Jak snadno odstranit ochranné sklo z telefonu

6 způsobů, jak snadno odstranit krycí sklo z telefonu

Sklo telefonu nedrží na místě díky lepidlu, protože se na něm projevuje elektrostatická přitažlivost. Jde v podstatě o stejný princip, na kterém elektrifikovaná tkanina přitahuje veškerý prach a nečistoty. Lepení mezi hladkými, rovnými povrchy je silnější než oboustranná lepicí páska, která drží dotykový modul na místě.

Pokud se okraj ochranného krytu obrazovky již začal odlepovat, postačí jednoduchá silikonová přísavka. Přilepte ji k tomuto rohu tak, aby uvnitř vznikl podtlak a pevně přilnula k povrchu. Pak začněte jemně tahat, ale ne příliš prudce nebo silně, abyste neodtrhli obrazovku místo skla.

Výměna ochranného skla iPhonu

Od doby, kdy se začal prodávat první chytrý telefon, se odolnost a trvanlivost dotykových displejů výrazně zlepšila. Pouzdra pro iPhone jsou nyní vyrobena z pevnějšího plastu nebo hliníku, některé modely jsou nyní odolné proti prachu a vodě a všechny smartphony mají ochranné sklo, které zabraňuje poškození obrazovky při různých fyzických nárazech. Výjimkou nejsou ani chytré telefony Apple, počínaje iPhonem 5 a sklem Gorilla Glass konče. S jejich výměnou je spojen nový problém. V tomto článku se podrobně podíváme na to, jak vyměnit ochranné sklo na iPhonu. Pojďme tomu přijít na kloub. Pojďme!

Ochranné sklo chrání telefon při pádu

K opravě zařízení budete potřebovat následující:

 • Samotné bezpečnostní sklo;
 • Nůž nebo speciální špachtle;
 • Normální fén na vlasy;
 • Oboustranná lepicí páska;
 • Lepidlo;
 • Rozpouštědlo;
 • Bavlněné tyčinky.

Po shromáždění a přípravě všech potřebných nástrojů můžete přistoupit přímo k samotné výměně.

Všimněte si, že je umístěn co nejblíže displeji, proto dávejte pozor, abyste jej nepoškodili. Pokud je sklo silně poškozené, opatrně oddělte všechny kousky, které se snadno odlupují, a poté vezměte fén a začněte obrazovku postupně zahřívat podél obrysu. Jeden bod byste neměli zahřívat déle než deset sekund, jinak dojde k poškození displeje. V důsledku těchto úkonů se lepidlo upevňující sklo trochu roztaví, což vám umožní odstranit několik dalších kousků.

Největší pozornost věnujte tlačítku Domů a hornímu tlačítku. Po úplném odstranění ochranné skleněné vrstvy zůstanou pouze gumové kryty reproduktoru a senzoru, tlačítko Domů a mřížka reproduktoru. Všechny tyto prvky je třeba nalepit na nové sklo.

Nyní můžete iPhone zapnout a zkontrolovat, zda obrazovka funguje. Pokud vše funguje, jak má, odstraňte zbytky lepidla pomocí rozpouštědla. Obrazovku nenamáčejte, aby nedošlo k jejímu poškození. Po dokončení čištění pečlivě přilepte výše uvedené položky na displej. Na stopy staré lepicí pásky rovnoměrně přiložte kousky již nové lepicí pásky na rám iPhonu. Přidejte lepidlo a co nejšetrněji a nejpomaleji umístěte nové ochranné sklo. Tlačítko Home musí správně sedět, věnujte tomu zvláštní pozornost. Zbytek by neměl být problém.

Hlavní je koupit správné sklo pro váš model iPhonu, abyste se vyhnuli problémům při instalaci.

Stejná operace v případě starších modelů, jako je 4S, bude mnohem složitější a dražší. Zde je také nutné vyšroubovat speciální šrouby, vypáčit obrazovku společně se sklem a poté zahřátím odpojit kabel.

READ  Tlačítko Home na iPhone přestalo fungovat

Jak vidíte, se správnými dovednostmi a nástroji můžete celý postup výměny provést sami doma. V tomto případě je velmi důležitá přesnost a preciznost, neměli byste spěchat, protože každý spěch může vést k nepříjemným následkům.

Napište do komentářů, zda pro vás byl tento článek užitečný, podělte se o vlastní zkušenosti s podobnými operacemi a položte případné dotazy k článku.

Jaká jsou rizika při odstraňování ochranného skla z displeje smartphonu?

Mnozí považují proces odstranění ochranného skla za zcela bezpečný. Proto je možné při provádění některých činností zanedbat triviální péči. V praxi se však ukázalo, že taková nedbalost někdy stojí majitele mobilních telefonů spoustu dalších nákladů, a to jak na opravu přístroje, tak na léčbu vlastního zdraví. V této souvislosti bychom vás rádi upozornili na možná rizika spojená s odstraněním ochranného skla z displeje telefonu. Patří mezi ně:

 • Neopatrné a hlavně náhlé odstranění skla může způsobit odtržení ochranné vrstvy od hlavního skla displeje. To se týká levných smartphonů, zejména těch od méně známých společností.
 • Použití kovového předmětu k odstranění ochrany může snadno poškodit obrazovku smartphonu. Pokud fólii otevřete hřebíkem nebo nožem, vážně poškodíte displej telefonu. To má za následek nejen hluboké škrábance, ale také odštěpky způsobené nadměrným tlakem.
 • Nezahřívejte chránič obrazovky příliš (zejména v jednom konkrétním místě), jinak telefon poškodíte. Tepelný účinek na mobilní zařízení může mít negativní vliv na jeho další fungování až do úplného zničení.
 • Nikdy neodstraňujte bezpečnostní sklo z rozbitého hlavního okna smartphonu, pokud jej neplánujete vyměnit. Mnoho spotřebitelů se totiž nebojí používat chytré telefony s rozbitým displejem. Pokud však ochranu odstraníte, může se stát, že se základna rozpadne a snímač přestane fungovat.
 • Pro odstranění obrazovky nebuďte líní nosit rukavice a brýle, zejména pokud jsou na ní praskliny. Hrany trhlin mohou být poměrně ostré. Velmi snadno se pořežete. Pokud navíc sklo opatrně nevyjmete, může se rozbít. Střepina může snadno poranit oči. Nezanedbávejte proto jeho ochranu při práci.

Na první pohled to zní triviálně. Přesto buďte při odstraňování ochranného skla z displeje mobilního zařízení opatrní.

Účinnost tekutého skla je stále sporná. Mnoho zákazníků hlásí negativní komentáře k produktu. Byly provedeny také nezávislé testy, které potvrdily, že výrobek nemá vysoké ochranné vlastnosti. Lze však nalézt i pozitivní vlastnosti. Tekuté sklo může „oživit“ vzhled vašeho smartphonu. škrábance se zamaskují a stanou se neviditelnými. Pozitivní vlastností je také snížení odlesků a absence mastných šmouh.

Jak odstranit ochranné sklo z iPhonu a ujistit se, že je vše v pořádku. Před manipulací si umyjte ruce vodou a mýdlem a osušte je. lze použít gumové rukavice. Je to ochrana proti šmouhám a rozmazání. Obrazovka bude vypadat úhledně.

Hledejte poškozené sklo v rohu bez rozbití nebo jiného poškození. Pomocí přísavky vyvíjejte tlak na zařízení. Roh s přísavkami je třeba zvednout páčidlem nebo špachtlí, aby se sklo dalo odloupnout. Přísavku přitáhněte ve směru jejího pohybu.

Dávejte pozor, abyste neodtrhli stínítko, dokud se nevytvoří mezera. Pokud nemáte přísavku, můžete pádla plynule vložit do vzniklé mezery. Při odlupování skla zatlačte lopatky hlouběji. U velkých obrazovek je třeba použít dva nástroje. Nakonec přísavku zvedněte směrem k sobě, abyste sklo zcela odstranili.

READ  Kolik paměti RAM má iPhone 11 pro

Nalepení nového skla

Pokud uživatel ví, jak odstranit ochranné sklo z iPhonu, můžete postup bezpečně provést. Pravděpodobně bude nutné následně přilepit nový prvek. Abyste dosáhli co nejlepšího výsledku, ujistěte se, že je místnost čistá. Před lepením naneste na hadřík, který nepouští vlákna, čisticí prostředek a očistěte povrch. To je nutné k úplnému odstranění prachu a odmaštění povrchu.

Uchopte sklenici za okraje. Ruce by měly být umyté a osušené. Při práci noste lékařské rukavice. Poté zatáhněte za ochrannou fólii umístěnou na lepicí ploše a odstraňte ji. Držte sklo blíže k chytrému telefonu, abyste zabránili ulpívání prachových částic při práci.

Sklo se přikládá ke snímači, musí být vystředěné a vyrovnané. Ujistěte se, že jsou všechny otvory zarovnané. Spusťte výrobek na displej a mírně na něj zatlačte. Okamžitě odstraňte případné bubliny a otřete povrch suchým hadříkem. Nakonec odstraňte fólii, která chrání výrobek během přepravy.

Je lepší odstranit prachové částice zachycené pod sklem. Opatrně sklo odlepte a odstraňte případné nečistoty. K tomu lze použít kapesník nebo pinzetu. Poté vložte sklenici na její místo. Telefon bude opět chráněn před poškozením. Postup pro vyjmutí a nalepení skla je u všech iPhonů stejný. Stačí si jen vybrat správné příslušenství.

Jak to nedělat

První věc, která vás napadne, je použít starou kreditní kartu k odstranění. S trochou snahy se vám to může podařit, ale sklo se pravděpodobně rozbije, i když ho vypáčíte.

Ostrý kancelářský nůž není dobrý nápad, navzdory doporučením na internetu. Kov je přece kov: stačí jeden neopatrný pohyb a čepel může snadno zanechat na displeji škrábanec.

I silikonová přísavka, ačkoli je neškodná, může napáchat značné škody. Díky hladkému povrchu je sklo na obrazovce tak silné, že dobrá přísavka může ochranu zvednout spolu s dotykovým modulem nebo zlomit její držení.

Jak odstranit opotřebované sklo

Metoda je praktická pouze v případě, že je sklo opotřebované, ale ne prasklé.

Pokyny:

Pokud je to možné, použijte gumovou přísavku, která se přidrží okraje skla. Pokud není k dispozici vhodný nástroj, použijte dřevěné párátko. Do jednoho rohu skla zapíchněte okraj párátka.

Jakmile se vám ji podaří odlepit, zajistěte roh párátkem nebo plastovou kartičkou, aby se znovu nepřilepila.

Postupujte směrem ke středu skla a pak k druhému okraji. Důležité je sejmout sklo z podstavce nebo vrcholu.

Po odlepení okraje se pod krycí sklo podívejte plastovou kartou nebo jiným malým plastovým nástrojem.

Poté sklo postupně oddělujte zespodu nahoru nebo shora dolů. Nevyvíjejte zbytečnou sílu, která by mohla poškodit sklo nebo displej mobilního zařízení. Důležité je sklo neohýbat, jinak se snadno rozbije.

Při odinstalování nepoužívejte kovové předměty, jinak snadno poškrábete základní povrch mobilního telefonu.

Co nedělat

První, co vás napadne, je použití staré kreditní karty k odstranění. S trochou pečlivosti se vám to může podařit, ale sklo se s největší pravděpodobností rozbije, i když ho zvednete.

Ostrý kancelářský nůž také není dobrý nápad, navzdory doporučením na internetu. Kov je kov: neopatrný pohyb nože může snadno zanechat škrábanec na displeji.

Dokonce i silikonová přísavka, která je sice neškodná, ale může způsobit nepořádek. Hladký povrch skla je na obrazovce tak silný, že dobrá přísavka dokáže zvednout kryt se senzorovým modulem nebo zlomit jeho uchycení.

Jak nalepit krycí sklo

Než si na smartphone nalepíte ochranné sklo nebo fólii, musíte se trochu připravit. Tato práce vyžaduje soustředění, pevné ruce a dobrý postřeh. Samostatná instalace skla na chytrý telefon nám pomůže s následujícím soupisem:

 • speciálně navržená tkanina, která se používá na monitory počítačů a obrazovky přístrojů. V opačném případě můžete zředit polévkovou lžíci šamponu ve sklenici vody, abyste odstranili mastné skvrny;
 • Budete také potřebovat suchou utěrku z mikrovlákna. Tím odstraníte přebytečnou vlhkost a vyleštíte také obrazovku smartphonu;
 • ostré a ploché nůžky vám pomohou odstřihnout zbylou nežádoucí fólii podle velikosti displeje;
 • Plastová bankovní karta na uhlazení nebo gumová stěrka.
READ  Jak upravit jas na iPhonu. Co je špatně?

Ti, kteří často instalují skla (řemeslníci v obchodech a servisních střediscích), si často kupují profesionální sady se všemi těmito nástroji.

Pokyny krok za krokem pro všechny práce mohou zahrnovat následující kroky:

 • Prvním krokem je příprava skla a smartphonu, na který bude lepeno. Pracovní prostor je připraven a vyčištěn od nepotřebných předmětů. Obrazovka přístroje je vyčištěna od nečistot, prachu a mastných šmouh. Je však třeba se vyhnout alkoholovým roztokům a vlhčeným ubrouskům obsahujícím alkohol, protože později negativně ovlivňují kvalitu přenosu obrazu.
 • Nyní je třeba nasadit a zarovnat ochranné sklo, umístit fólii na displej a pečlivě ji vyříznout přesně na míru. Na každé straně by měla být o milimetr menší. Zhodnoťte, jak je v současné době čistý a přehledný, odstraňte žmolky a prach.
 • Najděte stranu, kde se nachází ochranná vrstva, a opatrně ji odtrhněte. Fólii nebo sklo začněte lepit od kteréhokoli rohu, postupně, opatrně. V této době je důležité ji protáhnout a vyhladit.
 • Pomocí špachtle odstraňte přebytečný vzduch a prach. Je však třeba velmi opatrně přitlačit, aby se lepená část nepohnula z místa. Nejlepší je postupovat velmi pomalu, protože ne všechny bublinky lze následně zcela odstranit. Větší z nich lze odstranit nástrojem, ale menší lze také jednoduše vyhladit nebo později zmizí samy.
 • Zbývá jen odstranit vrchní ochrannou vrstvu (obvykle označenou číslem 2, což znamená, že bude odstraněna ve druhém kole). Výsledek můžete obdivovat.

Někdy se stane, že se vám nepodaří odstranit bubliny nebo rovnoměrně zakrýt displej hned napoprvé. V takových případech se jemně odtrhne od jednoho okraje, který je nejblíže problémové oblasti. V případě potřeby vyčistěte obrazovku podruhé a poté zkuste znovu opatrně umístit sklo na displej miniaplikace.

Pro další péči se doporučuje omývat povrch každé 2-3 měsíce mýdlovým roztokem mírně teplé měkké vody. Pokud jej nalepíte velmi pečlivě a budete dodržovat zde uvedená doporučení, vydrží ochranný potah 1-2 roky, aniž by došlo ke ztrátě kvality obrazu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS