Jak vymazat kód PIN z telefonu

Pokud jste omylem zapomněli nastavené heslo nebo vzorový zámek smartphonu se systémem Android, není důvod k panice. Přístup k mobilnímu zařízení lze obnovit a existuje několik způsobů, jak zámek odstranit. Podívejme se na všechny z nich podrobně.

Zámek obrazovky pomáhá zabránit neoprávněným vetřelcům dostat se „dovnitř“ vašeho zařízení. Chytré telefony a tablety s sebou vždy nesou velké množství osobních dokumentů a fotografií. Kromě toho obvykle existuje mnoho účtů, k nimž by přístup neoprávněných osob mohl mít závažné důsledky, včetně finančních. Pokud vám mobilní zařízení ukradnou, nemůžete ho okamžitě používat.

Zámek také pomáhá chránit smartphone před dětmi. Děti nemohou omylem odstranit důležitá data ze zamčeného telefonu.

U některých modelů smartphonů, zejména od čínských výrobců, se ihned po zakoupení nebo aktualizaci systému zobrazí zpráva „Pro spuštění systému Android zadejte kód PIN“. Výchozí heslo je jednoduché a doporučuje se jej co nejdříve změnit, jak je uvedeno v příručce. Měl by tam být také návod, jak to správně udělat.

Co dělat, když jste v telefonu zadali nesprávný kód PIN?

Kód PIN je heslo k ochraně karty SIM. Vydává se při připojení k síti mobilního operátora. Telefon vyžaduje při každém zapnutí zadání kódu PIN. V případě potřeby může uživatel ručně zakázat ověřování kódu v nastavení telefonu. V části „Zámek/ Zabezpečení SIM“ (nebo v jiné položce se zkratkou SIM) vyberte možnost „Vyžádat si PIN/heslo“ a deaktivujte ji.

Po třech neúspěšných pokusech o zadání kódu PIN se telefon zamkne. Co dělat, když jsem zapomněl heslo v telefonu?? Použití kódu PUK. Je uvedeno na startovacím balení karty SIM. Pokud jste ztratili plastovou kartu, můžete heslo obnovit jedním z následujících způsobů:

 • Odeslat SMS na číslo 9999 s textem: 375 ХХ ХХ ХХ ХХ kód slova. Uživatel ji uvede při registraci telekomunikačních služeb.
 • Prostřednictvím internetového asistenta mobilního operátora.
 • V kontaktním centru operátora (s vaším pasem).

Pro odemknutí telefonu pomocí kódu PUK budete mít k dispozici 10 pokusů. Pokud se to nepodaří, karta SIM se zablokuje. V takovém případě ji uživatel musí změnit v kontaktním centru.

Jak zabránit zablokování zařízení

Odemknutí smartphonu po několika neúspěšných pokusech o zadání hesla může nějakou dobu trvat, ale je to možné. V závislosti na verzi operačního systému, modelu telefonu a roku výroby se přístup k zařízení mění.

Připravte se na to, že vyzkoušíte téměř všechny metody a jen některé budou fungovat.

 • První věc, kterou byste měli udělat, abyste se vyhnuli těmto potížím, je vždy si zapamatovat nebo zapsat své přihlašovací údaje.
 • Snažte se neměnit telefonní číslo nebo e-mailovou adresu, ke které je zařízení připojeno.
 • Neztěžujte příliš hraní s klíčem.

Může také dojít k zablokování telefonu kvůli systémovým operacím. Např. přeflashování, instalace neoficiálního shellu nebo získání nesprávných práv ROOT.

Odblokování telefonu pomocí režimu obnovení

Režim obnovení je modul továrního nastavení, který má každé mobilní zařízení se systémem Android. Funkce tohoto režimu zahrnuje také obnovení všech nastavení telefonu do původního stavu, čímž se odstraní všechny služby zabezpečení osobních údajů, které brání přístupu do smartphonu.

Režim obnovení se spouští pomocí vyhrazených tlačítek na telefonu. Pro vstup do nastavení systému musí uživatel při zapínání telefonu stisknout určité klávesy. Model telefonu i výrobce ovlivňují, která tlačítka na těle.

READ  Jak pořídit snímek obrazovky na iPhonu. Přidání videa do iTunes

Rozlišují se tyto základní kombinace kláves

 • tlačítko napájení a tlačítko snížení hlasitosti;
 • Tlačítko zámku a tlačítko zvýšení hlasitosti;
 • Tlačítko napájení a oba ovladače hlasitosti;
 • Klávesa HOME a jeden z posuvníků hlasitosti.

Po stisknutí správné kombinace kláves se uživateli zobrazí modul režimu obnovení. V nabídce, která se otevře, by se měla nacházet funkce „wipe data/factory reset“ nebo „reboot system now“. Po výběru správné karty se spustí proces vynulování dat.

Po dokončení všech akcí se smartphone restartuje bez aktivované ochranné služby.

Resetováním mobilního zařízení budou z mobilního zařízení vymazány všechny osobní údaje uživatele.

Složitější metody

Těm, kteří nechtějí být pouhými uživateli mobilních gadgetů, ale chtějí se naučit, jak funguje operační systém Android, se mohou hodit složitější metody obcházení blokování vlastního nebo cizího telefonu. Vyhnou se tak problémům při přístupu k funkcím, a to nepříliš obvyklým způsobem.

Nespolehlivé připojení Wi-Fi

Málokdo ví, že je možné zachytit heslo nebo kód PIN prostřednictvím sítě Wi-Fi. Prozradil to Adrian Collier, bývalý technický ředitel společnosti Spring Source. Technologie se nazývá „WindTalker“ a je založena na analýze síťového signálu.

obrázek

Bylo zjištěno, že zatímco uživatel zadává heslo, jeho prsty aktivně pohybují obrazovkou. To vytváří jedinečné rušení a ovlivňuje signál Wi-Fi. Pokud se hackerovi podaří včas vytvořit přístupový bod, podaří se mu sledovat vlny a získat informace o stavu kanálu.

Pro tento účel byla vyvinuta speciální aplikace s podobným názvem. Postup je následující:

 • Veřejný Wi-Fi hotspot je zřízen na místě, které zájmová osoba pravidelně navštěvuje a kde se zdržuje delší dobu.
 • V okamžiku připojení k síti se spustí program, který začne sledovat její provoz. Hacker se stává prostředníkem mezi klientem a serverem
 • Aplikace zjistí okamžik, kdy se cíl chystá zadat heslo, a začne odesílat požadavky na jeho smartphone (rychlostí nejméně 800 paketů za sekundu).
 • Zařízení okamžitě odesílá odpovědi ECHO, které jsou zaznamenány v aplikaci WindTalker.
 • Na konci relace, která trvá milisekundy, aplikace analyzuje přijatá data a vydá kód PIN. V závislosti na složitosti kombinace se může pohybovat od jedné až po několik desítek variant.

Další možností získání hesla, která je dnes považována za běžnější, je sledování datového paketu pomocí hackerského softwaru. Pokud uživatel při připojení k nezabezpečené síti Wi-Fi zadá uživatelské jméno a heslo, snadno je „prozradí“ hackerovi.

Fitness trackery

Stejně důmyslným způsobem, jak zjistit heslo k chytrému telefonu nebo dokonce k bankovnímu účtu, je analýza dat z chytrých hodinek nebo fitness náramku. Stevensův technologický institut a Binghamtonská univerzita vyvinuly unikátní skener, který dokáže registrovat elektromagnetické záření vyzařované senzory chytrých hodinek a fitness trackerů.

Zařízení lze nainstalovat vedle bankomatu, terminálu nebo jen na pracovišti člověka a sledovat pohyby jeho rukou. Informace ze skeneru jsou prostřednictvím Bluetooth přenášeny do aplikace vytvořené k tomuto účelu, která je schopna detekovat až 5 tisíc pohybů kláves. Pokud je heslo zadáno pouze jednou, skener rozpozná a zadá správnou kombinaci s přesností 80 %. V případě, že je PIN kód zadán dvakrát, zvyšuje se toto číslo až na 90 %.

Experimenty bylo prokázáno, že čím více senzorů (magnetometrů, gyroskopů, akcelerometrů) je v nositelném zařízení, tím vyšší je míra přesnosti. Na to nemá vliv poloha ruky.

Tepelné záření

Čtení hesla z displeje chytrého telefonu je s kompaktní termokamerou poměrně snadné. V experimentu, který společně provedli vědci z Mnichovské a Stuttgartské univerzity, bylo možné rozpoznat čtyřmístnou šifru již po 15 sekundách a složitější kombinaci po 30 sekundách. Správný kód PIN byl rozpoznán v 90 % případů. Pro naskenování kódu stačí zařízení schovat do pouzdra nebo ho zamaskovat jako hračku.

V případě podezření na zařízení třetí strany má majitel smartphonu možnost chránit se před jeho vlivem. Za tímto účelem odborníci radí

READ  Jak vložit heslo na iPhone WhatsApp

Přečíslování

Obvykle se flashování používá k řešení kritických problémů v operačním systému mobilního zařízení, ale v některých případech může být použito také k obejití zámku zařízení. Přeflashování je snadné. stačí stáhnout konkrétní soubor, který aktualizuje váš operační systém, a spustit jej v telefonu.

Před zahájením procesu si musí uživatel uvědomit, že ztratí podporu výrobce a že v případě neúspěšné aktualizace může dojít k nenapravitelnému poškození telefonu a jeho nenávratné ztrátě. Zjednodušeně řečeno se změní v „cihlu“.

Abyste se vyhnuli možným problémům, doporučujeme používat pouze osvědčené produkty. To znamená, že byste měli stahovat instalační soubor pouze z oficiálních stránek výrobce.

Servis výrobce

Pro pohodlí zákazníků vytvořili a zdokonalují velcí výrobci digitálních zařízení vlastní služby pro odemykání chytrých telefonů na dálku. To vám umožní přístup k funkcím miniaplikace několika kliknutími.

Samsung

Chcete-li obejít telefon značky Samsung, musíte navštívit oficiální webové stránky výrobce, vytvořit si účet a propojit jej se svým zařízením. Pokud ji potřebujete odemknout, musíte

 • Přihlaste se ke svému účtu;
 • V části „Obsah“ vyhledejte název svého zařízení;
 • Stisknutím tlačítka odemknutí aktivujte funkci odemknutí obrazovky.

Přístup k funkcím zařízení Sony Xperia lze získat různými způsoby. K tomu je zapotřebí:

Jak odemknout telefon Huawei bez hesla

Téměř všechny moderní chytré telefony mají heslo zámku obrazovky. Typ uzamčení může být jakýkoli v závislosti na osobních preferencích majitele zařízení: písmenné heslo, digitální pin kód, grafický klíč nebo dokonce otisk prstu. Toto opatření má především chránit vaše osobní údaje před zobrazením třetími stranami. Všichni jsme však lidé a často zapomínáme i na denně používané kombinace. V případě, že zapomenete heslo pro odemknutí smartphonu Huawei, je získání kontroly nad zařízením nesmírně důležité. V tomto článku se blíže podíváme na to, jak odemknout telefon Huawei, pokud zapomenete heslo znát nejúčinnější a nejrychlejší řešení.

Pokud jste zapomněli heslo k zámku obrazovky smartphonu, prvním řešením, které vás napadne, je samozřejmě obnovení továrního nastavení telefonu. Tato metoda odstraní všechna uživatelská data a nastavení včetně zámků obrazovky. Tímto způsobem můžete zařízení vrátit do původního stavu (a tedy odemknout) a opět jej volně používat. Mnoho majitelů telefonů však doufá, že existuje způsob, jak problém vyřešit, aniž by došlo k odstranění souborů, které jsou pro uživatele někdy velmi cenné. Radujme se. taková metoda existuje, a ne jen jedna! Ne všechny situace budou vhodné, ale v každém případě je na vás, jakou metodu zvolíte. Zde je několik nejlepších způsobů, jak odemknout obrazovku telefonu Huawei; některé z nich zahrnují vymazání dat telefonu, jiné vám je umožní zachovat.

Nejlepší způsob odemknutí telefonu Huawei bez hesla

Začněme tou nejlepší možností. použitím profesionálního nástroje pro odstranění hesla zamčené obrazovky v zařízení se systémem Android. 4uKey for Android. Tato metoda se vyznačuje vysokou účinností výsledku, tj. pomocí tohoto programu můžete snadno odemknout svůj smartphone. Za druhé. můžete to udělat ve velmi krátkém čase a s malým úsilím. Nepotřebujete žádné další znalosti ani pokyny, program vám další kroky sdělí prostřednictvím tlačítek rozhraní.

 • Žádné čekání: Telefon odemknete během několika minut pomocí tří jednoduchých kroků.
 • Tento program podporuje 99 % zařízení se systémem Android, což znamená, že může být užitečný, pokud máte zařízení jiného výrobce nebo pokud v budoucnu změníte telefon na zařízení jiné značky.
 • Pro odemknutí telefonu si nemusíte pamatovat údaje účtu Google.
 • Proces odemykání smartphonu pomocí tohoto programu je zcela bezpečný; pro každé zařízení se systémem Android program automaticky detekuje systém a připraví vhodný testovací profil.
 • Software umožňuje obnovit jakýkoli typ zamčené obrazovky: heslo, kód PIN, vzor nebo otisk prstu. Software je k dispozici pro instalaci v ruštině.
 • Zkušební verzi softwaru si můžete stáhnout zdarma z webových stránek vývojáře a posoudit jeho rozhraní a funkce.

Chcete-li zjistit, jak odemknout telefon Huawei pomocí aplikace Tenorshare 4uKey pro Android, přečtěte si níže uvedený návod.

READ  Jak připojit video na iPhone. Jak sloučit videoklipy do jednoho videa v počítači?

Stáhněte si instalační soubor z oficiálních webových stránek vývojáře Tenorshare, nainstalujte jej do počítače a spusťte program.

Poté připojte telefon Huawei k počítači pomocí kabelu USB.

Když software zjistí váš telefon Huawei, vyberte v okně softwaru možnost „Odinstalovat“.

V zobrazené varovné zprávě klikněte na tlačítko „OK“ a smažte všechna data v telefonu.

Tímto způsobem se vymaže kód PIN (heslo, obrázek) nastavený na zamykací obrazovce telefonu Huawei a vy budete moci zařízení opět používat. Pokud máte zálohu dat, můžete snadno obnovit důležitá data zpět do telefonu.

Změna hesla zámku prostřednictvím účtu Google

Za předpokladu, že máte v telefonu Huawei nainstalovanou verzi systému Android 4.4 nebo vyšší, můžete zařízení odemknout pomocí účtu Google. Upozorňujeme, že předpokladem pro použití této metody je znalost údajů o účtu Google, který používáte v tomto telefonu Huawei. Velkou výhodou této možnosti je skutečnost, že po odemknutí telefonu zůstanou všechna data v něm uložená zachována, stejně jako uživatelská nastavení zařízení. Tato metoda také nevyžaduje žádný další software ani investici peněz.

Pokud chcete vědět, jak odemknout Huawei a dokonce jak odemknout telefon Huawei p20 Lite pomocí této metody, přečtěte si podrobný popis kroků, které je třeba provést, níže.

Dále zadejte údaje o svém účtu Google: uživatelské jméno (t.е., e-mailová adresa) a heslo.

Odemknutí telefonu Huawei pomocí funkce „Najít zařízení

Pokud nevíte, jak odemknout telefon Huawei, u kterého si nepamatujete kód PIN, ale stejně jako v předchozím případě znáte údaje o účtu Google, můžete použít velmi praktickou funkci od společnosti Google „Najít zařízení“. Vaše data budou odstraněna, ale můžete je později obnovit ze zálohy Google (pokud je k dispozici).

Chcete-li použít funkci „Najít zařízení“ k odemknutí telefonu Huawei, postupujte podle následujících kroků.

Co dělat, když zapomenete heslo Sony

Kromě obecného způsobu odemykání telefonu pomocí nouzového tlačítka, který jsme uvedli, nabízí společnost Sony uživatelům svých gadgetů speciální způsob odemykání.

 • Zapněte telefon Sony a přejděte na obrazovku tísňového volání;
 • Na obrazovce tísňového volání zadejte do pole pro vytáčení následující kombinaci:

Zobrazí se technická nabídka společnosti Sony s oddílem „Service Test“;

Zobrazí se další možnosti, mezi nimiž vyberte “ NFC→Dag Test „. Klepněte na tuto možnost;

Stiskněte tlačítko “ Domů “ a můžete se dostat do telefonu bez vytočení tísňového volání.

Jak odemknout telefon v nouzovém režimu

Následující metoda je vhodná pro uživatele, kteří nezamykají obrazovku pomocí nastavení telefonu, ale pomocí aplikace třetí strany.

Na zamčené obrazovce aktivujte nabídku vypnutí. Poté klepněte na možnost „Vypnout“ a několik sekund ji podržte.

Po výzvě ke spuštění zařízení v nouzovém režimu stiskněte tlačítko „OK“. Tím se dočasně vypne uzamčená obrazovka.

Přejděte do Nastavení. Aplikace. [název aplikace třetí strany]. Vyberte „Vymazat data“ nebo „Odstranit“.

Restartujte telefon jako obvykle. Tím se odstraní zámek obrazovky.

Odblokování Samsungu pomocí funkce Najít můj mobilní telefon

Korejský výrobce poskytl příznivcům značky vlastní službu na dálku, pomocí které lze najít a odemknout zařízení Samsung. Chcete-li se zbavit kódu PIN, musíte provést několik kroků:

 • Otevření webové stránky findmymobile z jiného zařízení nebo počítače.Samsung.com.
 • Klikněte na ikonu „Přihlášení“.
 • Přihlaste se pomocí aktuálního nastavení účtu Samsung.
 • Vyberte možnost „Odemknout obrazovku“ a zadejte zařízení.
 • Potvrďte příkaz k odemknutí heslem k účtu Samsung.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS