Jak obnovit smazané kontakty v systému Android

Telefonní seznam je nezbytnou součástí každého telefonu, ať už jde o sluchátko nebo dotykový telefon. Moderní zařízení mohou obsahovat neomezený počet čísel, ale nikdo nezaručuje jejich úplnou bezpečnost. Často se stává, že ztratíte kontakt s potřebnými účastníky, a pak je důležitá otázka: Jak rychle a efektivně obnovit odstraněné kontakty v systému Android?

Odpověď je rozhodně ano. Existuje mnoho metod, jak obnovit nejen ztracené kontakty, ale také ztracené kontakty, jako jsou fotografie nebo videa.

Níže se budeme zabývat nejběžnějšími a nejpohodlnějšími způsoby. Ale pozor: úspěšná obnova je možná pouze v případě, že čísla zmizela nejpozději před několika týdny.

Dlouho smazaný kontakt je však možné obnovit pouze pomocí placeného a těžko dostupného softwaru.

Obnovení smazaného kontaktu v zařízení Samsung z cloudu Samsung Cloud

Samsung Cloud je služba zálohování a obnovy dat, kterou představila společnost Samsung. Pomocí služby Samsung Cloud můžete zálohovat a obnovovat data na různých zařízeních Samsung prostřednictvím cloudového úložiště, které umožňuje snadné a pohodlné ukládání dat. V tomto ohledu se služba Samsung Cloud skutečně hodí, když potřebujete obnovit data ze záloh a synchronizovat je se zařízením Samsung. Odložte tedy své pochybnosti a začněte obnovovat smazané kontakty na svých zařízeních Samsung pomocí funkce obnovení Samsung Cloud.

Akce pro obnovení smazaného kontaktu Samsung ze služby Samsung Cloud:

Krok 1 Nejprve otevřete aplikaci Nastavení v zařízení Samsung a přejděte do části Účty a zálohování.

Krok 2 Poté v nabídce klepněte na možnost Zálohování a obnovení a vyberte možnost Obnovit data.

Krok 3 Nakonec mezi vybranými daty vyberte Kontakty a klepněte na Obnovit nyní.

Smazané kontakty můžete také obnovit ze záloh Google, zejména pokud jste si jejich používáním jistější. Navíc je možné, že jste ještě nepoužili službu Samsung Cloud k zálohování svého zařízení.

Jak obnovit odstraněné kontakty

Pokud jste nastavili synchronizaci se službou Google

Pokud kontakty omylem odstraníte, měli byste zkontrolovat, zda máte nastavenou synchronizaci se službou Google. Jak to udělat, jsme vysvětlili výše. Důležité je také pamatovat si své heslo. pokud jste ho zapomněli, můžete si ho obnovit pomocí speciální webové stránky. Budete vyzváni k zadání telefonního čísla nebo záložní e-mailové adresy, kterou jste použili při registraci účtu.

Dále přejděte na webovou stránku Google.com/contacts, kde se zobrazí všechny vaše kontakty synchronizované s účtem Google. Klikněte na „Více“ a vyberte „Obnovit kontakty“.

Nabídne se vám možnost obnovit smazané kontakty a zrušit jejich import nebo sloučení v posledních 30 dnech. Vyberte si požadované možnosti a okamžitě získejte zpět svá data v adresáři ve smartphonu.

READ  jak připojit telefon k hotspotu TV. Jak připojit televizor s vestavěným vytáčeným připojením?

Pokud si nepamatujete heslo k účtu a nemůžete ho obnovit. žádný problém. Pak přejděte na Play Market, stáhněte si značkovou aplikaci Kontakty Google. Otevřete aplikaci, přejděte do nabídky na levé straně a vyberte nastavení. Najděte položku „Zrušit změny“ a vraťte změny až o 30 dní zpět.

Pokud jste se nesynchronizovali se službou Google

I bez synchronizace se službou Google máte možnost získat kontakty zpět prostřednictvím aplikací třetích stran. Většina z nich je zpoplatněna, ale dává vám možnost zkontrolovat zálohy před jejich zakoupením.

Easeus Mobisaver pro Android. Úplně obnovit své informace budete moci pouze v případě, že máte přístup ROOT. Pokud není k dispozici, lze nejdůležitější soubory včetně kontaktů uložit do paměti přístroje. Později vám nikdo nebrání přenést zálohu do cloudu nebo do počítače.

Dr.Pomáhá také získat zpět data. například fotografie, videa, zprávy a kontakty. Aby však nástroj plně fungoval, potřebujete opět přístup ROOT. Pro obnovení adresáře je také nutné zakoupit plnou verzi aplikace za 479 Kč.

Jak jste se mohli přesvědčit, je lepší myslet na uložení kontaktů předem, abyste si ušetřili nervy i peníze. Na chytrých telefonech se systémem Android je vhodné použít synchronizaci Google. Díky němu bude váš adresář spolehlivě chráněn a v případě nepředvídaných okolností můžete vrátit poslední změny.

Obnovení kontaktů ve službě WhatsApp

V dnešní době má téměř každý uživatel chytrého telefonu nainstalovanou aplikaci Whatsapp. Můžete ji tedy použít k vyhledání chybějícího telefonního čísla v zařízení. Pokud majitel hledaného čísla také používá tuto aplikaci, můžete ho najít pomocí uloženého chatu a poté znovu přidat informace o něm do telefonního seznamu. Chcete-li provést tyto jednoduché kroky, postupujte podle přiložených pokynů.

 • V telefonu se systémem Android otevřete aplikaci Whatsapp.
 • V seznamu chatu najděte korespondenci s majitelem hledaného telefonního čísla. Můžete přejít do chatu i k avataru kontaktu.

Otevřete požadovaný chat a v pravém horním rohu rozbalte seznam dostupných možností (kliknutím na tři svisle umístěné tečky). Vyberte možnost „Přidat ke kontaktům“.

V tomto článku jsme představili 4 nejjednodušší způsoby obnovení smazaného telefonního čísla. V závislosti na tom, zda jste povolili synchronizaci s účtem Google nebo používáte aplikaci WhatsApp, můžete zvolit nejvhodnější metodu pro vaši konkrétní situaci. Smazané fotografie můžete také obnovit pomocí aplikace UltData pro Android.

Jak obnovit kontakty v systému Android po obnovení

Pokud po resetování telefonu zjistíte, že z něj zmizely všechny uložené kontakty, které jste před resetováním nezálohovali, můžete je obnovit dvěma snadnými způsoby. První možnost je možná, pokud jste při prvním nastavení Androidu nebo později připojili účet Google a nastavili synchronizaci dat. Vzhledem k tomu, že jste se po resetu nepřihlásili ke svému účtu Google a neprovedli jste synchronizaci, kontakty z něj nebudou vymazány a bude nutné je pouze importovat z účtu do telefonu.

Přejděte na „Kontakty“ v systému Android, vyberte „Importovat/exportovat“.

Potvrďte účet g, ze kterého budete kopírovat ztracené kontakty. Stiskněte tlačítko „Další“.

Vyberte umístění, kam chcete uložit kontakty: „Telefon“. Stiskněte tlačítko „Další“ a počkejte, až se telefonní čísla zkopírují do systému Android.

READ  Samsung s8 nahrává hovory

Druhým způsobem je import kontaktů z karty SD (pokud byly na kartě uloženy dříve).

Přejděte na „Kontakty“ v systému Android a v nabídce vyberte „Importovat/Exportovat“.

Vyberte možnost „Importovat z paměťové karty SD“.

Vyberte, kam chcete kontakty uložit: „Vaše zařízení. Počkejte, až se telefonní čísla zkopírují do systému Android.

obnovit, odstraněné, kontakty, telefonu

Pokud nemáte synchronizaci Google nebo kopii kontaktů na paměťové kartě, můžete smazané soubory obnovit pomocí stejného softwaru pro Android, který je popsán v možnosti 1 výše.

Obnovení smazaných kontaktů bez zálohy

Bohužel majitelé Samsungu Galaxy A51 ne vždy dbají na vytváření zálohy, a proto pravidelně ztrácejí položky telefonního seznamu. I v tomto případě však existuje šance na obnovení ztracených kontaktů, i když budete muset použít software třetích stran:

 • Stáhněte si a nainstalujte do smartphonu aplikaci Super Backup nebo jinou podobnou aplikaci.
 • Spuštění aplikace.
 • Přejít na Kontakty.
 • Stiskněte tlačítko „Obnovit“.

Pokud se softwaru podaří najít telefonní čísla ve zdrojovém kódu telefonu Samsung Galaxy A51, budou obnovena.

Jak obnovit odstraněné kontakty z karty SIM

Krok 1 Po instalaci spusťte software a připojte telefon Samsung ke kartě SIM vložené do počítače pomocí kabelu USB.

Krok 2 Software zjistí, zda je v telefonu povolen režim ladění USB, a klepnutím na OK povolte ladění USB. Pokud ne, otevřete režim ladění USB podle pokynů na obrazovce. Je to snadné, stačí jen několik klepnutí prstem.

Krok 3 Jakmile software úspěšně detekuje vaše zařízení, můžete si vybrat z řady typů souborů. Zaškrtněte políčko vedle položky Kontakty a klikněte na tlačítko Další.

Krok 4 Software by měl získat oprávnění ke skenování dat z telefonu. Proto je nutné povolit softwaru instalaci zabezpečené aplikace pro rootnutí telefonu a dat karty SIM. Po výzvě stiskněte tlačítko Povolit / Udělit / Autorizovat.

Krok 5 Trpělivě vyčkejte na dokončení procesu skenování. Po dokončení můžete zobrazit kontakty s podrobnými informacemi. Klepněte na Kontakty ve výsledku skenování a zobrazte jméno kontaktu, telefonní číslo a e-mailovou adresu. Zaškrtněte ty, které chcete vrátit, a stiskněte tlačítko Obnovit, abyste je uložili do počítače jako soubor VCF/CSV/HTML.

To je celý proces obnovy, velmi rychlý a snadný, že?? Tento program Android Data Recovery lze také použít k obnovení smazaných souborů z karty SD Android a obnovení obrázků WhatsApp ze zařízení Samsung.

Pomocí aplikace FoneLab pro Android obnovíte ztracená/smazaná data iPhonu, včetně fotografií, kontaktů, videí, souborů, protokolů hovorů a dalších dat z karty SD nebo zařízení.

Software třetích stran

Pokud není k dispozici automatická synchronizace Google, existuje speciální software pro PC, který umožňuje obnovit všechna smazaná data.

EaseUS Mobisaver

Stažení nástroje do počítače. Dále je nutné dodržovat pořadí:

 • Přejděte do sekce „Pro vývojáře“ v systému Android.
 • Zapnutí funkce „Ladění USB“.
 • Připojení k počítači a povolení přístupu.
 • Otevřete aplikaci EaseUS Mobisaver a spusťte skenování.

Jakmile software najde všechny smazané soubory včetně kontaktů, musíte přejít do sekce „Kontakty“ a po výběru požadovaných souborů kliknout na „Obnovit“.

Tip: Pro jistotu je nejlepší uložit si kontaktní čísla na kartu SIM. Tímto způsobem se mobilní čísla v případě resetování telefonu nesmažou.

READ  Jak zobrazit obrazovku telefonu na tabletu

Obnova dat systému Android

Tento způsob je vhodný pro obnovení historie hovorů v zařízení se systémem Android. Postup je následující:

 • Stáhnout správce souborů Root Explorer.
 • Vyhledání souboru s kontakty.db.
 • Zkopírujte ji na paměťovou kartu a nahrajte ji do počítače.
 • Stáhněte si SQLite Manager do svého počítače.
 • Otevření přeneseného souboru pomocí tohoto programu.
 • Zobrazení všech čísel v části „Hovory“.

Tabulku můžete exportovat. Otevření souboru v aplikaci Excel.

Pak vyberte kontakty, které chcete obnovit.

Jak obnovit ztracené kontakty v systému Android

Pokud jste najednou zjistili, že některé nebo všechny kontakty nejsou v telefonním seznamu, nepropadejte panice. Možná jsou jen skryté po obnovení továrního nastavení nebo aktualizaci.

Synchronizace kontaktů účtu Google

Někdy dojde k přerušení synchronizace kontaktů a je třeba obnovit synchronizaci kontaktů Google s telefonem se systémem Android.

Synchronizujte kontakty účtu Google:

 • Otevřete aplikaci Nastavení v telefonu se systémem Android
 • Pak přejděte do sekce nastavení „Účty“ a přejděte do podsekce „Google“.
 • Aktivujte „Kontakty

Po provedení těchto kroků se kontakty objeví v telefonním seznamu telefonu se systémem Android.

NastaveníImport kontaktů

Obnovení kontaktů v účtu Google

V účtu Google jsou uloženy všechny kontakty bez ohledu na to, zda je váš telefon rozbitý, ztracený nebo jste si koupili nový. Připojením účtu Google (@gmail) budete mít vždy k dispozici své kontakty. Další věcí, která se může stát, je ztráta a zmizení kontaktů. Podívejme se tedy, jak získat kontakty zpět:

Po provedení výše uvedených kroků bude telefonní seznam telefonu aktualizován o telefonní čísla, ke kterým chcete získat přístup.

Stiskněte nabídku kontaktů (šipka).

Vaše kontakty pro systém Android již nejsou k dispozici. Chybějící kontakty uložené v paměti telefonu. Ztráta kontaktů Android na kartě SIM, co dělat?

V tomto článku se dozvíte, co dělat, pokud vám chybí kontakty v systému Android, jak obnovit a nakonfigurovat kontakty na SIM kartě tak, aby se v telefonu zobrazily všechny kontakty.

Podívejme se, jak obnovit kontakty v systému Android tak, aby se všechny objevily v seznamu kontaktů. Tato nastavení se v jednotlivých zařízeních se systémem Android liší, ale po zhlédnutí tohoto článku a odkazu na video na konci můžete vše intuitivně provést sami.

Stiskněte nabídku kontaktů (šipky).

Klikněte na filtr kontaktů (pro zobrazení kontaktů) ve vyskakovacím menu.

Zde vyberte, zda chcete nebo potřebujete všechny kontakty.

To je vše. Chcete-li se o tom dozvědět více a zjistit, jak se chránit před ztrátou kontaktů, podívejte se na video zde.

Pošlete nám prosím své připomínky nebo návrhy a přihlaste se k odběru novinek z našeho mailing listu

Kliknutím na ikonu sdílejte naše články se svými přáteli na sociálních sítích.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS