Kódy telefonů Nokia.

Tato stránka obsahuje všechny užitečné tajné a netajné kódy pro telefony a smartphony Nokia. Kódy pomáhají získat některé informace z telefonu a také změnit a obnovit nastavení. Zde jsem shromáždil některé z nejpoužívanějších kódů Nokia v každodenním životě, pokud znáte další kódy, můžete je přidat níže a pomoci tak ostatním uživatelům telefonu, kteří možná hledají kód, který přidáte.

Pro ty, kteří nevědí, že bezpečnostní kód Nokia je 12345. Pokud jste si koupili telefon a nevíte, jaký je bezpečnostní kód Nokia, nebo jste ho změnili, ale pak jste ho zapomněli, můžete zkusit zjistit, jaký bezpečnostní kód je v telefonu Nokia, a změnit ho, viz tento odkaz.

1) Kód #06# zobrazuje IMEI (e-mailovou adresu) telefonu.

2) #0000# zobrazuje model telefonu, verzi firmwaru, datum výroby a některé další informace podle modelu Nokia. Obvykle se používá ke kontrole, zda máte pravý nebo falešný čínský telefon, a obvykle se nezobrazí.

3) #92702689# zobrazuje celou dobu provozu telefonu a v závislosti na modelu může také zobrazovat IMEI, datum výroby, datum nákupu. Toto pole lze změnit pouze jednou, lze také zadat datum opravy, pokud byl telefon v servisu, a další informace o telefonu Nokia.

4) #7370# úplný reset do továrního nastavení vymaže vše včetně aplikací, souborů, bude jako nový, takže si předem uložte, co potřebujete. Může požádat o bezpečnostní kód, obvykle je to 12345, pokud nepomůže, byl již změněn. Pokud bezpečnostní kód neznáte nebo jste ho zapomněli, můžete si zapomenutý bezpečnostní kód zobrazit, změnit nebo resetovat.

5) #7780# obnoví tovární nastavení telefonu Nokia, tedy všechna nastavení budou jako u nového telefonu, ale neodstraní nainstalované aplikace, soubory, kontakty, pouze vše obnoví. Pokud například nainstalujete nové téma, po zadání příkazu #7780# se telefon vrátí k výchozímu tématu, ale ostatní témata jsou uložena v paměti a můžete je kdykoli nainstalovat. Bude také vymazat protokol hovorů, může být nutné znovu nakonfigurovat internet a všechna ostatní nastavení ve slově nastavit telefon novým způsobem. Společnost Nokia obvykle požaduje kód firmwaru, pokud jste jej dosud nezměnili, je to 12345.

7) Zde je další způsob, jak obnovit výchozí tovární nastavení telefonu Nokia namísto #7370#. Po vypnutí telefonu stiskněte a podržte tři tlačítka: první zelené tlačítko pro volání, druhé tlačítko s hvězdičkou, třetí tlačítko 3. V tomto stavu stále stiskněte tlačítko zapnutí/vypnutí telefonu Nokia a několik sekund počkejte. Pokud jste vše provedli správně a drželi jste stisknutá všechna čtyři tlačítka, měl by systém provést obnovení továrního nastavení, které odstraní vše z paměti a obnoví tovární nastavení.

READ  Jak odstranit reklamu z telefonu Samsung

8) #2820# zobrazí na displeji Nokia adresu zařízení Bluetooth.

9) #62209526# zobrazuje „WLAN MAC address:“.

 • Doufám, že pro vás byly informace v tomto článku užitečné.
 • Recenze, komentáře, kódy Nokia, otázky a odpovědi lze přidat níže.
 • Pomozte prosím s tipy a řešením problémů.
 • Děkuji za vaši ochotu, pomoc a užitečné rady.

Software pro resetování bezpečnostního kódu

Existují také speciální nástroje, které mohou pomoci najít řešení. Patří mezi ně Mynokiatool. Hlavně je třeba si uvědomit, že veškerou práci s mobilním zařízením pomocí tohoto softwaru provádíte na vlastní nebezpečí.

odemknout, klávesnici, telefonu, nokia, heslo

Nedoporučujeme provádět žádné úkony na vlastní pěst a raději se obraťte na servisní středisko. Zejména pokud je náš telefon ještě v záruce.

Pokud se rozhodneme použít speciální nástroj, měli bychom si přečíst podrobné pokyny k obnovení zapomenutého hesla. Vezměme si jako příklad Mynokiatool.

 • Připojíme telefon k počítači nebo notebooku a otevřeme nainstalovanou aplikaci.
 • Chcete-li přečíst zapomenutý bezpečnostní kód, aktivujte tlačítko „Připojit“ v levém horním rohu.
 • V okně „Protokol“ by se mělo objevit odpovídající oznámení („Telefon je připojen!“).
 • Vyberte možnost „Číst bezpečnostní kód“.
 • Další krok: resetování načteného bezpečnostního kódu. Stiskněte tlačítko „Stuft“ a vyberte možnost „Resetovat“.
 • Akci potvrďte kliknutím na tlačítko „OK“.

Skutečný odborník na mobilní zařízení! Píše užitečné články a návody k mobilní problematice jednoduchým a srozumitelným jazykem, rozdává nejužitečnější tipy. Následují články a životní cykly.

Displej: rezistivní, ale s možností duše

Kvalita přehrávání hudby mě potěšila a v této cenové relaci nemám mnoho výhrad. Velikost úhlopříčky není stejná a lidé s palci mohou na obrazovce pohybovat displejem s několika vráskami na čele, ale ve skutečnosti je lze dobře ovládat chlapeckými rukama.

Zámek klávesnice telefonu. Chcete-li zamknout klávesy telefonu, podržte několik sekund stisknuté tlačítko „“. Některé modely telefonů mají také možnost automatického uzamčení klávesnice, pokud je zařízení po určitou dobu nečinné. Chcete-li aktivovat automatické zamykání klávesnice, přejděte do nastavení telefonu. Pokud tuto možnost podporuje, můžete nastavit dobu, po které se klávesnice uzamkne (5, 10 nebo 15 sekund nečinnosti). U zařízení, jako jsou například posuvníky, můžete nastavit automatické uzamčení klávesnice při zavření horního panelu telefonu. tuto funkci lze aktivovat také v nastavení.

Pozorovací úhly displeje patří k nejlepším. Displej reaguje velmi dobře a rychle. Výrobce se rozhodl vybavit tento model rezistivním displejem, který zvládne nejen stylus, ale i konečky prstů. Displej je na první pohled a dotyk kapacitní. Reakce na dotyk je příkladná a celý displej poskytuje uživateli vynikající zpětnou vazbu. K dispozici je také možnost kalibrace. Reprodukce barev působí vyváženě a i přes mírné probleskování písmen a ikonek k ní nemusím mít výrazné výhrady.

READ  Co je to obchod Galaxy v telefonu Samsung

Odemknutí klávesnice telefonu. U většiny modelů mobilních telefonů se klávesnice odstraní tak, že se na chvíli podrží hvězdička a poté se stiskne klávesa OK. U jezdců se klávesnice odemyká stejným způsobem. Telefon můžete také nastavit tak, aby se po otevření posuvníku odemkla klávesnice. Příslušná nastavení můžete nastavit v nastavení mobilního zařízení.

Na druhou stranu nelze ovládat jas displeje. Dioda nahrazuje pulzující klávesnici v případě zmeškaného hovoru nebo zprávy. Účinné osvětlení klávesnice lze v nastavení vypnout. Chcete-li spustit zobrazení nabídky zařízení a přejít na domovskou obrazovku, musíte telefon odemknout. To se provádí buď stisknutím tlačítka zámku na boku zařízení a jeho posunutím ve směru šipky. V levém horním rohu se zobrazí síťové připojení, síla signálu, stav baterie a název mobilního operátora.

Používání NSS

Pokud náš telefon běží na platformě BB5, můžete zkusit použít nástroj NSS. Potřebujeme také stolní počítač a kabel USB.

 • Zahájení instalace softwaru.
 • Během instalace vyberte možnost „Virtuální zařízení USB“ a klikněte na tlačítko „Další“.
 • Po dokončení instalace otevřete software a vpravo nahoře klepněte na „Scan for new device“.
 • Počkáme, až začne blikat „Ready“, a stiskneme tlačítko „Phone Info“ s číslem 6600.
 • Znovu počkejte, až začne blikat zpráva „Hotovo“, a stiskněte tlačítko „Scan“.
 • V levém okně by se měly zobrazit informace o verzi mobilního telefonu a IMEI.
 • Vyberte „Permanentní paměť“ a zadejte kombinaci 308 do polí „Start“ a „End“.
 • Zaškrtněte políčko „Do souboru“ a klepněte na možnost „Číst“.
 • V horní části by se měl objevit adresář, do kterého bude soubor uložen. Přejděte na uvedenou cestu a otevřete ji pomocí Poznámkového bloku.
 • V otevřeném souboru najděte řádek začínající slovy „5=“. Zde se naše heslo objeví po každých třech číslicích. Například pokud vidíme něco takového: 3232333335000, to znamená, že máme 22335 heslo.
 • Zadejte toto heslo do nabídky zámku.

Skutečný mobilní expert! Píše užitečné články a návody na mobilní témata jednoduchým a srozumitelným jazykem a rozdává nejužitečnější tipy zleva i zprava. Sledujte sekci „Články a Life Hacks“.

Metody uzamykání

Konkrétní způsob uzamčení konkrétního zařízení je obvykle popsán v jeho návodu, takže byste si ho měli nejprve přečíst.

 • Například pokud máme běžný telefon Sony Ericsson, stiskneme pravé softwarové tlačítko a zamkneme telefon.
 • Automatický zámek můžeme nastavit také v obecných nastaveních v části „Zámek“ „Zámek klávesnice“.
 • Pokud máme Samsung, nabízí se nám přístup k podnabídce nastavení obrazovky přes Nastavení. Tyto telefony mají také funkci pro uzamčení přístupu k telefonnímu seznamu, zprávám SMS, protokolům hovorů atd.
 • Přejděte do části „Zabezpečení“ přes Nastavení a vyberte část „Ochrana osobních údajů“. K dispozici je i možnost upozornění na výměnu karty SIM.
 • Pokud máme telefon Nokia, přejdeme přes Nastavení do nabídky „Telefon“ a vybereme možnost „Automatický zámek klávesnice“. Zadejte dobu, po které se má klávesnice automaticky uzamknout.
 • K dispozici je také funkce bezpečnostního zámku, kterou lze aktivovat prostřednictvím nabídky „Telefon“.
READ  Jak vložit heslo na aplikaci Samsung

Pokud máme chytrý telefon s dotykovým displejem, nemá fyzickou klávesnici. Nicméně můžeme vyloučit jakýkoli tlak na displej jeho uzamčením.

Způsob uzamčení závisí na značce a modelu zařízení a na verzi operačního systému.

odemknout, klávesnici, telefonu, nokia, heslo

Pokud máte například chytrý telefon Sony Xperia se systémem Android, stačí rychle stisknout tlačítko napájení na pravé straně zařízení a okamžitě jej uvolnit.

Stejně je tomu i u smartphonů Lenovo. s tím rozdílem, že tlačítko napájení je nahoře. V případě potřeby můžeme také nastavit automatické uzamčení po určité době.

Přidat recenzi.

Jak zakážu zámek obrazovky v telefonu Nokia??

Pokud chcete zámek vypnout, přejděte na: settings-phone-display-keypad lock timeout. Pokud není k dispozici možnost vypnutí zámku, není zámek vypnut.

 • Přejděte do nastavení telefonu
 • Vyhledat zabezpečení
 • Najít zámek obrazovky
 • Vyberte možnost Zakázat zámek (nebo něco podobného). Pokud taková položka neexistuje, klepněte na položku Zámek obrazovky a vyberte možnost Zakázat (nebo Žádná).

Jak obnovit všechna nastavení telefonu?

Obnovení nastavení je velmi jednoduché, stačí přejít do: menu. nastavení. Obnovení a reset, kde můžete vybrat obnovení továrního nastavení.

Když obrazovka zčerná, stiskněte a podržte současně tlačítka hlasitosti a napájení, čímž se zobrazí nabídka zavaděče systému Android. Zde dvakrát stiskněte tlačítko pro snížení hlasitosti, abyste zvýraznili možnost „režim obnovení“, a poté ji stisknutím tlačítka napájení vyberte.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS