Jak používat geodata

Funkce geografických dat umožňuje sdílet polohu v reálném čase v průběhu určitého časového období s jednotlivými účastníky chatu nebo se skupinou. Čas, který chcete sdílet, můžete ovlivnit. Sdílení můžete také kdykoli ukončit. Pokud přestanete sdílet geodata nebo uplyne nastavený čas, geodata nebudou odesílána. Lidé, se kterými jste sdíleli zeměpisná data, uvidí vaši polohu jako statický obrázek a budou na něj moci kliknout, aby viděli vaši poslední aktualizovanou polohu.

Tato funkce je zabezpečena šifrováním end-to-end, což znamená, že vaše geodata nemůže vidět nikdo jiný než lidé, se kterými je sdílíte. Další informace naleznete v našem článku o zabezpečení aplikace WhatsApp. Můžete si také přečíst naše Zásady ochrany osobních údajů, kde se dozvíte více informací o ochraně osobních údajů ve službě WhatsApp.

Nikdy na nic nezapomeňte

Jednoduché připomenutí nefunguje, když potřebujete udělat něco georeferencovaného. Z kanceláře si jasně pamatujete, že večer potřebujete koupit mléko, ale po příchodu do obchodu na to úplně zapomenete a vzpomenete si na to až po příchodu domů. S iPhonem je tento problém vyřešen elementárně.

Při vytváření připomenutí jednoduše klikněte na přepínač „Připomenout podle místa“, vyberte místo a zadejte, kdy chcete, aby vám bylo připomenuto: při příjezdu nebo při odjezdu.

Jak používat souřadnice GPS

Souřadnice lze nyní zkopírovat kamkoli chcete. do poznámek, zpráv, e-mailů atd.п.

Důležité! Místo 53°52′57″ 27°36′33″ použijte 53°52′57″, aby aplikace a služby tyto souřadnice správně lokalizovaly. ш. 27°36′33″ в. д. (tj. bez s. ш.“, „в. д.“atd.д.)

Můžete také pořídit snímek obrazovky a odeslat jej na adresu. Svá data můžete také vložit do map Apple Maps, Google Maps, Yandex.Mapy atd.д. a zobrazit toto místo na mapě, pak tam nechat „špendlík“ a sdílet polohu.

READ  Odblokování telefonu Samsung Galaxy

Jak zobrazím souřadnice GPS v iPhonu?

Současná verze kompasu bohužel neumožňuje ukládat nebo sdílet souřadnice GPS. Tato možnost může být v budoucnu k dispozici.

Mapy Google

Mapovou službu Google lze jen stěží nazvat sociální, ale popsaná funkce se v ní objevila dříve než v uvedených messengerech. Otevřete aplikaci a klepněte na modrou tečku své polohy nebo otevřete nabídku. V obou případech je potřebná funkce okamžitě k dispozici. V prvním případě se jmenuje Ukaž mi, kde jsem, a v druhém se nazývá geopřenos dat.

Mapy Google mají největší počet možností, jak dlouho chcete zobrazovat svou polohu. V seznamu kontaktů můžete vybrat osoby, kterým chcete ukázat, kde se nacházíte, nebo můžete jednoduše povolit přístup prostřednictvím speciálního odkazu.

Jak změnit polohu v systému iOS

V systému iOS bohužel není možné podvrhnout polohu pomocí falešných údajů GPS. Vysoká úroveň ochrany osobních údajů v systému znemožňuje instalaci softwaru z jiných zdrojů než z oficiálního obchodu App Store, kde pro takové nástroje není místo. Moderátoři společnosti Apple kontrolují všechny aplikace a odmítají vývojářům povolit publikování, pokud obsahují funkce porušující pravidla.

Jedinou možností, jak změnit polohu na iPhonu nebo iPadu, je útěk z vězení a použití některého z několika tweaků dostupných v Cydii, například LocationHandle nebo LocationFaker. Tato možnost je však dostupná pouze uživatelům se systémem iOS 10.2 a starší verze, které jsou jailbreakovatelné.

Vyhledání cizího iPhonu

Zde můžete z iPhonu vysílat signál nebo jej jednoduše zamknout

Pokud je ztracené zařízení někde poblíž, je efektivnější použít funkci alarmu. Zařízení začne vydávat zvuk, který vám umožní jej rychleji najít. Pokud se však váš iPhone nachází někde daleko, je logické, že to neděláte, aby ho někdo nepovolaný neobjevil dříve, než dorazíte na místo.

V takovém případě doporučujeme aktivovat režim zmizení a odeslat na iPhone zprávu s kontakty. Takto vás bude moci kontaktovat i ten, kdo najde váš telefon dříve než vy. Koneckonců je nepravděpodobné, že by si zařízení nechal, protože jeho aktivace způsobí, že vám pošle informace o své poloze, a vy ho pravděpodobně najdete.

READ  Jak nahrávat video s hudbou na iPhonu. Jak nahrávat videa na iPhone s hudbou na pozadí?

Přestože k přihlášení pomocí nástroje asistence kamarádů není vyžadován žádný autorizační kód, měli byste si své uživatelské jméno a heslo zapamatovat. Pokud se tedy rozhodnete použít kamarádův iPhone, abyste našli ten svůj, ale nemůžete si vzpomenout na bezpečnostní kombinaci, protože ji vygeneroval správce hesel, nebude to fungovat.

Jak sdílet zeměpisnou polohu (včetně reálného času) pomocí aplikace WhatsApp na iPhonu

Otevřete aplikaci WhatsApp ve svém smartphonu.

V seznamu kontaktů vyberte jméno uživatele, kterému chcete odeslat souřadnice polohy.

Stiskněte tlačítko „“ v levém dolním rohu obrazovky.

V zobrazené nabídce vyberte možnost „Umístění“. Pokud tuto funkci používáte poprvé, aplikace WhatsApp si vyžádá povolení k přístupu k vaší poloze.

Aplikace WhatsApp určí vaši aktuální polohu a zobrazí ji na mapě.

Chcete-li sdílet zeměpisná data (polohu) v reálném čase, klepněte na možnost Sdílet zeměpisná data.

Zadejte čas, po který bude vaše zeměpisná poloha příjemci k dispozici. Pokud chcete, vyberte vhodný formát mapy (tlačítko „i“) a přidejte textovou zprávu.

Chcete-li odeslat svou aktuální zeměpisnou polohu, vyberte ze seznamu navrhovanou organizaci, která vás propojí s vaší polohou. Chcete-li sdílet svou aktuální zeměpisnou polohu bez propojení s organizací, stiskněte tlačítko „Sdílet aktuální zeměpisnou polohu„.

Chcete-li odeslat zprávu se souřadnicemi zeměpisné polohy, klepněte na tlačítko odeslat.

Aplikace odešle vaše souřadnice vybranému kontaktu.

Pomocí výše uvedené metody můžete sdílet nejen informace o zeměpisné poloze, ale také různé soubory, jako jsou fotografie, videa, kontakty a dokonce i dokumenty PDF.

Jak sdílet polohu na mapě pomocí iPhonu nebo iPadu

Otevření aplikace Mapy na iPhonu nebo iPadu.

Pokud se nacházíte v oblasti, kde nejsou mapy Apple dostatečně podporovány, nastavte zobrazení na Satelitní místo Mapové.

Vyberte umístění, které chcete určit a sdílet.

Klepněte na místo, které chcete označit ukazatelem, podržte jej a počkejte, až se zobrazí malá červená vlaječka.

Vytáhněte „oponu“ a klepněte na ikonu „Sdílet“ v podobě rámečku se šipkou směřující nahoru.

Zvolte způsob odeslání vybrané polohy (iMessage, e-mail). Viber atd.д.).

Sdílet umístění. Pokud chcete sdílet jedno nebo více umístění, zopakujte výše uvedené kroky.

READ  Telefon Samsung se nepřipojí k počítači. Použijte přiložený kabel USB

Pokud chcete zkopírovat souřadnice GPS zadaného místa, stiskněte a podržte hodnoty zeměpisné šířky a délky, dokud se neobjeví nabídka Kopírovat.

Funkčnost je demonstrována na příkladu aplikace Apple Maps. Tuto funkci podporují také Mapy Google v iPhonu nebo iPadu. Funkčnost je podobná jako výše. Pokud chcete sdílet data o místě s uživateli, kteří nevlastní chytrý telefon iPhone nebo Android, můžete odeslat souřadnice GPS ze zařízení iOS.

Odesílání geodat v reálném čase

Kromě jednorázové demonstrace své polohy partnerům komunikátoru může WhatsApp vytvořit jakési nepřetržité vysílání těchto informací po dobu stanovenou odesílatelem.

Vezměte prosím na vědomí, že po aktivaci funkce geolokace pomocí níže uvedeného způsobu budou moci ostatní registrovaní sledovat vaši polohu, i když aplikaci WhatsApp ve svém zařízení zavřete, ale přenos dat můžete kdykoli zrušit.

  • Přepínání na individuální nebo skupinové chaty s budoucími příjemci vašich geolokačních dat prostřednictvím Messengeru. Stejně jako v předchozím návodu v tomto článku přistupte k odesílání podle zeměpisné polohy kliknutím na „“ vlevo od pole pro zadávání textové zprávy a výběrem možnosti „Poloha“ v seznamu možných odeslání, který se otevře.

    Klepněte na „Zastavit sdílení“ v části „Aktivní do HH:MM“ v oblasti zobrazené v chatu nebo na stejnojmenný odkaz v celoobrazovkovém zobrazení vaší polohy a poté požadavek v aplikaci potvrďte.

Tím se zastaví přenos zeměpisné polohy do chatovací místnosti.

Jak vidíte, nastavení přenosu zeměpisné polohy prostřednictvím aplikace WhatsApp pro iOS není obtížné. Mějte však na paměti, že přesnost nezpracovaných dat nezávisí na messengeru, ale na schopnosti geolokačního modulu iPhonu efektivně plnit své funkce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS