ASUS

Existuje několik dalších způsobů, jak přepsat nastavení. osobní. rodičovská kontrola, včetně: prostřednictvím editorů registru a editorů zásad skupiny. Odstranění procesu blokování je realizováno řadou nastavení a množstvím složitých manipulací, proto se většina uživatelů obrací na specializovaný software, který funguje bez ohledu na situaci.

Jak odstranit funkci Rodičovská kontrola z Obchodu Play?

Pokud svěříte svůj smartphone do rukou dítěte nebo pokud má vaše dítě vlastní zařízení se systémem Android, můžete v aplikaci Play Market nastavit rodičovskou kontrolu, aby byl obsah, který chce dítě stáhnout, filtrován podle hodnocení. Šikovná funkce, ale ne každý ví, jak ji vypnout. Je to snadné.

Otevření služby Play Market pomocí ikony na ploše.

Klepněte na možnost „Rodičovská kontrola“.

Pokud je heslo správné, rodičovská kontrola pro Play Market je deaktivována.

Co dělat, když jste zapomněli heslo? Situace je zcela vyřešena. Otevřete „Nastavení“.

Najděte a otevřete aplikaci Google Play Market.

Můžete zkontrolovat, zda bude resetováno heslo rodičovské kontroly v aplikaci Play Market.

Zakázání rodičovské kontroly v systému Android

Postup deaktivace rodičovské kontroly závisí na tom, zda byla aktivována prostřednictvím standardních funkcí telefonu nebo jiných služeb. V některých případech nefunguje zakázání (nebo hacknutí) volby v podřízeném zařízení. je nutné obnovit příslušná nastavení v řídicím zařízení.

Google play

Pokud máte potíže s přístupem ke službě Google Play v tabletu nebo smartphonu, postupujte následovně:

Kaspersky safe kids

Služba společnosti Kaspersky Lab je složitější a vyžaduje dvě zařízení: telefon dítěte a rodiče. Obě aplikace stáhněte do zařízení se stejným názvem. Na webu si vytvořte účet a nakonfigurujte potřebná nastavení. Kontrola se deaktivuje v několika krocích. podívejme se, jak ji odstranit. Jsou možné dvě možnosti:

 • Vezměte chytrý telefon pro děti a otevřete: Nastavení. Obecné. Soukromí. Zabezpečení. Správa (cesta se může mírně lišit v závislosti na vašem zařízení). Zobrazí se seznam kontrolních aplikací. zrušte zaškrtnutí políčka Kaspersky safe kids. Potvrďte svá práva zadáním hesla z rodičovského profilu. Najděte Safe Kids v seznamu nainstalovaných aplikací („Nastavení“. „Obecné“. „Aplikace“) a odinstalujte je.
 • Vezměte svůj chytrý telefon a přihlaste se do aplikace. Budete požádáni o kód, který jste zadali při registraci. Po jeho zadání budete přesměrováni do své osobní oblasti. Kliknutím na tlačítko potvrďte, že jste rodič. Pokud máte v péči více než jedno zařízení, vyberte požadované kliknutím na „Procházet“. „Použít zařízení“. „Nastavení“. Zkontrolujte model zařízení a pomocí posuvníku deaktivujte monitorování.

Odkaz na rodinu

V tomto případě nelze službu zakázat pomocí nastavení v telefonu dítěte. je třeba se přihlásit k osobnímu účtu prostřednictvím aplikace. Po přihlášení postupujte takto:

 • Vlevo nahoře klikněte na tři pruhy nabídky.
 • Vyberte možnost „Rodinná skupina“ a poté vyberte jméno dítěte, na jehož smartphonu chcete obnovit sledování.
 • Rozbalte nabídku vpravo nahoře, projděte možnosti a zastavte se u položky „Informace o účtu“.
 • Úplně dole uvidíte tlačítko „Odebrat účet“. klikněte na něj a potvrďte, že se ho chcete zbavit.
 • Aplikaci pak můžete odebrat i ze smartphonu svého dítěte.

Nezapomeňte, že rodičovskou kontrolu můžete zrušit pouze v případě, že jste připojeni k internetu.

Bezpečný prohlížeč pro děti

Dětský bezpečný prohlížeč je speciální prohlížeč, ve kterém může vaše dítě v klidu vyhledávat, aniž by bylo přesměrováno na webové stránky pro dospělé nebo nebezpečné zdroje. Pokud chcete omezení odstranit, lze to provést z telefonu dítěte:

 • Otevřete webový server a rozbalte nabídku vpravo nahoře.
 • Vyberte „Nastavení“. „Rodičovská kontrola“.
 • Pokud jste si na serveru vytvořili účet, prohlížeč vás před povolením úprav požádá o zadání hesla. Pokud ne, okamžitě se zobrazí aktivní filtry. zrušte jejich zaškrtnutí a bude to stačit.

Pokud není k dispozici ochrana proti odstranění, lze aplikaci odstranit obvyklým způsobem přetažením do koše.

Obnovení paměti

Pokud máte profil v některé z těchto služeb a ztratíte k němu přístup, můžete telefon odemknout obnovením továrního nastavení. Po tomto postupu ovládací aplikace zmizí. Proveďte následující kroky:

Jedná se o nejjednodušší způsob, jak obejít rodičovskou kontrolu, ale je třeba dbát na to, abyste navždy nepřišli o důležitá data.

Jak zakázat ovládací prvky

Nyní k tomu, jak můžete z chytrého telefonu se systémem Android odstranit rodičovskou kontrolu, pokud nepotřebujete sledovat své akce.

Postup deaktivace do značné míry závisí na tom, kde a jak byla předaktivována. Existuje tedy několik různých možností, které je třeba zvážit.

Přehrát trh

První informace o tom, jak deaktivovat zámek, který byl předem aktivován v obchodě s aplikacemi pro mobilní zařízení se systémem Android.

READ  Jak nastavit procento nabíjení na iPhonu XR

Zde je návod, co musíte udělat:

 • otevřít obchod s aplikacemi;
 • klikněte na tlačítko hlavní nabídky v levém horním rohu;
 • klikněte na sekci nastavení;
 • klepněte na řádek rodičovské kontroly;
 • přesuňte posuvník do polohy „Vypnuto“;
 • potvrdit akci kódem PIN použitým k aktivaci funkce.

Doporučujeme nezapomenout na kód PIN, který si rodiče vymyslí, aby omezili přístup do obchodu s aplikacemi.

Ale i když byl PIN z nějakého důvodu zapomenut, můžete pomocí standardních nástrojů obnovit všechna data nainstalované aplikace a všechna nastavení se jednoduše vynulují.

Bezpečné děti

Propracovaný, funkčně bohatý a seriózní program, který umožňuje vzdálené sledování aktivit dětí prostřednictvím nakonfigurovaného chytrého telefonu rodičů nebo oficiálních webových stránek vývojáře.

V takovém případě bude nutné deaktivovat dříve aktivovanou rodičovskou kontrolu v zařízení se systémem Android. Z velké části proto, aby dítě nemělo možnost tuto možnost náhodně nebo úmyslně vypnout.

Pokud si nejste jisti, jak odstranit dříve nainstalovanou rodičovskou kontrolu, když je v telefonu se systémem Android nainstalována aplikace Safe Kids, postupujte podle pokynů zde.

Nejprve o tom, co můžete dělat v telefonu svého dítěte:

 • otevřete nastavení systému a přejděte do části „Osobní údaje“;
 • odtud přejděte do sekce Zabezpečení;
 • pak přejděte do sekce „Správci zařízení“ v části „Správa“;
 • zobrazí se seznam, ve kterém vyberete položku „Safe Kids“ a zrušíte její zaškrtnutí;
 • Počkejte, až se zobrazí okno, do kterého musíte zadat heslo k účtu;
 • zadejte své heslo a přihlaste se ke svému účtu;
 • zavřete aplikaci a vraťte se do nastavení;
 • Znovu klikněte na položku „Safe Kids“ a klikněte na tlačítko „Disable“;
 • potvrdit zakázání této aplikace;
 • přejděte zpět do hlavního nastavení, přejděte do části s nainstalovanými aplikacemi;
 • najděte v seznamu položku „Safe Kids“ a odinstalujte ji.

Vzhledem k tomu, že aplikace bude ze zařízení odstraněna, budou odstraněny i všechny možnosti ovládání.

Případně ji můžete nakonfigurovat a deaktivovat v telefonu rodiče.

 • spusťte aplikaci a přihlaste se ke svému účtu;
 • Otevřete domovskou stránku aplikace Safe Kids, ale na chytrém telefonu rodiče;
 • klikněte na „Procházet“;
 • Vyberte požadovaný profil svého dítěte;
 • Na panelu v dolní části displeje vyhledejte část „Použití zařízení“;
 • klikněte na ikonu ozubeného kola;
 • vyberte model zařízení ovládaného dětmi a klepněte na jeho název;
 • Otevře se nové okno, ve kterém můžete přesunout posuvník vedle položky „Ovládání zařízení“ do polohy „Vypnuto“.

To je vše, rodičovskou kontrolu jste vypnuli. Na rozdíl od metody odinstalování softwaru na dětském smartphonu jej však při tomto způsobu ovládání můžete vždy rychle znovu zapnout.

Odkaz na rodinu

Tato oficiální aplikace od vývojáře Google se objevila před několika lety. Je to vlastně první plnohodnotný standardní nástroj od společnosti Google, který do značné míry vyřešil problém kdysi chybějící rodičovské kontroly.

Na rozdíl od předchozí aplikace lze zde deaktivovat ovládací prvky pouze pomocí chytrého telefonu rodiče. To bude vyžadovat odstranění účtu. Ta se nejprve vytvoří a přidá do telefonu rodiče prostřednictvím aplikace Family Link.

Pokud potřebujete vypnout rodičovskou kontrolu a ponechat Android svého dítěte bez ní, bude posloupnost postupů vypadat následovně

 • spustit mobilní aplikaci v telefonu rodiče;
 • klikněte na tlačítko hlavní nabídky v levém horním rohu;
 • otevřete rodinnou skupinu;
 • vyberte požadovaný profil dítěte, je-li jich k dispozici více;
 • pak klikněte na 3 tečky v pravém horním rohu;
 • klikněte na řádek „Informace o účtu“;
 • procházejte stránku, dokud se nedostanete na položku „Odstranit účet“;
 • zaškrtněte všechna 3 políčka a potvrďte postup;
 • klikněte na tlačítko „Odstranit„.

Změny v telefonu dítěte se pak automaticky plně projeví a všechna dříve nastavená rodičovská omezení zmizí.

Paměť

Chcete-li resetovat dříve aktivovanou rodičovskou kontrolu v zařízení se systémem Android dítěte, musíte někdy sáhnout ke krajním opatřením.

To je důležité zejména v případě, že bylo zakoupeno použité zařízení, u kterého předchozí majitel zapomněl vypnout všechna nastavení a funkce. Protože nový majitel nemusí znát hesla, kódy PIN a názvy účtů, je snazší zrušit veškerá omezení a ukončit nadřazené aplikace resetem paměti.

Reset můžete provést pomocí nabídky obnovení. Chcete-li tak učinit, spusťte příslušný režim stisknutím kombinace kláves a poté vyberte možnost Obnovení továrního nastavení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS