Jak obnovit tovární nastavení iPhonu

Účelem resetování iPhonu je opravit chybu v jeho provozu, zlepšit výkon nebo jej připravit k prodeji. Pro správné provedení se doporučuje připravit zařízení následujícím způsobem:

 • Nabíjejte jej a zajistěte, aby byl akumulátor nabitý alespoň z 80 %. Pokud se telefon během resetování vybije, může to způsobit závažné chyby.
 • Kontrola IMEI. Pokud je zařízení z nějakého důvodu zablokované, mohou se po restartu vyskytnout různé problémy.

Měli byste také zálohovat a uvolnit paměť telefonu. Po těchto krocích můžete pokračovat v procesu obnovení továrního nastavení.

Nejprve však záloha

Pokud vám záleží na datech v telefonu, nezapomeňte je před pokračováním v práci pokud možno zálohovat. Pokud váš smartphone automaticky kopíruje data na iCloud a máte čerstvou kopii, tento krok přeskočte.

Chcete-li vytvořit místní zálohu, připojte iPhone k počítači, se kterým byl smartphone dříve synchronizován. Tato podmínka je opravdu důležitá, protože iOS vyžaduje pro připojení k neznámému počítači zadání přístupového kódu. což bez znalosti hesla nelze.

V počítači otevřete iTunes (nebo Finder, pokud máte macOS Catalina nebo novější) a otevřete část s požadovaným iPhonem. Ujistěte se, že na iCloudu není žádná čerstvá kopie a že je v počítači dostatek volného místa, a klikněte na tlačítko „Zálohovat nyní“.

Vyhledávač záloh krok 1

Dále je třeba zvolit, zda chcete zálohu chránit heslem. Nebojte se: zadání stejného hesla, jaké bylo použito v telefonu, není nutné, je navrženo vytvoření nového hesla.

Poté stačí počkat na dokončení zálohování. Doba trvání postupu závisí na tom, kolik dat je v iPhonu uloženo a jaká je rychlost přenosu dat (závisí na šířce pásma konektoru počítače a použitého kabelu Lightning na USB).

Obnovení iPhonu z iTunes

Pokud se rozhodnete obnovit iPhone z iTunes, výsledek bude stejný. Před restartováním iPhonu si však musíte stáhnout a nainstalovat nejnovější verzi iTunes. Jako záruku je lepší vytvořit zálohu iPhonu prostřednictvím iTunes.

READ  Jak odstranit ochranné sklo z iPhonu. Jak odstranit ochranné sklo svépomocí

Krok 1 Připojte iPhone k počítači a chvíli počkejte.

Krok 2 Stiskněte tlačítko iPhone

Krok 3 Klikněte na Závěr, najdete Obnovit iPhone, klikněte na něj a potvrďte.

Krok 4 Vyčkejte prosím na tento. Tento proces zabere několik minut.

Přes iCloud

Tato metoda bude fungovat pouze v případě, že je v zařízení povolena funkce „Najít iPhone“. Otevřete nastavení iPhonu a klikněte na kartu Apple ID. Dále otevřete Locator → Find iPhone a přepněte přepínač vedle „Find iPhone“ do aktivní polohy (zezelená a dole se objeví další nastavení).

Přístup k webové stránce iCloud.com a autorizaci pomocí účtu Apple ID, který používá váš iPhone. Na hlavní obrazovce služby vyberte možnost „Najít iPhone“.

V seznamu dostupných zařízení vyberte iPhone, který chcete obnovit do továrního nastavení. Stiskněte tlačítko Vymazat iPhone.

Akci potvrďte kliknutím na tlačítko „Vymazat“.

To vám umožní vzdáleně vymazat iPhone bez připojení k počítači. Poté jej můžete nastavit jako nový, ale budete muset zadat uživatelské jméno a heslo pro Apple ID, které jste použili při jeho obnovení. Potvrdíte tak, že zařízení skutečně patří vám.

Pokud jste ji předem nepovolili a nemůžete smartphone odemknout pomocí Face ID nebo Touch ID, nemůžete iPhone touto metodou resetovat.

Jak vymazat vše z iPhonu nebo iPadu

Jedná se o nejjednodušší, nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak vymazat vše z iPhonu nebo iPadu. Pokyny platí pro iPhone, iPad a iPod touch.

 • Přejděte do Nastavení > Základní > Přenos nebo resetování iPhone.
 • Stiskněte tlačítko „Vymazat obsah a nastavení„.
 • Zobrazte seznam všeho, co bude odstraněno, a stiskněte tlačítko „Pokračovat“.
 • Zadejte heslo k iPhonu. Zobrazí se zpráva s upozorněním, že všechna data, média a nastavení budou vymazána. Stisknutím tlačítka „Vymazat iPhone“ potvrďte.
 • Pokud máte povolenou funkci „Najít iPhone“, musíte zadat své Apple ID a heslo. Poté znovu stiskněte tlačítko „Erase“.

Všechna data v zařízení budou vymazána a bude zrušeno propojení s vaším Apple ID. Proces mazání může trvat několik minut. Poté bude váš iPhone jako nový a můžete jej znovu nastavit nebo prodat či darovat.

iCloud

Další možností obnovení továrního nastavení iPhonu a úplného odstranění obsahu uloženého v zařízení je vymazání dat na webu. iCloud.com. Chcete-li ji používat, musíte:

 • Pokud jsou odpovědi špatné, nelze touto metodou obnovit výchozí nastavení iPhonu. Vlastník zařízení si musí zapamatovat správné možnosti, použít formulář pro obnovení pod rámečkem nebo přejít k jedné z dalších metod.
 • Po zadání příslušných odpovědí zbývají uživateli už jen dva poslední kroky: zadat telefon (nepovinné) ve formuláři pro likvidaci dat.
 • Proces resetování se spustí automaticky a v závislosti na řadě faktorů trvá od několika minut do půl hodiny. Po dokončení může majitel snadno obnovit data uložená na iCloudu. to lze provést také v sekci Nastavení na webu.
READ  Jak připojit Apple Watch k telefonu

Obnovení iPhonu

Obnovením iPhonu máme na mysli stažení čistého firmwaru nebo dříve uložené zálohy do zařízení. Zálohu lze uložit do počítače pomocí iTunes nebo do služby iCloud. Záloha se samozřejmě nezobrazí sama od sebe a proces obnovy můžete provést pouze v případě, že ji máte.

Co dělat: Pokud váš iPhone nebo iPad přestane fungovat, neustále se restartuje nebo se chová podivně. Stává se to velmi zřídka, ale obnovení firmwaru pomůže téměř vždy.

Co bude vymazáno: Normální obnova firmwaru nezanechá v zařízení nic, takže získáte zařízení s nejnovější verzí iOS ve stavu po vybalení.

Tento postup by měl být proveden pouze v případě, že neexistuje žádná záloha s daty, nastavením, kontakty atd.п. Chcete-li zahájit obnovení, postupujte takto

 • spustit iTunes na počítači Mac nebo PC;
 • Připojte iPhone nebo iPad k počítači pomocí kabelu;
 • vyberte připojené zařízení, když se zobrazí v iTunes;
 • na kartě Přehled klikněte na možnost Obnovit zařízení.

iPhone 7 a iPhone 7 Plus

Tato zařízení mají mírně odlišný způsob provádění resetu. Poprvé nemusíte používat tlačítko Domů pod displejem.

Připomínáme, že od iPhonu 7 už toto tlačítko není fyzické, ale dotykové, a o zpětnou vazbu po jeho stisknutí se stará Taptic Engine.

V případě zavěšení nebude dotykové tlačítko reagovat na akce uživatele.

Chcete-li provést tvrdý reset, musíte stisknout tlačítka snížení hlasitosti a napájení, dokud se neobjeví logo Apple.

Resetování iPhonu pomocí specializovaných aplikací

Čtvrtá možnost zahrnuje použití aplikací třetích stran. Podívejme se na nejznámější z nich.

TIP. Co dělat, když chcete resetovat telefon, ale zapomněli jste heslo?? Nebojte se, všechny problémy vyřeší PassFab iPhone Unlocker. Mezi další funkce patří odemknutí času zámku obrazovky, obejití MDM, odebrání Apple ID atd. д.

READ  Jak odstranit sklo na iPhonu. Jak odstranit ochranné sklo na iPhonu

Wondershare Dr.Telefon

Program je zdarma, volně šiřitelný. Má bohaté funkce, které umožňují resetovat určité typy dat. Funkce úplného obnovení stisknutím tlačítka „System Recovery“.

Semi-restaurování

Další aplikace zaměřená na obnovení iOS, pokud začne operační systém selhávat. Distribuováno za stejných podmínek. Jednoduché a přímočaré pro nezkušené uživatele.

iLEX RAT

Stejně jako první aplikace dokáže iLEX RAT provést kompletní reset operačního systému nebo jednotlivých aplikací, aniž by bylo nutné používat tolik oblíbené iTunes.

Při používání těchto nástrojů se můžete setkat s několika problémy. Některé z nich jsou univerzální a mohou se vyskytnout bez ohledu na zvolenou metodu obnovení továrního nastavení smartphonu:

 • Při aktualizaci se může zobrazit standardní zpráva o nedostatku paměti. Pravděpodobně víte, jak se s tím vypořádat;
 • používáte starší verzi iTunes, která nemusí být kompatibilní s aktuální verzí iOS. Proto se před provedením operace ujistěte, že máte v počítači nainstalovanou nejnovější verzi softwaru;
 • Někdy dochází k problémům s připojením iPhonu k počítači pomocí kabelu USB. Řešení je jednoduché. ponechte v počítači pouze konektory USB od myši a „klávesnice“;
 • Nakonec může být vadný samotný iPhone. Samozřejmě je lepší pokusit se o opravu svépomocí než v servisním středisku.

Podělte se v komentářích o vlastní zkušenosti s resetováním iPhonu. v krátkém přehledu nelze popsat všechny nuance této operace.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS