Jak odstranit slevovou kartu z peněženky?

Chcete-li odstranit kartu používanou v iPhonu nebo iPadu, přejděte do Nastavení “ Peněženka a Apple Pay“, vyberte kartu, kterou chcete odstranit, přejděte dolů a stiskněte “ Odstranit tuto kartu „. Nebo otevřete aplikaci Peněženka, vyberte kartu, klepněte na ni, přejděte dolů a klepněte na možnost “ Odstranit tuto kartu „.

Zde je návod, jak odstranit staré palubní vstupenky a jízdenky z aplikace Peněženka v iPhonu.

 • Otevřená peněženka.
 • Klepněte na průkaz, který chcete odstranit.
 • Stiskněte tlačítko (i) v pravém dolním rohu.
 • Klepněte na možnost Smazat průkaz.
 • Potvrďte, že chcete odebrat průkaz.

Bezkontaktní platby s peněženkou

Chcete-li software použít u pokladny, musíte se nejprve ujistit, že je obchod vybaven bezkontaktním platebním zařízením. Pokud je na terminálu odpovídající ikona, stačí dva kroky.

Následně bude provedena platba za zboží a při výpočtu bude zohledněna dlužná sleva.

Pokud se Apple Pay po dvojitém klepnutí na tlačítko Domů nespustí, zkontrolujte, zda svítí kontrolka:

S touto aplikací můžete vynechat obvyklé plastové karty a digitalizovat všechna svá data. Stačí vědět, jak nastavit Apple Wallet a jak platit telefonem.

Nastavení aplikace Apple Wallet

 • Používání platebních karet. Chcete-li zaplatit za nákup pomocí aplikace, musíte přiblížit zařízení k platebnímu terminálu, přiložit prst na Touch-ID a počkat na dokončení platby. Po dokončení transakce se zobrazí oznámení s odečtenou částkou (pokud máte v Apple Wallet nahráno více karet, vyberte před provedením platby tu, kterou chcete, a teprve když je na začátku seznamu, provedete platbu).
 • Použití jiné než platební karty. Chcete-li v obchodě použít slevové nebo dárkové karty, stačí nejčastěji prodavači ukázat tu správnou. Obchodník pak naskenuje kód do vaší aplikace a provede platbu. Některé z nich jsou také vybaveny funkcí bezkontaktní platby, je vhodné se informovat v obchodě.

Bezkontaktní platby s Vallet

Virtuální peněženka má dva provozní režimy. Když je zapnutá geolokace, aplikace automaticky zvolí, jak se bude chovat v závislosti na poloze majitele miniaplikace. Na letišti nebo v kině se zobrazí palubní vstupenka nebo zakoupená jízdenka. Chcete-li ji použít, stačí zařízení odemknout a přiblížit ke skeneru.

Pro použití programu na pokladně je nutné se nejprve ujistit, že je obchod vybaven zařízením s podporou bezkontaktních plateb. Pokud je na terminálu odpovídající ikona, stačí dva kroky.

Zboží vám bude následně naúčtováno a bude vám započítána sleva, na kterou máte nárok.

Pokud se Apple Pay po dvojitém klepnutí na tlačítko Domů nespustí, zkontrolujte, zda je indikátor nastaven na hodnotu zapnuto:

Jak odebrat kartu z Apple Pay bez telefonu?

Chcete-li odebrat kartu používanou v iPhonu nebo iPadu, přejděte do Nastavení “ Peněženka a Apple Pay“, vyberte kartu, kterou chcete odebrat, přejděte dolů a stiskněte “ Odebrat tuto kartu „.

Jak přidat kartu do Apple Pay a co dělat, když se nepřidává

Bezkontaktní platební systém Apple Pay byl k dispozici po vydání iPhonu 6 a nyní se používá ve všech zařízeních společnosti Apple. Obliba tohoto systému je dána jeho pohodlností a spolehlivostí, uživatel si může být plně jistý úplnou bezpečností převodů a přísnou důvěrností transakcí. Pokud jste uživatelem iPhonu a uvažujete o bezkontaktních platbách poprvé, je dobré se o službě dozvědět více a zjistit, jak kartu do Apple Pay přidat.

Co je Apple Pay

K usnadnění plateb za nákupy byl vytvořen platební systém Apple Pay, jehož propojení s bankovní kartou eliminuje potřebu uživatelů nosit u sebe hotovost nebo neustále nosit kreditní kartu. Služba je založena na technologii NFC, která je v nejnovějších chytrých telefonech Apple dostupná po instalaci příslušného modulu. Tato technologie umožňuje ukládat a přenášet zašifrované informace o plastových kartách až do vzdálenosti 20 cm. Pokud má majitel iPhonu zájem o Apple Pay, může si aplikaci vždy stáhnout obvyklým způsobem pro tato zařízení.

READ  Jak zakázat Wi-Fi na telefonu

K placení za nákupy v obchodech potřebujete iPhone 6 nebo novější model nebo hodinky Apple Watch, zatímco k online nakupování lze použít iPad nebo počítač. Vezměte prosím na vědomí, že službu lze stáhnout a nainstalovat pouze do následujících zařízení Apple

Při instalaci platebního systému do zařízení se systémem macOS upozorňujeme, že bude fungovat pouze ve verzích vydaných před rokem 2012.

Služba Apple Pay se v iPhonu a dalších určených zařízeních instaluje zdarma prostřednictvím standardní aplikace Peněženka.

Pokud majitel gadgetu neví, jak stáhnout Apple Pay do iPhonu, může najít podrobné informace na oficiálních stránkách výrobce, kde také získá úplný obraz o tom, jak systém vypadá.

Chcete-li provést bezkontaktní platbu, jednoduše přiložte svůj chytrý telefon nebo hodinky Apple Watch ke speciálnímu terminálu a potvrďte převod pomocí snímače otisků prstů nebo hesla. Tento platební systém je nejbezpečnější, protože v případě ztráty nebo krádeže zařízení nebude moci nikdo použít prostředky na bankovní kartě.

Propojení karty

Aby bylo možné přijímat bezkontaktní platby, musí být bankovní karta připojena k platebnímu systému nainstalovanému v iPhonu.

Před přidáním karty do služby Apple Pay se musíte ujistit, že je platná a že na ní jsou nějaké prostředky.

Propojení karty je velmi snadné, protože grafický instalátor je intuitivní.

Algoritmus propojení se skládá z následujících postupných kroků:

 • Otevřete aplikaci Peněženka, která je místem pro uložení všech slevových karet, slevových kupónů, elektronických vstupenek a dalších citlivých informací.
 • Ve spuštěné aplikaci Peněženka najděte ukazatel na Apple Pay, který obsahuje část pro přidání bankovní karty. Chcete-li kartu propojit, klepněte na znaménko plus v pravém horním rohu obrazovky.
 • Zobrazí se nové okno s aktivním tlačítkem „Další“.
 • Údaje o kartě můžete zadat dvěma způsoby: dotkněte se karty na displeji iPhonu v rámečku, který se zobrazí, nebo zadejte její číslo ručně. Druhá metoda se používá poměrně zřídka, protože fotoaparát iPhonu má vysokou schopnost rozpoznávat čísla. Pouze kód CVC je třeba zadat ručně, protože je z bezpečnostních důvodů napsán písmem, které digitální zařízení nerozpoznají.
 • Po kontrole zadaných údajů zadejte bezpečnostní kód na zadní straně karty (CVC).
 • Po přečtení a přijetí podmínek licenční smlouvy obdrží uživatel SMS s jednorázovým heslem, které je třeba zadat do příslušného pole.
 • Pokud se přidání nezdaří a proces nelze dokončit, je třeba zjistit, proč se karta nepřidává do Apple Pay, pečlivě zkontrolovat data a ujistit se, že máte stabilní připojení k internetu.
 • Pokud karta není propojená, zkontrolujte na webu banky, zda funguje s Apple Pay.

Po odeslání hesla bude propojení karty s platebním systémem dokončeno a uživatel bude moci provádět bezkontaktní platby.

K bezkontaktnímu platebnímu systému můžete připojit několik bankovních karet najednou (až 8) a také slevovou kartu do libovolného obchodu.

Než začnete instalovat Apple Pay, měli byste se ujistit, že banka, která vydala vaši kartu, spolupracuje se službou Apple Pay. Seznam ruských bank, které s výrobcem podepsaly dohodu, je k dispozici online.

Některé velké ruské banky, jako například Alfa Bank, Tinkoff a další, se dohodly se společností Apple na integraci tohoto platebního systému do svých mobilních verzí aplikací, čímž odpadá nutnost stahovat a instalovat Apple Pay.

Jak zrušit propojení karty s platebním systémem

Čas od času může být nutné kartu z platebního systému vyřadit, obvykle po vypršení její platnosti nebo při výběru z konkrétní banky.

READ  Jak vytvořit koláž z fotografií na iPhonu. Kombinujte své fotografie

Proces vyjmutí karty ze systému je stejně jednoduchý jako vyjmutí karty ze systému. Měli byste přejít do aplikace Peněženka, kde je sekce s Apple Pay, zvýraznit kartu a v části „Informace“ použít možnost odebrat vybranou položku.

Existuje exotičtější a časově náročnější způsob odmazání prostřednictvím služby Najít můj telefon. Chcete-li odstranit své informace, musíte zapnout režim zmizení a vymazat data zařízení.

Další metoda zahrnuje použití cloudové služby, k čemuž je třeba se přihlásit do služby iCloud zadáním svého Apple ID. Po získání přístupu k zařízení, kde je nainstalována služba Apple Pay, je třeba kliknout na tlačítko odstranit data.

Služba Apple Pay pomáhá rychle a bezpečně nakupovat v obchodech i na internetu, takže je mezi uživateli Apple stále oblíbenější.

Jak odstranit všechny karty Apple Pay najednou

Přečtěte si, jak můžete ze svého zařízení Apple odebrat kartu Apple Pay.

ID účtu Apple

Přihlášení k účtu Apple ID online umožňuje konfigurovat jeho funkce a také odstranit všechny karty Apple Pay z jakéhokoli zařízení, které účet používá.

2) Klepněte na své zařízení Apple, vedle nějž je uvedena důmyslnost záhlaví.

3) Kliknutím zde smažete nebo odstraníte všechny níže uvedené karty Apple Pay ve svém zařízení a poté operaci potvrdíte kliknutím na tlačítko Smazat v dialogovém okně.

Společnost Apple upozorňuje, že tato metoda může trvat několik minut, než se z Apple Pay a peněženky odstraní všechny karty, které jsou s nimi spojené, a nebudou tak k dispozici pro platby v tomto zařízení.

Stačí jedno kliknutí a všechny karty Apple Pay se ze zařízení na dálku vymažou.

Pokud vyberete zařízení ze seznamu „Zařízení“ a poté zvolíte možnost „Odebrat z účtu“, zařízení opustí iCloud. Automaticky tak odstraníte všechny své informace o Apple Pay a nezapomeňte, že už nebudete moci schvalovat nová zařízení ani používat iCloud a další služby Apple, dokud se na daném zařízení znovu nepřihlásíte k iCloudu.

Všechny smazané karty Apple Pay lze naštěstí snadno znovu přidat v aplikaci Peněženka.

Nastavení iOS

karty Apple Pay lze z jakéhokoli zařízení vymazat pomocí aplikace Nastavení iOS.

1) Otevřete nastavení na iPhonu nebo iPadu.

2) Klepněte na své Apple ID v horní části seznamu.

3) Přejděte na seznam přihlášených zařízení a pomocí stejného uživatelského jména a hesla Apple vyberte požadované zařízení,

4) Klepněte na možnost Odstranit kartu nebo Odstranit všechny karty v seznamu platebních karet v dolní části záhlaví Apple Pay a poté operaci potvrďte klepnutím na možnost Odstranit v dialogovém okně.

Po několika minutách již tyto karty nebudou pro platby prostřednictvím Apple Pay v daném zařízení k dispozici. Karty můžete kdykoli přidat v aplikaci Peněženka.

karty Apple Pay lze smazat v nastavení iOS.

Klepnutím na tlačítko Odstranit z účtu v dolní části rozhraní je všechny automaticky odstraníte. Apple Pay se liší svou funkčností. dokud se znovu nepřihlásíte, nebudete moci používat služby iCloudu ani schvalovat jiná zařízení.

Nastavení služby iCloud.com

Všechny karty, které jste přidali do Apple Pay a Peněženky v zařízení, můžete odstranit pomocí webové aplikace Nastavení na iCloudu.com, jak je popsáno níže.

1) Pomocí prohlížeče v počítači Mac nebo Windows se přihlaste do služby iCloud.com pomocí svého uživatelského jména a hesla Apple.

2) Na domovské obrazovce klepněte na možnost Nastavení účtu. Pokud tam není, klikněte na své Apple Name ID vpravo nahoře a z kontextové nabídky vyberte příslušnou možnost.

3) Klepněte na zařízení, které je aktuálně uvedeno v části Moje zařízení.

Pokud nevidíte sekci Moje zařízení, je to proto, že váš účet je v současné době omezen na webové funkce iCloudu. Přístup k dalším funkcím iCloudu získáte nastavením iCloudu v zařízeních se systémem iOS a iPadOS nebo v počítači Mac.

READ  Jak bezpečně připojit tablet k telefonu.

4) Klikněte zde pro odstranění nebo Odstranit vše v seznamu karet v pravém podokně a poté potvrďte operaci kliknutím na tlačítko Odstranit v dialogovém okně.

Nevidíte karty uvedené v části „Moje zařízení“? Je to téměř jistě proto, že jste v tomto zařízení nenastavili Apple Pay ani jiné karty.

Odstranění karty Apple Pay přes webové rozhraní na iCloudu.com.

Všechny karty Apple Pay přidané do zařízení můžete také odstranit odstraněním zařízení z nastavení iCloudu. Chcete-li to provést, vyberte zařízení v části „Moje zařízení“ a klikněte na symbol „x“ vedle jeho názvu v levém sloupci. Jak vidíte na přiloženém snímku obrazovky, zobrazí se upozornění, že odstraněním tohoto zařízení se automaticky deaktivuje Apple Pay a odstraní se všechny karty, které jste do něj dříve přidali. Zařízení se také odpojí od iCloudu a nebude k dispozici pro dvoufázové ověřovací kódy.

Chcete-li pokračovat, klikněte v dialogovém okně na tlačítko „Odstranit“ nebo na tlačítko „Zrušit“ pro zrušení.

Nezapomeňte, že skryté zařízení se znovu objeví, pokud se připojí k Internetu.

Vaše platební karty byly z Apple Pay a peněženky ve vybraném zařízení odstraněny do 30 sekund. Tranzitní karty se odstraní, když je zařízení připojeno k síti.

Nastavení systému MacOS

Kartu Apple Pay můžete odstranit také pomocí systémového nastavení v Macu.

1) V nabídce Apple vyberte možnost Předvolby systému.

2) Klikněte zde na ikonu Apple I.D. v okně Předvolby systému.

3) vyberte zařízení v levém sloupci.

4) Kliknutím sem odeberte nebo odinstalujte vše v seznamu karet Apple Pay v pravém sloupci a pak se ujistěte, že to opravdu chcete udělat. Operace může trvat několik minut, poté již nebudou uvedené karty v tomto zařízení k dispozici pro platby.

Jak odstranit jízdenky a palubní vstupenky?

Ne všichni uživatelé smartphonů vědí, jak odstranit lístek z peněženky v iPhonu. Všechny poukázky v peněžence můžete spravovat dvěma způsoby. První spočívá v konkrétním vymazání jednoho tipu:

Druhá možnost úpravy kupónů v aplikaci umožňuje odstranit několik jednotek najednou. Pracovní postup je v tomto případě mírně odlišný:

Pokud jsou tipy seskupeny podle data, je možné je smazat všechny najednou. v dolní části stránky s nimi se zobrazí samostatné tlačítko „Smazat vše“.

Pokud mají zůstat nějaké údaje, odstraňte postupně jednotlivé tipy. Zobrazí se další okno pro potvrzení operace.

Po dokončení všech kroků klikněte na tlačítko „Hotovo“. Uloží aktuální proces a stav peněženky.

Po dokončení mazání nelze obnovit žádná data. Vstupenky je však možné do peněženky přidat znovu pomocí původní aplikace, ve které byly provedeny nákupy. V tomto ohledu neexistují žádná omezení pro přidávání a mazání informací.

Otázka

Jak změnit výchozí nastavení karty v Apple Pay pro iPhone/iPad/Apple Watch/Mac?

Odpovědět

Ve výchozím nastavení je vybrána první karta přidaná do peněženky. Pokud jste přidali několik karet a chcete změnit výchozí kartu, postupujte podle následujících kroků.

V iPhonu nebo iPadu přejděte do nabídky „Nastavení“, „Peněženka a Apple Pay“ a přejděte do části „Výchozí možnosti platby“. Klikněte na „Mapa“ a vyberte novou mapu.

Na iPhonu můžete také otevřít aplikaci Peněženka, klepnout na kartu, podržet ji a přetáhnout ji na začátek seznamu všech karet.

Otevření aplikace Apple Watch na iPhonu. Přejděte na kartu „Moje hodinky“, klepněte na „Peněženka a Apple Pay“, „Karta“ a vyberte novou kartu.

Přejděte do nabídky „Předvolby systému“, do nabídky „Peněženka a Apple Pay“. Vyberte novou kartu z rozbalovací nabídky „Výchozí karta“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS