Obliba chytrých telefonů Apple stále roste a takových situací je stále více. Je čas na personalizaci! V tomto článku podrobně popíšeme, jak vytvořit a nastavit vlastní vyzváněcí tón pro příchozí hovor na iPhone pomocí počítače.

Vzhledem k tomu, že se Apple rozhodl aplikaci iTunes s vydáním macOS Catalina v roce 2019 zrušit a její funkce přesunout do standardních aplikací Finder a Hudba, podrobně vám popíšeme všechny možnosti dostupné pro staré i nové počítače Mac a také pro počítače se systémem Windows.

Jak změnit vyzváněcí tón iPhonu v nastaveních

Mnoho majitelů iPhonů raději ponechává standardní vyzváněcí tón nazvaný „Intro“. Ale i tento uchu lahodící zvuk časem omrzí. Kromě toho je často nepříjemné, když na veřejném místě zazvoní telefon jedné osoby a sluchátka přijde zvednout několik lidí najednou. Vyzváněcí tón můžete změnit v nastavení, seznam zvuků zde není triviální, takže je z čeho vybírat.

Chcete-li nastavit jinou melodii ze seznamu standardních melodií, postupujte podle následujících pokynů:

Jak změnit vyzváněcí tón na iPhonu

  • Chcete-li změnit vyzváněcí tón pro všechny příchozí hovory, přejděte do nastavení mobilního zařízení Nastavení → Zvuky → Vyzváněcí tón. Stačí zaškrtnout políčko příslušné skladby;
  • Zvuky pro oznámení a doručení SMS lze přednastavit samostatně.

V nastavení můžete také zvolit typ vibrací, zvuk záznamníku a zprávy, které se budou odesílat do sociálních sítí a messengerů. Kromě toho se v nastavení nastavuje kliknutí klávesnice a zvuk uzamčení mobilního zařízení.

Vytvoření vyzváněcího tónu pomocí iTunes

Všimněte si hned, že maximální délka vyzvánění pro iPhone je 38 sekund. další omezení. Prvním krokem je přidání hudebního souboru do knihovny iTunes, což se provádí prostřednictvím nabídky Soubor v horní části. Poté melodii ořízneme tak, že klikneme pravým tlačítkem myši na soubor, vybereme možnost „Podrobnosti“ a přejdeme na kartu „Nastavení“, kde se nacházejí nástroje pro oříznutí melodie.

Majitelé telefonů na jiných mobilních platformách musí používat různé editory zvuku, aby vyzváněcí tón ořízli na požadovanou velikost. Majitelé iPhonů jsou toho ušetřeni, protože na kartě Nastavení vidíme dvě položky:

Zde můžeme nastavit, od kterého okamžiku začne vyzvánění (např. 21 sekund). Na druhém řádku zadáváme čas ukončení vyzvánění s maximální délkou 38 sekund. Stiskněte tlačítko OK a znovu klikněte pravým tlačítkem myši, čímž vyvoláte kontextovou nabídku a vyberete možnost „Vytvořit verzi AAC“. naše vyzvánění je téměř hotové, stačí jen změnit příponu. V tomto kroku potřebujeme správce souborů s možností měnit přípony souborů.

READ  Kde je v telefonu htc schránka?. Používání schránky v telefonech se systémem Android

Pokud chcete používat běžný Průzkumník, přejděte na „Ovládací panely. Možnosti složky“, otevřete kartu „Zobrazení“ a zrušte zaškrtnutí políčka „Skrýt přípony známých typů souborů“. Když otevřete Průzkumníka souborů, zjistíte, že téměř všechny soubory mají přípony. Nyní přejděte do hudební knihovny iTunes, najděte vyzváněcí tón a změňte jeho příponu na m4r (to se provádí standardně přejmenováním pomocí kontextové nabídky).

Používání počítače a softwaru třetích stran

Jak přehrát vyzváněcí tón na iPhonu bez iTunes? Dlouhou dobu bylo jediným způsobem přenosu dat do zařízení Apple použití speciální aplikace. V současné době je k dispozici několik programů, které mohou nahradit Matthewse. Mnohé z nich jsou lepší než slavný přehrávač médií Apple: jsou rychlejší, jednodušší a pohodlnější.

Aplikace WALTR 2

Hlavní funkcí je, že WALTR 2 sám převádí soubory. Program automaticky rozpozná formát. Nyní stačí přetáhnout data a WALTR 2 je sám převede podle požadavků standardních aplikací Apple. STÁHNOUT

WALTR 2 rozpoznává všechny modely od iPhonu 4 výše. Můžete také připojit iPod nebo iPad.

Majitel smartphonu musí připojit telefon k počítači jedním z následujících způsobů.

Pak otevřete WALTR 2 a přetáhněte do něj soubor M4R.

Na iPhonu se brzy objeví oznámení o novém vyzvánění. Hotovo!

Aplikace MobiMover

Jak přehrát vyzváněcí tón zdarma v iPhonu? Nainstalujte MobiMover do počítače. Podobné funkce jako WALTR 2. Můžete také přenášet kontakty, mazat soubory ze zařízení a posílat soubory z iPhonu do iPadu. STÁHNOUT

Uživatelé musí připojit svůj smartphone k počítači a otevřít aplikaci MobiMover. V hlavní nabídce se zobrazí informace o modelu, úrovni nabití baterie, množství paměti, operačním systému a telefonním čísle.

V dolní části obrazovky je tlačítko Vlastní. Po kliknutí by měl uživatel vybrat možnost Audios a vyzváněcí tóny.

Poté je třeba přetáhnout mediální soubory a odeslat je do zařízení kliknutím na příslušnou ikonu. Zvukový soubor by se nyní měl objevit mezi skladbami v iPhonu.

iFunBox

iFunBox pro PC vám umožní plně ovládat souborový systém iPhonu a dalších zařízení Apple. STÁHNOUT

Jak nastavit hudbu jako vyzváněcí tón na iPhonu? iFunBox funguje dostatečně snadno.

Uživatel otevře iFunBox. Když je telefon připojen k počítači.

Poté přetáhněte mediální soubory do hlavního okna a počkejte na dokončení synchronizace.

Cesta bez počítače

K tomu potřebujete nějaké cloudové úložiště, kam nahrajete skladbu, a aplikaci GarageBand nainstalovanou v iPhonu.

Stáhněte skladbu z cloudu do složky GarageBand File Transfers v části Soubory:

Pak otevřete GarageBand a vytvořte novou skladbu. Můžete si vybrat naprosto libovolný nástroj. není v tom žádný rozdíl.

READ  Jak zmenšit videa na iPhonu.

Automatický počet cyklů provedete ihned kliknutím na znaménko plus v pravém horním rohu obrazovky:

Poté otevřete seznam smyček a v části Soubory vyberte staženou skladbu:

Dlouhým ťuknutím ji přeneste na automaticky vygenerovanou stopu:

Zde můžete skladbu libovolně upravit.

Poté se vraťte do seznamu projektů GarageBand (levé horní tlačítko) a dlouhým klepnutím na projekt s budoucím vyzváněním zobrazte kontextovou nabídku:

Klikněte na možnost „Sdílet“. Otevře se toto okno:

Klikněte na „Vyzváněcí tón“ a pojmenujte jej podle svých představ. GarageBand vás pak vyzve, abyste jej použili jako vyzváněcí tón pro všechny hovory, pouze pro kontakty nebo i pro zprávy.

Pokud však chcete vyzváněcí tón změnit, můžete tak učinit v nabídce „Nastavení“ „Zvuky, tóny“ „Vyzváněcí tón“, kde bude vámi vytvořená skladba.

Metoda vytváření a instalace vyzváněcích tónů pro iPhone popsaná v tomto obsahu však umožňuje použít jakýkoli soubor ve formátu MP3. Díky tomu je vytváření vyzváněcích tónů nebo souborů zvukových upozornění pro smartphone Apple mnohem snazší.

Jak vytvořit vyzváněcí tón pro iPhone pomocí iTunes

Spusťte iTunes v počítači a přidejte požadovanou skladbu do knihovny. Chcete-li tak učinit, klikněte na Soubor. Přidat do knihovny. Jakmile je vybrána, je importována do iTunes.2. Klikněte pravým tlačítkem myši na stažený soubor v iTunes a vyberte možnost „Podrobnosti“. Přejděte do Nastavení.

Vyzváněcí tón iPhonu je omezen na 30 sekund. Zaškrtněte políčka „Start“ a „End“ a zadejte časový interval, který má být použit ve vyzvánění. Stiskněte tlačítko „Ok“.4. Nyní je třeba znovu kliknout pravým tlačítkem myši na skladbu v iTunes a vybrat možnost „Vytvořit verzi AAC“. V knihovně médií se objeví duplicitní kopie naší skladby.

Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na nový soubor a vyberte možnost „Zobrazit ve Finderu“ (v systému Windows „Zobrazit v Průzkumníku“). Zobrazí se složka s tímto souborem.

Původně je ve formátu m4a a měl by být změněn na m4r (to je formát vyzvánění pro iPhone). Povolte přejmenování souboru (klávesa Enter pro OS X nebo F2 pro Windows) a změňte příponu. Pokud se v systému Windows nezobrazuje, měli byste v nabídce Průzkumníka v části Nástroje. Možnosti složky (karta Zobrazení) povolit možnost „Zobrazit přípony známých typů souborů“.7. Nyní se musíme vrátit do iTunes a odstranit vytvořený soubor. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Odstranit“, v zobrazeném dialogovém okně vyberte možnost „Zachovat soubor“.

Zbývá jen vrátit se k přejmenovanému souboru v Průzkumníku a dvakrát na něj kliknout. Vyzváněcí tón se pak importuje do iTunes na kartu Vyzváněcí tóny. Místo dvojitého klepnutí můžete import zopakovat z kroku „1“ a přiřadit nový vyzváněcí tón.9. Připojte iPhone k počítači, přejděte na „Kroužky“ v zařízení a povolte synchronizaci. Po výběru vyzváněcích tónů a klepnutí na tlačítko „Synchronizovat“ se všechny vyzváněcí tóny přenesou do telefonu.10. Přejděte do Nastavení systému iOS a přejděte na Zvuky. Vyzváněcí tóny. Nová stažená skladba se objeví mezi standardními melodiemi a můžete si ji vybrat jako vyzváněcí tón.

READ  iPhone 11 je zpožděný

Pokud máte iPhone s jailbreakem, můžete použít alternativní způsob přidávání vyzváněcích tónů.

Připravte si požadovaný vyzváněcí tón v iPhonu pomocí iTunes

Zapněte tedy počítač se systémem Windows nebo Mac. V počítači samozřejmě potřebujete iTunes. Stáhněte si ji z oficiálních webových stránek na tomto odkazu Před instalací nezapomeňte vybrat odkaz pro operační systém, který je nainstalován ve vašem počítači, tj. Windows nebo Mac. Kromě toho stáhněte šedé tlačítko, jinak nám bude vnucen antivirus Avast. A vy ji potřebujete?

Při instalaci nezapomeňte zadat své přihlašovací údaje Appel ID. Zásobte se skladbami ve formátu mp3 (nejlépe Appele). Před připojením iPhonu k počítači nezapomeňte v iTunes zaškrtnout políčko „Ruční zpracování hudby a videa“.

Jak přidat vyzváněcí tón do iPhonu bez iTunes

Uživatelé telefonů Apple mají vždy možnost vložit své oblíbené vyzvánění a obejít iTunes. To lze provést buď z počítače, nebo pomocí různých programů přímo v iPhonu.

Přidání vyzvánění pro iPhone z počítače lze provést pomocí následujících služeb.

Služba iRinger

Šikovný nástroj pro vytváření a přidávání vyzvánění do iPhonu. Přidejte do aplikace svou oblíbenou melodii, pomocí posuvníků nastavte její délku (max. 30 sekund pro iPhone) a exportujte ji do iTunes pro přidání do iPhonu (kliknutím na obrázek poznámky).

Součástí programu bude možnost pracovat se samotnou melodií. nastavit požadovanou hlasitost, zeslabovat a zeslabovat, přidávat ECHO a další efekty.

MobiMover

Jedná se o aplikaci pro sdílení souborů, která slouží k výměně souborů mezi počítačem a iPhonem. GarageBand je alternativou k iTunes a můžete v něm nastavit vyzváněcí tón jako vyzvánění. Skladbu můžete oříznout a přeformátovat jinde, ale pomocí GarageBandu můžete vyzváněcí tón přenést do telefonu jako předpřipravený soubor.

GarageBand

Ačkoli je tato aplikace vytvořena k vytvoření simulace živé hudby pomocí nástrojů, můžete ji použít také k nastavení vyzvánění iPhonu. V aplikaci postupujte podle následujících kroků:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS