Jak obnovit smazané zprávy ze zpráv Whatsapp v systému Android

Ilja je šéfredaktorem webu softdroid.net. Autor několika stovek průvodců a článků o konfiguraci systému android. Přibližně 15 let zkušeností s opravami hardwaru a řešením technických problémů se systémy iOS a Android. Zabýval se téměř všemi více či méně populárními značkami mobilních smartphonů a tabletů Samsung, HTC, Xiaomi atd. K testování se používá iPhone 12 a Samsung Galaxy S21 s nejnovější verzí firmwaru.

S nástupem messengerů se textové zprávy pomalu vytrácejí do zapomnění. Problémy však přetrvávají. Když potřebujete obnovit korespondenci z chatů Whatsapp, musíte provádět složité triky, ne vždy úspěšné.

obnovit, zprávy, whatsapp, androidu

Dozvíte se, jak rychle obnovit korespondenci na Whatsapp. Pokud máte záložní kopii zpráv, je situace jednodušší, v opačném případě vyzkoušejte všechny ostatní popsané pokyny. Je to tak snadné, že to pochopí i začátečníci.

Poznámka. Tyto způsoby fungují i v roce 2022. Pokud to nefungovalo. napište komentář s podrobnostmi: model telefonu, kdy byl Whatsapp chat odstraněn atd.д.

Tenorshare UltData

Užitečný nástroj od populárního vývojáře vám umožní získat mnoho typů dat z vašeho smartphonu. včetně obnovy zpráv WhatsApp na iPhonu. Je snadno použitelný, plně přeložený do ruštiny a nevyžaduje Jailbreaking ani žádnou vážnou manipulaci s telefonem.

Je již kompatibilní s nejnovějším iPhonem 13 a iOS 15. Zde se dozvíte, jak ji použít k obnovení chatů a zpráv.

Stáhněte si Tenorshare UltData z oficiálních webových stránek (k dispozici jsou verze pro MacOS i Windows). Nainstalujte software podle pokynů na obrazovce.

Připojení smartphonu k počítači pomocí kabelu Lightning. V případě potřeby můžete na iPhonu vybrat možnost „Trust PC“, aby si zařízení mohla vyměňovat data.

Na domovské obrazovce UltData vyberte možnost „Obnovit ze zařízení iOS“.

Vyberte typy dat, které vás zajímají. v tomto případě nás zajímá možnost WhatsApp v části „Data aplikací třetích stran“. Klepněte na možnost „Scan“.

Po dokončení kontroly můžete vybrat požadované zprávy a obnovit je.

Hotovo: obnovili jste ztracené zprávy.

Obnovení smazaných zpráv WhatsApp po vymazání.

Pokud chcete obnovit smazané zprávy WhatsApp, musíte odstranit a poté znovu nainstalovat aplikaci WhatsApp přímo v mobilním zařízení. Nyní nezáleží na tom, zda se jedná o iOS nebo Android, můžete snadno obnovit smazané kapitoly pomocí zálohy, která se zobrazí při kontrole aplikace WhatsApp, když ji znovu nainstalujete. Abych vám usnadnil sledování tohoto průvodce, přiložil jsem ilustrovaného průvodce krok za krokem, který můžete sledovat ze svého mobilního zařízení:

➊ Nejprve jednoduše odstraňte aplikaci WhatsApp a poté ji znovu nainstalujte. Během přihlášení budete vyzváni k použití záložního souboru pro obnovení smazaných zpráv WhatsApp.

➋ Nyní musíte na obrazovce aplikace WhatsApp stisknout tlačítko RESET.

READ  Samsung Galaxy j3 obnovení továrního nastavení

➌ Poté budou všechny vaše smazané zprávy a grafy WhatsApp obnoveny z tohoto záložního souboru.

Pokud jste právě omylem klikli na tlačítko „PŘIHLÁSIT SE“, můžete stále použít metodu, o které jsem mluvil, k obnovení smazaných zpráv pomocí starého souboru online zálohy.

Vyhledávání smazaných zpráv v systému Android

Jak najít smazanou zprávu ve službě WhatsApp v systému Android:

 • Ve správci souborů otevřete složku sdcard/WhatsApp/Databáze;
 • pokud data nejsou uložena na kartě SD, mohou se místo složky sdcard zobrazit složky „interní paměť“ nebo „hlavní paměť“;
 • najít soubor msgstore-GGGGG-MM-HHH.1.db.crypt12, který má RRRR-MM-HH odpovídající datu, kdy zpráva ještě nebyla smazána.

Pokud je takový soubor nalezen. skvělé, pak lze zprávu obnovit.

Přejmenujte tento soubor na msgstore.db.crypt12, znovu nainstalujte aplikaci WhatsApp a stiskněte tlačítko „Obnovit“, když se zobrazí.

Pokud byl soubor původně v jiném protokolu (crypt9 nebo crypt10), přejmenujte jej na msgstore.db.crypt9 nebo msgstore.db.crypt10, resp.

V telefonu

Nejprve se ujistěte, že je telefon připojen. Číslo, které jste zadali při vytváření účtu Google, by se mělo shodovat s číslem účtu WhatsApp. Poté je třeba podniknout řadu kroků:

 • přesunout ikonu aplikace WhatsApp do koše;
 • znovu stáhnout WhatsApp z Google Play;
 • otevřít;
 • potvrdíte číslo a dostanete oznámení;
 • klikněte na ikonu obnovení;
 • počkat, až systém načte informace a všechna data;
 • Když se zobrazí „Další“, klikněte na něj.

Pokud byly všechny kroky provedeny správně, obnovení ztracených zpráv nebude obtížné. Všechna smazaná data budou opět k dispozici vlastníkovi.

Obnovení přístupu do aplikace WhatsApp

Z jiného telefonu

Někdy dochází k případům, kdy jeden z účastníků hovoru smazal odeslanou zprávu. V takovém případě se v aplikaci Messenger zobrazí oznámení „Odstraněno uživatelem“. Na nalezení smazaných zpráv WhatsApp z jiného telefonu máte až 24 hodin. Poté už nebude možné zjistit, že vám uživatel zprávu poslal a pak si to rozmyslel.

Chcete-li to provést, přejděte do sekce „Aplikace“ a vyhledejte aplikaci WhatsApp. Poté klikněte na možnost „Povolit oznámení“ a zaškrtněte políčko. To vám umožní zkontrolovat zprávu, ale ne více než 100 znaků. Tímto způsobem nebude možné otevřít zvuk ani video.

Jak získat smazanou zprávu zpět ve službě WhatsApp

Pro začátek navrhuji, aby WhatsApp mazal zprávy dvěma způsoby. První způsob (o kterém jsem vám řekl v tomto článku) předpokládá přímé smazání odesílatelem, který tak může učinit pouze v první hodině po odeslání. A druhou možností je automatické smazání všech chatů při přeinstalování aplikace, přechodu na nový smartphone nebo změně telefonního čísla, ke kterému je účet připojen.

Pokud odesílatel zprávu sám vymaže, zpravidla neexistuje způsob, jak ji obnovit. Pokud je nezálohujete dříve, než se je rozhodnou smazat. Pokud máte podezření, že odeslaná zpráva může být smazána, postupujte následovně

Před odstraněním zprávy vytvořte zálohu a můžete ji obnovit

Pokud váš partner v konverzaci nějakou zprávu vymaže a vy si toho všimnete, můžete ji získat zpět obnovením záložní kopie. Protože kopie byla uložena v době, kdy smazaná zpráva ještě nebyla smazána, obnovením se obnoví i ona. Další věc je, že předvídat předem, že se tazatel rozhodne něco z toho, co napsal, vymazat, obvykle není možné, pokud nemáte obzvlášť silné tušení.

READ  Jak obnovit vzdálené video na iPadu

Jak obnovit archivovaný chat

Dilogy ve WhatsApp lze archivovat, nikoli mazat. nezmizí a lze je kdykoli obnovit.

Chcete-li chat odeslat do archivu, přejetím doleva zobrazte nabídku s dalšími možnostmi. Zde vybereme možnost Archivovat a chat zmizí z hlavní obrazovky.

Chcete-li obnovit dialog archivu, přejděte do okna chatu, přejděte úplně nahoru a přejetím prstem dolů zobrazte nabídku. Nad vyhledávacím řádkem se nachází možnost Archivované chaty. lze je zobrazit (kliknout a přejít dovnitř) nebo nearchivovat. Chcete-li to provést, přejeďte doleva a vyberte možnost Zrušit archivaci.

Obnovení zpráv

Obnovení přístupu ke korespondenci může být o něco obtížnější. Uživatel například neúmyslně smazal záložní kopii zpráv nebo chce získat zpět fotografie a videa místo chatu. Podívejme se na tyto případy blíže.

Bez zálohy

Dobrou zprávou je, že je možné obnovit zprávy WhatsApp na Androidu bez zálohy. Nejprve byste měli zkontrolovat, zda je soubor skutečně ztracen. Může být uložena v interní paměti smartphonu i na kartě SD. Vyhledávání podle zařízení pomocí klíče msgstore. Zadruhé můžete zkontrolovat košík na Disku Google.

Vyhledejte soubory zadáním „msgstore“

 • Přejděte do aplikace Disk Google (je nainstalována ve všech zařízeních se systémem Android);
 • V levém podokně vyhledejte ikonu koše a klikněte na ni;
 • Vyhledejte požadovaný soubor v koši a zvýrazněte jej;
 • V kontextové nabídce vyberte možnost „Obnovit“.

Jakmile získáte přístup k záloze, můžete chat obnovit výše popsaným způsobem.

Pokud uživatel v nastavení aplikace WhatsApp vybral možnost „Nezálohovat“ a omylem chat vymaže, nebude jej z čeho obnovit.

Stačí kontaktovat osobu, se kterou mluvíte, a požádat ji o předání zprávy. Odstraněné zprávy nelze obnovit sami, pokud neexistuje žádná záloha.

Obnovení hlasových a fotografických zpráv

Zvukové a obrazové soubory se obnovují stejným způsobem jako textové zprávy.

Historie chatu za určité období

Jak obnovit chat, který se uskutečnil v určitý den? Pokud konverzace proběhla před méně než 7 dny, pomůže odstranění a opětovná instalace aplikace. Pokud jste v minulosti odesílali zprávy, musíte zálohu přejmenovat tak, že odstraníte datum posledního uložení. Ostatní konverzace budou obnoveny spolu s požadovaným chatem, ale lze je odstranit.

Korespondence s konkrétními kontakty

Žádný selektivní přístup ke smazané korespondenci. Messenger ukládá zálohu všech zpráv, pokud uživatel tuto možnost nezakázal. Pomocí výše popsaných metod se všechny konverzace vrátí do aplikace WhatsApp.

Pokud příjemce zprávu smazal

„Tato zpráva byla smazána“. tato zpráva se zobrazí na obrazovce, pokud si to příjemce zprávy rozmyslel a rozhodl se smazat to, co bylo řečeno nebo odesláno. Existuje však způsob, jak takové zprávy rozpoznat. Chcete-li to provést, musíte odinstalovat aplikaci WhatsApp a poté ji znovu nainstalovat do smartphonu. Smazaná korespondence se přitom automaticky stáhne ze zálohy Disku Google a bude k dispozici.

Zprávy smazané partnerem v konverzaci WhatsApp

Po odinstalování aplikace

Zprávy aplikace WhatsApp zůstanou přístupné i po odinstalování aplikace, pokud uživatel povolil pravidelné zálohování na Disk Google. Disk Google umožňuje obnovit všechny zprávy uložené ze služby WhatsApp. K tomu je třeba aplikaci znovu nainstalovat. Během procesu instalace se uživateli zobrazí zpráva o existenci záloh a žádost o jejich obnovení.

READ  Jak povolit tmavý režim pro Android

Důležité! Data lze obnovit pouze v případě, že je zachováno telefonní číslo, na které je účet WhatsApp registrován, a pokud autorizujete Disk Google, kam byly zálohy uloženy.

Obnovení při změně telefonu

Korespondence se obnoví stejným způsobem při přechodu na nový smartphone. Měli byste se ujistit, že:

 • Zálohování na Disk Google;
 • Telefonní číslo zůstává stejné;
 • Uživatel je přihlášen k účtu Google, který ukládá záložní kopii jeho chatů.

Při instalaci aplikace WhatsApp vám aplikace oznámí, že existuje kopie, a nabídne obnovení zpráv a médií z ní.

Obnovení z archivu

Funkce archivace dostupná v aplikaci Messenger. Archivované konverzace lze snadno vrátit do hlavní nabídky chatu. Chcete-li to provést, přihlaste se do aplikace a projděte všechny chaty. Pod posledním z chatů se objeví nápis „V archivu“. Klikněte na ni, zvýrazněte konverzaci, kterou chcete rozbalit, a klikněte na obdélníkovou ikonu se šipkou směřující nahoru. Ikona se nachází v pravém horním rohu obrazovky. Poté se chat přesune do hlavního pole messengeru.

Obnovení chatů z archivu WhatsApp

Obnovení v systému Android

Málokterý uživatel aplikace WhatsApp ví, že služba zálohuje data každý den ve 2:00 ráno. Čas je nastaven ve výchozím nastavení a nelze jej změnit.

Nejprve je třeba zcela odstranit aplikaci WhatsApp z telefonu. Pak přejděte do obchodu Google Play, stáhněte si messenger a znovu jej nainstalujte. Budete muset projít procesem ověření pomocí šestimístného kódu. Přihlaste se a postupujte podle pokynů.

Aplikace WhatsApp po ověření automaticky vyhledá zálohu v telefonu, ze které budete vyzváni k obnovení zpráv. Zde také uvidíte velikost kopie a datum jejího vytvoření.

obnovit, zprávy, whatsapp, androidu

Kliknutím na tlačítko „Obnovit“ zahájíte proces obnovy dat z nalezené kopie. Po dokončení ověření se zobrazí počet nalezených zpráv.

Kliknutím na tlačítko „Další“ pokračujte. Poté můžete zadat své uživatelské jméno a nastavit obrázek na spořiči obrazovky svého profilu.

Vytváření záloh aplikace WhatsApp

Zprávy a konverzace si můžete zálohovat sami a zvolit si, kam je umístíte (na paměťovou kartu, virtuální disk nebo primární disk). Pokyny pro jejich vytvoření jsou následující:

 • Otevřít aplikaci WhatsApp. Klepněte na svislou trojici v levém horním rohu obrazovky. V kontextové nabídce vyberte možnost „Nastavení“.
 • Poté přejděte do sekce „Chaty“.
 • Nyní klikněte na možnost „Zálohování chatu“.
 • Klepněte na možnost „Zálohování“. Pokud nemáte nainstalovaný a autorizovaný Disk Google, bude výchozí kopie uložena v telefonu. Poté však budete vyzváni k přidružení aplikace WhatsApp k Disku Google.

Smazanou konverzaci WhatsApp lze obnovit, i když od jejího smazání uplynula dlouhá doba. Tyto pokyny se vztahují pouze na běžné případy, takže nemohou vždy zaručit 100% výsledek.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS