Jak obnovit smazané fotografie a další data v systému Android

Nesnáším paměťové karty. I když mi dojde místo v chytrém telefonu, raději smažu některá data, než abych se uchýlil k externímu úložišti. Nejenže jsou paměťové karty ve 100 % případů pomalejší než vestavěná úložiště, protože jejich výrobci používají méně než dokonalý standard, ale také se často z ničeho nic zhroutí a připraví vás o nahromaděná data. Dobrovolné mazání dat však není nejlepší. Koneckonců můžete snadno odstranit cenné informace spolu s nepotřebným harampádím. Ale lze ji obnovit, a to je dobře.

Smazané fotografie můžete obnovit několika způsoby

Uživatelé, kteří chtějí uvolnit místo v úložišti svého smartphonu, nejčastěji mažou fotografie. Ne aplikace, které lze kdykoli znovu stáhnout z Google Play, ale fotografie, které ve výchozím nastavení jednoduše nelze obnovit. Přinejmenším pokud mluvíme o běžných nástrojích pro Android, které, pokud existují, pracují s řadou vážných výhrad.

DiskDigger Photo Recovery

diskdigger-photo-recovery

Disk Digger je bezplatná a jednoduchá aplikace, která nevyžaduje práva roota. DiskDigger je oblíbený pro své snadno použitelné rozhraní. Dobře obnovuje data a dokáže zachránit až 80 % souborů. Pokud byla některá data uložena ve vnitřní paměti, můžete provést omezenou kontrolu bez práv roota. Ačkoli při úplném skenování můžete video obnovit. Pokud máte přístup roota, můžete si vybrat, který oddíl chcete skenovat. Kartu SD najdete podle názvu adresáře, který obvykle končí na /mnt/sdcard/. Pokud zadáte, jaký typ souborů hledáte, proces skenování se výrazně urychlí.

Po dokončení budete moci nalezené soubory filtrovat podle typu a velikosti kliknutím na tlačítko s ozubeným kolečkem. Kromě toho můžete zaškrtnutím správných políček určit minimální velikost souboru, což rovněž urychlí proces vyhledávání. Jakmile jsem ztracené fotografie našel, aplikace mi nabídla tři možnosti, jak je obnovit: uložit je do zařízení, odeslat do Messengeru a nahrát na server FTP. Nenašel jsem žádné omezení počtu souborů, které lze obnovit.

READ  Snímek obrazovky na Samsung s9

Obnovení dat ze zálohy do telefonu Honor

Pokud jste někdy použili nástroj Android Data Recovery k zálohování telefonu Honor, budou kroky obnovy jednodušší a efektivnější než první metoda.

Spusťte software v počítači a klikněte na „Zálohování a obnovení dat systému Android“.

Připojení telefonu Honor k počítači pomocí kabelu USB.

V hlavním rozhraní se nyní zobrazují možnosti „Obnovit data zařízení“ a „Obnovit jedním kliknutím“. Můžete si vybrat jednu z nich. Obojí lze použít k obnovení záložního souboru. Rozdíl mezi nimi je v tom, zda můžete selektivně obnovit požadovaná data.

Pokud zvolíte možnost „Obnovit jedním kliknutím“, vyberte požadovanou zálohu ze seznamu záloh a stisknutím tlačítka „Start“ obnovte všechna data z vybrané zálohy do telefonu Honor.

Pokud vyberete možnost „Obnovit data zařízení“, po výběru záložního souboru stiskněte tlačítko „Start“, abyste načetli všechny obnovitelné soubory z vybrané zálohy, poté vyberte požadovaná data a stiskněte tlačítko „Obnovit do zařízení“ nebo „Obnovit do počítače“, abyste je všechny uložili zpět.

Obnovení dat ze zálohy v telefonu Huawei

Jako profesionální software pro obnovu dat vám Huawei Data Recovery pomůže obnovit data nejen bez zálohování. Může také podle vašich potřeb obnovit data ze zálohy do zařízení Huawei. Pokud jste si tedy zálohovali potřebná data v softwaru, je tato metoda také dobrou volbou.

Spusťte program Huawei Data Recovery v počítači a na stránce vyberte režim „Android Data Backup & Recovery“.

Pomocí kabelu USB připojte telefon Huawei k počítači. Poté na stránce vyberte z panelu pro výběr režim „Obnova dat zařízení“ nebo „Obnova jedním kliknutím“.

Nyní software zjistí vaše záložní soubory v Huawei Data Recovery. Po kontrole se na stránce zobrazí seznam záloh. V seznamu záloh vyberte požadovaný soubor zálohy a stisknutím tlačítka Start načtěte data ze zálohy.

Nyní můžete na stránce zobrazit všechna extrahovaná data. Projděte a vyberte data, která chcete obnovit, a kliknutím na tlačítko „Obnovit do zařízení“ obnovte vybraná data do zařízení Huawei.

Jak obnovit smazaná data v systému Android

Pokud vás nenapadlo zálohovat data ze systému Android po resetu, je asi nejlepším způsobem, jak je obnovit, použití aplikace Tenorshare UltData for Android. Umožňuje obnovit poměrně širokou škálu dat po úplném vymazání:

  • Kontakty
  • Získáno z
  • Historie volání
  • Fotografie
  • Videa
  • Zvukové nahrávky
  • Dokumenty
  • Chaty ve službě WhatsApp
READ  Jak nabít baterii telefonu bez nabíječky. Reverzní nabíjení

A neobnovuje je z cloudu, jak byste si mohli myslet, ale přímo z paměti smartphonu na základě tzv. otisků prstů. Jedná se o jakousi stopu, kterou data zanechávají v úložišti a která umožňuje jejich návrat zpět. Zůstávají v paměti poměrně dlouho, takže můžete obnovit i data, která jste smazali před půl rokem nebo dokonce před rokem.

UltData pro Android umožňují obnovit poměrně širokou škálu dat

Označte data, která chcete obnovit

Obnovit lze i zjevně stará data

Velmi cool, že nástroj UltData vám umožňuje obnovit smazané fotografie v aplikaci WhatsApp na Androidu a dokonce i videa, která již byla vymazána z nedávno odstraněných. Zdá se to opravdu neuvěřitelné, protože v mém případě program například našel rok staré fotografie, které jsem bezmyšlenkovitě smazal, pak na ně bezpečně zapomněl a nyní je chtěl upřímně obnovit.

Jak obnovit smazané fotografie v systému Android

První způsob je nejúčinnější. Jedná se o obnovení smazaných fotografií z telefonu pomocí speciálního nástroje Tenorshare UltData for Android. Umožňuje vrátit fotografie, i když jste je odstranili ze složky Odstraněné položky.

Můžete obnovit poměrně širokou škálu dat, nejen fotografie

Bez ladění USB nebude nic fungovat

předání potřebných oprávnění obslužnému podniku přímo v telefonu

Vyberte fotografie, které chcete obnovit

  • Vyberte data, která chcete obnovit, a potvrďte spuštění nástroje ve smartphonu;
  • Počkejte, až nástroj najde smazaná data, vyberte požadovaná a stiskněte tlačítko „Obnovit“.

UltData pro Android jsou docela všestranná. Umožňuje obnovit smazané fotografie ze systému Android a také vymazané kontakty, zprávy, přílohy médií, historii hovorů, videa, zvukové zprávy, dokumenty. Mimochodem, můžete dokonce obnovit smazané fotografie WhatsApp na Androidu. Mějte však na paměti, že čím delší doba uplynula od smazání, tím obtížnější může být tato data obnovit.

Možnosti obnovení souborů

Málokdo si toho všimne, ale v některých moderních telefonech se při mazání většiny mediálních souborů (např. fotografií) automaticky přesunou do koše !

Pokud si tedy všimnete, že fotografie chybí do 30 dnů (60 dnů?) od doby „incidentu“. je velká šance, že je tam najdete. Chcete-li ji otevřít. jednoduše spusťte zobrazení galerie a v kontextové nabídce vyberte „koš“

V mém případě bylo v koši 6 fotografií (lepší než nic).

READ  Jak připojit monopod k telefonu. Chyba "Špatný pin nebo heslo" při připojení monopodu

V koši jsou smazané fotografie uloženy až 30 dní!

Doporučuji také otevřít aplikaci Fotky Google (předinstalovanou v mnoha chytrých telefonech) a podívat se na kartu „Koš“ v nabídce nastavení. Díky automatické synchronizaci tam mohou být téměř všechny vaše obrázky a fotografie.

Použití nástroje Huawei

První vynikající řešení nabízí sama společnost Huawei ve fotogalerii. Jediným požadavkem je, aby od smazání fotografií neuplynulo více než 30 dní, než si jich všimneme a budeme je chtít obnovit. K tomu stačí vstoupit do galerie obrázků a sjet dolů. Skrytým a téměř neviditelným způsobem najdeme složku se smazanými fotografiemi, do které se musíme dostat, abychom dosáhli svého cíle.

Uvnitř uvidíme všechny snímky, které jsme smazali za posledních 30 dní, včetně snímků obrazovky, fotografií pořízených fotoaparátem nebo fotografií či videí, které nám byly zaslány prostřednictvím aplikace WhatsApp. V této složce můžeme určitě odstranit fotografie nebo je obnovit, což je přesně to, co nás zajímá.

Po jednom nebo najednou

Pro jejich obnovení můžeme zadat každou fotografii zvlášť a kliknout na „Obnovit“, nebo označit více položek a obnovit je všechny najednou. Po obnovení se znovu objeví ve fotogalerii, jako by nikdy nebyly odstraněny. Fotografie budou také roztříděny podle data a času, kdy byly původně pořízeny nebo obdrženy, takže vše bude v pořádku.

WonderShare Dr Fone pro Android

Aplikace WonderShare Dr Fone zvládá obnovu obrázků i na zařízeních se systémem Android a vyžaduje pouze stažení, spuštění a připojení mobilního zařízení k počítači.

Před skenováním lze zvolit typ souboru a režim detekce dat (rychlý „Standardní“ nebo pomalý, ale účinný „Pokročilý“).

Po kontrole paměti se můžete s načtenými informacemi seznámit pomocí funkce náhledu. A vyberte ze souborů nabízených k obnovení ze systému Android pouze ty soubory, které mají být obnoveny a jsou pro uživatele důležité.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS