Jak obnovit iCloud na iPhonu

Před prodejem iPhonu nebo jeho výměnou v obchodě s elektronikou musíte z mobilního zařízení vymazat všechny osobní údaje. Když jste přihlášeni k účtu iCloud pomocí svého Apple ID, neodstraňujte kontakty, připomenutí, fotografie a dokumenty ručně. To povede k odstranění obsahu ze serverů iCloud. Informace budou odstraněny také ze všech zařízení, která jsou k tomuto účtu připojena.

iCloud není ani program, ale rozsáhlá služba, která zahrnuje řadu poměrně důležitých funkcí, bez nichž by nebylo tak pohodlné používat produkty Apple. Podívejme se na hlavní funkce.

 • Vytváření záloh. Všechny informace uložené v chytrém telefonu budou uloženy dodatečně a přístup k nim bude mít pouze majitel mobilního zařízení.
 • Služba Photo Streaming, která umožňuje sdílet vaše fotografie. To je velmi výhodné, například uživatel pořídil skvělý obrázek na iPhonu a okamžitě byl zkopírován do jiného zařízení Apple, vázaného na účet.
 • iCloud pomůže najít váš iPhone (tablet iPad, přehrávač iPod Touch) v případě, že zařízení ztratíte.

Většina uživatelů odstraněním icloudu myslí odpojení ID od konkrétního jablečného zařízení. Je to nutné například při prodeji mobilního zařízení, aby se nový majitel nedostal k osobním údajům uživatele. Tím se také kupující telefonu vyhne problémům v budoucnu při používání telefonu.

Někdy nastávají situace, kdy je třeba Apple ID nenávratně odstranit. Možnost udělat to sám, aniž byste museli kontaktovat technickou podporu, se objevila teprve nedávno.

Co je úložiště iCloud?

iCloud je online služba společnosti Apple, která zajišťuje synchronizaci dat v zařízeních Apple. Zahrnuje také cloudové úložiště pro fotografie, videa, zálohy, data z aplikací třetích stran atd.

Každý uživatel má po vytvoření Apple ID k dispozici 5 GB volného úložiště. Téměř každý se ho nemůže nabažit, protože ukládání všech dat do cloudu se rychle zaplní.

Pokud je volný úložný prostor plný, můžete si dokoupit další úložiště. Pokud vám tato možnost nevyhovuje, budete muset uvolnit paměť v úložišti, aby synchronizace mohla pokračovat.

Jak uvolnit místo v iCloudu

Jak jsme právě zjistili, hlavním problémem přeplněného úložiště iCloud je ukládání fotografií a možná dvakrát. Chcete-li zjistit, co zabírá nejvíce místa ve VAŠEM úložišti iCloud, přejděte do Nastavení. [Vaše jméno]. iCloud. Správa úložiště.

Zde by vám mělo být jasné, že. Obvykle první dvě sekce (iCloud Media Library a RESERVED COPYS) „zabírají“ veškeré místo. Naším úkolem je odstranit duplicitní fotografie a uvolnit tak místo v iCloudu.

S knihovnou médií není tak snadné pracovat, t.к. musíte ručně čistit fotografie ze svých zařízení a čekat, až se změny aplikují na fotografie synchronizované do cloudu. Proto doporučuji vyloučit fotografie ze záloh, které vytváříte. Za tímto účelem provedeme následující kroky:

KROK 1. Klikněte na Zálohy a potom na název zařízení.

READ  Reproduktor na iPhonu nefunguje, co dělat. Nesprávné nastavení oznámení

KROK 2. V okně VYBRAT DATA PRO ZÁLOHOVÁNÍ zakažte „Knihovnu médií“ (stejně jako data ze všech programů, o kterých si myslíte, že by se neměly zálohovat).

KROK 3. Přejděte na konec stránky a klikněte na „Odstranit kopii“.

Ano, musíme odstranit zálohu, která zabrala veškeré dostupné místo v úložišti iCloud. Nebojte se, ručně vytvoříme novou kopii, která již nebude obsahovat fotostream. Za tímto účelem provedeme následující kroky:

KROK 1. Přejděte do Nastavení. [Vaše jméno]. iCloud. Zálohování na iCloud

KROK 2. Klikněte na „Backup“ počkejte na dokončení procesu zálohování.

Jak jste si již uvědomili, smazali jsme starou zálohu a vytvořili novou. Nová záloha neobsahuje žádné fotografie z fotostreamu, což znamená, že v cloudu zabírá podstatně méně místa.

Může se stát, že se vaše knihovna médií rozroste na neúnosnou velikost (přes 5 Gb). V takovém případě je třeba buď zvýšit objem úložiště iCloud, nebo přenést fotografie z iPhonu do počítače a poté je z iPhonu odstranit.

Odstranění dat pomocí počítače MAC

Mnoho uživatelů používá špičkový počítač MAC. Není tedy divu, že se ptají, co dělat, když je úložiště iCloud plné. Není to nic složitého, proto doporučujeme použít následující pokyny:

Není třeba provádět mnoho kroků, ale pomohou vám pouze v případě, že používáte MAC. Pro vyřešení problému na jiném počítači budete muset použít jiný návod, o kterém si povíme příště.

obnovit, icloud, iphonu

Možné problémy

Tento materiál se podrobně zabývá všemi způsoby odhlášení z iCloudu a zrušením propojení účtu. To vše by mělo být provedeno před změnou účtu nebo prodejem smartphonu. Ale i když máte potíže, naši odborníci jsou zde, aby vám odpověděli na nejčastější otázky

Odborník na digitální technologie a činnosti mobilních operátorů. Neustále sleduji změny v odvětví v Rusku i v zahraničí.

Problém je často způsoben problémy s internetem, protože k odhlášení z účtu se musíte připojit k serverům společnosti Apple. Této chyby se lze zbavit také změnou hesla k účtu Apple ID. Pokud nic nepomůže, můžete zkusit odpojit iPhone od služby iCloud na webu iCloud.com.

Ne, autorizaci můžete kdykoli obnovit na jakémkoli zařízení. Chcete-li provést úplné odstranění, musíte kontaktovat podporu společnosti Apple a zanechat žádost na oficiálních webových stránkách.

Chcete-li to provést, jednoduše proveďte obnovení továrního nastavení. Musíte otevřít nastavení telefonu a přejít do části „Obecné“. Uživatel musí pouze spustit kartu „Obnovit“ a vybrat možnost „Vymazat obsah a nastavení“. Současně se hostitel nejen odhlásí z účtu iCloud, ale také odstraní všechny soubory na iPhonu.

Metody uvolňování paměti v iCloudu

Pokud v průběhu analýzy paměti zjistíte, že vám dochází volné místo, je prostě nutné provést úklid. Nechcete přece přivést svou techniku do stavu, kdy vám budou neustále chodit zprávy o nedostatku volného místa. Zpomaluje výkon a může vést ke ztrátě skutečně důležitých informací.

Pro snadné sledování informací je nainstalován standardní software pro správu cloudu, který uživatelům pomáhá. Podívejme se na hlavní kategorie dat a na to, jak optimalizovat prostor, který zabírají v úložišti.

Vyčištění nebo zmenšení knihovny médií

Hudební a video soubory jsou nejobjemnější a zabírají nejvíce místa. Kromě originálu se při zálohování dat mohou objevit kopie, soubory pro meziprodukty v editorech, duplikáty v sociálních sítích a messengerech.

READ  Připojené zařízení pro chybu iPhone nefunguje

Pokud není čas nebo potřeba odstraňovat soubory bod po bodu, můžete je zmenšit. Nastavení tohoto bloku je ve standardních možnostech ukládání.

Pokud chcete úložiště vyčistit, můžete použít metody popsané v tomto článku.

Odstranění dat z nepoužívaných aplikací

Pravděpodobně každý uživatel chytrého telefonu má v paměti alespoň jednu aplikaci, kterou nepoužívá. Mezitím mohou tyto soubory tvořit významnou část uložených záznamů. Zejména zastaralá mezipaměť, kterou je také třeba vyčistit.

Po vymazání těchto údajů je výmaz dokončen. Po dokončení nebude možné obnovit potřebné informace.

 • přejděte do nastavení cloudového úložiště;
 • vyberte řádek „Spravovat“;
 • Tím se vygeneruje seznam nainstalovaného softwaru, jehož data jsou uložena v paměti;
 • v horní části obrazovky se objeví odkaz „Změnit“;
 • Nyní budou u každé aplikace přepínače. Ty, jejichž cache jste ochotni obětovat, můžete jednoduše vypnout. Paměť se uvolní pro přepisování a další práci.

Další možností je odstranit nepotřebné programy vcelku, spolu s mezipamětí a přidruženými soubory. Skutečně důležitá data nebudou ovlivněna a zůstanou nedotčena.

Zakázání služby iCloud Drive

Tato funkce předpokládá, že existuje samostatné úložiště pro aplikace, které upravují soubory. Tuto možnost můžete zakázat, aby nedocházelo k zahlcování zprostředkujících informací. To se provádí v nastavení cloudu a v příslušné části služby iCloud Drive.

Na prvním panelu nástrojů se zobrazí posuvník pro povolení nebo zakázání služby. Jednoduše ji umístěte do správné polohy.

Pokud je funkce vypnutá, je posuvník šedý. V pružnějším režimu správy můžete určit jednotlivé aplikace, které mohou ukládat data na server.

Odstranění souborů z knihovny médií

Zálohy zabírají místo v úložišti a nejsou vždy potřeba. Zálohování je zakázáno následujícím způsobem:

Odstranění nepotřebných dokumentů

Všechny soubory z této kategorie jsou shromážděny ve složce „Dokumenty a data“. Někdy se tato část může jmenovat „Ostatní dokumenty“, v závislosti na verzi. Úklid se provádí následujícím způsobem:

 • zadejte složku;
 • analyzovat zobrazená data, soubory a systémové informace;
 • tlačítko „Upravit“ otevře nabídku objektů, které lze případně odstranit;
 • Potvrďte operaci kliknutím na tlačítko „Smazat vše“.

Třídění podle objemu. Takže nejobjemnější položky budou na seznamu jako první.

Sekce „Ostatní“ v interní paměti zařízení se může časem stát vážným úložištěm dat. Ty nejsou vždy vyžadovány pro použití. Chcete-li zkontrolovat, zda jsou informace zveřejněné v této kategorii aktuální, a vyčistit prostor od zbytečných nečistot, podívejte se na přiložený film:

Jak odstranit zálohy z iCloudu

Můžete odstranit všechny zálohy iCloudu všech zařízení propojených s vaším Apple ID. Odstranění záloh nelze vrátit zpět, proto je odstraňujte pouze v případě potřeby.

Na otevřené obrazovce vyberte zařízení, jehož kopie chcete odstranit.

obnovit, icloud, iphonu

Přejeďte na spodní část obrazovky a klepněte na možnost Odstranit kopii.

 • Potvrďte svou akci a zakažte zálohování zařízení, pokud si to přejete.
 • Postup opakujte pro další zálohy, které chcete odstranit.

Zálohy iCloudu jsou okamžitě smazány a nelze je vrátit zpět. Ihned po odstranění však můžete vytvořit novou kopii zařízení. Pokud odstraníte kopii zařízení, které denně používáte, doporučujeme okamžitě vytvořit novou kopii, abyste předešli ztrátě dat.

Metoda funguje na všech moderních verzích systému, včetně iOS 12, iOS 11 a iOS 10. Pokud máte starší verzi systému iOS, můžete zálohy odstranit, ale postup se bude mírně lišit.

Proč a čím se zaplňuje úložiště iCloud

Základní prostor bezplatného limitu cloudového úložiště iCloud zabírají zálohy operačního systému, které se vytvářejí automaticky a poté se několikrát týdně aktualizují, čímž se vaše data dostávají do nejaktuálnějšího stavu. Pokud v cloudu není dostatek místa kvůli zálohování a je naléhavě nutné uchovávat pouze dokumenty nebo zprávy, můžete funkci „zálohování“ vypnout v „Nastavení“.

obnovit, icloud, iphonu

Je však lepší přenést odpovědnost za ukládání dat do počítače pomocí podobné funkce v iTunes. Druhým nejztrátovějším úložištěm iCloudu jsou fotografie. V nastavení lze opět během několika sekund vypnout funkci synchronizace obrazu a videa.

READ  Jak uskutečnit konferenční hovor na iPhonu. Jak používat konferenční hovor na MTS?

Na konci seznamu jsou obvykle dokumenty (úplně jiné. palubní lístky ve formátu PDF, nahrané aplikace třetích stran, knihy z iBooks nebo poznámky okořeněné fotografiemi, tabulky Pages nebo Numbers) a zprávy odeslané prostřednictvím iMessage.

Výše popsaný příklad plýtvání volným místem závisí na nastavení synchronizace, a proto se ještě před řešením nedostatku místa vyplatí prozkoumat nabízené možnosti:

  Otevřete „Nastavení“, vyberte první položku v seznamu (mluvíme o nejnovějších verzích systému iOS), která se tematicky týká iCloudu, iTunes Store a účtu Apple ID;

Odinstalování v počítači

To lze provést prostřednictvím aplikace Foto nebo oficiální webové stránky obchodu. Druhá možnost je účinná a jednoduchá metoda:

Důležité! Odinstalace v počítači odstraní soubory ze všech zařízení a zachytí více objektů najednou

Uvolnění místa od nepotřebných dat

V cloudu se ukládají nejen multimediální soubory, ale také zálohy, e-mailová korespondence. Po určité době se data stanou irelevantními, takže je třeba je vymazat.

Pokyny k odstranění dat z iCloudu prostřednictvím telefonu:

Některé aplikace ve smartphonu přenášejí data do záložního úložiště. To také zabírá místo, takže je třeba tyto informace pravidelně vymazávat:

E-mailová korespondence nezabírá mnoho místa, ale přílohy ano. Potřebný materiál je uložen, zbytek je smazán. To se provádí stisknutím tlačítka „Mail“, odstraněním a vysypáním koše.

Pokud cloudovou poštu používáte s jinými e-mailovými klienty, musíte:

 • V počítači Mac: přejděte do „Poštovní schránky“ a vyberte možnost „Vymazat smazané položky“. Dále vyberte účet iCloud.
 • V aplikaci Windows Microsoft Outlook 2007: stiskněte dvě tlačítka „Upravit“ a „Vymazat“, vyberte Apple ID. Pokud se jedná o verzi 2010-2016, je třeba e-mail odstranit a aplikaci znovu načíst.
 • Na počítači s libovolným prohlížečem: musíte se přihlásit na cloudovou stránku.

Řešení problému s nedostatkem místa

Můžete začít vypnutím služby iCloud Drive, která umožňuje ukládat všechna data aplikací. Jak to udělat přes telefon:

Existuje možnost, která nezahrnuje odstranění nebo zakázání programů. Uživatel může zvýšit kapacitu úložiště. Můžete to udělat následujícím způsobem:

 • Přejít do nastavení.
 • Vyberte Apple ID a iCloud.
 • Klikněte na „Spravovat úložiště“ a „Změnit plán“.

Funkce je k dispozici za poplatek. Ceny začínají od 0.99 za 50 GB

Cloudové úložiště pro iPhone poskytuje omezený volný prostor pro různá data. Proto je nutné neustále mazat nepotřebné soubory, které zahlcují paměť.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS